Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Wydłużanie blanku i łączenie typu spigot

tech-rb blank spigot

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
205 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 30 sierpień 2015 - 20:12

Do tej długości to dałbym ok 8 przelotek a oryginalnie 4 to zdecydowanie .... "głodno".   :lol:  ;)

Niżej masz podobny temat i kij.

 

http://jerkbait.pl/t...dard-przeróbka/

 

Za zrozumienie i odpuszczenie tematu można by Cię polubić.  ;)

Zbieraj na coś lepszego a na tym Abu się ucz, jak chcesz.

 

Powodzenia.



#82 OFFLINE   flajsik

flajsik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 30 sierpień 2015 - 20:22

Dzięki wielkie za miłe słowa. Oczywiście, że będę się uczył - człowiek uczy się całe życie :) Pozdrawiam.

#83 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 30 sierpień 2015 - 21:55

To co chcesz zrobic (jesli to chcesz zrobic profesjonalnie) to kosztuje troche kasy. Szkoda sobie czas zawracac, nowy patyk wyjdzie taniej.


  • Tomasz eS lubi to

#84 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 30 sierpień 2015 - 22:07

Może Sławek coś podpowie, on lubi takie akcje :) może sprezentuje koledze nowy kij taki jak uważa taki jaki powinien być :)

#85 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 31 sierpień 2015 - 08:25

Witam kolegę możesz spróbować dobrać od innego kija dolnik dłuższy niż ten co masz dodać jedną przelotke, uchwyt przesunąć do dołu, dorobić złącze na spigót i powinno w miarę być ok ,ewentualnie dolnik plus kawałek kolejnej sekcji skróconej o długość twojego składu i kolejny spigot oczywiście z zachowaniem podobnych cw i akcji, możesz próbować jak masz trochę starych klamotów bo kupować tak w ciemno się mija z celem i popieram kolegów nie ma sensu.za 100zl możesz kupić seryjny kij w przyzwoitym stanie a ten zostawić na pamiątkę skoro masz sentyment do niego.

#86 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 21 październik 2015 - 07:05

ćwiczenie kręcenia wędek jest wciągające a że w szafie zawsze się znajdzie coś do przerobienia to.... ale do rzeczy.

ostał się sam dolnik od jakiejś delikatnej wklejki (znanego producenta) i z tego co pamiętam było to łączenie typu put-in. szczytowa część wchodziła w dolnik. jako że już mam pomysła co z tego można wystrugać to chciałem się zabrać ochoczo do pracy.... i tu mam zagwostkę czy dobrać szczyt i zrobić złącze put-over czy dobierać kawałki pełnego patyka węglowego i robić spigot.

interesują mnie za i przeciw dotyczące obu typów łączenia, wasze opinie doświadczenia

pozdrawiam.



#87 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 21 październik 2015 - 07:34

Tylko dzięki spigotowi jesteś w stanie zrobić świadomie płynne przejście na łączeniu. Nie musisz mieć pełnego węgla...

Put-over to loteria.

Aha... Łączysz dwa różne kawałki (z dwóch różnych wędek) - zastanawia mnie jakim cudem dobierzesz idealnie zbieżność ścianek aby nie klikały na łączeniu?



#88 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 21 październik 2015 - 12:35

Jak dolnik jest put in to ciężko będzie robić z tego złącze put-over (stare złącze na dolniku może nie mieć zbierzności na zewnątrz na kilku cm),lepiej zrobić spigot,dobrać jakiś kawałek blanku najlepiej o grubych sciankach,tak aby mozna było trochę zebrać materiału aby dopasować do części szczytowej.



#89 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1849 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 21 październik 2015 - 12:41

Aha... Łączysz dwa różne kawałki (z dwóch różnych wędek) - zastanawia mnie jakim cudem dobierzesz idealnie zbieżność ścianek aby nie klikały na łączeniu?

Dlatego właśnie należy dorobić spigot z odpowiedniego kawałka blanku, grubego i spokojnie paierkiem idzie obrobić tak aby pasowało do szczytu, mozolna praca ale możliwa do wykonania.

Osobiście bawiłem sie kiedyś w takie szlifowanie, gdy po skrobankce blanku okazało się że szczyt klika na łączeniu...paierek ścierny i .....langsam, langsam aber sicher :D



#90 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 21 październik 2015 - 13:34

Dlatego właśnie należy dorobić spigot z odpowiedniego kawałka blanku, grubego i spokojnie paierkiem idzie obrobić tak aby pasowało do szczytu, mozolna praca ale możliwa do wykonania.

Osobiście bawiłem sie kiedyś w takie szlifowanie, gdy po skrobankce blanku okazało się że szczyt klika na łączeniu...paierek ścierny i .....langsam, langsam aber sicher :D

 

Tak, tak - dokładnie to miałem na myśli i sugerowałem spigot pokazując ze na put-over będą problemy :)



#91 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 21 październik 2015 - 13:46

zbieżność na dolniku jest delikatna i faktem jest że ciężko będzie dobrać odpowiednią górę jeżeli w ogóle...tyle że tak jak Hubertus pisze....dłuuuuuuga i mozolna praca szlifierska w przypadku spigotu lekko zniechęca - szczególnie kogoś to wedle nowej nomenklatury ma adhd ;)



#92 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 21 październik 2015 - 13:58

ano, z adhd będzie ciężko.



#93 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 08 listopad 2015 - 20:54

I odważył się ktoś w końcu na zrobienie (przerobienie) złącza na typu spigot????     :huh:  :unsure:



#94 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 08 listopad 2015 - 21:04

I odważył się ktoś w końcu na zrobienie (przerobienie) złącza na typu spigot????     :huh:  :unsure:

 

Piotrek Matusiak robil to regularnie, FA robi to ciagle, swego czasu przerabianie szklanych jednoczesciowych batsonow bylo bardzo popularne na forum. Wlasnie ciete na dwa kawalki i lacze typu spigot.

Sama przerobka to nie problem, najwazniejsze jest dobranie odpowiedniego materialu na sam spigot zeby zrobic to porzadnie i tutaj wlasnie zaczynaja sie schody.



#95 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 08 listopad 2015 - 21:56

"... najwazniejsze jest dobranie odpowiedniego materialu na sam spigot zeby zrobic to porzadnie i tutaj wlasnie zaczynaja sie schody."

 

Schody nie do przejścia??? Czy tacy amatorzy jak my nie wyczujemy materiału?   :mellow:


  • azhek lubi to

#96 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 09 listopad 2015 - 00:52

Schody nie do przejścia??? Czy tacy amatorzy jak my nie wyczujemy materiału?   :mellow:

 

Material musi byc podobny, jak przetniesz jakas np elitke na pol to spigot musi byc z podobnego materialu zeby bylo idealnie :) 

Da rade dostac taki material? Najszybciej trzeba by kupic druga elitke i zrobic z niej spigot.

 

Tak wlasnie mi kiedys chlopaki z Art-rodu wytlumaczyli.

 

Ps. Pisze o zrobieniu tego porzadnie, bo sam spigot mozna zrobic z byle czego i pozniej miec ewentualnie byle jakie ugiecie ;) 

Z jakims chrustem mozna sie bawic i dobierac, z blankiem za tysia bym sie nie podjal.



#97 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 09 listopad 2015 - 07:49

Mam Phenixa UMBX'a ciętego na pół i ze spigotem - wykonanie Rodmas o ile pamiętam. Do połączenia użyto tulei o grubości ścianek 1,5mm2, która dla mnie wygląda na szkło zeszlifowane. Wędkę użytkuję rok, chociaż żadnych okazów nie połowiłem, to sprawuje się dobrze i gnie przyzwoicię, bez zbytniego przeciążenia na łączeniu.

Mam pękniętego Aetosa i właśnie się mocno zastanawiam jak dorobić do niego spigot. Ma ktoś jakiś pomysł, gdzie kupić szklaną rurkę, pręt na spigot?



#98 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 09 listopad 2015 - 10:15

Prety na spigot robia w FA, ale zapewne do wszystkich wedek nie beda pasowac.



#99 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 09 listopad 2015 - 10:21

Schody nie do przejścia??? Czy tacy amatorzy jak my nie wyczujemy materiału?   :mellow:

 

Raczej nie wyczujemy - ale ze schodami nie do przejścia nie przesadzaj ;)

To kwestia doświadczenia i obmacania iluś tam blanków. Jak się uda (amatorom) to raczej przez przypadek - przy czym łatwiej wykonać spigot w wędce o szczytowym ugięciu... - a nie pełnym.


Użytkownik Bander edytował ten post 09 listopad 2015 - 10:22


#100 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 09 listopad 2015 - 15:37

Marcin jak chcesz to mam szklany pręt o średnicy 10,12mm .





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, blank, spigot

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych