Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Przeróbka fabrycznego kija - pytania / porady

przeróbka tech-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
590 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 12 marzec 2015 - 10:55

Moim zdaniem nie jest to kij do jigów.Kup sobie jakąś wklejankę a tego kija nie przycinaj.


  • MIKUL lubi to

#262 OFFLINE   Frozer

Frozer

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 55 postów

Napisano 12 marzec 2015 - 11:20

rzecz w tym ze wklejka mi zupelnie nie odpowiada. Potrzebny mi kij jak w/w z tym ze akcja moglaby byc bardziej szczytowa ale skoro mowisz zeby nie przycinac to pewnie masz racje bo ja na tym sie zupelnie nie znam
  • MIKUL lubi to

#263 ONLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 marzec 2015 - 11:34

Od przycięcia kij nie zrobi się bardziej szczytowy. Pałowaty - tak. Tylko nie wiem, czy o to Ci chodzi.



#264 OFFLINE   Frozer

Frozer

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 55 postów

Napisano 12 marzec 2015 - 11:51

chodzi o przyspieszenie akcji ale widocznie nie pomoze tu przyciecie wiec kij powedruje na gielde prawdopodobnie.

#265 OFFLINE   Radek_Olsztyn

Radek_Olsztyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Radek

Napisano 05 maj 2015 - 20:36

Witam!

Pytanie proste dla doświadczonych rodbuilderów. Jak zdjąć przelotki z blanku, by w ich miejscu nie pozostał ślad? Podejrzewam,że w miejscu starych przelotek lakier będzie zmatowiony.  Jak ewentualne ślady (zmatowienia, rysy) zatuszować? Mam do przezbrojenia dwa blanki w kolorze burgundowym i chciałbym aby taki kolor pozostał finalnie. Do tej pory zawsze skrobałem blank, wiec tego typu dylematy nie występowały. Szukałem na forum podobnego tematu,lecz jeśli jest- umknął mojej uwadze. Każda rada mile widziana,ewentualnie link do tematu istniejącego. Dzięki z góry za pomoc, pozdrawiam!

 

Radek



#266 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7992 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 05 maj 2015 - 20:44

Gdzies cos bylo na ten temat, bo sam cos tam pisalem ;)

Mozesz np obwiazac omotke jakas szmatka namoczona w acetonie, powinno zmiekczyc lakier omotki i latwiej go bedzie zdjac.

Odrazu mowie ze nie zawsze sie udaje.


  • CM Punk i Paavo lubią to

#267 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 05 maj 2015 - 20:50

Ja przeważnie delikatnie podgrzewam samą omotkę przelotki zapalniczką, nacinam ją od strony stopki przelotki i zdejmuję z blanku. Potem w ruch idzie pasta polerska Tempo. Po paru minutach roboty przeważnie miejsce po starej przelotce nie różni się od reszty blanku.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 05 maj 2015 - 20:51


#268 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 05 maj 2015 - 21:02

A ja bym połączył obie metody powyżej przedstawione przez kolegów-delikatne podgrzanie lakieru (uwaga,bo można przegrzać lakier na blanku i zmieni kolor),a po rozcięciu omotki usunąć resztki lakieru acetonem :) .



#269 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 18 maj 2015 - 19:42

Witam czy jest przezbroic wedke sklepowa Konger stallion strike furion? Najbardziej chodzi mi o oskrobanie blanku w celu przyspieszenia kija i wymiane rekojesci na pelny korek. Przelotki sa dobrej jakosci jakies tam fuji wystarczajce ale kiepsko nie rowno osadzone a i ten pelny korek bym chcial zalozyc tylko czy jest sens sie w to bawic? Uchwyt tez moglby zostac ten co jest jesli to mozliwe. Najbardziej zalezy mi na przyspieszeniu blanku czy gra jest warta swieczki czy lepirj to sprzedac i tyle?



#270 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 18 maj 2015 - 19:44

Kup sobie szybszy/lepszy  blank i go uzbrój od początku pod siebie  ;) .



#271 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 18 maj 2015 - 20:53

Ten Konger to bardzo fajny kijek. Kolega ma i kilka razy miałem w rękach, byłem zaskoczony zakresem obsługiwanych przynęt. Nie bawiłbym się w przezbrajanie rękojeści - o ile Ci się nie rozwaliła. Co do przelotek to sa alconite o ile się nie mylę. Możesz je zdjąć samodzielnie - nie jest to trudne, oskrobać blank i następnie zaomotkować przelotki wg uznania, a tylko o lakier poprosić któregoś z Kolegów, w okolicach Wawy spróbuj ze Zbyszkiem vel Yglo. Dla mnie bardzo ładne wykonanie detali. Zamkniesz się pewnie w 100zł + Twój czas, a efekt powinien być zauważalny.



#272 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 18 maj 2015 - 22:32

Jeśli chcesz przyspieszyć to oprócz redukcji masy poprzez oskrobanie lakieru, rozważ obrócenie części szczytowej o 180 stopni. Różnica będzie absolutnie odczuwalna.

Kija nie miałem w ręce, więc nie znam jego charakterystyki, ale czasem małym nakładem z średniego patyka wychodzi na prawde świetna wędka. I jaka satysfakcja!



#273 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 18 maj 2015 - 22:48

Kij w sumie za 200 zl wiec moze lepiej jednak sie nie babrac z tym tylko niech stoi jako zapas :) a swoja droga czy np jest to mozliwe i sensowne przefe wsxystlim aby zdjac z kija komponenty tj przelotki uchwyt i np kupic sam jakis tam blank "X" i na ty. Blanku uzyc tych komponentow?

#274 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 18 maj 2015 - 23:17

Taka zabawa wg mnie nigdy nie będzie opłacalna , zawsze przy odsprzedaży jak już Tobie kijem się znudzi , lub nie podejdzie , będziesz do tylu , ale pozostanie satysfakcja z własnoręcznie zrobionego kijka

#275 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 18 maj 2015 - 23:19

Kurcze chcialbym umiec sam sobie zrobic kij i miec ekstra satysfakcje ale nie mam pojecia jak sie ti robi :(

#276 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 19 maj 2015 - 01:47

poczytaj Jerka , jest o tym naprawdę sporo wiedzy , zacznij od suszarki i urządzenia do kręcenia omotek ,przezbrój kilku tanich kijków
doświadczenie przyjdzie z czasem , od czegoś trzeba zacząć


Użytkownik robas edytował ten post 19 maj 2015 - 07:17


#277 OFFLINE   CAGE

CAGE

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Marek

Napisano 19 maj 2015 - 17:29

Ćwicz na swoim kijku tym bardziej że Ci pasuje a jest w nim co nieco do poprawy. Niekoniecznie też musisz zostać na starych przelotkach w sensie wielkości, ilości i rodzaju. W lekkich dobrze sprawdzają się Minimy Pacifica , mają też całkiem przyjazną cenę. Z urządzeń na pewno potrzebujesz suszarkę, można zrobić z silniczka na 230V od mikrofalówki czy kuli dyskotekowej. Ktoś stosował silniczki na baterię do grila, tego nie próbowałem. Na pewno dasz radę bez specjalnego urządzenia do nawijania omotek. naciąg dobrze wyczuwa się w palcach, można też nić przepuszczać przez grubą książkę. Gdybyś decydował się na przeróbkę służę pomocą, korespondencyjną co prawda. Lakiery, nici , przelotki też się znajdą.


  • ark70 i Woytec lubią to

#278 OFFLINE   Bandit

Bandit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Marcin

Napisano 28 maj 2015 - 12:58

W temacie Rodbuildingu jestem zupełnie zielony toteż zanim w ogóle za cokolwiek się zabiorę wolę zapytać.

 

Na stojaku leży nieużywana wędeczka Mikado Xplode Ultra Fine spin długości 1,98m Używana sporadycznie do piknikowo/grillowego UL podczas wypadów nad wodę z rodzinką.

 

To co mi w niej przeszkadza to przy długi dolnik i moim zdaniem za mała odległość uchwytu kołowrotka od pierwszej przelotki co objawia się trzepaniem żyłki o dolną krawędź zamiast poruszania się wokół krawędzi przelotki. telepanie przenosi się na sztytówkę i w efekcie podczas zwijania ta telepie się szczytówka zamiast spokojnie pracować pod przynętą.

 

Wymyśliłem sobie że gdyby było to możłiwe, przesunąłbym uchwyt kołowrotka o jakieś 10-15 cm w strone dolnika uzyskując większy komfort podczas rzutów no i eliminując częściowo efekt telepania zmniejszając kąt natarcia żyłki na pierwszą przelotkę. poniżej zdjęcie poglądowe dolnika i uchwytu.

 

Człowiek ma jakieś umiejętności majsterkowicza ale z racji zupełnego laictwa wolę się poradzić doświadczonych rodbuilderów zanim popsuję wędkę.

 

Skracanie dolnika w grę nie wchodzi. Tylko przesunięcie uchwytu.

 

Czy jest to możliwe bez niszczenia uchwytu korka/korkowej okleiny? 

poniżej zdjęcie poglądowe (wiecej fotek na http://www.fishing-t...tra-fine-spin):

 

01.jpg


  • dagu lubi to

#279 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2891 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 28 maj 2015 - 13:37

Uchwyt może udać się ocalić, ale rękojeści na pewno nie

Przemyśl jeszcze wymianę pierwszej przelotki na większą, bo może jest za mała.



#280 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 28 maj 2015 - 13:42

Uchwyt może udać się ocalić, ale rękojeści na pewno nie

Przemyśl jeszcze wymianę pierwszej przelotki na większą, bo może jest za mała.

W tego rodzaju wędkach (mikado) startowa prawie  zawsze jest za mała :) Ja nie wiem , kto to zbroi i odpowiada w firmie mikado za projekty zbrojenia kijków :) 

Co do pytania , to moim zdaniem nie da się tego zrobić bez niszczenia czegokolwiek :( 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, przeróbka, tech-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych