Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ratujmy polskie łosie!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
664 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 07 listopad 2017 - 20:16

tak
potencjalny «taki, który może wystąpić lub pojawić się w określonych warunkach»
synonimy: możliwy, ewentualny, niewykluczony, prawdopodobny


Zakażmy zatem aut. Każdy wędkarz to potencjalny kłusol, każdy punk to potencjalny narkoman i można tak długo wymieniać. Tu nie chodzi o znaczenie pojęcia tylko bezsens takiego generalizowania.
  • Paweł nizinny i przemo_w lubią to

#282 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 20:32

Tak ratujemy, ratujemy...uratowalismy? 😏 Gdzies tam pisali, ze jeden smutny pan, zdecydowanie nizszy od polskiego losia, wzial i uratowal wszystkie jedna reka czy nawet tylko jednym slowem, przynajmniej na te chwile. Prawda to? A juz sie szykowalem na lososia w galarecie na Wigilie oraz losia w smalcu na Swieta....ech, znowu skonczy sie karpiem i swinia 😏

Użytkownik coloumb edytował ten post 07 listopad 2017 - 20:37

  • MIGOTKA lubi to

#283 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 07 listopad 2017 - 22:48

Tak się przyglądam tej dyskusji...i dziwi mnie, że to już 15 stron polemiki na temat który powinien być oczywisty dla dorosłych ludzi.

Z całym szacunkiem dla Kolegów oraz ich wieku...ale ja mając 27 lat mam czysto zdroworozsądkowe podejście do dzikiej zwierzyny.

 

Tytuł wątku brzmi "Ratujmy polskie łosie" - A co to ? W całej Polsce spotyka się ich tak mało, że są gatunkiem zagrożonym wyginięciem ?

W mojej okolicy wypadków samochodowych z udziałem tego zwierza było już całkiem dużo...żeby nie powiedzieć za dużo.

 

Łoś nie jest zbytnio inteligentnym stworzeniem - wychodzi na jezdnię nie uznając jadącego samochodu za zagrożenie...stanie na drodze i stoi i za nic ma nadjeżdżający samochód, rowerzystę, pieszego...

Jeśli będzie im się pozwalać dowolnie rozmnażać, zbliżać się do ludzkich osad to przyzwyczają się zupełnie do ludzi, samochodów i wtedy będą łazić jak święte krowy...wszędzie, po przydomowych ogródkach też.

Człowiek od zawsze regulował populacje zwierzyny, pradawne plemiona musiały polować na zwierzynę nie tylko dla jedzenia dzięki któremu mogli przetrwać ale polowali też po to żeby zyskać przestrzeń życiową i tym samym zwierzęta o charakterze terytorialnym musieli redukować.

Absolutnie nie mam nic przeciwko rezerwatom, parkom narodowym gdzie ta zwierzyna wszelkiej maści sobie żyje. Nie popieram też strzelania do wszystkiego co się rusza...ale wszystko musi mieć swoje granice.

 

Skoro nie strzelać do łosi to niech rząd z ministerstwem środowiska na czele znajdzie sposób na trzymanie dzikiego zwierza z daleka od ludzkich osad.

Bobrami też się mogliby zająć...bo z tymi zawodnikami jest dobry jackass, a jedyne słuszne, legalne rozwiązanie z tego co wiem kończy się tym, że interwencję płaci oczywiście nieszczęśnik któremu ów sympatyczne, małe zwierzątko się osiedliło... ;)


Użytkownik Catrol edytował ten post 07 listopad 2017 - 22:49

  • coma lubi to

#284 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 08 listopad 2017 - 08:42

Ja po tych rozmowach dochodzę to stwierdzenia, że jestem mordercą, a nazywają mnie nim ludzie patologicznie znęcający się nad zwierzętami ;)

 

Karol, zgadzam się z Twoimi słowami. Dodam tylko że z własnego doświadczenia, łosie odkąd się ich nie strzela zatraciły naturalny lęk przed człowiekiem. natomiast bobry jak wcześniej pisałem, są już w planach łowieckich na najbliższe trzy lata, w obwodach w których robiły największe szkody.

 

pozdrawiam


  • coma lubi to

#285 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 08 listopad 2017 - 09:42

Tak się przyglądam tej dyskusji...i dziwi mnie, że to już 15 stron polemiki na temat który powinien być oczywisty dla dorosłych ludzi.

Z całym szacunkiem dla Kolegów oraz ich wieku...ale ja mając 27 lat mam czysto zdroworozsądkowe podejście do dzikiej zwierzyny.

 

Tytuł wątku brzmi "Ratujmy polskie łosie" - A co to ? W całej Polsce spotyka się ich tak mało, że są gatunkiem zagrożonym wyginięciem ?

W mojej okolicy wypadków samochodowych z udziałem tego zwierza było już całkiem dużo...żeby nie powiedzieć za dużo.

 

Łoś nie jest zbytnio inteligentnym stworzeniem - wychodzi na jezdnię nie uznając jadącego samochodu za zagrożenie...stanie na drodze i stoi i za nic ma nadjeżdżający samochód, rowerzystę, pieszego...

Jeśli będzie im się pozwalać dowolnie rozmnażać, zbliżać się do ludzkich osad to przyzwyczają się zupełnie do ludzi, samochodów i wtedy będą łazić jak święte krowy...wszędzie, po przydomowych ogródkach też.

Człowiek od zawsze regulował populacje zwierzyny, pradawne plemiona musiały polować na zwierzynę nie tylko dla jedzenia dzięki któremu mogli przetrwać ale polowali też po to żeby zyskać przestrzeń życiową i tym samym zwierzęta o charakterze terytorialnym musieli redukować.

Absolutnie nie mam nic przeciwko rezerwatom, parkom narodowym gdzie ta zwierzyna wszelkiej maści sobie żyje. Nie popieram też strzelania do wszystkiego co się rusza...ale wszystko musi mieć swoje granice.

 

Skoro nie strzelać do łosi to niech rząd z ministerstwem środowiska na czele znajdzie sposób na trzymanie dzikiego zwierza z daleka od ludzkich osad.

Bobrami też się mogliby zająć...bo z tymi zawodnikami jest dobry jackass, a jedyne słuszne, legalne rozwiązanie z tego co wiem kończy się tym, że interwencję płaci oczywiście nieszczęśnik któremu ów sympatyczne, małe zwierzątko się osiedliło... ;)

miałem się już nie odzywać, ale dyletantyzm to jedyne co mi się ciśnie na usta  :doh:

ja wysiadam  ;)


  • CM Punk lubi to

#286 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2270 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 08 listopad 2017 - 11:11

Taki urok internetowych dyskusji.
Dziwi mnie jedno.
Trzeba ratować łosie, psy, koty itd..natomiast czemu nie pomaga się człowiekowi obok siebie?
Bezdusznie przechodzi się obok krzywdy drugiego , często spoglądajac drwiacym wzrokiem...bo mam lepiej?
Marnujemy tony! TONY! jedzenia.
Produkujemy Tony śmieci .
Teraz modna segregacja...farsa szczególnie gdy się mieszka w bloku.
Do sklepu oddalonego 300metrów jedziemy autem....
Może zanim zaczniemy ratować łosie zacznijmy ratowanie siebie samego z obłędu eko mody?
Może warto do sklepu zabrać torbe wielokrotnego użytku? Ale po co jak te śmieciówy foliowe rozdają za darmo....czy za 5 gr ...to żaden pieniądz więc sie bierze i za 5 min do śmieci wyrzuca.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 08 listopad 2017 - 11:53

  • Sławek Oppeln Bronikowski, Paweł nizinny, Sławek77 i 4 innych osób lubią to

#287 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 326 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 12:28

 Dodam tylko że z własnego doświadczenia, łosie odkąd się ich nie strzela zatraciły naturalny lęk przed człowiekiem. natomiast bobry jak wcześniej pisałem, są już w planach łowieckich na najbliższe trzy lata, w obwodach w których robiły największe szkody.

 

pozdrawiam

Do bobrów normalnie się strzela już od jakiegoś czasu(nawet wstawiałem w wątku kulinarnym kiełbasę z bobra) i są wydawane przydziały tylko nikt nie chce strzelać.
Do łosi też się strzela. Niestety, ale jest dużo kłusowników i myśliwych kłusowników co tak robią i ich brak lęku to ich cecha a nie, że się do nich nie strzela. 
Catrol to żeś chłopie błysnął 



#288 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 08 listopad 2017 - 12:36

(...)
Catrol to żeś chłopie błysnął 

Umotywuj swoje stwierdzenie, lub daruj sobie tego typu komentarze. Odnoś się do poglądów, nie do osób. Ataki "ad persona" nie będą tolerowane.



#289 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 326 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 12:51

Umotywuj swoje stwierdzenie, lub daruj sobie tego typu komentarze. Odnoś się do poglądów, nie do osób. Ataki "ad persona" nie będą tolerowane.

Bo lubię takie żarty jak napisała ta osoba, bo ja to odebrałem jako sarkazm :) Przepraszam, następnym razem wstawię odpowiednią buźkę żeby nie było żadnych wątpliwości o co mi chodzi.



#290 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 08 listopad 2017 - 14:03

Do bobrów normalnie się strzela już od jakiegoś czasu(nawet wstawiałem w wątku kulinarnym kiełbasę z bobra) i są wydawane przydziały tylko nikt nie chce strzelać.
Do łosi też się strzela. Niestety, ale jest dużo kłusowników i myśliwych kłusowników co tak robią i ich brak lęku to ich cecha a nie, że się do nich nie strzela. 
Catrol to żeś chłopie błysnął 

Strzelało się na "specjalne przydziały", było ich bardzo mało i rzadko wydawane. Na pewno nie miało to wpływu na populację o której tu rozmawiamy. Sam dwa lata temu tak strzeliłem jednego bobra na stawach gdzie z grobli zrobiły ser szwajcarski.... 

Kłusownictwa nigdy się nie wypleni do końca. Natomiast wpływ braku strzelania od kilkunastu lat, na ich ostrożność u nas jest widoczny.

 

pozdrawiam


Użytkownik Paweł nizinny edytował ten post 08 listopad 2017 - 14:03

  • coma lubi to

#291 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 326 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 15:53

Sam dwa lata temu tak strzeliłem jednego bobra na stawach gdzie z grobli zrobiły ser szwajcarski.... 

 

pozdrawiam

A tak z ciekawości co zrobiłeś z tym bobrem? Robiłeś coś z niego? 



#292 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 17:49

Krzyzakow nie ogladales? 😏 Kielbasy z nutrii byly rzekomo przepyszne, bobrowe powinny byc szlachetniejsze 😏

http://orlik86.pl/potrawy-z-bobra/

Użytkownik coloumb edytował ten post 08 listopad 2017 - 17:51


#293 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 08 listopad 2017 - 18:26

A tak z ciekawości co zrobiłeś z tym bobrem? Robiłeś coś z niego? 

Oddałem właścicielowi stawów. A sam miałem strzelić kolejnego dla siebie. Odstrzał był na 8 sztuk, ale bobry po pierwszym strzelonym się wyniosły... Teraz na najbliższe 3 lata nie mam szans na strzelenie, ponieważ moje koło nie dostało w planie. Jadłeś? podobno przednie mięso w smaku.



#294 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 326 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 19:26

Oddałem właścicielowi stawów. A sam miałem strzelić kolejnego dla siebie. Odstrzał był na 8 sztuk, ale bobry po pierwszym strzelonym się wyniosły... Teraz na najbliższe 3 lata nie mam szans na strzelenie, ponieważ moje koło nie dostało w planie. Jadłeś? podobno przednie mięso w smaku.

Jadłem duszone,pieczone i kiełbasę robiłem. Nawet kilka osób z tego forum próbowało  :D Ciekawy smak,ciekawa konsystencja mięsa, trzeba też lubić próbować nowe smaki 


  • Paweł nizinny i strary lubią to

#295 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 09 listopad 2017 - 00:42

miałem się już nie odzywać, ale dyletantyzm to jedyne co mi się ciśnie na usta  :doh:

ja wysiadam  ;)

Tak zgadza się, nie mam wiedzy na ten temat...ale postanowiłem się w tym wątku wypowiedzieć ponieważ w moich okolicach tych łosi trochę jest, a moim zdaniem - zwykłego skromnego obywatela jest ich za dużo. Mnie osobiście nie cieszy ten stan rzeczy i w związku z tym mówię co o tym myślę.

 

Skoro Twoim zdaniem ogólnikowe, proste wypowiadanie się o czymś co w pewien sposób dotyczy obywatela wymaga fachowej wiedzy...to nikt zaczepiony przez reportera na ulicy nie powinien się wypowiadać jeśli nie ma super-fachowej wiedzy na temat zagadnienia, zjawiska o które jest pytany.

Nikt nie mógłby się skarżyć na coś co go gnębi dopóki nie zdobył by fachowej wiedzy na temat czegoś co mu dokucza...i zanim poszuka pomocy musi wiedzieć wszystko "od A do Z"...i z każdego punktu widzenia, znać temat nie ?

 

W moim pierwszym poście nie było żadnego sarkazmu.

 

Przez 6 lat nie mieszkałem w Polsce, trochę się zmieniło jeśli chodzi o prawo...o to odnośnie zwierzyny też.

Kiedy przyjechałem do Polski na urlop - Kolegi Ojciec miał problemy z bobrami...rozebrał tylko tamę, sąsiad go sprzedał i bujał się później z problemami.

Dzisiaj, z tego co piszecie, ludzie dostają pozwolenia na pozbycie się ich - dobrze wiedzieć, że już nie ma tak ścisłej, bezwzględnej ochrony.

 

Także ja nie żartuję...mam duże braki w wiedzy na pewne tematy bo jednak nie da się wszystkiego nadgonić po nieobecności w kraju ale mówię jak jest z punktu widzenia "zwykłego Kolwalskiego".


  • Paweł nizinny i strary lubią to

#296 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 09 listopad 2017 - 12:58

Nie łoś(na szczęście)

https://polskiedrogi...niem-na-drodze/



#297 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 09 listopad 2017 - 18:54

Człowieku ty się lecz na nogi bo na głowę za późno!

 

Rafał, odpuść sobie takie osobiste wycieczki,

wrzucanie słabych filmików też sobie daruj...


Użytkownik Jano edytował ten post 09 listopad 2017 - 19:17


#298 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 09 listopad 2017 - 19:03

U podstaw rozumowania o myśliwych i broni, leży trwająca od PRL-u , a może i stalinizmu dydaktyka, skutecznie wmawiająca co bardziej podatnym nienawiść do broni, strach przed nią i straszliwe konsekwencje jej posiadania.Sowieci wyhodowali na tzw Zachodzie całą masę ruchów pacyfistycznych, składających się z ckliwych, pożytecznych idiotów. Mody stamtąd kopiujemy ślepo . :) Nagonka na myśliwych jest tylko odpryskiem w nagonce na broń.

Bądźmy bezbronni, nie polujmy, wyprzyjmy broń ze świadomości. I śmierć.. Cicho sza, przecież śmierci w ludzkiej fermie nie ma..Cóż za infantylizm.. :)

A przecież Samuel Colt słusznie zauważył, że Pan Bóg wprawdzie stworzył ludzi, ale to Colt uczynił ich równymi..


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 09 listopad 2017 - 23:02

  • Marcin Rafalski, Paweł nizinny, Krzysiek Dmyszewicz i 5 innych osób lubią to

#299 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 listopad 2017 - 19:11

Co by nie powiedzieć to faktycznie porównanie broni do samochodu jest nieporozumieniem.



#300 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 19:12

U podstaw rozumowaniao myśliwych i broni, leży trwająca od PRL-u , a może i stalinizmu dydaktyka, skutecznie wmawiająca co bardziej podatnym nienawiść do broni, strach przed nią i straszliwe konsekwencje jej posiadania.Sowieci wyhodowali na tzw Zachodzie całą masę ruchów pacyfistycznych, składających się z ckliwych, pożytecznych idiotów. Mody stamtąd kopiujemy ślepo.. :) Nagonka na myśliwych jest tylko odpryskiem w nagonce na broń.

Bądźmy bezbronni, nie polujmy, wyprzyjmy broń ze świadomości. I śmierć.. Cicho sza, przecież śmierci w ludzkiej fermie nie ma..Cóż za infantylizm.. :)

A przecież Samuel Colt słusznie zauważył, że Pan Bóg wprawdzie stworzył ludzi, ale to Colt uczynił ich równymi..

Jestem za posiadaniem broni,ale przez osoby,które tą broń są godne nosić.

A co do PRLu,to sam kultywujesz PRLowskie stereotypy,wszak wiadomo,jaka PRLowska kasta bawiła się w myślistwo i kto nim jest po dzień dzisiejszy,jedynie w tamtych czasach nikt nie ubierał myślistwa w cechy typu regulacja itp. Ot,czysto snobistyczny "sport" kasty rządzących,w dzisiejszych czasach również mocno powiązany z osobami wpływowymi,a dodatkowo z osobami z zasobniejszym portfelem.


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 09 listopad 2017 - 23:03