Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

North Fork Composites - Nowe blanki Garego Loomisa

nfc g.loomis blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
445 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 08 listopad 2019 - 19:27

Hej jw nie ma możliwości pomyłki. W Nfc w tej długości są jedynie dwa grafity o takiej samej wadze, średnicach itd. Jakaś lipa to jest pierwszy krzywy, a drugi za gruby. Tracę wiarę w naszych dystrybutorów


Współczuję

To nie są tanie rzeczy

#302 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 08 listopad 2019 - 20:02

Hej jw nie ma możliwości pomyłki. W Nfc w tej długości i cw są jedynie dwa grafity o takiej samej wadze, średnicach itd. 964-2 tj największe cw w ofercie, w tej długości. Nie ma możliwości żeby to był grubszy blank przez pomyłkę. Jakaś lipa to jest pierwszy krzywy, a drugi za gruby. Tracę wiarę w naszych dystrybutorów

No nie mam słów, blank w wykonaniu Garego z taką wtopą?Totalna porażka, że kontrola jakości takie coś przepuściła.



#303 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 08 listopad 2019 - 20:16

..pamiętajcie Panowie ze G.Loomis dawno już sprzedał swoje "włości" wraz z nazwiskiem  ...potem sygnował kilka kijaszków swoim nazwiskiem - zdaje się ze w TFO (chyba Temple Fork costam costam) nie wiem czy dalej to robi..

.. Shimano wiec trzepie patyki pod flaga G Loomis od 20 lat i ma się z tym dobrze  :)



#304 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 08 listopad 2019 - 20:19

..pamiętajcie Panowie ze G.Loomis dawno już sprzedał swoje "włości" wraz z nazwiskiem  ...potem sygnował kilka kijaszków swoim nazwiskiem - zdaje się ze w TFO (chyba Temple Fork costam costam) nie wiem czy dalej to robi..

.. Shimano wiec trzepie patyki pod flaga G Loomis od 20 lat i ma się z tym dobrze  :)

Wiemy, dlatego wypuszcza pod nazwą NFC ale to dalej Gary, który słynął z jakości wyrobu i powtarzalności konstrukcji a nie taka wtopa.


  • Guzu lubi to

#305 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 08 listopad 2019 - 20:27

...

 

Wiemy, dlatego wypuszcza pod nazwą NFC ale to dalej Gary, który słynął z jakości wyrobu i powtarzalności konstrukcji a nie taka wtopa.

..taaa, dlatego wydaje mi się ze błąd zrobiło shimano wpychając na niektórych kijach obok G.Loomis logo Shimano - jednak nazwisko Loomis kojarzyło się z ekskluzywnością ze względu na jakość i cenę. Ludzie prędzej wysupłają 500 dolców za Loomisa...za Shimano niekoniecznie 



#306 OFFLINE   Szczepek2

Szczepek2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Szczepkowski

Napisano 08 listopad 2019 - 20:29

Ja sprowadzałem blanki bezpośrednio i nie było takich problemów, ale to jednoskłady były.
  • Sławek Oppeln Bronikowski i Tomek88 lubią to

#307 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 08 listopad 2019 - 20:40

Zeby Panowie bylo jasne to G.Loomis a NFC to nie to samo. G.Loomis to jest powazna firma, choc nie twierdze, ze NFC takowa nie jest. Poza tym to, ze Simano kupilo G.Loomis nic absolutnie nie oznacza. Wedki sa nadal produkowane tam gdzie byly i nie sa produkowane pod szyldem Shimano, ani Shimano tam nie produkuje swoich wedek/blankow. Shimano rowniez kupilo PowerPro i nic z tego tez nie wyniklo/ wynika. Pletka jest nadal produkowana w USA. Co do wagi wedek, mialem kiedys zapytanie do G.Loomis w sprawie wedki i jej wagi. Chodzilo o kij z seri steelhead/salmon. Odpowiedz byla prosta: nie jestesmy w stanie podac dokladnej wagi tej wedki poniewaz kazda wedka ma inna wage. Podejrzewam, ze z blankami moze byc podobnie. Oczywiscie krzywizna jest nie akceptowalna ale minimalna roznica w wadze moze juz byc norma.

Użytkownik Kwinto edytował ten post 08 listopad 2019 - 21:06

  • Guzu, popper, Sławek Oppeln Bronikowski i 1 inna osoba lubią to

#308 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 08 listopad 2019 - 20:44

Kolego Lexi a co Shimano ma wspolnego z NFC?

Użytkownik Kwinto edytował ten post 08 listopad 2019 - 21:02

  • damien79 lubi to

#309 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 08 listopad 2019 - 21:50

...........Wedki sa nadal produkowane tam gdzie byly i nie sa produkowane pod szyldem Shimano, ani Shimano tam nie produkuje swoich wedek/blankow. ..........

...czy ja wiem... z tymi szyldami to rożnie - globalizacja Panie 

Załączone pliki



#310 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 08 listopad 2019 - 22:05

No i co? To jest wedka z seri Conquest. Wyprodukowana w USA a laczaca dwie technologie produkcji blankow dwoch firm: G.Loomis oraz Shimano. Dlatego jest dolozony emblem Shimano.

Użytkownik Kwinto edytował ten post 08 listopad 2019 - 22:07

  • damien79 lubi to

#311 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 08 listopad 2019 - 22:05

https://m.youtube.co...h?v=rA3Q9cpWhQo

#312 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 10 listopad 2019 - 09:35

Czytałem na forach amerykańskich, że w NFC bywają problemy z kontrolą jakości i można otrzymać nie ten blank, który się zamawiało :(
Ja swój jednoczęściowy blank kupiłem w DE i muszę przyznać, że trzyma parametry, a przy tym jest idealnie prosty :)
Pod względem struktury zewnętrznej robi wrażenie bardzo wysokiej jakości.

#313 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 10 listopad 2019 - 10:23

... bywaja i takie kwiatki, tackle24.de sprzedaje MB 669-1 IM, prawidłowo opisany na stronie, potem przysyła blank z nalepka jak na zjeciu czyli z parametrami MB668 i taki jest blank. Po @ interwencji umywa rece, ze im się wszystko zgadza i nawet nie pofatygują się aby sprawdzić stan magazynowy... i zostajesz człowieku z tym czego nie chciałeś !!!


Załączony plik  IMG_20190528_063758515.jpg   83,96 KB   15 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20190528_063753106~2.jpg   67,44 KB   15 Ilość pobrań
  • Friko, SzymusS i miramar69 lubią to

#314 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 10 listopad 2019 - 11:39

...Na szczęście są inne marki dostępne :)
  • Jozi i miramar69 lubią to

#315 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 listopad 2019 - 11:47

... bywaja i takie kwiatki, tackle24.de sprzedaje MB 669-1 IM, prawidłowo opisany na stronie, potem przysyła blank z nalepka jak na zjeciu czyli z parametrami MB668 i taki jest blank. Po @ interwencji umywa rece, ze im się wszystko zgadza i nawet nie pofatygują się aby sprawdzić stan magazynowy... i zostajesz człowieku z tym czego nie chciałeś !!!


attachicon.gif IMG_20190528_063758515.jpgattachicon.gif IMG_20190528_063753106~2.jpg

Skad ja to znam :(

Sam kijek super, tu chodzi o podejscie tackle24

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Użytkownik SzymusS edytował ten post 10 listopad 2019 - 11:52


#316 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 10 listopad 2019 - 11:53

MB668-1 (IM) Mag Bass 6'6" 198 1 12-25 3/8-1 1/4 Mag Medium Fast 13,5 2,2 63g
 
MB 669-1 (IM) Mag Bass 6'6" 198 1 14-30 3/8-2 Mag Heavy  Mod-Fast 13,5 2,3 65,5g
 
To parametry ze strony tackle,24.de  wiec sama nalepka jest od czapy, a blanki średnicami bardzo blisko. No ale to trzeba CHĘCI ze strony sprzedawcy aby sprawę wyjaśnić...


#317 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 10 listopad 2019 - 11:54

.... i czar prysł   ;)  :)



#318 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 10 listopad 2019 - 12:15

.... i czar prysł   ;)  :)

tak.... z tackle24.de


  • Friko lubi to

#319 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 10 listopad 2019 - 14:05

Co prawda jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale faktycznie odpychające podejście sprzedawcy...
Zbyt dużym ryzykiem obarczone są takie zakupy i pomimo wyprzedaży w NFC podjąłem decyzje, że z niej nie skorzystam.
Szkoda, bo blanki mają świetnej jakości i chodził mi po głowie pomysł na kolejna wędke.
  • Guzu i Jozi lubią to

#320 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 11 listopad 2019 - 00:59

Nie chcę się chwalić ale wykrakałem taką sytuację w rozmowie z kolegą. Tak nawiasem mówiąc to nigdy się nie dowiemy ilu ludzi nawet nie wie że ma inny blank niż zamawiało. Kwestia metek czy opisu . Jest sporo miejsca na pomyłkę. Nie mówię o celowym sprzedawaniu wadliwych blanków.
Po rozmowie z jednym rodbilderów oferujących pośrednictwo w ściąganiu blanków z reichu coś mnie tknęło. Zobaczcie. Jeśli nie trzymaliśmy serii blanków w łapie to jak dużym zaufaniem obdarzamy pracownie. Bo tak na serio w wielu przypadkach kupuje się w ciemno. Przy okazji zapytam. Czy kij zamówiony na odległość podlega zwrotowi przez okres 2 tyg. Pytam z ciekawości. Bo wiadomo że może to rodzić problemy natury ptaktycznej. Ale tak z litery prawa. Jak jest?

Użytkownik bassy edytował ten post 11 listopad 2019 - 01:08

  • januszz lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, nfc, g.loomis, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych