Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

XZOGA blanki - charakterystyka

blank xzoga

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
687 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 22 czerwiec 2011 - 11:10

Kilku moich znajomych używa ich w Norwegii do jigowania.
Ja właśnie kończę projekt xzoga TAGA-G 6'6 15kg i się pewnie pochwalę na forum :D


Pochwal sie pochwal.
Ciekawy jestem wlasnie kijkow w tej klasie (15 kg).



#42 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 22 czerwiec 2011 - 11:28

www.house-of-brunner.de prowadzi te blanki, znalezc je mozna w rubryce Blanks > Meeresangeln > Vertical Jigging.
Tez sie przymiezalem, ale znalazlem alternatywe...


To już chyba lepiej ściagać z Malezji. Mnie wyszedł 460PLN chyba :D Z cłem.

  • szczupak1 lubi to

#43 OFFLINE   Paweł84

Paweł84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 23 czerwiec 2011 - 10:59

Ja mogę Ci się pochwalić :D Zakupiłem 2blanki TAKA G66 Do 15kg typowo pod Norwegię na którą jadę za kilka dni. Na pierwszy rzut oka trudno było mi uwierzyć i to co widziałem oglądając filmy na YT dotyczące tych kijów choćby ze względu na ich smukłość i tą delikatną szczytówkę :D Ale moje dość sceptyczne podejście do tej konstrukcji nie trwało długo.. Podwiesiłem ma goły blank 4kg ciężarek i ku mojemu zdziwieniu ów patyk dźwignął go bez zająknięcia i to pod kątem dość mało przyjemnym dla kijów do vertical jigging'u.. Zatem zabrałem się za robotę.. Uzbroiłem oba kije pod multkia.. Jeden klasycznie a drugi spiralnie dając w oba sporo przelotek z racji ich parabolicznej wręcz gumowej akcji podczas przyjmowania coraz to większych obciążeń.. Po skończeniu projektu kijem klasycznym można bez żadnego strachu bujać 6kilowy ciężarek :D (nie robiłem cięższych testów bo nie chciałem pozbyć się przez głupotę i ciekawość kija który ma być moją główna bronią na tamtejsze dorsze i czerniaki)Reasumując.. Naprawdę wiele sobie obiecuję po tym sprzęciku :D Jest szybki smukły znakomicie układa się i oddaje ładowane w niego obciążenia.. :D Dodam że mój kolega łapiąc ten blank porzucił Sc. Croix'y jakimi łapał w Bałtyku i w trybie natychmiastowym zakupił 4 modele TAKA G66 4kg TAKA G66 7kg TAKA G56 12kg i TAKA G56 3kg o ile dobrze pamiętam.. Jest w fazie zbrojenia tylko On będzie robić kije pod zwykłą stellę :D Zdam relację jak kijek sprawdził się w prawdziwym boju.. Jeśli się wszystko sprawdzi mam już zamówienie właśnie od sumiarza na taką broń pod naszą Wisłę :)Ps. Kije przedłużyłem o 10cm, uważam że dzięki temu są jeszcze lepsze :D Przepraszam że kije są wykonane dość prosto ale nie miałem czasu na zabawę z powodu braku czasu.. Po przyjeździe jeśli będą tego warte to nadam im odpowiedni wygląd :D

Załączone pliki



#44 OFFLINE   Paweł84

Paweł84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 23 czerwiec 2011 - 11:03

Załączone pliki



#45 OFFLINE   Paweł84

Paweł84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 23 czerwiec 2011 - 11:05

Załączone pliki



#46 OFFLINE   Paweł84

Paweł84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 23 czerwiec 2011 - 11:08

Załączone pliki



#47 OFFLINE   Paweł84

Paweł84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 23 czerwiec 2011 - 11:09

Załączone pliki



#48 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 23 czerwiec 2011 - 11:18

Pawel84,

Bardzo ciekawe informacje.
Wedki mi sie podobaja. Tak powinny wygladac wedki do pracy podczas holowania ryb B)
I bede czekal na wiesci od Ciebie po wyjezdzie do Norwegii.
Moglbys rozwinac temat tego przedluzenia kijkow o 10 cm ?


#49 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 czerwiec 2011 - 12:59

Witaj na forum, Pawle :D

Mocne wejście z mocnymi wędkami B) równiez czekam na Twoją relację po powrocie i zdjęcia - a moze artykuł? Trwa aktualnie konkurs na artykuł rodbuildingowy, jest dobra okazja :mellow:

Mam pytanie dlaczego nie zdecydowałeś się na fabrycznie dłuższy blank xzogi - z tego co sie orientuję mają dłuższe modele w swojej ofercie, również w dwóch kawałkach - co zatem spowodowało że zdecydowałeś sie na krótszy blank i robienie przedłużki?

#50 OFFLINE   Paweł84

Paweł84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 25 czerwiec 2011 - 22:15

Już mówię co i jak, co prawda nie powinienem tu siedzieć bo pakowanie gratów właśnie w trakcie ;) :D Ale cóż, krótko i na temat.. :D
Zatem zacznijmy od tego że nie będę tu pisać wywodów na temat zbrojenia wędzisk.. :D Nie jest moją ambicją forsować swoje teorie na ten temat jak to ma w zwyczaju paru z krajowych konstruktorów mających zapewne znacznie mniejsze doświadczenie :)Zrobiłem zbyt wiele wędzisk i zwyczajnie mi się to przeżarło
Ale chętnie odpowiem jakie są moje pierwsze spostrzeżenia na temat tych blanków.. :D
Zatem.. Zdecydowałem się na własnoręczne przedłużenie kijów o dodatkowe 10cm z kilku prostych względów.. Jestem zwolennikiem zapasu mocy którą musi mieć wędka trafiając na największe egzemplarze gatunku który mamy ją łowić. (nie chcemy tracić swoich ryb życia tworząc następne wędkarskie legendy ;) ) Bierze się to zapewne po części dlatego że jestem rosłym silnym facetem.. Ponadto uważam że nie przesadny ale dość siłowy hol pozwala rybie w lepszej kondycji wrócić do wody..(Nie mówię tu o wędkarstwie morskim, bo wiadomo jakie spustoszenie robi szybka zmiana ciśnienia) Zatem owe 10cm nie robi mi różnicy jeśli chodzi o dźwignię jaka powstaje podczas holu. A dzięki temu przy ekstremalnym obciążeniu kij przy postępującej parabolicznej akcji jaką posiadają wszystkie Zogi ma szansę ciągnąć jeszcze bardziej uginając się dalej niż to by było normalnie w swej dolnej części.. Zdecydowałem się zrobić to samemu ponieważ owszem Zoga jest marką która oferuje również dłuższe kije ale zauważcie że owe blanki powyżej 198cm czyli 6'6 nie są kijami jednoczęściowymi.. Zatem bardziej podatnymi na złamania z racji swojej konstrukcji i występowania tzw. zjawiska karbu na łączeniu.. Monolit to monolit :D i tu raczej nikogo nie muszę przekonywać :)Zatem moja dwumetrowa piętnastka jest najmocniejszym z pośród najdłuższych kijów oferowanych przez firmę.. Dodając 10 co od dołu nie zaburzyłem niczego bo kij nie pracuje prawie wcale w tym miejscu :)co mogłoby się zmienić gdybym zdecydował się na np.20kg 5'7 gdzie przedłużka byłaby już zbyt długa i nie pewna (a łamiący się kij w rękojeści tóż przy uchwycie to żadna przyjemność) Jak przedłużałem kij o tak małym otworze wewnętrznym nie będę pisać :D To zastanie moją tajemnicą po wszystkim sprawdziłem czy mi to nie pęknie w miejscu łączenia tak dla świętego spokoju.. Nie chcemy dowiadywać się o błędach konstrukcyjnych 500km za kołem podbiegunowym ;) :D Eliminujemy wszystkie słabe punkty :D Dlatego też dałem warstwę omotki pod stopki przelotek (również dla zmniejszenia zjawiska karbu)

#51 OFFLINE   Paweł84

Paweł84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 25 czerwiec 2011 - 22:23

Taka-G 77 7'7 2.0 PE 8-10 25 KG FAST 10-16KG 20 KG Max500G
Taka-G 75 7'5 2.0 PE 5-6 15 KG FAST+ 5-7 KG 10 KG Max300G
Taka-G 75 7'5 2.0 PE 3-4 12 KG FAST+ 4-6 KG 7 KG Max200G
Taka-G 90 9'0 2 PE 5-6 16 KG X-FAST 6-8 KG 12 KG Max350G
Składy 2.0 to kije o rzadko stosowanym połączeniu.. To znaczy długa szczytówka i dużo krótszy dolnik to jest jakby uciąć dolkik wędziska zaraz po zakończeniu korka czy pianki :D Na taki uchwyt wkładamy ów długą szczytówkę...
Składy 2 to klasycznie równo składany blank równej długości obu części..

#52 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 27 czerwiec 2011 - 23:18

A mnie zastanawia z racji moich początków ilość przelotek w kijku zbrojonym spiralnie. Naliczyłem ich 12 szt. Więc jak to jest?
Ja swoja xzogę okułem w 8 + top, jednak po konsultacji zmniejszyłem do 7 + top i wydaje się, że kij lepiej pracuje, ale to takie subiektywne odczucie.
U mnie wyjdzie wszystko w praniu, ilość, wielkość przelotek i sposób rozmieszczenia. Wydaje mi się, że za delikatnie uzbroiłem, ale się przekonam na własnej skórze :D Omotek pod przelotki też nie dałem B)

#53 OFFLINE   Paweł84

Paweł84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 28 czerwiec 2011 - 17:36

już uzasadniam moją koncepcję :D Taka ilość wzięła się z prostego względu którym był zamiar zejścia z góry na dół jak na najmniejszej długości kaja i w jego najgrubszym miejscy gdzie i jego ściany są najgrubsze.. Siły skrętne działające na blank wynikające z takiego zbrojenia rozłożone będą w jego najmocniejszej części :D Także odległości między przelotkami muszą być dość małe i stąd taka ilość przelotek.. Zresztą co najmniej głupio by wyglądało gdybym dał na górnej części kija większe odległości między przelotkami niż ta odległość jaka dzieli dwie ostatnie przelotki.. Dodatkowo taka ilość przelotek zwiększa trochę moc całego kija, pozwala ciągnąć w większej ilości punktów na blanku.. Zrób prosty test - załóż 3 przelotki na kij a załóż ich 6 i zobaczysz jaka jest różnica :D Oczywiście to przekoloryzowany przykład ale i podobnie to działa przy ilościach 7-8 przy Twojej konstrukcji i 12 przy mojej oczywiście zysk mocy będzie w tym drugim poprawnym przypadku mniejszy..

#54 OFFLINE   Paweł84

Paweł84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 28 czerwiec 2011 - 19:25

Przed chwilą odebrałem telefon od mojego kolegi o którym wspominałem wyżej.. Był dziś w Kołobrzegu na Pilkerze u Krzycha Drzygi zrobić test Xzogi Taka G66 7kg.. Pierwsze słowa jakie wypowiedział Nadeszła era Xzogi To powinno starczyć za komentarz choćby z racji uporu i wkładu pieniężnego jaki wkłada w optymalizację i dążenie do perfekcji w doborze sprzętu jakim łowi.. Zestaw morski obecny Stella salt water 4000 na Japonię, Xzoga Taka G66 7kg uzbrojona w przelotki TKWSG Titanium Concept All-Purpose Guides with Silicon Carbide Ring plus tytanowe pierścienie rezonansowe, końcówka (tzw. dupka kija) też tytanowa.. Plecionka Dragon HM8X... Przedtem łowił na większą Stellę 5000 salt water oczywiście Japan, Wędzisko RST przerabiane własnoręcznie zamienione później na blank SC.Croix nie pamiętam serii ale za 160$ stoi w mudholu, plecionkę miał japońską sprowadzaną z mefisto fishing VARIVAS AVANI SEA BASS MAX POWER PE wersję kolorową..

#55 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 czerwiec 2011 - 00:06

Miałem się właśnie pojawić, żeby zobaczyć to jego cacko, ale niestety się nie udało :wacko: A przyznać muszę, że sporo słyszałem o tym blanku od Krzyśka.

#56 OFFLINE   Paweł84

Paweł84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 29 czerwiec 2011 - 08:19

Po tym jak pokazałem Adamowi mój blank swoim zwyczajem zaczął szaleć i zrobił wkoło tych blanków sporo szumu ;) :D Także i Krzyśkowi się oczka zaświeciły jak go zobaczył ;) :mellow:
Dobra, ja spier.. ;) Norwegia czeka :D :D :D

#57 OFFLINE   Paweł84

Paweł84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 13 lipiec 2011 - 20:01

Wczoraj wróciliśmy do kraju.. W skrócie, nie ma co mówić.. Poezja :D Jak dotąd najlepszy kij do vertical jigging'u moim skromnym zdaniem :D
Nie męczy ręki :D
Bez problemu winduje metrowe ryby mając ogromny zapas mocy na jeszcze większe okazy :D
Miałem pełną świadomość co dzieje się na końcu zestawu :D
Idealnie podbija pilker z dużego zakresu głębokości :D
Jego czuła szczytówka nie pozwala spiąć się szalejącym na powierzchni w bryzgach wody czerniakom :D Identycznie jest z sprytnymi i walecznymi plamiakami, choć tu z racji ich małych pyszczków zdarzało się więcej spadów :D
Wrażenie ogólne jest takie - dla mnie to przysłowiowy Mercedes z którego ciężko się przesiąść ;) :D

#58 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 13 lipiec 2011 - 20:48

Wczoraj wróciliśmy do kraju.. W skrócie, nie ma co mówić.. Poezja :D Jak dotąd najlepszy kij do vertical jigging'u moim skromnym zdaniem :D
Nie męczy ręki :D
Bez problemu winduje metrowe ryby mając ogromny zapas mocy na jeszcze większe okazy :D
Miałem pełną świadomość co dzieje się na końcu zestawu :D
Idealnie podbija pilker z dużego zakresu głębokości :D
Jego czuła szczytówka nie pozwala spiąć się szalejącym na powierzchni w bryzgach wody czerniakom :D Identycznie jest z sprytnymi i walecznymi plamiakami, choć tu z racji ich małych pyszczków zdarzało się więcej spadów :D
Wrażenie ogólne jest takie - dla mnie to przysłowiowy Mercedes z którego ciężko się przesiąść ;) :D

B)

Dobrze to wygladalo na zdjeciach. Dobrze to brzmi w relacji z pola walki.
Jakies przygody z rybami ponadwymiarowymi ?
testy mocy z halibutkiem? ;)



#59 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 13 lipiec 2011 - 20:51

Z dalekowschodnia Azja skojarzenie jest jak najbardziej wlasciwe. Z Japan to chyba nie maja nic wspolnego.
Kiedys sie przymierzalem, ale zawsze na przymiarkach sie skonczylo...

Marka sie rozwija - juz i linki i przypony i inne akcesoria jako Xzoga opisuja.

Widzialem, ze w Niemczech zdobyli troche rynku...


Urzywam ich plecionek i fluoro.
Pletki bardzo hałaśliwe ale bardzo dobre.
Oprócz hałasu mają jedną wadę . cena
Ale gościu wysyłający orjętuje się w realiach i wysyła je opisane jako towar za 10 dolarów.
Ja polecam.Używam od ponad roku głównie w słonej wodzie.

#60 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 13 lipiec 2011 - 23:12

Wczoraj wróciliśmy do kraju.. W skrócie, nie ma co mówić.. Poezja :D Jak dotąd najlepszy kij do vertical jigging'u moim skromnym zdaniem :D
Nie męczy ręki :D
Bez problemu winduje metrowe ryby mając ogromny zapas mocy na jeszcze większe okazy :D
Miałem pełną świadomość co dzieje się na końcu zestawu :D
Idealnie podbija pilker z dużego zakresu głębokości :D
Jego czuła szczytówka nie pozwala spiąć się szalejącym na powierzchni w bryzgach wody czerniakom :D Identycznie jest z sprytnymi i walecznymi plamiakami, choć tu z racji ich małych pyszczków zdarzało się więcej spadów :D
Wrażenie ogólne jest takie - dla mnie to przysłowiowy Mercedes z którego ciężko się przesiąść ;) :D



Czarniak, czarniak, albo sej. Czerniak to bardzo złośliwy nowotwór. Też mnie poprawiali :D





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, xzoga

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych