Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ratujmy polskie łosie!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
664 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 01 listopad 2017 - 16:32

Widzisz Grzesiek, dziś Polacy zachwyceni zachodnimi standardami, życia w każdej płaszczyźnie, chcą być bardziej europejscy niż cały "zachód". Oczywiście piszę tu o mniejszości "nowoczesnego społeczeństwa", jednak bardzo głośnego i wpływowego na niektóre media w Polsce. 

Czy ktoś z Was szanownych kolegów wyobraża sobie spokojne przejście takiej parady ul Marszałkowską, w dniu święta myśliwych? 

Tu akurat nie przed świętem Hubertowskim, a taka zwykła parada przed Octoberfest :)

https://www.facebook.../?fref=mentions


Użytkownik Paweł nizinny edytował ten post 01 listopad 2017 - 16:34

  • coma i grzesiekp. lubią to

#82 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 listopad 2017 - 17:09

(..)Czy ktoś z Was szanownych kolegów wyobraża sobie spokojne przejście takiej parady ul Marszałkowską, w dniu święta myśliwych? 

Tu akurat nie przed świętem Hubertowskim, a taka zwykła parada przed Octoberfest :)

https://www.facebook.../?fref=mentions

Paweł ! W tym jest pomysł ! Może parada z wędkami w Warszawie na św Zenona patrona wędkarzy !  Tylko co z kolegami którzy wolą "czcić" 19 marca kiedy to komuniści w 1950 roku zniszczyli Związek Sportowych Towarzystw Wędkarskich i powołali do życia PZW ! 


  • Paweł nizinny, coma i grzesiekp. lubią to

#83 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 01 listopad 2017 - 17:11

Dobre Marcin, dobre :)



#84 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1581 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 01 listopad 2017 - 17:19

Tymczasem na łosie, dziki czy jelenie nie czyha żadne naturalne zagrożenie, dużych drapieżników już u nas nie ma.

Wilki się odradzają i jest ich coraz więcej . Mimo wszystko myśliwy potrzebny do regulacji stanu ilościowego.



#85 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 17:35

Wilki się odradzają i jest ich coraz więcej . Mimo wszystko myśliwy potrzebny do regulacji stanu ilościowego.

Niedługo czerwonych kapturków zabraknie :D .

Ja się tak zastanawiam,czytając wasze posty,jaki to człowiek jest biedny,zaszczuty i zastraszony przez te krwiożercze bestie,czyhające za każdym rogiem/drzewem czy śmietnikiem,wiadomo,że ludzie są ginącym gatunkiem,40 milionów sztuk to przecież nic.


Użytkownik CM Punk edytował ten post 01 listopad 2017 - 17:45

  • darek1 lubi to

#86 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 01 listopad 2017 - 17:49

Paweł, ja doskonale to wiem 😊.
Jak by u nas na Huberta była by taka parada, to krytyczny jazgot słychać by było na księżycu...

a

Kabany by z wagi pospadali i kury przestaliby się nieść!!!😜

Użytkownik grzesiekp. edytował ten post 01 listopad 2017 - 18:01

  • Paweł nizinny lubi to

#87 OFFLINE   Jopek1971

Jopek1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaTaplary
  • Imię:Kaziuk
  • Nazwisko:Bartoszewicz

Napisano 01 listopad 2017 - 17:55

Paweł,nie jestem zagorzałym przeciwnikiem mądrej gospodarki,dzików widziałem sporo więc redukcję w tym przypadku widzę jako uzasadnioną,niestety łosie chyba mnie omijają,więc moja reakcja była chyba na miejscu:)
Zaufanie do instytucji odpowiedzialnych za ochronę środowiska utraciłem już dawno temu,widząc namacalną i postępującą degradację środowiska której jestem świadkiem od wielu lat,więc każdy projekt,czy ustawę pod patronatem Ministerstwa Ochrony Środowiska kojarzę z czymś złym by nie powiedzieć niszczycielskim.
  • Pluszszcz i CM Punk lubią to

#88 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 01 listopad 2017 - 18:27

Każdy ma prawo do swoich przekonań, i wszystko jest ok gdy ich na siłę nie chce imputować innym... Wiele można zarzucić naszym mocodawcom, jak i wędkarzom czy myśliwym. Też nie mam idealnego zdania o obecnym ministrze, ale głównie mam do zarzucenia to czego nie zrobił, a zrobić by mógł.

 

pozdrówka


  • grzesiekp. lubi to

#89 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1581 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 01 listopad 2017 - 18:32

Niedługo czerwonych kapturków zabraknie :D .

Ja się tak zastanawiam,czytając wasze posty,jaki to człowiek jest biedny,zaszczuty i zastraszony przez te krwiożercze bestie,czyhające za każdym rogiem/drzewem czy śmietnikiem,wiadomo,że ludzie są ginącym gatunkiem,40 milionów sztuk to przecież nic.

Źle mnie zrozumiałeś - myśliwy potrzebny do regulacji stanu dzika np. a nie wilka . Napisałem, że pomimo ekspansji wilka zawsze będzie go już zbyt mało.



#90 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 01 listopad 2017 - 18:50

Myślisz że internetowi specjalści uważający ludzi Szyszki z Trwam za guru w tym temacie są lepsi ????
Mnie wystarczy wycinanie puszczy
tłumaczone bezpieczeństwem publicznym. Nie można wymyślić czegoś głupszego.


Kolego powiedz co rozumiesz pod pojęciem wycinanie puszczy? Bo to są właśnie takie chwytliwe hasła wykorzystywane w walce politycznej.Ja wiem tylko co to są działania ochronne w lesie gospodarczym jakim w zdecydowanej większości jest puszcza Białowieska. Wiedza którą posiadłem w średniej szkole i na studiach nie jest od obecnej władzy ani od poprzedniej. A to że to wszystko jest tak wykorzystywane do polityki niestety bardzo mi przeszkadza, ale przeszkadza mi też fakt że ludzie którzy z tematem nie mają nic wspólnego mówią co jest lepsze. I jeszcze raz podkreślę że nie jestem wyborcą dobrej zmiany.

#91 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 20:23

Kolego Krostofer232, bardzo ładnie powiedziane. Niemniej forum internetowe to z założenia miejsce, gdzie ludzie nie posiadający żadnej wiedzy na dany temat mogą ferować wyroki. A im mniejsza wiedza, tym większa pewność siebie i przejrzystość głoszonych racji. 


  • Janusz Wałaszewski, Paweł nizinny, martek i 6 innych osób lubią to

#92 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2264 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 01 listopad 2017 - 20:34

Amen. Do zamknięcia :-)))))
  • R0BERT i Tomek88 lubią to

#93 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 23:10

Źle mnie zrozumiałeś - myśliwy potrzebny do regulacji stanu dzika np. a nie wilka . Napisałem, że pomimo ekspansji wilka zawsze będzie go już zbyt mało.

Możliwe,Ty też mnie do końca nie zrozumiałeś,mówiąc o krwiożerczych bestiach miałem na myśli wszystko-od bażantów z klatek,poprzez słonki,kaczki i inne leśne potwory,o kotach nie wspominając,bo to takie lokalne tygrysy,do których myśliwi też lubią walić. Ale jaki kraj,taki myśliwy,sądy też-za zastrzelenie człowieka 10 tysięcy odszkodowania,w sumie 26 tysięcy. Jakbym się postarał,to stać mnie na taki odstrzał.


  • godski i Krzysiek P lubią to

#94 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 01 listopad 2017 - 23:57

Tak sobie poczytałem tu i tam ! W Szwecji co roku na jesieni polują na łosie az ogłuchnąć można - prawie sport narodowy. Cele: redukcja populacji bo niszczą lasy, zmniejszenie liczby wypadków drogowych, i mięsko bo to rarytas! Ale ciemne te Szwedy jak tabaka w rogu.  Żeby nie było nie jestem myśliwym ! Moja wina jest taka, ze mój dziadek był. Mało tego polował jeszcze na niedźwiedzie i , o zgrozo rysie. Ale to było jeszcze w Carskiej Rosji więc chyba OK ?

Marcin, nie to żebym się czepiał ale w Szwecji polulacja łosia chyba troszku większa niż w Polsce  ;)  :P ? rzędu kilkaset do kilku(nastu?) tys u nas?
i tak z drugiej strony -szkoda, że nikt nie widzi nadmiernie rozrośniętej populacji kormoranów czy bobrów, norek-uciekinierek mordujących wszystkie okoliczne nadwodne ptaki itd itp.. ale na co komu pierze i g..no świeże po strzale..
jestem miłośnikiem przyrody, jako człek "po szkołach" rozumiem też z grubsza temat "gospodarki leśnej" ale wiem też o co biega z tymi odstrzałami bo mam kilku znajomych myśliwych..
swoją drogą ktoś napisał wyżej "ministerstwo ochrony środowiska"- już nie, od bodajże 1999 , tylko ministerstwo środowiska...
pozdrawiam Koledzy


Użytkownik Krzysiek P edytował ten post 02 listopad 2017 - 00:08

  • uvex lubi to

#95 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 02 listopad 2017 - 00:22

Na naszym wędkarskim podwórku jest "plaga" suma na przykład..(w końcu wiadomo dlaczego nie ma sandaczy)
..i juź w tym sezonie było widać efekty..
  • uvex lubi to

#96 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 02 listopad 2017 - 08:04

Cześć,
Chciałbym Was zachęcić do podpisania petycji online dotyczącej wpisani łosia na listę gatunków chronionych w Polsce. Potrzeba 100.000 podpisów, jest już 65.000 więc brakuje niewiele. Link poniżej.

http://akcja.przyrodnicze.org/

 

 

Siema kolego.

 

Petycja podpisana. Nie czytałem wszystkich postów,bo po pierwszych zauważyłem, że wylano na ciebie niezły kubeł z gównem. Nie przejmuj się tym. Jednak musisz zrozumieć, że większości społeczeństwa racjonalna gospodarka zasobami naturalnymi, po prostu nic nie mówi. Dla tego też człowieka, który przyrodę darzy sentymentem, bezwzględnie utożsamiają z ekoterrorystą. W sumie nie możesz mieć pretensji, że jeden czy drugi człowiek, w tym także kolega z forum, nie zastanawia się dla czego akurat łoś. Nie bóbr, nie kormoran a właśnie łoś.

 

Pozdro

 

RObert


  • CM Punk, Krzysiek P i Kuba (50cm+Perch Tracker) lubią to

#97 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 02 listopad 2017 - 08:37

Taka drobna uwaga - niezwykle trudno jest pogodzić sentymenty z racjonalną gospodarką.

Natomiast wieszających psy na myśliwych chciałbym zapytać, który z gatunków zwierząt łownych stał się w ostatnich 30-40 latach zagrożony skutkiem presji łowieckiej?


  • coma lubi to

#98 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2264 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 02 listopad 2017 - 08:45

Siema kolego.
 
Petycja podpisana. Nie czytałem wszystkich postów,bo po pierwszych zauważyłem, że wylano na ciebie niezły kubeł z gównem. Nie przejmuj się tym. Jednak musisz zrozumieć, że większości społeczeństwa racjonalna gospodarka zasobami naturalnymi, po prostu nic nie mówi. Dla tego też człowieka, który przyrodę darzy sentymentem, bezwzględnie utożsamiają z ekoterrorystą. W sumie nie możesz mieć pretensji, że jeden czy drugi człowiek, w tym także kolega z forum, nie zastanawia się dla czego akurat łoś. Nie bóbr, nie kormoran a właśnie łoś.
 
Pozdro
 
RObert


Podpisałeś i po co?
Nie wiesz że odstrzał już nie aktualny?
Tak to właśnie u nas wygląda. Zero orientacji w temacie ale na przekór podpiszę.....
  • Raffaello i coma lubią to

#99 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 02 listopad 2017 - 09:00

Podpisałeś i po co?
Nie wiesz że odstrzał już nie aktualny?
Tak to właśnie u nas wygląda. Zero orientacji w temacie ale na przekór podpiszę.....

A nie pomyślałeś że przyczyną wycofania jest właśnie zbytnie zainteresowanie tematem społeczeństwa.

Może co niektórzy się zdecydują: socjalizmu czy korwinizmu :)

Użytkownik ObraFM edytował ten post 02 listopad 2017 - 09:00

  • uvex i Krzysiek P lubią to

#100 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 02 listopad 2017 - 09:16

Taka drobna uwaga - niezwykle trudno jest pogodzić sentymenty z racjonalną gospodarką.

Natomiast wieszających psy na myśliwych chciałbym zapytać, który z gatunków zwierząt łownych stał się w ostatnich 30-40 latach zagrożony skutkiem presji łowieckiej?

 

 

Kolego a kto tu wiesza psy na myśliwych? Myśliwy chce strzelać do łosia, lubi to to niech sobie strzela jeżeli może. Czym innym jest nagłe stwierdzenie, że jakaś populacja jest za duża i dla tego trzeba ją zmniejszyć. A może łatwiej będzie zwiększyć populację wilka???

Najgorszą sytuacją jaka może być jest fakt, że o tym wszystkim stanowią niekompetentni ludzie, którym już od dawna wszystko kojarzy się z kasą. Dotyczy się to obu stron, w tym również stowarzyszeń pro ekologicznych.

 

Dla przykładu podam fakt z rodzimego podwórka, na którym (proszę zwrócić uwagę na nazwę) Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot, od dobrych 10 lat blokuje budową trasy S-7 Przez te 10 lat na odcinku bodajże 8 kilometrów zginęło kilka osób. O zwierzętach w tym łosiach nawet w takiej sytuacji nie ma co wspominać. Blokują inwestycję, bo w miejscu w którym ma być węzeł drogowy, swoje siedlisko mają dwa gatunki motyla!!! Tylko naiwny daje się w takie tłumaczenie wplątać, gdyż tak naprawdę dobrze widać, że na tej inwestycji najbardziej tracą dwie stacje paliw, ulokowane przy obecnej E7

 

Z drugiej strony widzisz organ prawodawczy w postaci jaśnie oświeconego Szyszkownika i OD Rydzowego, którzy robią biznes tłumacząc to wyższą koniecznością, mając ku temu sojusznika w postaci kornika. I teraz uwaga. Narodowe parki i ich idea polega na tym, że nie ma w nich jakiejkolwiek ingerencji człowieka. Tak jest na całym świecie. Co w naszej puszczy robi w taki razie drwal???

Czy myślicie, że Puszcza Białowieska nie poradzi sobie bez człowieka? To w takim razie jak to się stało, że bez nas radziła sobie setki tysięcy lat???

 

Wracając do łosi, stwierdzam, że jeżeli jest go gdzieś za dużo, to zawsze można przewieźć, go tam gdzie jest go za mało. Może czas zwiększyć populację wilka. Odstrzał? Z całą pewnością selektywny jest potrzebny, ale nie od razu rzeż. 

 

Najważniejsze w tym wszystkim jest to aby za kształtowanie środowiska i naszej świadomości wzięli się ludzie rozsądni i mądrzy. Niestety widoku na to niema.