Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Texas Rig, Carolina Rig


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
324 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 październik 2019 - 15:10

Ja ostatnio używam fullcarbona od Mekamila, króciack, prowadzenie - wleczenie,  gumy pływające i robi to robotę. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 28 październik 2019 - 15:24

  • Greg66 lubi to

#262 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 24 listopad 2019 - 21:41

Dzisiaj miałem okazję po raz pierwszy założyć zestaw carolina rig. FC 0,18mm Momoi, FC 0,33mm Sufix, plecionka egi metal 0.6 PE, bulet SG 5g, dwa koraliki. Na wszystkich łączeniach krętliki. Jaskółka 10cm.

Mam taki problem: co drugi rzut plecionka z przyponem 0,33mmm się skręcała. Co jest nie tak z moim zestawem?


Użytkownik Pescador de caña edytował ten post 24 listopad 2019 - 21:42


#263 OFFLINE   kefaspirit

kefaspirit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 305 postów
  • Lokalizacjasilesia

Napisano 26 listopad 2019 - 10:29

Ja wiąże plecionki z przyponem fluo- wychodzi trochę sztywne połączenie i dzięki temu nie zawija się i nie placze
  • Pescador de caña lubi to

#264 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 27 listopad 2019 - 14:28

Dzisiaj miałem okazję po raz pierwszy założyć zestaw carolina rig. FC 0,18mm Momoi, FC 0,33mm Sufix, plecionka egi metal 0.6 PE, bulet SG 5g, dwa koraliki. Na wszystkich łączeniach krętliki. Jaskółka 10cm.

Mam taki problem: co drugi rzut plecionka z przyponem 0,33mmm się skręcała. Co jest nie tak z moim zestawem?

Jak na zestaw CR to ten 5g ciężarek bardzo lekki, taki bardziej pasuje w Texas Rig.

Aby przynęta się nie kręciła, i tym samym nie skręcała linki, musi być tak uzbrojona, aby jej środek ciężkości wraz z uzbrojeniem, w stosunku do punktu zaczepienia przynęty, dawał pewien mimośród przeciwdziałający skręcaniu.

Dotyczy to także bocznego troka.


  • Pescador de caña lubi to

#265 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 27 listopad 2019 - 19:26

Przynęta raczej się nie kręciła, chyba że po rzucie szybko tonąc wraz z bulletem. Może wystarczyło zwinąć luz. Dzięki za podpowiedź. Pokombinuję jak będę miał okazję.

#266 OFFLINE   wjts1922

wjts1922

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • Lokalizacjawlkp
  • Imię:Wojtek

Napisano 02 grudzień 2019 - 23:31

Koledzy na lekko bieżącą wodę lepszy Texsas czy Carolina?

#267 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 03 grudzień 2019 - 09:16

Koledzy na lekko bieżącą wodę lepszy Texsas czy Carolina?

Co będzie lepsze na szczupaka na jeziorze, wobler, guma czy błystka :) ?



#268 OFFLINE   wjts1922

wjts1922

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • Lokalizacjawlkp
  • Imię:Wojtek

Napisano 03 grudzień 2019 - 10:28

Robal na zlotym haczyku :) myślałem ze któraś w jakiś sposób lepiej sprawdza się w nurcie np.ze względu na odległość obciążenia od haczyka. No nic trzeba będzie testować :)
  • Robert Crocker i jR303 lubią to

#269 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 03 grudzień 2019 - 15:15

Koledzy na lekko bieżącą wodę lepszy Texsas czy Carolina?

Zasadniczo obie te metody zostały wymyślone do połowu bassa na wodach stojących.

Texas i Florida na mocno i ekstremalnie mocno zarośniętych.

Carolina na wodach raczej bez zielsk i kamieni ale też na akwenach większych i głębszych.

Znam też ich europejskie adaptacje (głównie Caroliny) na wody płynące.



#270 OFFLINE   wjts1922

wjts1922

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • Lokalizacjawlkp
  • Imię:Wojtek

Napisano 03 grudzień 2019 - 15:49

MieczysławS możesz coś więcej powiedzieć o tej adaptacji na wody płynące?

#271 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 04 grudzień 2019 - 14:02

MieczysławS możesz coś więcej powiedzieć o tej adaptacji na wody płynące?

Carolinę wymyślono do obławiania strefy dennej akwenów. Obciążenie zatem musi mieć cały czas kontakt z dnem.

W przypadku wody stojącej o głębokości 3-4m, obciążenie 7-12g zwykle na to pozwala.

W rzece w zależności od wielkości przynęty i grubości linki z uwagi na oddziaływanie nurtu, obciążenie musimy zwiększyć niekiedy nawet do 30g.

Najlepsze obciążenie na rzekę, to ołowiana oliwka, a nie stalowe/wolframowe w kształcie pocisku i bez elementów wydających głośne dźwięki w trakcie prowadzenia.

Z uwagi na prowadzenie przynęty także pod prąd, może ona wpadać w ruch obrotowy skręcając cały zestaw. Dobrze mieć na taką okoliczność kawałek taśmy ołowianej w celu dociążenia o 0,5-0,7g haka offsetowego. Dotyczy to przynęt do 3'', przy większych obciążenie może być większe, zależy to od rodzaju przynęty.

Nie stosuję jaszczurek i innych typowych dla USA przynęt, dla mnie najlepszy jest twister typu kaloryfer wielkości 2.5-3''.

Mój ulubiony to YUM Wooly Curltail 2 i 3'', opisany jako 2'' ma długość 62mm czyli 2.5'' taka to już amerykańska dokładność.

Ta przynęta idealnie nadaje się do zbrojenia offsetem i to hakiem relatywnie dużym w stosunku do jej wielkości, a to przekłada się na skuteczność zacięć.


  • Krzysiek Rogalski i Maja 2 lubią to

#272 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 04 grudzień 2019 - 22:43

Moje doświadczenia ograniczają się do carolina rig i potwierdzają się powyższe spostrzeżenia. Z tym że wyłącznie do stojącej wody i raczej o niskiej temp., gdy ryby są już mniej aktywne i częściej wolą spokojne podanie "pod pysk". Z texasem jeszcze nie eksperymentowałem, nie mam zdania.

Dla mnie większym problemem jest zdobycie odpowiednich przynęt, skutecznych i pozwalających zbroić offsetem. Przy okazji spróbowałbym pływających gum, one wydają się stworzone do tej metody.



#273 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 05 grudzień 2019 - 18:55

Moje doświadczenia ograniczają się do carolina rig i potwierdzają się powyższe spostrzeżenia. Z tym że wyłącznie do stojącej wody i raczej o niskiej temp., gdy ryby są już mniej aktywne i częściej wolą spokojne podanie "pod pysk". Z texasem jeszcze nie eksperymentowałem, nie mam zdania.

Dla mnie większym problemem jest zdobycie odpowiednich przynęt, skutecznych i pozwalających zbroić offsetem. Przy okazji spróbowałbym pływających gum, one wydają się stworzone do tej metody.

W wodzie stojącej pływająca przynęta dodatkowo zwłaszcza na pauzach wabi drapieżnika.

W wodzie płynącej nurt napierający na przypon, przyciska przynętę do dna, ale ryba chroniąc się przed nim, także przywiera do dna. Więc w tym przypadku, pływająca przynęta raczej nie będzie lepiej wabić ryby.  



#274 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 05 grudzień 2019 - 20:15

Choć (jeszcze?) nie złowiłem na pływaki sandacza, to z okoniami mogę potwiedzić- że lubią atakować przynęty unoszące się- tak jest w przypadku mormyszek przecież Większość brań na przynęty bez dekoracji mięsnej jest podczas prowadzenia w górę. 



#275 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 06 grudzień 2019 - 08:04

MieczyslawieS, zbudowales calkiem pokazna ideologie jesli chodzi o obie te metody,zapewniam ciebie ze jak w każdej ideologi zarówno i w tej jest ziarnko prawdy



#276 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 07 grudzień 2019 - 20:21

MieczyslawieS, zbudowales calkiem pokazna ideologie jesli chodzi o obie te metody,zapewniam ciebie ze jak w każdej ideologi zarówno i w tej jest ziarnko prawdy

Zapewniam Cię kolego, że nie buduję żadnych ideologii, tylko znam detalicznie TR i CR (i jeszcze kilka innych rigów), w takiej wersji jak je wymyślili i dopracowali na swoje łowiska Amerykanie.

Znam także ich adaptacje na nasze europejskie wody.

Ale skoro niektórych kolegów, moje wpisy nie tylko w tym ale i w innych wątkach tak irytują, to nie będę się już na temat rigów na tym forum więcej wypowiadał, i nikogo do niczego nie przekonywał.


  • Karpiu95, bartosz311287 i Robert Crocker lubią to

#277 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 07 grudzień 2019 - 20:26

Zapewniam Cię kolego, że nie buduję żadnych ideologii, tylko znam detalicznie TR i CR (i jeszcze kilka innych rigów), w takiej wersji jak je wymyślili i dopracowali na swoje łowiska Amerykanie.

Znam także ich adaptacje na nasze europejskie wody.

Ale skoro niektórych kolegów, moje wpisy nie tylko w tym ale i w innych wątkach tak irytują, to nie będę się już na temat rigów na tym forum więcej wypowiadał, i nikogo do niczego nie przekonywał.

Wypowiadaj wypowiadaj :) niektórzy chętnie czytają!


  • Krzysiek Rogalski i adam 13 lubią to

#278 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 07 grudzień 2019 - 21:44

Wypowiadaj wypowiadaj :) niektórzy chętnie czytają!

Przyłączam się do prośby- wypowiadaj się jeszcze :)



#279 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 07 grudzień 2019 - 22:50

I wrzucaj fotki.


  • Maja 2 lubi to

#280 OFFLINE   wjts1922

wjts1922

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • Lokalizacjawlkp
  • Imię:Wojtek

Napisano 08 grudzień 2019 - 09:12

I ja również proszę o więcej informacji od Ciebie MieczyslawieS




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych