Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2915 odpowiedzi w tym temacie

#2421 OFFLINE   zbyszekp

zbyszekp

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Ustka

Napisano 26 styczeń 2021 - 23:56

Witam

W zeszłym roku "przerobiłem" Slimy na trociach i generalnie potwierdzam to co pisze Krzysiek, między kijami o tym samym lbs długość robi znaczącą różnicę w odczuwaniu faktycznej mocy i akcji kija. Wędka 20 lbs 3m składa się bez problemu w parabole ładnie trzymał ryby ale wg mnie miał problem z zacięciem, natomiast 25 lbs 3m już takie podatne na ugięcia nie jest i dół ma dość sztywny i generalnie ok - testy dalej trwają. Dodatkowo miałem w ręku kije 20 lbs 2,9 i 3,05 uzbrojone "ekonomicznie" i 2,9 spoko natomiast przy 3,05 za bardzo lejąca akcja pod "obciążeniem" przelotek. 

Do uzbrojenia zostaje 20 lbs 2,9 m pod katem letnich troci lub 20 lbs 3,05 na litewskie Łośki - decyzja nie podjęta jeszcze. 



#2422 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 27 styczeń 2021 - 00:15

na dystansie czy mocnym uciągu nie ma czym zaciąć.

Morza też to dotyczy?



#2423 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 27 styczeń 2021 - 10:29

No i słowo u mnie też ciałem się stało: SLS9020-2N zamówiony B)

Na rozpoczęcie sezonu boleniowo-szczupaczego 2021 będzie, jak znalazł!



#2424 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 27 styczeń 2021 - 13:54

Na szczupaki... hmmm no nie wiem.

#2425 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 27 styczeń 2021 - 14:16

Oj no bolenie głównie, ale przecież zębatemu nie odmówię, jak się uwiesi  :rolleyes:  :D

Jakaś trotka plażowa, czy coś tam, jeśli się w ogóle uda tam pojechać. :unsure:



#2426 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 27 styczeń 2021 - 22:11

Morza też to dotyczy?


Na moje może tak się zdarzyć. Zwłaszcza jak przychodzi łowić w dużych falach. Wędka nie ogarnia ciężaru linki. Ponadto rzucanie cięższymi przynętami odczuwam w dolniku, co może nie jest niczym złym, ale mi osobiście sprawia dyskomfort. Brakuje poczucia mocy, a bujanie się całego kija męczy rękę.

#2427 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 27 styczeń 2021 - 22:20

Dlatego pod mój wąski trociowy siurek mam SLS9020, a na plażę Dialune S96ML ;)

No ale trzeba pomyśleć o jakimś kiju na poważne ryby i większe rzeki trociowe. Takim, który nie załatwi do końca mojego i tak już rozsypanego w strzępy barku i kręgosłupa... Myślałem nad SLS9025 w jakimś fajnym zbrojeniu. Ktoś przerobił ten model pod kątem troci?

#2428 OFFLINE   zbyszekp

zbyszekp

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Ustka

Napisano 02 luty 2021 - 20:31

Dlatego pod mój wąski trociowy siurek mam SLS9020, a na plażę Dialune S96ML ;)

No ale trzeba pomyśleć o jakimś kiju na poważne ryby i większe rzeki trociowe. Takim, który nie załatwi do końca mojego i tak już rozsypanego w strzępy barku i kręgosłupa... Myślałem nad SLS9025 w jakimś fajnym zbrojeniu. Ktoś przerobił ten model pod kątem troci?

Tak jak pisałem przerobiłem w zeszłym roku różne warianty tych kijów albo łowiąc kilka dni lub oglądając je u kolegów, generalnie na trocie łowione w większych rzekach wybór padł na model SLS 10025 uzbrojony w Torzite 5,5-25 i po kijku przygodach mogę stwierdzić, że jest ok. Co do innych długości 9,6 przy 25 lbs wydawał się również spoko a na temat 9 to Krab niech się wypowie, ma taką w swojej stajni :), wg mnie za krótka. 



#2429 OFFLINE   Kluson

Kluson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaSouth- East
  • Imię:Marcin

Napisano 03 luty 2021 - 10:27

Witam. Czy są tu użytkownicy Nanoflexa
SX697-2N. Jeśli tak, to pytam czy ten blank byłby odpowiedni do połowu pstrągów z wody czy łódki na główkach od 1.5g do max 5g.
Jeżeli nie bardzo to może propozycje jakiś innych blanków FA pod takie łowienie( długośc 200-213 dwuskład).
  • kaziu1976 lubi to

#2430 OFFLINE   tomspinn

tomspinn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Tomasz

Napisano 03 luty 2021 - 20:32

Witam wszystkich serdecznie!Czy ktorys z szanownych kolegow użytkuje kraaga skxf 805-2n interesuja mnie wszelkie onfo na temat tego konkretnego blanku! Zakres komfort ! Dziękuję pozdrawiam

#2431 OFFLINE   jedin

jedin

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • Lokalizacjawyrzysk
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 luty 2021 - 20:42

Witam o właśnie chętnie też bym dowiedział się trochę o tej dłuższej okoniówce , jak koledzy zbroicie taki dłuższy kijek dwie przelotki w dolniku czy jedna? No i chyba jeśli chodzi o szczyt to raczej torzite?

#2432 OFFLINE   sieko

sieko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaZwoleń

Napisano 03 luty 2021 - 20:53

Witam. Czy są tu użytkownicy Nanoflexa
SX697-2N. Jeśli tak, to pytam czy ten blank byłby odpowiedni do połowu pstrągów z wody czy łódki na główkach od 1.5g do max 5g.
Jeżeli nie bardzo to może propozycje jakiś innych blanków FA pod takie łowienie( długośc 200-213 dwuskład).

Mam i polecam



#2433 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 04 luty 2021 - 08:57

No i słowo u mnie też ciałem się stało: SLS9020-2N zamówiony B)

 

 

 U mnie też  ...ale przyjdzie nam troche Michale poczekac .......Coś czuję ,ze bedzie warto  :) 



#2434 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 04 luty 2021 - 16:55

Do połowy marca, idzie przeżyć :)


  • "Paweł" lubi to

#2435 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 04 luty 2021 - 18:57

Słuchy chodzą, że to raczej 10-12 niż deklarowane 6 tygodni przychodzi czekać na te blanki.

#2436 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 04 luty 2021 - 20:29

Zobaczymy. W razie czego, mam czym łowić 😎

#2437 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 10 luty 2021 - 09:25

Słuchy chodzą, że to raczej 10-12 niż deklarowane 6 tygodni przychodzi czekać na te blanki.

Dziwne spekulacje . 6-7 tygodni ,z reszta na zamówieniu jest jak wół napisany termin realizacji - kilka blanków juz kupiłem z FA i nie przypominam sobie jakies dużej obsuwy ...

 

A tak z innej beczki - Panowie czy ktoś z Was miał matagi super shore LL ? I ew mógł by porównać ten kij z jakś serią blanków FA ? 

Nie pytam bez powodu , miałem w ręku jakis czas temu kij z Corony F ...Urok . Blank pochodzi z tego co twierdził posiadacz ze stajni FA. Wydał mi się blizniaczo poodbny do własnie super shora...Orientuje sie ktoś z jakiej serii pochodzą te blanki ? 

 

 Mam nadzieje ,że nie zdradzam jakiś tajemnic itp. Pytam   ponieważ gwarancja w matagi jest delikatnie mówiąc, słaba i chętnie bym się przesiadł na kij rodzimego producenta ,po to żeby miec spokojna głowę w razie W ...

 

Rafał Skałek-77  podejdziesz do tablicy ? :)


Użytkownik "Paweł" edytował ten post 10 luty 2021 - 09:30


#2438 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 10 luty 2021 - 10:17

Dziwne spekulacje . 6-7 tygodni ,z reszta na zamówieniu jest jak wół napisany termin realizacji - kilka blanków juz kupiłem z FA i nie przypominam sobie jakies dużej obsuwy ...

 

A tak z innej beczki - Panowie czy ktoś z Was miał matagi super shore LL ? I ew mógł by porównać ten kij z jakś serią blanków FA ? 

Nie pytam bez powodu , miałem w ręku jakis czas temu kij z Corony F ...Urok . Blank pochodzi z tego co twierdził posiadacz ze stajni FA. Wydał mi się blizniaczo poodbny do własnie super shora...Orientuje sie ktoś z jakiej serii pochodzą te blanki ? 

 

 Mam nadzieje ,że nie zdradzam jakiś tajemnic itp. Pytam   ponieważ gwarancja w matagi jest delikatnie mówiąc, słaba i chętnie bym się przesiadł na kij rodzimego producenta ,po to żeby miec spokojna głowę w razie W ...

 

Rafał Skałek-77  podejdziesz do tablicy ? :)

Trochę ciężki temat. Wędek Urok z Korony nie znam więc nie wiem, na których blankach z F,A są robione. A co do SS LL to najbardziej podobnym blankiem będzie Kraag XF 7lb w dwóch kawałkach. Ale to i tak nie to samo.



#2439 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 10 luty 2021 - 10:58

Użytkuję  Matagi  SS  LL  i  ML .  Jestem  z nich zadowolony  , wybrałem  po  konsultacjach   w tym  z F.A. na temat  Kraag  XF   ...Na ten  moment jednak  tak jak " Paweł"  napisał   dla  F.A istotny  jest   serwis  i dostępność  w razie " W "

Po awarii  jaka mi się  przydarzyła  z kijem z  F.A.  miałem  spokojniejszą  głowę  o końcowy  rezultat  ....i na koniec  jestem zadowolony z serwisu ....



#2440 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 10 luty 2021 - 13:00

Maciek, głównie o serwis mi chodzi ,a wiem że w FA jest on na bardzo wysokim poziomie ...

 

Rafał dziękuję za te kilka słów na temat ...ale gdybys dał się jeszcze z lekka przekonac do napisania czym według Cb te dwie konstrukcje się różnią ? Matagi szybszy ? Dolnik np z tym 7lb o podobnej mocy ? Przyznam ,że własnie o tym kraagu myślałem w zastepstwie matagiego...Puki co matagi super shore ll to u mnie nr jeden ,ale wiemy jak kruche są ,więc chciał bym sie zabezpieczyć gdyby po raz drugi miał mi strzelić  ....

 

 

 

PS. MA ktos z okolic wawy kraaga xf 7lb  ? Chętnie bym obejrzał ...


Użytkownik "Paweł" edytował ten post 10 luty 2021 - 13:19






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych