Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ratujmy polskie łosie!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
664 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 31 październik 2017 - 15:49

Życzę koledze refleksji nad filozofią C&R wobec "likwidacji nadwyżki".... A także proponuję przestudiowanie genezy powstania problemu z kornikiem, zaczęła się nie tak dawno, zaledwie parę lat temu od pewnej organizacji nazywającej się ekologiczną....

 

pozdrawiam 

Kornik już nie aktualny,teraz nazywa się to bezpieczeństwo publiczne-wycinamy,żeby nam jakieś drzewo na łeb nie spadło.


  • godski lubi to

#62 OFFLINE   Jopek1971

Jopek1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaTaplary
  • Imię:Kaziuk
  • Nazwisko:Bartoszewicz

Napisano 31 październik 2017 - 22:06

To jest wina wpływu mamony na ludzi. Odpowiedz sobie na pytanie czemu nie ma przy tym takich protestów jak teraz np z kornikiem czy myśliwymi ? Przecież to są działania wpływające bezpośrednio na florę i faunę, oraz na nas....




Może to za małe ingerencje,nie wiem,nie byłem w puszczy i nie mam dostatecznej wiedzy na ten temat,ale jak ktoś mówi że jest za dużo łosi i należy je wymordować,a ja w życiu widziałem może z raz te zwierzę,to coś chyba jest nie tak.Żeby nie było,od kilkudziesięciu lat często jestem nad wodami i w lasach.
  • *Hektor* i Kuba (50cm+Perch Tracker) lubią to

#63 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 31 październik 2017 - 22:23

Ojej.... a jak świnie mordują dla kiełbasy to nie mordowanie?
Większość wpitala i się nie rozczula nad losem biednej świnki.....
Ja też ostatnio żadnej świni nie widziałem... chyba że liczyć tą już przerobioną którą wpitalałem na kolacje :-))))

Użytkownik przemo_w edytował ten post 31 październik 2017 - 22:31


#64 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 październik 2017 - 22:55

Ojej.... a jak świnie mordują dla kiełbasy to nie mordowanie?
Większość wpitala i się nie rozczula nad losem biednej świnki.....
Ja też ostatnio żadnej świni nie widziałem... chyba że liczyć tą już przerobioną którą wpitalałem na kolacje :-))))

Porównanie świni hodowanej na mięso do łośka średnio trafne.



#65 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 31 październik 2017 - 23:19

Ta biedna świnia ma zdecydowanie bardziej przesrane, od tego łosia, który od sprawnego myśliwego dostanie w komorę sercowa.

#66 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 31 październik 2017 - 23:20

No @Godski, wkroczyłeś na kruchy lód bo z ideologicznego punktu widzenia hodowanie żywego stworzenia w barbarzyńskich warunkach tylko po to by ogłuszyć je później prądem i często takie pół świadome zaszlachtować to piekło na ziemi praktycznie już od narodzin.
Tymczasem na łosie, dziki czy jelenie nie czyha żadne naturalne zagrożenie, dużych drapieżników już u nas nie ma, ich liczebność myśliwi kontrolują i za szkody przez tą zwierzynę wyrządzone są trzepani po kieszeni więc można nazwać to swego rodzaju hodowlą z tą różnicą, że zwierzęta żyją prawdziwym życiem. Tak więc bez przesady, nie wydaje mi się żeby za tym protestem przemawiało coś więcej poza modą na nagonkę, teraz jest to trendy i ludzie dają się tej fali porwać wyłączając trzeźwe myślenie.


Użytkownik Panek edytował ten post 31 październik 2017 - 23:36


#67 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 01 listopad 2017 - 00:27

Koledzy każdy teren ma określoną zdolność by wyżywić jakąś tam ilość osobników jakiegoś gatunku. Przecież rolnik uprawiający dajmy 10ha ziemi nie utrzyma np 200 szt.bydła. Tak samo jest w lesie , oczywiście są różne lasy tak samo jak klasy gleby. Nie jestem myśliwym ale odstrzał łosia jest potrzebny, powoduje ogromne szkody w uprawach leśnych, no i wypadków jest niemało. A w ogóle to odstrzał miał być tylko na wschód od Wisły. Podobna sytuacja dotyczy się żubra , myślę że żeby nie dokarmianie zimowe i nie pola rolników w pobliżu lasów to może z połowa żubrów dała by radę samodzielnie na wolności. A najwięcej się znają internetowi specjaliści uważający np.redaktora z wyborczej za największego specjalistę i Eko guru. I muszę podkreślić że nie reprezentuje tu jedynej słusznej opcji teraz. A i jeszcze ciekawi mnie bardzo co myśli wspomniana tu Pani Kinga jak widzi słynną ostatnio wille Kulczyka z tymi wszystkimi Eko skórkami na podłogach ścianach i gdzie tylko się da. Pozdrawiam zdrowo myślących.

#68 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 listopad 2017 - 00:37

 A najwięcej się znają internetowi specjaliści uważający np.redaktora z wyborczej za największego specjalistę i Eko guru. I muszę podkreślić że nie reprezentuje tu jedynej słusznej opcji teraz. 

Myślisz że internetowi specjalści uważający ludzi Szyszki z Trwam za guru w tym temacie są lepsi ????

Mnie wystarczy wycinanie puszczy tłumaczone bezpieczeństwem publicznym. Nie można wymyślić czegoś głupszego.


  • *Hektor*, CM Punk i kristofer232 lubią to

#69 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 01 listopad 2017 - 09:44

We wszystkim musi być zachowany balans. I tak sobie myślę że jeżeli myśliwi dopuścili/dopuszcza do strzelania łosi , to chyba nie będą walić do wszystkich?🤔
Nie bagatelne znaczenie ma także nasze wyobrażenie o samym łosiu. Taki ładny, taki fajny, łosiaki takie piękne. Nie możemy do nich strzelać. Co innego do dzików. To świnia, szkodnik, brudas i śmierdziel.Do nich można i trzeba strzelać.

Jeszcze 3,4 lata temu nikogo nie razily zdjęcia byłego premiera, który mieszka w puszczy, i który teraz jest takim obrońcą, na tle strzelonych żubrów czy danieli.
Czy byłego prezydenta który mieni się jako myśliwy, również uwieczniony na tle zabitych przez siebie zwierząt...
Wszystko względne jak widać...
I żeby nie było, uważam że Szyszko powinien polecieć ze stołka...

#70 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 01 listopad 2017 - 10:37

Odnośnie kornika, wycinane są również i suche już drzewa (działanie kornika) które faktycznie się przewracają....

Koledzy, proszę, nie ulegajcie propagandzie telewizyjnej czy internetowej, w której ten ma racje co mocniej krzyczy. Choć trochę wysilcie się i poczytajcie suche fakty, i porozmawiajcie z ludźmi których to dotyczy i tam mieszkają...

 

Kaziuk, jak pisałem wcześniej wystarczy przeczytać rozporządzenie, by dowiedzieć się że nie wszędzie będzie można strzelać do łosi. Może mieszkasz tam gdzie ich jest bardzo mało, lub nie masz szczęścia. Dzików w Polce jest ok 20 razy więcej niż łosia, a ile razy widziałeś je w lesie na żywo?

 

Bardzo lubię dyskutować z przeciwnikami łowiectwa, tylko pod warunkiem, że jest to rozmowa na argumenty, a nie typu "czemu jesteś przeciw ? nie bo nie" :)

Koledzy bardzo dobrze wyjaśnili ideologiczne podstawy myślistwa. Lecz szczerze nigdy nie myślałem, że będą one musiały być podnoszone na portalach wędkarskich....

pozdrawiam serdecznie

żeby nie było, jestem też myśliwym



#71 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 11:12

Jeszcze 3,4 lata temu nikogo nie razily zdjęcia byłego premiera, który mieszka w puszczy, i który teraz jest takim obrońcą, na tle strzelonych żubrów czy danieli.
Czy byłego prezydenta który mieni się jako myśliwy, również uwieczniony na tle zabitych przez siebie zwierząt...
Wszystko względne jak widać...
I żeby nie było, uważam że Szyszko powinien polecieć ze stołka...

Co innego jest powiedzenie w prost" łosie to fajne trofeum, zajebista kiełbaska i itp i chcemy do nich dlatego strzelać" a nie wymyślać, że 20000  tysięcy to ogromna ilość i  jakim to łoś jest szkodnikiem i jak 20000 tysięczna populacja  niszczy 9000000 hektarów użytków leśnych :D  


  • CM Punk lubi to

#72 OFFLINE   Jopek1971

Jopek1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaTaplary
  • Imię:Kaziuk
  • Nazwisko:Bartoszewicz

Napisano 01 listopad 2017 - 11:59

Odnośnie kornika, wycinane są również i suche już drzewa (działanie kornika) które faktycznie się przewracają....
Koledzy, proszę, nie ulegajcie propagandzie telewizyjnej czy internetowej, w której ten ma racje co mocniej krzyczy. Choć trochę wysilcie się i poczytajcie suche fakty, i porozmawiajcie z ludźmi których to dotyczy i tam mieszkają...
 
Kaziuk, jak pisałem wcześniej wystarczy przeczytać rozporządzenie, by dowiedzieć się że nie wszędzie będzie można strzelać do łosi. Może mieszkasz tam gdzie ich jest bardzo mało, lub nie masz szczęścia. Dzików w Polce jest ok 20 razy więcej niż łosia, a ile razy widziałeś je w lesie na żywo?
 
Bardzo lubię dyskutować z przeciwnikami łowiectwa, tylko pod warunkiem, że jest to rozmowa na argumenty, a nie typu "czemu jesteś przeciw ? nie bo nie" :)
Koledzy bardzo dobrze wyjaśnili ideologiczne podstawy myślistwa. Lecz szczerze nigdy nie myślałem, że będą one musiały być podnoszone na portalach wędkarskich....
pozdrawiam serdecznie
żeby nie było, jestem też myśliwym



Od kilku lat zacząłem regularnie widywać dziki i nie były to pojedyńcze osobniki.

#73 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 01 listopad 2017 - 12:06

Tak jak napisałem , wszystko względne...
Pytanie do myśliwych : Czy łosie są naprawdę takie smaczne i czy są większym ,bardziej dostojnym trofeum niż np.dziki i musimy do nich strzelać?
Uważam ze cały ten dyskurs jest lekko naciagany, niedługo w programach śniadaniowych będą dyskusje na takie tematy które tylko będą zatruwaly nam umysły...
Najważniejsza jest równowaga...
  • przemo_w lubi to

#74 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 01 listopad 2017 - 12:26

Moim zdaniem w naturze powinna być zachowana równowaga a odkąd człowiek zurbanizował tereny na, których zamieszkuje zachwiana została równowaga ekosystemów, więc bez ingerencji w celu równoważenia tychże ekosystemów nie będą one w stanie same się obronić, to może było możliwe w średniowieczu gdzie w dużej mierze na terenie polski były tereny zielone i mnóstwo zwierzyny i żaden kornik nie był zagrożeniem w ogromie lasów ani zwierzyna nie rozrastała się nadmiernie poprzez naturalną redukcję, ponieważ było również dużo drapieżnika ;)

 

Mądra ingerencja zarówno w zalesienie, sadzenie młodników i dbanie o równowagę naturalną również poprzez redukcje niebezpiecznie przyrastających gatunków jest konieczna przez patologie ekosystemów, które tworzą się przez wpływ urbanizacji terenów przez człowieka i tego nie cofniemy, kwestia tylko, żeby to było robione uczciwie z realnych przesłanek a nie wykorzystywane jako pretekst i o to chyba tu się wszystko rozbija, bo nie uważam, że podlega dyskusji to czy naturze potrzebna jest pomoc, bo jest niewątpliwie.



#75 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 01 listopad 2017 - 12:35

@Radek, gdyby w tej całej medialnej nagonce próbowali usprawiedliwić swoje działanie tak przyziemną potrzebą jak chęć pozyskania mięsa na kiełbasę bo liczebność jest stabilna i nic pogłowiu nie zagraża, to by ich rozszarpali żywcem, Ty byś to rozumiał, a inni będą szukać sensacji bo po dramacie zamarzniętej wiewiórki i ,,skandalicznym" znalezisku w postaci futra rysia banalnie łatwo rozdmuchać kolejną sensację i wywołać gównoburze wartą tyle co wszystkie pozostałe. Wierni w chwili słabości swej wyroczni muszą się czymś zająć - ludzie, co wy nam tu o jakichś reprywatyzacjach, tam wiewiórka zamarzła, a teraz do łosi chcą strzelać!!! ... no, tyle w temacie żebym nie przekroczył magicznej czerwonej linii.



#76 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 01 listopad 2017 - 12:45

No ba...czymże jest fakt, że babcie w prześcieradle wynieśli z jej własnego mieszkania w ramach reprywatyzacji, w tym pozbawiali mieszkań kombatantów i inwalidów wyrzucając na bruk jakże nieistotne jest to, że doprowadzali do bankructwa mieszkańców tak jak panią, która odpowiadała przed komisją, której to podnoszono systematycznie czynsz od początkowych 500zł do finalnie 6000zł. Przecież tam łosie, tam trzeba zwrócić atencję, typowe zagranie slice of hand...a odgórna sprawczyni nie podda się przesłuchaniu ani karze, ponieważ ma inne poglądy...ja też jak każdy może popełnić zbrodnie i złożyć oświadczenie, że obecny stan sądownictwa oraz ideologia społeczna nie odpowiadają i tym samym nie uznaje wyroku sądowego i nie podda się karze, to inny wymiar oczywiście, ale sens ten sam :)



#77 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 01 listopad 2017 - 14:02

Szanowne koleżanki, szanowni koledzy.

Staramy się dać Wam jak największą swobodę wypowiedzi, nie ingerujemy w wątki, nie usuwamy postów. Prosimy tylko o szacunek dla wartości podstawowych dla naszego forum. Promowanie C&R, unikanie kwestii związanych z religią i bieżącą polityką. Poszanowanie kolegów, którzy mają odmienną od Waszej opinię. Polityka (zwłaszcza bieżąca) i religia, to najczęstsze przyczyny podziałów, a nasz portal chce łączyć ludzi mających wspólną pasję. Podziałów mamy już za dużo...


  • Panek i *Hektor* lubią to

#78 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 01 listopad 2017 - 15:40

Kaziuk, i jak myślisz, jak myśliwi by sobie strzelali do wszystkiego jak leci by był widoczny przyrost populacji np wspomnianego dzika?

 

Grzesiek, zgadzam się z tą równowagą. Jednak jak by nie było myśliwych regulujących populacje zwierzą w kilka lat by była zachwiana, i wtedy by nas przepraszano za pewne tezy stawiane teraz w naszym kierunku. 

Pytasz czy łosie są smaczne, nie wiem nigdy nie jadłem. Na pewno są większym trofeum od dzika, bo jest ich dużo mniej i są większe. Jednak nie wszyscy myśliwi strzelają dla trofeum, uważam że zdecydowana mniejszość, do której i ja się zaliczam.

 

Musimy regulować populacje dużej ilości zwierząt w Polsce, dla zachowania właśnie tej równowagi. M.in. obrazowo i prześmiewczo byśmy mogli używać taniego papieru toaletowego i w rozsądnej cenie jeść chleb i płatki kukurydziane :) 



#79 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 01 listopad 2017 - 16:13

Paweł, nie doprecyzowałem. Pisząc o równowadze mialem Was na myśli(w określonych warunkach w jakich w dzisiejszych czasach żyjemy, czy to się komuś podoba czy nie to właśnie Wy stanowicie ten balans) i do niedawna nikt specjalnie się nie oburzal na działalność myśliwych...
  • Paweł nizinny i coma lubią to

#80 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 listopad 2017 - 16:32

Tak sobie poczytałem tu i tam ! W Szwecji co roku na jesieni polują na łosie az ogłuchnąć można - prawie sport narodowy. Cele: redukcja populacji bo niszczą lasy, zmniejszenie liczby wypadków drogowych, i mięsko bo to rarytas! Ale ciemne te Szwedy jak tabaka w rogu.  Żeby nie było nie jestem myśliwym ! Moja wina jest taka, ze mój dziadek był. Mało tego polował jeszcze na niedźwiedzie i , o zgrozo rysie. Ale to było jeszcze w Carskiej Rosji więc chyba OK ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych