Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Produkty muchowe Traper


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
828 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   Stonka

Stonka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:T
  • Nazwisko:S

Napisano 24 luty 2020 - 20:48

Używał ktoś Mini Ring Trapera?
Fatalnie trafiłem czy wszystkie tak pięknie tną przypony?
Byłem świadom, że przy tej cenie nie mogę oczekiwać cudów ale do tej pory miałem z tą marką dobre doświadczenia i nie myślałem, że będzie aż tak źle.

#402 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 25 luty 2020 - 16:01

Jeśli są takie jak na fotkach u nich to się nie dziw. Nie są okrągłę w przekroju, ale kwadratowe z zaokrąglonymi krawędziami...

Made in PRoC...



#403 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 27 luty 2020 - 12:29

Miał ktoś przyjemność używać linek muchowych Trapera? Interesują mnie tonące, miejsce połowu rzeka do 2m głębokości i w woda stojąca do 3m. Szukam czegoś pod okonia w #6 klasie.

Linki dla Trapera robi  Airflo,więc  raczej złe nie są ,mam od jakichś 2 sezonów Impulse WF-6-F,dobrze nosi duże kleniowe piankowce i mokre,pewnie też nie za duże streamery... ale bardzo mało na nia łowiłem bo ciągle nie moge zajeździć mojej starej Rio Perception in Touch.



#404 OFFLINE   HalfdanTheBlack

HalfdanTheBlack

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 27 luty 2020 - 14:34

Czwarty sezon używam Impulse WF6 Streamer & Lake Intermediate. Oprócz tego, że sporadycznie świszczy na przelotkach, to złego słowa nie mogę powiedzieć. Rzucam strimerami 5-10cm.
  • ezehiel lubi to

#405 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 02 marzec 2020 - 14:55

Witam.

Podzielę się wrażeniami o szklanych wędkach Trapera. Bo widzę że budzą zainteresowanie a miałem okazję pomachać sobie nimi na gliwickiej Rybomanii.

Trochę mi takich szklanych patyków przeleciało przez ręce ostatnimi czasy, zwłaszcza z tańszego segmentu cenowego, więc jakieś zdanie sobie o nich wyrobiłem.

Z zapowiedzi cenowych, jakie uzyskałem wynika że ich cena będzie oscylowała w okolicach 600 zł, co stawia je gdzieś pomędzy towarem z Aliexpres a już ręcznie zbrojonymi w indywidualnie wybrane komponenty, szklanych wędek z EGO.

Po pierwsze naprawdę zarąbistą sprawą jest to że Traper zdecydował się na podjęcie rękawicy w temacie muchowego szkła i serię Elite umieścił w ofercie na ten rok. Super i brawa się należą.

Dwa - cena też wkomponowała się w celowany segment.

Wygląd, walory wizualne i estetyka jest trzecią bardzo fajną rzeczą, ale tutuaj ponarzekał bym już trochę.

Otóż trzymając kije w ręku odnosi się wrażenie że omotki są nienaturalnie grube w stosunku do blanku. Trochę to może razić estetów, zwłaszcza jak spojrzy się w jaki spoósb mogą być polakierowane te elementy w szklanych 0kijach z pracowni rodbuilderskich.

Estetycznie też nie pasował mi drewniany insert w tej serii wędek. Na pierwszy rzut oka wygląda jak by był zrobiony z drewna bukowego, przypominającego surowiec na tanie gięte taborety i krzesła produkowane w radomszczańskiej fabryce meblowej. I tu muszę się przyznać że mnie to zmyliło okrutnie, bo jednak jest to brzoza. Na swoje usprawiedliwienie mogę jedynie napisać że brzozę z bukiem łatwo pomylić zwłaszcza jak przekrój pokazuje "brewki", które ma zarówno jeden jak i drugi gatunek. Ale buka nie lubię za jego badziewny wygląd, natomiast brzoza na insertach w tych szklakach wyglądała by wręcz obłęnie gdyby jąchoć trochę podbarwić na żółto-kremowy kolor przypominający lakier na blanku. Wędki od razu zyskały by na wyglądzie i można by je o segment wyżej postawić. A tak to ierwsze wrażenie pozostaje. Tym bardziej że mocowanie kręćka też nieco ładnejsze można było w tej samej cenie wstawić.

Sprawę ratuje korek - bardzo ładny. Chociaż obiektywnie muszę dodać że w chińskich Aventicach z Aliexpress korek jest sporo lepszy - ale to ewenement wsród szklanych wędek na Ali i ich korkowych rękojeści.

Praca kijów, ugięcie, walory użytkowe blanku ... czyli to co interesuje pewnie wszystkich najbardziej.

Podobały mi się - pracują dynamicznie i w miarę zwiększania ciężaru (ryby - w domyśle) pełnym blankiem, tak jak powinien to robić szklak. Nie częścią szczytową, nie całością blanku (1/1) od samej rękojeści, ale tak jak można by się spodziewać po szklanej wędce, zwłaszcza dla kogoś, kto będzie miał pierwszy kontakt ze szlaną muchówką.

Akcja i reakcja wędki na wymachy bardzo mi podpasiła - nie jest to przesztywnione, szybkie i obecnie modne szkło. Ani też najwolniejsza z wolnych kluska trzyczęściowego Lamiglasa.

Taki medium ideał.

Na tyle ideał że pomimo już przegięcia ze stanem posiadania szjlanych kijów, z miejsca zapragnąłem poszerzyć ich stan od dwa lżejsze modele 7'6''#3 i 8'#4.

Łyżka dziegciu - nie kupię modelu 8'6''#5. Przy zastosowaniu w nim takiej samej rękojeści i mocowania kołowrotka, jak w dwóch lżejszych kijkach, jest fatalnie wyważony, ciężki, leci do przodu i będzie męczył rękę. A szkoda, bo jak by dół wędki był bardziej dopracowany, to była by to mega wędka do głowic SH z dołączanymi tipami, streamera, ślajzurów, głowaczy w kaskach, i dalekiej, ciężkiej nimfy z tandemem much na główkach 4-5 mm.

Porównując - dużo lepiej wypada dla mnie pod względem użytkowym i łowieniu o jakim piszę wyżej, węglowo-szklany mariaż wędki Scierra Symbiosis 8'6''#5, która wyposażown jest w taką samą rękojeść i mocowanie kołowrotka.

Generalnie jedyne co bym zmienił z miejsca w tej serii wędek to zróznicowanie właśnie rękojeści w każdym z modeli. Trójkę wyposażył bym w uchwyt typu cygaro i mocowanie down-locking. Czwórkę pozostawił bym taką jaka jest, a piątkę w korek typu Ritz z małym figting but'em na końcu kijka.

Wtedy całość była by ideałem dla mnie i właściwie mógłbym sprzedać wszyskie moje pozostałe szlane kije, nabyć trzy kijki Traper Elite, które wystarczyły by mi w zupełności ... 

Chociaż ... dochodzę do wnisku że może właśnie lepiej iż nie są takie idealne ...  :rolleyes:  B)

Pozdrawiam.

PS. Zdjęcia z katalogu są dokładnie takie, jak na żywo wygłądają kije


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 02 marzec 2020 - 15:00


#406 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 02 marzec 2020 - 23:32

Podrzuć mi @Forest na mail fotkę tego lepszego korka z Aventicach z Aliexpress.

#407 OFFLINE   bonah009

bonah009

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • Lokalizacjazach-pom.

Napisano 07 marzec 2020 - 11:27

Szkoda, że w Poznaniu nie było trapera.

#408 OFFLINE   fiskebo

fiskebo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 07 marzec 2020 - 13:01

Ktoś prosił o aventiki(ostatnio moja ulubiona marka), oba zaimpregnowane 1 po 3 latach łowienia (moim zdaniem fajny korek) 2 po sezonie (troszkę gorszy) pzdrwde2e446dda2b49b1ee1f0ea375b32294.jpg

Wysłane z mojego Active przy użyciu Tapatalka
  • Zielony, trout master i Forest-Natura lubią to

#409 OFFLINE   GINPK

GINPK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • Lokalizacjana rybach
  • Imię:Grzegorz

Napisano 09 marzec 2020 - 07:39

Witam.
Użytkuje może ktoś okulary Trapera.
Polaryzacyjne Fotochromowe Oregon.
Na jakim poziomie jest polaryzacja.
Wszystkie opinie mile widziane.

#410 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 26 marzec 2020 - 18:45

Im więcej kupuję rzeczy Trapera tym bardziej mnie zadziwiają .dzisiaj otrzymałem kurtkę montana to jak jest uszyta robi naprawdę wrażenie ,jestem bardzo pozytywnie zaskoczony .Użytkowo to dopiero zobaczę ale pierwsze wrażenie naprawdę dobre.


  • Zielony lubi to

#411 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 28 marzec 2020 - 20:30

Dzisiaj pierwszy raz wystąpiłem na Dunajcu w nowej kurtce ,skrojona idealnie duże kieszenie na piersiach idealnie pasują na duże pudełka Jak tylko nie będzie ciekła to jest idealna .Po za tym sprawiłem sobie okulary model stream  yellow polaryzacja bardzo dobra okulary świetnie wykonane bardzo polecam .Już miałem nic nie kupować a koszyk znów wypełniony :) .

p.s Ryby brały ;)


  • Xiaou lubi to

#412 OFFLINE   Pendergrast

Pendergrast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów
  • LokalizacjaBusko-Zdrój

Napisano 29 marzec 2020 - 09:00

Podrzuć fotkę tej kurtki z bliska bo też chodzi mi po głowie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

#413 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 29 marzec 2020 - 10:56

Ostatnio trafiłem na taki wywiad z właścicielem Trapera na kanale Igora Glindy:

 

 

"5 lat bez innej wędki w ręku" to chyba daje odpowiedź na to dlaczego produkty Trapera są coraz lepsze.


  • Zielony, Richi55 i Xiaou lubią to

#414 OFFLINE   Stonka

Stonka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:T
  • Nazwisko:S

Napisano 29 marzec 2020 - 12:49

A jak sprawdziły Ci się okulary?

#415 OFFLINE   BOT

BOT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Adam

Napisano 30 marzec 2020 - 15:40

Używa ktoś może kołowrotków trapera? Interesuje mnie model stream lub spider i nie mogę się zdecydować. Druga sprawa tona czym polega zdejmowanie szpuli w streamie?



#416 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 30 marzec 2020 - 18:55

Ja miałem traper trout 5/6 i jak za te pieniądze nie ma się czego czepiać. Hamulec płynny kręci lekko i neoprenowy pokrowiec w zestawie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#417 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 30 marzec 2020 - 21:55

A jak sprawdziły Ci się okulary?

Bardzo dobrze .Świetna polaryzacja, bardzo fajne wykonanie dobry materiał nie jakiś tani plastik .Już zamówiłem kolejne gadżety do przetestowania :) .



#418 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 31 marzec 2020 - 05:01

Na czym polega świetność polaryzacji?

#419 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 31 marzec 2020 - 06:08

Na czym polega świetność polaryzacji?

Wycina ci pewne pasma światła.
Pozwala to np zobaczyć co jest w wodzie, a nie odbite światło od powierzchni.
Dlatego my wedkarze tak lubimy okulary polaryzacyjne.

http://fizyka.net.pl...wostki_wn7.html


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#420 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 31 marzec 2020 - 08:39

Ezehiel, wiem czym jest polaryzacja, wiem jakie są rodzaje, wiem nawet, choć pobieżnie jak wygląda proces nakładania warstwy polaryzacyjnej, mimo wszystko dzięki za linka.
Zapytałem na czym polega świetność polaryzacji, bo o tym napisał kolega powyżej. Ciekawi mnie jaka jest różnica między świetną polaryzacją, a nieświetną 😉.
Na to czy dobrze widzimy w danych okularach wpływa wiele czynników, a tylko jednym z nich jest filtr polaryzacyjny.
To tak jakby ktoś zapytał o wędkę, a ktoś by mu odpowiedział, że te wędki są ze świetnego węgla.
Na jerku jest gdzieś wątek o okularach i tam, o ile dobrze pamiętam, to okulary były rozebrane na części pierwsze.
Żeby określić czy okulary nam pasują trzeba je założyć na nos i przez nie popatrzeć. To jak z butami. Mi pasują, Tobie niekoniecznie, a jeszcze inny powie, że tak niewygodnych w życiu na nogach nie miał.

Użytkownik Jack__Daniels edytował ten post 31 marzec 2020 - 08:40

  • Radek79 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych