Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo
TECH

Przeróbka fabrycznego kija - pytania / porady

przeróbka tech-rb

  • Please log in to reply
590 replies to this topic

#241 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,939 posts

Posted 28 December 2014 - 14:33

Taśmy ołowianej dokładać na końcu dolnika i przykleić izolką :P  Do momentu aż po rzucie nie zacznie wpadać w nieprzyjemną wibrację. I po tunningu  :D


  • Bolesław likes this

#242 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,214 posts
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Posted 21 January 2015 - 18:18

Ta okuma chyba nie jest polakierowana

#243 ONLINE   TOMIS1975

TOMIS1975

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 posts
  • LokalizacjaTarnow
  • Imię:Tomasz

Posted 24 January 2015 - 10:33

Chyba jest nawet przelakierowana.Widzę dużo mikronow w miejscu odprysku lakieru.

#244 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 posts
  • Imię:Michał

Posted 24 January 2015 - 10:47

Chyba jest nawet przelakierowana.Widzę dużo mikronow w miejscu odprysku lakieru.

Musisz mieć rewelacyjny wzrok jak widzisz odpryski wielkości mikrona (mikrometry)...

Edited by maykel, 24 January 2015 - 10:49.


#245 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1,157 posts
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Posted 24 January 2015 - 11:23

Kwota jest zależna od zakresu przeróbki i użytych komponentów, a i koledzy różnie cenią swoją pracę.

Popatrz po wątkach autorskich w galerii, czyje dzieła Ci odpowiadają i dogaduj się odnośnie zakresu i ceny.



#246 ONLINE   TOMIS1975

TOMIS1975

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 posts
  • LokalizacjaTarnow
  • Imię:Tomasz

Posted 24 January 2015 - 12:42

Pracowałem trochę na lakierni.
Przy dobrym świetle w miejscu odprysku jest widoczna grubość powłoki.

#247 OFFLINE   kocurck1

kocurck1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 posts
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:Kot

Posted 30 January 2015 - 22:39

Witam z racji ze zamotałem się w rodbulding mam w głowie przerobić kijek jak w temacie Proszę podpowiedzcie jakie przelotki były by idealne pod plecionkę,

Chce żeby były lżejsze od oryginalnych to mam nadzieje troszkę przyspieszy kijek. 

kij ma 1.45 i do 18 gr jest.

Metoda w jakiej go używam to opad  z riperami na główkach od 5 do 12 czasem 18 ale to rzadko a rybki łowione to sandacz i szczupak.  

 

 



#248 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2,901 posts
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Posted 30 January 2015 - 22:44

Oskrob blank, wetrzyj żywicę i postaw krótkie omotki - to wystarczająco go przyspieszy. W oryginale masz tam chyba Fuji Alconite, więc wystarczająco lekkie. Możesz zacząć od mniejszej, bo na wejściu pewnie jest standardowo 16, jak to w Dragonie


  • Del Toro likes this

#249 OFFLINE   kocurck1

kocurck1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 posts
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:Kot

Posted 30 January 2015 - 23:17

no ok czyli nie ma co kombinować tak naprawdę bo nie znacznie zmienię wagę i prace. chyba ze sie mylę i warte jest to zachodu . wiec zostawię go po staremu.



#250 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2,901 posts
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Posted 30 January 2015 - 23:26

Nie napisałem, że masz go nie ruszać, ale że skrobanie i dobranie lepszego spacingu nawet z tych samych przelotek da lepszy efekt niż sama wymiana przelotek na lżejsze.



#251 OFFLINE   kocurck1

kocurck1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 posts
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:Kot

Posted 30 January 2015 - 23:44

no ok rozumiem ok skoro tak to tak zrobie 



#252 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 posts
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Posted 06 February 2015 - 13:02

Kijek ma już pare latek i tak ostatnimi czasy myślę czy by go nie przerobić. Tylko że w tym temacie jestem zielony, więc postanowiłem napisać temat by zaczerpnąć nieco informacji, ( chociaz i tak kijek bym oddał komuś kto profesjonalnie zajmuje się budową / przeróbką wędek ). Obecnie chciałbym na pewno wymienić przelotki na coś lepszego niż jest, może go trochę przyśpieszyć, ( z tego co wiem można to zrobić poprzez usunięcie lakieru, do gołego blanku ale pewny nie jestem :D ), no i myślę o dolniku jeszcze, żeby go skrócić i ogólnie w całości zmienić na coś z ciemniejszego korka . Także jakiej wielkości i jakie przede wszystkim przelotki można by do niego dopasować ? Obecnie kijek jest na 8 przelotkach. Myślę, że 300-400 zł mógłbym przeznaczyć na przeróbkę. Oczywiście do maja jeszcze czasu a czasu także budżet także może się zmienić, ale tak poglądowo chcę zebrać trochę informacji. 



#253 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,780 posts

Posted 06 February 2015 - 13:11

Samo robocizna (skrobanie i szlifowanie blanku, montaż rękojeści i uchwytu i nowy spacing i montaż przelotek) to koszt ok 250-300zł. Do tego materiały (przelotki, korek, uchwyt, pierścienie itp), myślę, że ze 250zł trzeba liczyć. Razem daje to jakieś 500-550zł.

 

Tak więc w tej cenie 300-400zł raczej się nie zmieścisz. Chyba, że sam byś to robił, to odpada koszt robocizny. Ale i tak musisz kupić wiele potrzebnych rzeczy (lakiery, nici, narzędzia), więc nie wiem czy taka przeróbka jest opłacalna... Tym bardziej, że ten blank Kongera, to nie jest jakaś super opcja...

 

Pytanie, czy nie lepiej pozbyć się tego Kongera i za tą kasę kupić jakiś fajny niedrogi nowy blank (np MHX lub Batson) i taki nowy blank porządnie uzbroić. Robocizna wyjdzie pewnie trochę taniej, bo nie trzeba będzie skrobać i szlifować nowego blanku ;)


Edited by Żbiku, 06 February 2015 - 13:13.

  • MATIG likes this

#254 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 posts
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Posted 06 February 2015 - 13:28

No trochę się przeliczyłem  :lol:.. Piękne dzięki za podliczenie tego wszystkiego. Czyli raczej nie będzie to opłacalnym pomysłem.. ponieważ sama cena ,,przeróbki,, wyjdzie wieksza od  ceny nowego patyka, zupełnie nie opłacalne. Jak na razie nie śpieszy mi się nigdzie, chciałbym jedynie mieć patyk w zastępstwo tego kongera na majówkę, także czasu jest. A co byś mógł polecić z tych blanków MHX bądź Batson ? Bo bym szukał czegoś o podobnej akcji i gramaturze do tego kongera, tzn. coś na poziomie akcji fast ze środkowym ugięciem. Byłby to patyk bardziej pod wobki. A z tego co wiem to z tymi blankami i z ich opisami to jest różnie  :lol: ...


Edited by M4TYY, 06 February 2015 - 13:28.


#255 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Posted 06 February 2015 - 13:35

A ja się tak spytam to jest Konger World Champion czy Champion? Znaczy się zielony czy czarny?



#256 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 posts
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Posted 06 February 2015 - 14:01

Konger WCH czarnuch, chociaż wolałbym żeby był zielony ale co zrobisz jak nic nie zrobisz  :lol:



#257 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,780 posts

Posted 06 February 2015 - 14:16

Z MHX ciekawym modelem będzie ST1023. Z Batsona może cos z serii DSS, może 1024 albo 1025. Poszukałbym też na naszej giełdzie gotowych uzywanych patyków. Często w dobrych pieniądzach można dostać fajne kije ;)


  • MATIG likes this

#258 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Posted 06 February 2015 - 14:17

Sprzedaj i zrób tak jak koledzy piszą albo:

1. Skracanie dolnika sobie odpuść (chyba że ciach brzeszczotem od dołu)

2. Zdejmij sam przelotki (nie ma z tym żadnego problemu)

3. Oskrob blank i wyszlifuj na gotowe - też problemu nie ma

4. Wetrzyj żywice w blank

5. Oddaj komuś na miejscu do ekonomicznego uzbrojenia (mogą być przelotki S6 Zirconium lub podobnej klasy)

 

Zaletą takiego rozwiązania jest ograniczenie kosztów robocizny. Do tego nie potrzebujesz praktycznie żadnych specjalistycznych narzędzi i przyrządów.

Cenowo zmieścisz się w 150 zł no chyba ze dojdzie wysyłka wędki. 

Zalety takie że łykniesz co nie co z rzemiosła a efektem będą na pewno lepsze właściwości wędki.

Ryzyko jest takie że bardzo często na "dzisiejszych" blankach pod farbą ukryte są często skazy blanku i nie ładnie to wygląda po oskrobaniu.  


Edited by siatkaz, 06 February 2015 - 14:18.

  • MATIG likes this

#259 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 posts
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Posted 06 February 2015 - 14:29

No także właśnie się zatrzymałem na tym blanku ST1023, przed chwilą na FC. Zobaczymy co to będzie, jeszcze kawał czasu jest może coś trafię gotowego na giełdzie ;).  A co do kongerka to prędzej go sprzedam niż zacznę z nim coś zrobić, jeszcze coś spierdziele i będzie klops  :D



#260 OFFLINE   Frozer

Frozer

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 55 posts

Posted 12 March 2015 - 10:32

Witam. Jestem posiadaczem diaflexa light spin 2.45 m c.w. 6-20 g. Ten kij mi pasuje pod wzgledem czulosci i pracy pod ryba ale troszke zbytnio poddaje sie szczyt w podbiciu gumy. Moje pytanie odnosnie tego kija jest takie czy jest sens i mozliwosc go od gory przyciac w celu przyspieszenia pracy kija?czy jest to warte zachodu?





Also tagged with one or more of these keywords: tech, przeróbka, tech-rb