Zalezy jak sie na to patrzec w konkretnych przypadkach. Ciezsze przelotki glebiej ugna szczytowke przy rzucie. Kwestia czy nam tego potrzeba i do lowienia czego i na jakie przynety w dolnym zakresie.
Podejscie typu wyciagnac z blanku wszystko co najlepsze to tylko uzywajac najlzejszych torzajtow to moze dobre haslo dla rod-builderow i producentow wedek. Gdzies tam moze i ma to sens w jakis marginalnych konstrukcjach wysoce wyspecjalizowanych z bardzo mala tolerancja wagowa przynety. Typu mamy 5 wedek na lodce na sandacze
Kolejny mit najczulszej wedki. Co jeszcze chcemy czuc wiecej? Moim rx8+ drop shotem 12 lbs na rezonansie od Romka z zylka na kreciolku czulem jak 20 cm okon przestawia sobie calowego swistera w paszczece Jak rypla troc jeziorowa 70 cm to szkoda gadac
Absolutnie jesteś w błędzie. To tylko złudzenie. Cięższe przelotki zwyczajnie zwalniają blank , co ma wpływ na jego mniejsza dynamikę , czyli na właściwości rzutowe też.
Ale tutaj nie o tym jest mowa. Temat dotyczy ustawienia przelotek na blanku. Zmiana charakteru blanku ( ugięcia wyjściowego) poprzez rozstawienie przelotek . Z góry wiadomo ,że będzie błędne.