Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki CTS - Coś z prawdziwego topu ..

blank cts

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
129 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Krzysztof Zieliński

Krzysztof Zieliński

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 09 listopad 2007 - 11:35

Proszę tylko o chwilę cierpliwości, jestem trochę teraz zajęty. Dziś na pewno coś zaproponuję.
Krzysztof

#22 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 listopad 2007 - 11:42

Nie śpieszy się do 1 maja mamy czas :D

Pozdrawiam
Remek

#23 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 09 listopad 2007 - 12:37

Witam Krzysztofie na naszym forum. Życzę przyjemności!

Ponieważ jestem na drodze wyboru blanku do wędki boleniowej na nowy sezon... i powiedzieć na jakim blanku CTS zbudowałbyś typowy spining rzeczny, boleniowy? Pozdrawiam
Remek


W imię Ojca i Syna!
Cud!!!
Nawrócł się :huh:
Pan jest wielki!
Alleluja
:lol: :lol: :lol:

#24 OFFLINE   Krzysztof Zieliński

Krzysztof Zieliński

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 09 listopad 2007 - 15:00

Jestem ponownie. Wracam do tematu kijka na bolenie rzeczne. Zaproponowałbym dwa rozwiązania - dla kogoś kto lubi łowić delikatniej i dla kogoś kto wolałby mieć trochę zapasu mocy. W jednym i drugim przypadku w rachubę wchodzą blanki Elite Long Range z serii Pro:
- 8-15lb 7-18g długość 9'0 lub 9'6
- 12-16lb 10-20g długości jak powyżej
Seria Pro budowana jest z grafitów o dwóch modułach sprężystości 44 i 33 mln psi. Grafit o niższym module występuje w dolnej partii blanku, natomiast grafit o module 44 mln w partii szczytowej. Być może wartości modułów nie są szokujące na tle parametrów podawanych przez innych producentów, ale konstrukcja i technologia budowy powoduje, że są to szybkie blanki o akcji progresywnej. Mocno koniczna budowa blanków (w stosunku do wyrobów innych producentów) pozwala na pełne ładowanie się kija w trakcie wyrzutu i osiąganie dłuższych odległości i celniejszych rzutów. Dwumodułowa budowa blanku (mocno progresywna akcja) pozwoli na komfortowe, szybkie prowadzenie przynęty i bezpieczny hol ryby, szczególnie takiej jak boleń.
Pozostałe elementy takiego wędziska mogą być dobrane do indywidualnych upodobań wędkarza. Jeżeli chodzi o przelotki to zdecydowanie polecałbym jednostopkowe Fuji Alconite, szczytową można zastąpić SiC-iem.
Koszt takiego kijka (przy założeniu użycia markowych komponentów) zamyka się w kwocie około 1000 zł.
Krzysztof

#25 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 09 listopad 2007 - 15:17

Mam kilka pytań do tego co Krzysztofie napisałeś:

Mocno koniczna budowa blanków (w stosunku do wyrobów innych producentów) pozwala na pełne ładowanie się kija w trakcie wyrzutu i osiąganie dłuższych odległości i celniejszych rzutów. Krzysztof


Czy mógłbyś wyjaśnić termin koniczna którego nie rozumiem.

Dziękuję i pozdrawiam.

#26 OFFLINE   Krzysztof Zieliński

Krzysztof Zieliński

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 09 listopad 2007 - 16:00

Co do parametrów blanków - jak wiem z doświadczeń własnych, użytkowników tych wędek w Polsce i opinii amerykańskich użytkowników, blanki te cechuje duży zapas mocy. Dla przykładu mogę podać, że wędką castingową o długości 7'6 12-20lb 14-28g łowiono w tym roku w Mongolii ponadmetrowe tajmienie używając do tego woblerów o masie wyrzutowej 40-60g, a wędka o długości 7' 12-16lb 10-20g świetnie radziła sobie z łososiami pacyficznymi.
Co do szczegółów technologicznych odsyłam na stronę http://ctsfishing.com/technology.htm. Jest tam sporo informacji przekazanych w bardziej wyraźny sposób niż moje próby opisu.
I jeszcze termin koniczny - to nic innego jak zbieżny. Chodzi o to że blanki spinningowe/castingowe CTS budowane są w odmienny sposób niż wykonuje to znacząca większość producentów, stosunek średnicy dolnika do średnicy szczytówki jest duży. I tak np. blank o długości 8'0 16-30lb ma średnicę szczytówki 2,2 mm a dolnika aż 18,3 mm.
Krzysztof

Czy podane przez Ciebie parametry mocy wędki odzwierciedlają w pełni rzeczywistość czy też blanki posiadają jakieś zapasy mocy. Jeżeli parametry są precyzyjne wtedy pierwszy blank wydaje się znacznie bardziej uniwersalnym.


Czy mógłbyś przybliżyć technologię produkcji takich blanków. Czy są one budowane z dwóch mat węglowych , które natępnie w jakiś sposób są ze sobą łączone (w jaki) a następnie na potzeby budowy wędki rozcinane? A może mata jest dwuwarstwowa i tak zwijana w blank. Ewentualnie rozwiązanie jest super banalne i dolnik jest z innego modułu niż część szczytowa?


Czy mógłbyś wyjaśnić termin koniczna którego nie rozumiem.

Dziękuję i pozdrawiam.[/quote]


#27 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 listopad 2007 - 18:21

[quote]
Witam Krzysztofie na naszym forum. Życzę przyjemności!

Ponieważ jestem na drodze wyboru blanku do wędki boleniowej na nowy sezon... i powiedzieć na jakim blanku CTS zbudowałbyś typowy spining rzeczny, boleniowy? Pozdrawiam
Remek
[/quote]

W imię Ojca i Syna!
Cud!!!
Nawrócł się :huh:
Pan jest wielki!
Alleluja
:lol: :lol: :lol:
[/quote]

Na razie nie nawróciłem się -> cały czas to samo. Jednak pewne sytuacje wymagają użycia spinningu. Szykuję się na tą sytuację od dwóch lat :lol: ale w tym roku czuję, że z niej skorzystam.

Pozdrawiam
Remek

#28 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 listopad 2007 - 18:23

A jak mają się blanki CTS do najnowszych konstrukcji CD? Bo widzę, że cenowo CTS<CD a to już jeden argument na korzyść CTS. Pytanie dlaczego one mogą być tanie a CD są o wiele droższe.

Pozdrawiam
Remek

#29 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 09 listopad 2007 - 20:01

Witam,
@Remku, przeprowadzając analizę materiałów z jakich są robione blanki CTS i CD wynika, że cenowo są to produkty do siebie zbliżone. Może CD będzie nieco droższy ze względu na bardziej nowoczesną technologię produkcji blanku. Technologia CTS-a produkowania blanku z różnych materiałów jest bardzo znana i wykorzystywana przez firmy produkujące masowo. Technologia CD o symbolice G-HLX jest chyba najnowocześniejszą uznaną na świecie technologią wykonania blanku z czystego grafitu (bez szkła). Dodatkowo produkowanie blanków o dużej zbieżności jest już nieco przestarzałe. Aktualnie w topowych konstrukcjach buduje się blanki dwu i trójzbieżne do wewnątrz, co w połączeniu z wysokim grafitem daje efekt bardzo szybkiego blanku o małej zbieżności i stosunkowo grubej ściance. O zaletach tego typu konstrukcji z pewnością świadczy fakt otrzymania przez CD w 2004 roku nagrody publiczności na Targach Efttex, za serię wędzisk muchowych XLS, uznaną za najlepszy produkt targów w tej kategorii. Oczywiście nie oznacza to, że CTS to nie jest ścisła czołówka. Uważam tak jak Krzysztof, że to jest pierwsza piątka na świecie. Z pewnością zdążyłeś zauważyć w ofercie Krzysztofa moje produkty. Ściśle ze sobą współpracujemy, dlatego niedługo będziesz mógł porównać blanki CD i CTS na miejscu w Warszawie. Będzie to tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#30 OFFLINE   Krzysztof Zieliński

Krzysztof Zieliński

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 09 listopad 2007 - 20:39

Ceny blanków CTS i CD w Nowej Zelandii są podobne, jednak CTS wchodzi teraz na rynek polski ze swoją ofertą, stąd preferencyjne traktowanie tego rynku. Moja firma jest dystrybutorem wyrobów CTS w Polsce i tak jak pisał Irek w niedługiej przyszłości blanki te będą dostępne w Warszawie.
Krzysztof

#31 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 10 listopad 2007 - 16:28

Ceny CD w Polsce to najczystsze zdzierstwo, sczególnie jak weźmie się pod uwagę fakt, że można je całkowice legalnie kupi na stronie producenta i wyślą ci blank z Holandi, tak że nie zapłacisz ani cła, ani VAT'u a sam blank jest co najmniej 300 PLN tańszy (wliczając koszty przesyłki).



Witam,

Cos sie chyba pozmienialo w CD bo nie tak dawno zamawialem blank muchowy prosto z NZ. Wysylka wprawdzie darmowa ale do faktury doliczono 15% na VAT i na pewno byl zaplacony bo paczka dotarla do mnie FedEx a u nich zadne numery nie przechodza.

Przesylke nadano w NZ a nie w Holandi. Cena praktycznie taka sama tyle ze blank nie byl wtedy dostepny w Polsce i zamowilem od CD.

Pozdrawiam,

Bujo

#32 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 10 listopad 2007 - 18:07

Witam,

Nie wyglada to tak dobrze jak by sie wydawalo bo musisz jeszcze doliczyc te wspomniane 15% VAT. CD nalicza go dopiero gdy przychodzi do zaplaty. Sprawdzone osobiscie: tekst ze strony CD:

Place Order

Please Note: All European countries will have 15% VAT / Tax added manually to the final price of this order
Please Note: As we are a New Zealand wholesaler, we do not sell direct to New Zealand consumers

Pozdrawiam,

Bujo

P.S. Muchowka GHR 9'#5 wyszla pewnie ok 20 zlotych taniej :D :D :D



#33 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 listopad 2007 - 09:48

Dziękuję za wyjaśnienia. Chętnie zobaczę ten blank i porównam go do CD.

Pozdrawiam
Remek

#34 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 12 listopad 2007 - 09:15

A ja, po testach odrzańskich, z czystym sumieniem mogę polecić coś z niższej półki CD.
To blank BLMDM2114ML. Dość skrótowo opisałem go tutaj

Rekordem tej wędki, jest bolek, długości 74cm, wyjęty po zaskakująco krótkim, ok. 20-30s, dynamicznym holu.

#35 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 12 listopad 2007 - 21:41

Rekordem tej wędki, jest bolek, długości 84cm

Licho wedka, Waldek! GRATULUJE Boleslawa ! To juz Chrobry .

Pokaz zdjecia ;)

Guzu

#36 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 13 listopad 2007 - 10:11

Tak sobie czytam o zapowiedzi nowych blanków na polskim rynku z serii CDS. Jestem bardzo ciekawy tych blanków. Jednak podane powyżej ogólne terminy są dla mnie co najmniej mało zrozumiane jak n.p. szybki blank o akcji progresywnej lub blanki 20 lbs wyrzucającym woblery o ciężarze wyrzutowym 40-60 gram. Chociasz ten ostatni termin po transkrypcji stylistycznej można sobie nawet wyobrazić.
Myślę, że autor rozwinie ten opis.

pozdrawiam

#37 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 listopad 2007 - 13:06

Rekordem tej wędki, jest bolek, długości 84cm

Licho wedka, Waldek! GRATULUJE Boleslawa ! To juz Chrobry .

Pokaz zdjecia ;)

Guzu

Qrcze, dobrze, że zwróciłeś uwagę. Niestety, nie było 84 lecz 74 cm. Przepraszam i już poprawiam.....

To jakby starszy bliźniak prezentowanego tutaj . Zresztą wziął na tej samej miejscówce. Niestety energożerny aparat odmówił wówczas posłuszeństwa :angry:
Na 84 cm muszę, niestety, jeszcze poczekać Embarassed
Nie zmienia to jednak faktu,że wszystkie tegoroczne bolusie, padły łupem, tego właśnie kijaszka :mellow:


#38 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 13 listopad 2007 - 13:29

@waldek popper :D


napisz cos na temat przynety jaka linka ewentualnie zylka i gdzie bolen dostal kotwa bolen taki tez daje niezle czadu cos czuje ze ten musial bardzo szybko zbaraniec albo dostal kotwica gdzies gdzie go zabolalo :mellow: oczywiscie nie umniejsza to roli lowcy i jego wypasionego kijka :D

#39 OFFLINE   Krzysztof Zieliński

Krzysztof Zieliński

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 13 listopad 2007 - 14:32

Spróbuję rozwinąć ten opis. Za jedno biję się w piersi: woblery o ciężarze wyrzutowym 40-60 gram Embarassed To tak, jeśli pisze się wiadomości w tak zwanym międzyczasie i powstają takie piękne zwroty. Mam nadzieję, że mimo tego wiadomo o co chodzi....(jeśli nie to proszę o sygnał - poprawię).
szybki blank o akcji progresywnej - tu trzeba parę słów napisać o akcji wędki. Szybki blank i akcja progresywna to dwa osobne pojęcia.
Szybkość blanku - jest określana jako czas reakcji blanku (szczytówki) na pojawiające się obciążenie dynamiczne (najczęściej podczas wyrzutu przynęty). Innymi słowy określa czas powrotu szczytówki do położenia statycznego po odkształceniu dynamicznym. Im ten czas będzie krótszy tym szybkość blanku będzie określana jako większa.
Akcja - w tym przypadku progresywna - określana inaczej jako ugięcie. Akcja jest opisywana w odniesieniu do ugięcia poszczególnych części blanku. Jeżeli zdecydowane ugięcie pojawi się na jej dolniku, wtedy akcja wędki/blanku określana będzie jako pełna. Jeżeli ugięcie pojawi się w części środkowej, wtedy akcja nazywana jest umiarkowaną/średnią. I odpowiednio, pojawiające się ugięcie górnej części blanku, powoduje że będziemy mieli do czynienia z blankiem o akcji szybkiej lub bardzo szybkiej (to zależy od tego jaka część szczytowa ulega odkształceniu). Akcja progresywna będzie się pojawiać jeżeli blank/wędka będzie zachowywać się jak wędka o akcji szczytowej pod małym obciążeniem dynamicznym (w czasie wyrzutu przynęty) oraz stopniowo przechodzić do akcji średniej aż do akcji pełnej przy wzroście tego obciążenia (hol ryby).
Taki blank (szybki o akcji progresywnej) pozwala na pełne wykorzystanie mocy w czasie wyrzutu przynęty (dobre ładowanie), pozwala kontrolować i czuć pracę przynęty, a z drugiej strony jest bezpieczny w czasie holu ryby (większe możliwości amortyzowania nagłych zmian obciążenia spowodowanych przez gwałtownie walczącą rybę - to co lubimy najbardziej :mellow: ).
Mam nadzieję, że choć w części spełniłem oczekiwania, a jeżeli potrzebne są jeszcze dodatkowe wyjaśnienia lub jakiekolwiek informacje to jestem do dyspozycji.
Pozdrawiam, Krzysztof.

Tak sobie czytam o zapowiedzi nowych blanków na polskim rynku z serii CDS. Jestem bardzo ciekawy tych blanków. Jednak podane powyżej ogólne terminy są dla mnie co najmniej mało zrozumiane jak n.p. szybki blank o akcji progresywnej lub blanki 20 lbs wyrzucającym woblery o ciężarze wyrzutowym 40-60 gram. Chociasz ten ostatni termin po transkrypcji stylistycznej można sobie nawet wyobrazić.
Myślę, że autor rozwinie ten opis.

pozdrawiam




#40 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 13 listopad 2007 - 15:07

do Krzysztof Zieliński@
Dziękuję za łopatologiczne wyjaśnienie. Może i ja postaram się coś wyjaśnić.
Co innegop jest akcja wędziska, a co innego jest ugięcie. Nie należy tych pojęć mylić i pisać głupot, że to jest to samo. Nie ma czegoś takiego jak akcja progresywna, palaboliczna czy blankowa bo i takie dziwadła widziałem w różnych tekstach. Pisząc o blankach z najwyższej półki należy je definiować czy też określać parametry w sposób właściwy i tyle.

pozdrawiam





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, cts

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych