Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

ATC ISA904 - jeden blank dwie rozne wędki...

blank atc shikari

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 wrzesień 2008 - 19:59

Od pewnego czasu chodził za mną pewien niedosyt. Wiele się w sieci mówi o tym jak ważne jest właściwe zbrojenie kija. Właściwy spacing. Dobór poszczególnych przelotek. Ciągle jednak brakowało mi tego jak duże - tak na prawdę - jest to znaczenie i co tak na prawdę można osiągnąć... Cóż, nie byłym sobą gdybym nie spoczął aż sam to sprawdzę... To chyba jedyna metoda na święty spokój...

no i stało się...

Dwa identyczne blanki.



co prawda troche zaszalałem z tymi pierścionkami ale... mi się podoba no i najważniejsze, że jest czarno

na koniec troche wrażeń...

kijek daniela mimo szybkości i ciętości sprawia wrażenie delikatniejszej jakby bardziej miekkiej szczytówki. być może będzie to sprzyjału większemu komfortowi rzutu przy dolnym zakresie przynęt... moj - jak za pierwszym razem wziąłem go do ręki .. miałem wrażenie, że do budowy tych blanków zostały dwa zupęlnie różne blanki... szczytówka w mojej jest szybka, dynamiczna. i wiem jedno... duza guma w głebokim nurcie odry na 40 gramowym obciązeniu stuka w biodro że hej... na prawdę czułośc kija jest wręcz porażająca... mimo brak rezonansu...

póki co ... to wszystko...

w planach mamy jeszcze zamiar zrobić dokładny test zasięgu obu wedek z tym samym multikiem oraz linka...
i jeszcze mała anegdotka... kiedy ostatnio byłem z kuzynem na ryby i ... założyłem nieco ciężkawego pilkerka olowianego (linka power pro 20lb) i sie przylozylem do rzutu to po wpadnieciu przynet do wody uslyszalem od kuzyna: odstrzeliłes???
 

Załączone pliki


  • popper lubi to

#2 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 30 wrzesień 2008 - 20:13

...Mifek złowiłes COŚ na tej wodzie <_< ???

#3 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 30 wrzesień 2008 - 20:24

Generalnie wolę wędki w tradycyjnych wykonaniach (korek !) i spokojnym designie. Musze jednak przyznać, że pod względem estetycznym ten zestaw jest bez zarzutu. Zasiane zostało ziarno niepokoju, albowiem rozmyślam nad wędką na tym blanku właśnie.
Z niecierpliwością też czekam na szczególy testów porównawczych, nie tylko jeśli chodzi o odległość, ale i inne różnice. Interesowała by mnie procentowa różnica w cenie miedzy jednym wykonaniem a drugim (dla zwykłych śmiertelników, a nie jakiś tam ,panie, redaktorów )
U.

#4 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 wrzesień 2008 - 20:38

redaktor też śmiertelnik... ;)

o ceny trzeba pytac wykonawcow... ;) ja niewiele moge powiedziec...

#5 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 30 wrzesień 2008 - 20:46

Drogi Mifciu,

Przez dłuższą chwilę siedziałem przed kompem z koparą opartą o blat stołu :huh:. Mistrzu, bandy zabrakło! Rewelacja! Odpał kosmiczny! Gratuluję! :mellow:
Stworzyliście, Ty pomysł - Daniel wykonanie, arcydzieło, unikat, estetyczny top (oczywiście nie wszystkim będzie się podobał). Dla mnie rewela. Proszę tylko, uzupełnij dane po testach końcowych.
Jeśli chodzi o mnie Nagroda dla Entuzjastów jest Twoja! :mellow:

#6 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 wrzesień 2008 - 20:49

Ciekawy opis, fajnie że masz Daniela pod ręką i możesz uzgadniać w trakcie - to zawsze najbardziej robiło na mnie wrażenie w RB, możliwość przymiarki w trakcie wykonania.

#7 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 wrzesień 2008 - 21:24

Ciekawy opis, fajnie że masz Daniela pod ręką i możesz uzgadniać w trakcie - to zawsze najbardziej robiło na mnie wrażenie w RB, możliwość przymiarki w trakcie wykonania.


coz fakt posiadania daniela pod reką to jedno. ale jest co jeszcz. z danielem znamy sie od ... ok 10 lat. znamy sie jak lyse konie. ja wiem co moge on wie co lubie. po prostu bardzo dobrze sie dogadujemy... tego dogadywania i czucia gustu i klimatu najbadziej mibrakowalo w kontakcie z innymi rodbuilderami...

#8 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 30 wrzesień 2008 - 21:35

Fajne ciacho z tej wędeczki :D

#9 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 30 wrzesień 2008 - 22:10

Świetny kijek mnie osobiście wykonanie się podoba . ISA904 to wspaniały blank do naszych zastosowań , podobnie ISA964 . W przyszłym roku pojawi się wiele nowych ekskluzywnych modeli castingowych w dwóch kawałkach –nie tylko ATC <_< . IF8614/15 jest aktualnie dostępny -blank o nazwie roboczej monster . Już niedługo też większy wybór metalowych części Matagi , oraz wysokiej jakości pianek japońskich o bardzo wysokiej twardości i dających pewniejszy uchwyt . Wszystko będzie dostępne wkrótce przez naszych przedstawicieli w tym Xrods oczywiście .

Pozdrawiam

Łukasz


#10 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 01 październik 2008 - 05:19

Jestem wstanie sobie wyobrazić bardzo dobrze wrażenia z rzutów taką 9 stopową kosą i 203 SW, zwłaszcza jak wabik ma słuszną masę. Piękny kijek Mifas naprawdę !! Ja od dłuższego czasu interesuję się wyłącznie kijami castingowymi o długosci ponad 8. Przyjemnosć z łowienia takim wędziskiem jest ogromna. O dużej skutecznosci nie wspomnę, Nagle się okazało, że znacznie większy obszar łowiska jest do mojej dyspozycji. Mifek kup do tego multika tą czerwoną ZPI wówczas wyciśniesz z tego zedstawu 100%.

pozd JW :D


#11 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 październik 2008 - 11:01

@Mifek
Spodobala mi sie Twoja opowiesc. Kijem, na wykonanie ktorego, mialo sie wplyw na biezaco, lowi sie inaczej.
Wypada tylko dorzucic, ze robiac wedki na zamowienie, zawsze czlowiek sie zastanawia, czy to (biorac pod uwage juz osiagniete plusy) aby na pewno jest wszystko, co mozna uzyskac.
A jest to trudne, bo trzeba wykopac wlasciwy blank sposrod sterty, a jak sie go znajdzie to, jak zauwazyles, mozna go jeszzce na rozne sposoby uzbroic. To moze troche lub bardziej niz troche zmienic zachowanie sie kija..
Takze, ten spokoj nieraz bywa trudny do osiagniecia.

Siegnalem do opisu: ISA904; 2,75; 2; 10-30 ;14-65 g ;Fast ;6 ;0,59.(Shikari)

Wychodzi, ze to powinien juz byc bardzo mocny kij, 30 funtowy. Na pewno przydatna (zwlaszzca w castingu) jest latwosc rzutowa (piszesz, ze mozna rzucac od 10g ok.).
A jak by wygladalo lowienie tym kijkiem duzym woblerem w silnym pradzie? Ot, przypuscmy, ze jedziemy na Gowatki albo...a co sobie bedziemy zalowac..na Tajmienie... :D

Z tym, ze ja bym to sobie uzbroil pod stała szpule <_< ...jak mozna uzbroic pod casting, to na pewno bedzie dobrze do spiningu...

Gumo

#12 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 01 październik 2008 - 13:17

Przeczytałem piękny post Mifka. Muszę się pochwalić, że miałem okazję dwurotnie przez cały dzień łowić przedstawionym ponownie przez Mifka kijem DanielaXR na Odrze. Piszę ponownie bo kij był już opisany na forum w tekście red.Friko o kijach na trocie.
To jest niesamowita konstrukcja. Przepiękny blank, olbrzymia moc i niecodzienna długość kija. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy to ogromna rozpiętość mas wabików, którymi można rzucać z tego kija. Właściwość częto przypisywana tylko kijom w uzbrojeniu spiningowym. A tutaj casting i można. Kij mimo niewielkiej masy wabików potrafi się ładnie ładować. To też jest ważna cecha. Będąc ostatnio nad Odrą miałem okazję również porzucać z topowej konstrukcji japońskiej o podobnej mocy i c.w. Kij niby rzucał ale był to po prostu kołek o małej średnicy blanku i smukłej budowie. A w kiju Daniela trudno było zdefiniować optmalną masę wyrzutową bo ładnie rzucał całym wahlarzem przynęt. To jest bardzo unikalna cecha.
Do kija świetnie dobrany kołowrotek Conquest 201DC z obrze dobraną plecionką. Tutaj ciekawa sprawa. Kij jest jakby stworzony do plecionki. Uważam, że żyłka byłaby przy tych dużych odległościach rzutu słabym rozwiązaniem. Całość bardzo ładnie do siebie pasuje. Blank, korkowy gryf i odpowiedni kołowrotek.
I teraz mamy wariację na temat czyli inną odsłonę opisanej konstrukcji. Wędkę, która jest w pewnym sensie ewolucją kija Daniela. Została zbudowana w/g wskazówek i uwag Mifka. Zmiany w stosunku do pierwowzoru wynikają z wizji naszego kolegi. Rzeczy, które mu nie leżały w poprzedniej konstrukcji wymienił, dopasował do własnych potrzeb i swojego gustu.
Co mi się w wędce Mifka podoba? Jest to chyba pierwsza przedstawiana na forum wędka trociowa (poza pierwowzorem) w której udało się tak gustownie dopasować kolor kołowrotka do blanku, czarnej gumy gryfu i przez czerwone pierścienie dystansowe matagi uzyskać takie płynne połączenie tych nieodzownych elementów zestawu. Całość prezentuje się poprostu świetnie. Kij nie jest choinką obwieszoną wynalazkami i błyskotkami tylko bardzo ładna wędką zbudowaną w krajowej pracowni.
Mam nadzieję, że zdaży mi się okazja do przetestowania tego kija nad Odrą.
A może trzeba będzie napisać artykuł opisujący konstrukcję inspirowaną tymi dwoma kijami i jeszcze jednym z omawianej pracowni?. Kto to wie... .

pozdrawiam :D

#13 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 01 październik 2008 - 14:05

@Gumo

ISA nie do końca podobała się łowcom głowacic-przynajmniej w tym wydaniu , które jest dopracowane na polski rynek . Aktualnie blankiem do tych poruczeń ma być IF86-14/15 . Długość 8’6” spokojnie wystarcza na nasze głowacicowe rzeki . Testy już wkrótce .

Pozdrawiam

Łukasz

  • Tomek TJ lubi to

#14 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 październik 2008 - 14:15

Rozumiem, ze z uwagi na te ciezkawe woblery kij ten im sie w ich mniemaniu za bardzo gial?
Nie jestem mocny w opisach, jakie zapodales Łukasz, wole opis typu nazwa f-my blanku i moc, c.w, jak bardziej sie interesuje to rowniez buta i tipa.
Generalnie musze przyznac ze osobiscie lubie takie zywe wedki, mozna zmeczyc niewiarygodnie duze ryby w sos. do mocy...(jak trzeba sie tak bawic bo to np. narzucaja parametry lowiska)

Gumo

#15 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 01 październik 2008 - 14:42

@Gumo co do woblerów zgadza się

Blank to ATC dokładne wymiary podam na dniach –ale nie jest to jakaś pała. Jest to blank muchowy na tuńczyki żaglice i inne stwory -klasa monster. Wychodzi z tego dobra jigówka dorszowa , ale także świetny kijek do ciężkiej gumy, woblera . Od paru miesięcy jestem posiadaczem paru egzemplarzy testowych pierwszy z większą ilością czystego im7 –drugi z wzmocnieniem z e-glasu w szczytówce . Mi bardziej odpowiada ten z wzmocnieniem . Wiadomo duże przynęty spore ryby= potężne przeciążenia . Sam też nie lubię kołasów -zawsze uważałem że blanki projektuje się po to aby się gięły. Monster ma szybciej odczuwalny przyrost mocy w szczytowej części –akcja ex-fast podczas prowadzenia i płynne przejście medium pod obciążeniem z wręcz potworną mocą którą określam na 20-40 lb . pokładam też duże nadzieje w tym modelu jako wędce sumowej –ale nie wiem czy nie pójdę w grafit IM6 . ISA to trochę takie hotshotowate blanki –przy odpowiednich umiejętnościach oczywiście łatwo przenieść obciążenie na piekielnie mocny dolnik i wyciągnąć rybę . Jednak w niektórych przypadkach klienci chcą czegoś szybciej odczuwalną mocą i tu jest miejsce dla blanku IF86.

Pozdrawiam

Łukasz


#16 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 01 październik 2008 - 15:41

Bezdyskusyjnie smakowita ISA macałem i tą mifkowa i Daniela.

mieć rodbuildera pod nosem to prawdziwy skarb.chociaz i ja niemarzekam,bo wiem zawsze czego chce <_< i to dostaję.

wędzisko naprawdę klasa dtylistycznie wysmakowane Mifciu jak się patrzy :D
podoba mi się to ,że nieleci na pysk jezt wyważone jek powinno byc pod multikiem.
długości pianki jak dla mnie były odpowiednie .

szybkośc i moc mi bardzo odpowiadała,najlepsze jest to ze kij pozornie wyglada na delikatniejszy ,moze dlatego ze jest taki lekki mimo ze dostał sporo Pb w dolnik(wywazony)

generalnie wrazenia estetyczne jak i praktyczne bardzo pozytywne.

ps. u mnie niebawem zielone combo B)

#17 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 01 październik 2008 - 17:04

Witam,
czerwona Power Pro byłaby dopełnieniem całości <_< <_< <_< <_<


Na tym muchowym monsterze będę składał wędkę do łowienia w Bałtyku z łódki. Blank jest piekielnie mocny :huh: :huh: :huh: na suma, głowę i jej mogolskiego odpowiednika powinna wystarczyć. Swoją drogą jak wyciągają na to tuńczyki, żaglice, koryfeny - to co niema dać rady :mellow: :mellow: .

#18 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 01 październik 2008 - 17:13

ups Embarassed

#19 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 01 październik 2008 - 18:28

Tarłoś@ to będzie chyba bardzo mocna wędka. Ciekawy jestem jakie ryby będziesz łowił w Bałtyku z łodzi na ten kij. Bo głowacice, tajmienie i sumy to tam raczej nie występują.

pozdrawiam :D

#20 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 01 październik 2008 - 19:19

W Bałtyku głowacic nie ma –w rzekach też nie wiele .Za to są dorsze przy których jiguje się ciężką przynętą na dużej głębokości –trzeba mieć nad tym kontrolę . I wypompowanie ryby przy słabym kiju to mordęga . Wielokrotnie to pisałem ale dobór blanku w większości przypadków określają przynęty ich gabaryty i warunki na łowisku. Jak łowi się płytko starczy mocniejszy kijek sandaczowy .


Pozdrawiam

Łukasz






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, atc, shikari

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych