Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Naprawa: spodniobutów, śpiochów, woderów, itp.

naprawa śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
346 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 03 czerwiec 2022 - 22:48

Nafb jest ktos kto ma w nazwie naprawa spodniobutow.

#322 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 04 czerwiec 2022 - 21:06

https://woderyserwis.pl/
https://m.facebook.c...zelnianie.szwow

Użytkownik hasior edytował ten post 04 czerwiec 2022 - 21:07


#323 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1450 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 lipiec 2022 - 17:37

Tani i skuteczny klej(technicqll klej montażowy neoprenowy) , sprawdził mi się przy naprawie przetarć w skarpetach neoprenowych (śpiochy)
Dostępny w większości marketów budowlanych,ok.15 pln za 100 ml.
Załączony plik  IMG_20220703_122205.jpg   32,82 KB   10 Ilość pobrań
  • kineret lubi to

#324 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 04 lipiec 2022 - 09:38

Tani i skuteczny klej(technicqll klej montażowy neoprenowy) , sprawdził mi się przy naprawie przetarć w skarpetach neoprenowych (śpiochy)

Dałbyś radę wrzucić fotkę miejsca naprawy? To zastyga na miękko? Nie będzie się przecierać?

 

Mma ten klej i być może spróbuję w przyszłości, praca ze Stormsurem i Aquasurem jest dość upierdliwa, może jest to lepsze rozwiązanie.



#325 OFFLINE   tom3k_lubin

tom3k_lubin

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Tomek

Napisano 05 lipiec 2022 - 08:42

Cześć. Ostatnio podczas pływania na bb pękł mi but w neoprenie. Pęknięcie na szczęście nie jest przy neoprenie ale na łączeniu gumowca. Polecicie jakiś solidny klej do łączenia?

Dodam tylko że jest to na zgięciu które cały czas pracuje czy to przy chodzeniu czy pływaniu.

Załączony plik  20220705_092815.jpg   46,02 KB   7 Ilość pobrań

Załączony plik  Inked20220705_092830_LI.jpg   46,07 KB   7 Ilość pobrań



#326 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1450 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 05 lipiec 2022 - 22:46

Dałbyś radę wrzucić fotkę miejsca naprawy? To zastyga na miękko? Nie będzie się przecierać?
 
Mma ten klej i być może spróbuję w przyszłości, praca ze Stormsurem i Aquasurem jest dość upierdliwa, może jest to lepsze rozwiązanie.

Cześć
Postaram się jutro zrobić kilka zdjęć. Przetarcia zrobiły się na zewnętrznych stronach kostek (w Simmsach po kilkunastu może wyprawach 🙂). Klej jest dość elastyczny ; wyciąłem łatki ze starego kombinezonu neoprenowego i wkleiłem po jednej od wewnątrz i na zewnątrz skarpety. Po kilku "sesjach" w wodzie miejsce klejenia bez zarzutu,dobrze to wygląda.
  • kineret lubi to

#327 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 485 postów

Napisano 05 lipiec 2022 - 23:03

Dobry patent to nalozyc do bridzenja "ochronne" skarpety (zwykle zimowe grube i mega gęste) na wierzch skarpety neoprenowej. Jako bariera przed żwirem i kamyczkami, oraz na przetarcia. Tylko to trzeba planowac przed zakupem butow, zeby nie bylo za ciasno ;)
  • Piotr Gołąb i yogibaboo lubią to

#328 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 06 lipiec 2022 - 05:50

Piotrek Ty nie na Simmsy (śpiochy) patrz tylko na buty
Dziury w skarpetach to objaw, ale choroba jest zazwyczaj gdzie indziej 😉
  • Piotr Gołąb lubi to

#329 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1450 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 06 lipiec 2022 - 06:23

Pierwsze podejrzenie padło na kiepski neopren,ale z tymi butami możesz mieć rację, choć na "oko" wszystko wygląda ok., może pięty zbyt kanciaste mam 😅.
Wrzucam zdjęcie na prośbę kolegi, od środka idą takie same łatki.
Załączony plik  IMG_20220706_071757.jpg   40,81 KB   10 Ilość pobrań

Użytkownik Piotr Gołąb edytował ten post 06 lipiec 2022 - 06:23

  • kineret lubi to

#330 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 485 postów

Napisano 06 lipiec 2022 - 09:14

Mam tributary drugi rok i sa super

#331 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 06 lipiec 2022 - 09:33

Dzięki za fotkę, wygląda spoko, przy okazji wzmocnisz sobie to miejsce na skarpecie.

 

Simmsy to wysokiej jakości wodery, ale neopren to neopren, jak zacznie pękać czy się wykruszać to degradacja postępuje bardzo szybko i jedyną opcją jest klejenie - na szczęście są do tego dobre kleje używane do pianek do nurkowania. Ja swoją skarpetę po przetarciu skleiłem stormsurem, najpierw punktowo po oczyszczeniu i zeszlifowaniu do gołego neoprenu (bez szycia, jedynie mocno ścisnąłem) następnie duża łata samego kleju. Trzyma drugi rok, klej jest elastyczny i wygląda na to, że prędzej wywalę spodnie niż coś by się tam miało odkleić.

 

Ja też stawiam na to, że takie przetarcia to wina butów -  niekoniecznie muszą być za duże lub kiepsko dopasowane, na pewno liczy się sposób eksploatacji, warunki, sposób brodzenia (tj. chodzenia), waga zawodnika itp. - wiem, śmiesznie to brzmi, ale tak jest, nawet identyczny model butów trekkingowych zużywa się zupełnie inaczej u dwóch różnych osób. 

 

Też słyszałem teorie o piasku przecierającym skarpety - ciężko mi się ustosunkować. Tzn. zgadzam się, nie powinno go tam w ogóle być (o kamyczkach nie wspominając) ale z moich doświadczeń wynika, że jest to po prostu nieuniknione, nawet przy dobrze dopasowanych butach, a takich właśnie używam. Moj kolega jest ortodoksem w tej materii, dba o idealne wypełnienie skarpety neoprenowej (akurat ważne), jak chodzimy w górę rzeki zakłada dodatkowe skarpety na neopren, dokładnie płucze po każdym użyciu itp. Ja w tym czasie zwykle zwykle dojadam kanapkę... W porównaniu z nim traktuję wodery jak mokrą szmatę. Wnioski - szwy pocą się w tych samych miejscach, oboje mamy posklejane już całe skarpety i jedynie taka naprawa trzyma. Zgadzamy się co do jednej zasady - póki wodery działają to się ich nie wymienia, bo następne mogą być gorsze ;)

 

Cześć. Ostatnio podczas pływania na bb pękł mi but w neoprenie. Pęknięcie na szczęście nie jest przy neoprenie ale na łączeniu gumowca. Polecicie jakiś solidny klej do łączenia?

Dodam tylko że jest to na zgięciu które cały czas pracuje czy to przy chodzeniu czy pływaniu.

 

 

Zrób sobie test klejenia w innym miejscu, po dokładnym zeszlifowaniu i odtłuszczeniu) - to da Ci najlepszą odpowiedź, który klej trzyma najlepiej. Moim zdaniem dwie aplikacje Stormsure'a w kolejności jaką podałem wyżej powinne zrobić robotę, ale bardzo możliwe że są lepsze specjalistyczne kleje do neoprenu (jak np. Neoprene Qeen?), które sprawdzą się jeszcze lepiej.


Użytkownik kineret edytował ten post 06 lipiec 2022 - 09:34

  • yogibaboo lubi to

#332 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 06 lipiec 2022 - 12:54

Przerabiam 5 czy 6 parę śpiochów
1 Simmsy, reszta Traper itp
Buty poza 1 parą to buty budowlane z wyższej półki 200zł+ i tylko w jednych śpiochach zalatwiłem neopren przez zbyt małe buty, poprzecierałem na palcach.
W całej reszcie leciały szwy.
Z tym że żwiru to dostawały mało w zasadzie sam piach i kamulce

#333 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 09 lipiec 2022 - 13:34

moje drugie patagonie to jakas porazka (wczesniejsze nie mialy metki z nazwa a kupilem je jako 2lezaka magazynowego" bez pudla w rozmiarze xl. Nowe rio galagos zaczely rozklad zanim je zamoczylem porzadnie (xlx byly na mnie za male zeszlo mi kilka lat schodnac by sie w nie zmiescic - za ten czas gumowe wzmocnienia szwow zaczely sie kruszyc etc - potrwalo to kilka lat).Stad ostatnio sie doktoryzuje z latania spiochow...

Do tej pory:

Do malych dziur w spiochach neopreowych mi najlepiej sie sprawdzila tasma naprasowywana - taka z materialu jaka zwykle wiekszosc szwow jest pociagnieta od spodu (tasma przezroczysta co wygla jak z plastiku mi sie nei sprawdzala wcale).

Tasma, ktora dziala na eoprenie na patagoniach tez nie dziala dobrze (moze kwestia temperatury albo czyszczenia podloza?).

Probowalem kilku specyfikow w typ "plynnej latki" z allegro - wygladalo bardzo obiecujaco i bylo tanio, ale pp jakims czasie robi sie sztywne i sie kruszy - nie nadaje sie. Stormsure byl kosmicznie drogi jak na swoja objetosc i fakt, ze i tak wysychal zanim potrzebowalem uzyc go kolejny raz (tak wiem, ze mozna kupic opakowania po 3 maciupkie tubki, ale takie znalazlem tylko raz i dalej bylo drogo).

Jakis czas temu w jednym z "euro value" (siec tanich sklepow z jakimis badziewiami z chin) trafilem na klej nazwany: "fantastic elastic" firmy "151 adhesives" w skladzie jest bis (1,2,2,6,6-pernamethyl-4-piperidil + sebacante) - nie mam pojecia czy mi sie literki nie pomieszaly bo napisik malutki. klej kosztuje 1.5euro za tubke 20g. Wyglada jak storm sure. zasycha na przezroczysta "lapliwa" gume - z tego powodu przed pelnym wyschnieciem czasami posypuje go talkiem bo to powoduje, ze powierzchnia jest bardziej sliska.

Wady - dlugo schnie (wydaje mi sie, ze ponad dobe bez pomocy) i dosyc grubo trzeba nalozyc (cieniutka warstwe czasami woda pokonywala - smieszne wygladalo to jakby ktos klej igla poprzebijal doslownie pojedyncze krople przechodzily).

Zalety w pip tani i robi robote.


Użytkownik gooral edytował ten post 09 lipiec 2022 - 13:35


#334 ONLINE   tomwes

tomwes

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaGryfów Śląski/Jelenia Góra
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Węsławowicz

Napisano 07 marzec 2023 - 20:13

Mam, pytanie podjął by się ktoś wymiany skarpet w spiochach? Ewentualnie czy ktoś się tym zajmuje

Użytkownik tomwes edytował ten post 07 marzec 2023 - 20:13

  • TOFIX99 lubi to

#335 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 07 marzec 2023 - 20:19

https://www.facebook...zelnianie.szwow

I w Nowym Targu ktoś solidnue robi ale nie mam namiaru

#336 ONLINE   tomwes

tomwes

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaGryfów Śląski/Jelenia Góra
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Węsławowicz

Napisano 07 marzec 2023 - 23:31

Dzięki ale nie wymieniają skarpet tylko kleją te co są a mi zależy na wymianie

#337 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 10 marzec 2023 - 19:26

Mam, pytanie podjął by się ktoś wymiany skarpet w spiochach? Ewentualnie czy ktoś się tym zajmuje

A dlaczego w ogóle chcesz wymianiać skarpety? ze względu na rozmiar czy z powodu zużycia?

Na Twoim miejscu kontaktowałbym się z serwisem, który profejonalnie naprawia suche skafandry nurkowe i ocenił czy to się w ogóle opłaca, a jeśli oni nie dźwigną to na majsterkowiczów bym raczej nie liczył bo to kasa w błoto. pozdrawiam


  • Piotr O. lubi to

#338 OFFLINE   Wolti

Wolti

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 11 marzec 2023 - 16:09

moje drugie patagonie to jakas porazka (wczesniejsze nie mialy metki z nazwa a kupilem je jako 2lezaka magazynowego" bez pudla w rozmiarze xl. Nowe rio galagos zaczely rozklad zanim je zamoczylem porzadnie (xlx byly na mnie za male zeszlo mi kilka lat schodnac by sie w nie zmiescic - za ten czas gumowe wzmocnienia szwow zaczely sie kruszyc etc - potrwalo to kilka lat).Stad ostatnio sie doktoryzuje z latania spiochow...

W innym temacie pytałem właśnie ile terminu przydatności mają takie śpiochy? -bo mam takie i jakoś nie skoro mnie ubierać i myślę czy potrzymać je jeszcze i wreszcie się do nich przekonać czy sprzedać je bo zaraz zaczną się rozchodzić.
 



#339 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 11 marzec 2023 - 16:15

moje doswiadczenia z membranami sa takie: kazda diabli biora po jakims czasie. spiochy ratuje fakt, ze membrany sa zwykle grube i kilkuwarstwowe.

nawet jak membrany samej z siebie diabli nie wezma to odlepia sie ona od materialy i wtedy targa. MZ nie ma co kupowac na zapas czy trzymac "dla gosci" ;P


  • popper lubi to

#340 OFFLINE   inglisz

inglisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 23 kwiecień 2023 - 08:48

Można prosić na namiary do kogoś kto naprawia śpiochy oddychające?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: naprawa, śpiochy, wodery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych