Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Daro M. - w wolnych chwilach.


  • Please log in to reply
203 replies to this topic

#161 OFFLINE   mateusz998

mateusz998

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 posts
  • LokalizacjaSzczecin

Posted 01 March 2013 - 21:36

Super woblery, super ryby, ogólnie super temat - jeden z moich ulubionych na forum :) :) Jestem pod ogromnym wrażeniem :)



#162 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 posts
  • LokalizacjaSelestat(F)

Posted 01 March 2013 - 21:49

Piękne ryby i doskonałe foty.



#163 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5,827 posts
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Posted 01 March 2013 - 22:11

Darek, widzę że ciśnienie zaczyna rosnąć przed sezonem bo Cię wzięło na boleniowe wspominki :). Po tym co napisałeś widać że długo już łowisz bolenie i jest oczywiste że gdyby boleń miał żerować tylko z powierzchni to by umarł z głodu. Ta ryba żre to co najłatwiej w danym momencie upolować i tyle.  Poza tym fotki świetne, ryby duże, a woblery muszą być skuteczne bo robimy je bardzo podobne do siebie co potwierdza teorię że dobry wobler będzie łowił wszędzie.

Jedyna różnica między boleniami z Odry i Wisły jest taka że z przykrością muszę stwierdzić że te odrzańskie są ładniejsze, grubsze, ciemniejsze i częściej mają ciemne płetwy, więc w tym względzie wg mnie można wyróżnić podgatunek wiślany i odrzański. Widać że ta rzeka bardziej im służy. Możliwe że jest to spowodowane lepszą termika Odry i dłuższym okresem intensywnego żerowania. Wisła niestety późno się budzi i dość szybko kończy jeśli chodzi o bolenie.

pozdrawiam

wujek



#164 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6,984 posts
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Posted 01 March 2013 - 22:20

Darek, widzę że ciśnienie zaczyna rosnąć przed sezonem bo Cię wzięło na boleniowe wspominki :). Po tym co napisałeś widać że długo już łowisz bolenie i jest oczywiste że gdyby boleń miał żerować tylko z powierzchni to by umarł z głodu. Ta ryba żre to co najłatwiej w danym momencie upolować i tyle.  Poza tym fotki świetne, ryby duże, a woblery muszą być skuteczne bo robimy je bardzo podobne do siebie co potwierdza teorię że dobry wobler będzie łowił wszędzie.

Jedyna różnica między boleniami z Odry i Wisły jest taka że z przykrością muszę stwierdzić że te odrzańskie są ładniejsze, grubsze, ciemniejsze i częściej mają ciemne płetwy, więc w tym względzie wg mnie można wyróżnić podgatunek wiślany i odrzański. Widać że ta rzeka bardziej im służy. Możliwe że jest to spowodowane lepszą termika Odry i dłuższym okresem intensywnego żerowania. Wisła niestety późno się budzi i dość szybko kończy jeśli chodzi o bolenie.

pozdrawiam

wujek

Janek, po relacjach kilku znajomych znad Wisły,  łowiących "wcześnie" aż do grudnia śmiem twierdzić wręcz odwrotnie...

Daro - fajne wspominki :-)



#165 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,167 posts
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Posted 01 March 2013 - 22:43

Zgodzę sie z wujkiem,bolki nad Odrą żerują długo i intensywnie,nawet łowiąc w Listopadzie można je łowić z premedytacją,widać je nawet w pewnych warunkach przy wierzchu.Wisła jest"martwa"w tym samym czasie,przynajmniej na moim,środkowym odcinku.

 

Daro

 

Przepiękne BOLENIE,koparka :o Takie spasione,że cos niesamowitego,wiślane trafiają się bardzo rzadko w takiej kondycji.Fotki na prawde robią wrażenie.

Ogólnie szacun ;)

Blaszka z łyżeczki to w moim arsenale boleniowy killer,wykonałem ją za łebka razem z dziadkiem,łowiła często bolki kiedy inne przynęty olewały.

Najgorsze jest to,że za cholere nie moge jej podrobić :)

 

Próbuję ciągle...

 

 



#166 OFFLINE   Darekspin

Darekspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Mrongas

Posted 02 March 2013 - 14:44

Dzięki wszystkim za dobre słowo :) miło bardzo.Gdzie bolenie żerują dłużej i intensywniej? W Wiśle czy Odrze ? tego nie wiem. Poza krótką dwu dniową przygodą nad Wisłą nic powiedzieć nie mogę - bo nie znam tej rzeki, nie łowię w niej.Dlatego w tym temacie słucham tych którzy tam wędkują.Znam natomiast Odrę - też nie całą :) i wiem że są okresy w roku gdzie bolenie żerują bardzo mocno i tak samo mocno biorą :) Oczywiście obszar tego żerowania nie jest duży i w tych okresach ryby nie stacjonują wszędzie.Nie wystarczy tylko być nad Odrą  - trzeba ją trochę znać.  Chyba że  wcześniej ktoś wskaże nam taką miejscówkę  lub nas na nią zaprowadzi.Strefa dobrego żerowania ogranicza się do zaledwie kilku miejsc  - jedno ,dwa na kilku kilometrowym odcinku rzeki. Także łowić bolenie i wiedzieć gdzie to dwa osobne zagadnienia. Napiszę tylko tyle że łowić jest dużo prościej niż wiedzieć gdzie? Mowa tu oczywiście o dużych jesiennych i późnojesiennych rapach.Pozdrawiam

 

 

 

Zgodzę sie z wujkiem,bolki nad Odrą żerują długo i intensywnie,nawet łowiąc w Listopadzie można je łowić z premedytacją,widać je nawet w pewnych warunkach przy wierzchu.Wisła jest"martwa"w tym samym czasie,przynajmniej na moim,środkowym odcinku.

 

Daro

 

Przepiękne BOLENIE,koparka :o Takie spasione,że cos niesamowitego,wiślane trafiają się bardzo rzadko w takiej kondycji.Fotki na prawde robią wrażenie.

Ogólnie szacun ;)

Blaszka z łyżeczki to w moim arsenale boleniowy killer,wykonałem ją za łebka razem z dziadkiem,łowiła często bolki kiedy inne przynęty olewały.

Najgorsze jest to,że za cholere nie moge jej podrobić :)

 

Próbuję ciągle...

 

 

p2231131.jpg

Kurna mać :) ...chyba korzystałeś z tych samych zestawów sztućców?

 


 


 


 


 



#167 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5,827 posts
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Posted 02 March 2013 - 15:33

Patu, ja już tak mam że to co mówią ludzie to ja dzielę przez dwa. Ja piszę o swoich doświadczeniach, a nie to co słyszałem od innych. Owszem sam łowiłem bolenie w listopadzie (w grudniu mi się już nie chciało), ale to trochę sztuka dla sztuki. Jak nie zobaczę zdjęć regularnie łowionych dużych boleni w listopadzie i grudniu z środkowej Wisły to nie uwierzę. Ja rozmawiałem z wieloma dobrymi boleniarzami z Wisły i opinie są podobne.



#168 OFFLINE   Darekspin

Darekspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Mrongas

Posted 02 March 2013 - 19:09

Patu, ja już tak mam że to co mówią ludzie to ja dzielę przez dwa. Ja piszę o swoich doświadczeniach, a nie to co słyszałem od innych. Owszem sam łowiłem bolenie w listopadzie (w grudniu mi się już nie chciało), ale to trochę sztuka dla sztuki. Jak nie zobaczę zdjęć regularnie łowionych dużych boleni w listopadzie i grudniu z środkowej Wisły to nie uwierzę. Ja rozmawiałem z wieloma dobrymi boleniarzami z Wisły i opinie są podobne.

Tak jak Janek pisze, własne doświadczenia są najcenniejsze i najważniejsze.Jeśli ktoś takie ma to jest to niepodważalny argument w każdej dyskusji.Żeby mieć doświadczenia to trzeba łowić ,łowić i jeszcze raz łowić.....

 

No i podstawowa sprawa to nie być głodnym :) i najeść się do syta :)

 

ssssda.png

 A już po rybach można wypić małe piwo ? :) nigdy przed łowieniem ani nigdy w trakcie :)

 

obraz777.png
 

Pozdrawiam


  • Jaco78 likes this

#169 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 02 March 2013 - 19:15

Piękne fotki pięknych ryb. Więcej pisać nie trzeba.



#170 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5,827 posts
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Posted 02 March 2013 - 19:16

Darek już się nie wymądrzam z tą Wisłą bo to przecież Twój wątek o przynętach, Odrze i łowionych w niej boleniach.

pozdrawiam

wujek



#171 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,419 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Posted 02 March 2013 - 19:20

Daro niezły czteropak :)  ;) i ruda na wkładkę - hoho :)



#172 OFFLINE   Darekspin

Darekspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Mrongas

Posted 02 March 2013 - 19:21

Janek Twoje uwagi są zawsze jak najbardziej mile widziane . Nie mam wrażenia że się wymądrzasz jak również wiem o czym mówisz.

Pozdrawiam


Edited by Darekspin, 02 March 2013 - 20:11.


#173 OFFLINE   Darekspin

Darekspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Mrongas

Posted 02 March 2013 - 19:23

Piękne fotki pięknych ryb. Więcej pisać nie trzeba.

Dzięki Gruzin :)

 

Daro niezły czteropak :)  ;) i ruda na wkładkę - hoho :)

Zgadza się Bartek ,taka dawka może już sponiewierać nawet wielkiego chłopa :)



#174 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,419 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Posted 02 March 2013 - 19:30

Ale jaką lekkość i wiotkość nadrarstka ma taki "sponiewierany" wędkarz - a bolenie to czują ;)  :P



#175 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5,827 posts
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Posted 02 March 2013 - 19:34

Darek z tym piwem to wygląda na lekki przemyt z za zachodniej granicy :). Chyba był jakiś dłuższy wypad na ryby z takim zapasem.



#176 OFFLINE   Darekspin

Darekspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Mrongas

Posted 02 March 2013 - 19:41

Darek z tym piwem to wygląda na lekki przemyt z za zachodniej granicy :). Chyba był jakiś dłuższy wypad na ryby z takim zapasem.

Zgadza się to był chyba czerwiec i czwarty z kolei dzień nad Odrą. A piwo przywieźli zaprzyjaźnieni wędkarze :)



#177 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,167 posts
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Posted 02 March 2013 - 19:47

"Zgodzę się z wujkiem"-czyli,ze nad Wisłą jest bryndza późną jesienią-przynajmniej u mnie,nad Odrą łowiłem prawie cały tamten sezon,zaobserwowałem właśnie tam całkowicie inne zachowanie boleni w okresie jesienno-zimowym.Woda jest jakby bardziej żywa,ryby nie siadają całkowicie po przymrozku itp.Też zauważyłem to podobieństwo sztućców  :lol:

 

Na tej focie z habanina to chyba po drugim dniu upolowaliście dzika :lol:



#178 OFFLINE   Darekspin

Darekspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Mrongas

Posted 02 March 2013 - 19:48

Żeby nie było że o przysłowiowej dupie - marynie tu gadamy to jakąś fotkę rękodzieła wleję.Bo Paweł już zagląda :)

 

obraz2632.png

 No i bolenia złowionego na tego rodzaju wobler również mojej produkcji

 

obraz2590.png
 


  • Dienekes likes this

#179 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,507 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Posted 02 March 2013 - 19:50

Takie lubię  :)



#180 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,784 posts
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Posted 02 March 2013 - 20:03

Darku pięknie powspominać . Musiał bym do Was podjechać , tylko czy uda mi się zrealizować to pragnienie w tym roku ?