Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Suzuki

blank suzuki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
788 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 05 luty 2018 - 20:25

Czytałem cały wątek i tak jak pod okonie na gumy z główkami do 7-8g wychodzi, że spoko, tak nie wiem jak z wobami i popperami się zachowa (akurat w kwestii twitchingu i popperów jestem świeżakiem - nie do końca wiem jaka wędka do tych metod/przynęt pasuje najlepiej). Nadal jednak mam wątpliwość, bo zdania są podzielone co do pstrągów. Wiem że ciężko pogodzić jiga na 3 gramowej główce i 7 cm wobler, a do tego zatrzymać w razie czego rybę 60cm, a wiem, że nawet większe się zdarzają w mojej okolicy, chociaż większość łowionych będzie miała około 40 cm. Zdjęcia ugięcia chętnie bym zobaczył mimo wszystko :) Blank kosztuje, jak dla mnie, mnóstwo pieniędzy, do tego wstyd byłoby go zbroić biedniej niż w Torzity, więc chcę sobie zdanie wyrobić jak najlepiej.

Tu masz interesujący Cię blank Suzuki w akcji :)
https://youtu.be/5ACc1vM-xQM

#482 OFFLINE   lefrajt

lefrajt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Artur

Napisano 05 luty 2018 - 21:59

O. Zapomniałem o tym filmiku (jeszcze wtedy nie brałem na poważnie montowania sobie tak wypasionej wędki ;) ). 8LB z kolei boję się że nie rzuci i nie zapracuje małym jigiem. Nie ma jak godzenie ognia z wodą (małe przynęty i potencjalnie-oby-duże ryby, co potrafią raczej bardzo szczytowo pracujące patyki, jak Phenixy IF). Wiem, że te kije (Suzuki) świetnie amortyzują szarpnięcia walczącej ryby, ale z kolei trochę obawiam się tego "braku mocy w dolniku" - gięcia po kołowrotek. 



#483 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 06 luty 2018 - 00:29

blanki sprawdzają się świetnie pod woblera, u mnie wystarczy 4lb ale nie próbowałem zatrzymać nic większego niz 50cm... ja lubię delikatny blank i mocną żyłkę (ta 4lb wytrzyma ekstremalnie siłowy hol na dobrej 0,20)... ewentualnie wez pod uwagę 8lb - to też jeszcze nie będzie kołek... mam 12lb, ale jeszcze jako blank i mam wrażenie, że byłby niezły na większe pstrągi...

12 lb to już jest kawał armaty na naprawdę dużo większę pstrągi. Mam kij natym blanku i nie mam potrzeby żeby go fatygować na tereny które obecnie eksploruję.
  • Gold Tinca tinca lubi to

#484 ONLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 891 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 06 luty 2018 - 02:20

12 lb to już jest kawał armaty na naprawdę dużo większę pstrągi. Mam kij natym blanku i nie mam potrzeby żeby go fatygować na tereny które obecnie eksploruję.

jak napisałem wystarczy mi 4-ka:)

 

O. Zapomniałem o tym filmiku (jeszcze wtedy nie brałem na poważnie montowania sobie tak wypasionej wędki ;) ). 8LB z kolei boję się że nie rzuci i nie zapracuje małym jigiem. Nie ma jak godzenie ognia z wodą (małe przynęty i potencjalnie-oby-duże ryby, co potrafią raczej bardzo szczytowo pracujące patyki, jak Phenixy IF). Wiem, że te kije (Suzuki) świetnie amortyzują szarpnięcia walczącej ryby, ale z kolei trochę obawiam się tego "braku mocy w dolniku" - gięcia po kołowrotek. 

faktycznie gnie się po kolowrotek, ale zawsze jest jeszcze rezerwa... mocy ma naprawdę dość... po prostu nie czuć, że kij się kończy:)


  • Paweł J lubi to

#485 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 06 luty 2018 - 11:03

Witam

 

aby  wyprostować  suzuki  8  to  realnie  12 lb    suzuki  6  to  realnie  8 lb   ktoś  powyżej  napisał  że  12 lb  na  pstrągi   pewnie  są  gdzieś  takie  warunki  woda  wielkość   ryb  gdzie  te  realne  16 lb  mocy 

 

się  przyda  może  mi  ktoś  napisze   gdzie  ...?    reasumując  702 6  czyli  realnie  8 lb  do  7 g używam   na  krótkim  dystansie   2/2,5 g  dzigi lub  z    ES  2"   do  ca  7 g  z  ES  3"   jeśli  mam  potrzebę  dalszych  rzutów

 

to  od  dołu 3 g z  ES  2"  oczywiście  cienka  plecionka  umożliwi  dalszy  zasięg  . Woblery  Rapala Orginal  5 cm 3 g   inne  tak  od  2,5 g/ ca  4 cm    ogarnia  bardzo  fajnie  i  rzutowo  i  i ich  pracę  ....

 

górą  Rapala  Orginal  9 cm  5 g  też  daje  radę   Rapala  Shad  Rap  5  cm / 5  g  w  komforcie     te  7/8 cm czyli   7/8 g   Shad  Rapy  już  za  dużo  dla  niego  ( bardzo  ostra  praca  pod  prąd )  . Reasumując  można  pogodzić

 

3 g  dziga  i  7 cm  wobler  typu  minow  tak  to  6/7 g  jego  masy  a  z  kolei  762 8  czyli  12 lb  średnio  z  3 gramami  od  dołu  ,  myślę  że tak  min . 4/5 g  plus  ES  3" od  dołu   takie    woblery  od  5 g  do  ca  11  g  minow 

 

lub  do  14 g całościowej  masy  przynęty  ...oba  poradzą  rybie  60 cm  oczywiście  ten  mocniejszy  szybciej  .... pytanie  ile  tych   tej  wielkości  ryb  i  jak  często  spotkamy  w  łowisku  ...?

 

Ten  702 6   i  krótsze  bardziej  zwarte  w  tej  mocy  poradzą  sobie świetnie  w  zakresie  ryb  30- 50 + i  zapewnią  łowiącemu  duży  komfort    w  dole  jest  wystarczająco  mocy  do  omawianych  pstrągów ...


  • pawello, pointman i lefrajt lubią to

#486 OFFLINE   lefrajt

lefrajt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Artur

Napisano 06 luty 2018 - 13:14

Super - dzięki wielkie za konkretną odpowiedź. Wychodzi na to, że 702 6lb będzie git. Teraz idę nerkę sprzedać ;) 

 

Jakby ktoś miał fotki ugięcia pod różnymi obciążeniami - chętnie sobie do nich powzdycham ;)



#487 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 luty 2018 - 13:40

''Jakby ktoś miał fotki ugięcia pod różnymi obciążeniami - chętnie sobie do nich powzdycham''  bez nerki ciężko będzie ;) 



#488 OFFLINE   lefrajt

lefrajt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Artur

Napisano 06 luty 2018 - 19:02

Nerki są dwie - z jedną dam radę nie tylko wzdychać ;)

 

Dzięki bardzo rzeczowej rozmowie z Rafałem (Skalek) jestem przekonany do tego blanku, nawet bez gapienia się w ugięcia :) Idę szukać chętnych na organy ;)


  • XTR i pawello lubią to

#489 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 07 luty 2018 - 09:28

No  i  bardzo  fajnie  Kolego  najlepiej  pogadać  w  szerszym  gronie   , od  siebie  dodam  że  w  tym  przypadku  nie  warto  oszczędzać  na  przelotkach  ....



#490 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 07 luty 2018 - 10:12

No  i  bardzo  fajnie  Kolego  najlepiej  pogadać  w  szerszym  gronie   , od  siebie  dodam  że  w  tym  przypadku  nie  warto  oszczędzać  na  przelotkach  ....

Nie doradzaj bo kolega bez nerek nie pociśnie nawet pomajtać nad wodę :D 


  • MARIUSZ 69 lubi to

#491 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 07 luty 2018 - 11:38

da  radę   .........a tak  na  poważnie  po  co  dwa  razy  robić  lepiej  się  sprężyć  zbroić  raz  a  dobrze  , przezbrajanie   i  tak  wyjdzie  drożej  ....zapłaci  dwa  razy  ,  a  tak  sprężenie - praca - wdech  i  wydech 

 

w  mocniejszym  kiju / blanku  można  by  kombinować  ,    ale nie  w  tym  modelu  ....oczywiście  różnie  to  bywa  czasami/ finansowo  powiedzmy  że  nie  radzę  , ale  sugeruję ... :unsure:



#492 OFFLINE   lefrajt

lefrajt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Artur

Napisano 07 luty 2018 - 11:49

Nie będę się bawił w półśrodki.

Uchwyt SKSS z insertem, pasiasty korek (podobnie jak w moim Batsonie, tylko delikatniej - w moim wątku widać: http://jerkbait.pl/t...-3#entry2224765) i obowiązkowo Torzity od 20 do 4, lub 4,5 z długim stożkiem - tak mi się to widzi :) Jak szaleć to na całego. Z resztą ubranie ciężej tego blanku byłoby zbrodnią ;)



#493 ONLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 891 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 07 luty 2018 - 16:43

spróbuj od 16-tki:) lżej i taniej:)


  • Tom Rob lubi to

#494 OFFLINE   lefrajt

lefrajt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Artur

Napisano 07 luty 2018 - 19:25

20, bo raczej dość blisko będzie startowa, żeby uruchomić dolnik pod pstrągi, a do tego lepiej zagra z żyłką w przypadku zimowego pstrągowania. Wątpliwość mam raczej co do tunelu, chociaż tu też 4,5 ułatwi życie przy mrozie ;) Jeszcze czas jest na zastanawianie się, ale wszelkie sugestie mile widziane. Jakby to miał być kij tylko pod okonie i plecionkę, to bez wątpienia byłoby 16 i 4 w tunelu, ale chciałbym, żeby to było możliwie uniwersalne narzędzie. Zobaczę z resztą, ile razy w tym sezonie będę łowił na żyłkę i przy mrozie, i po zrobieniu statystyki, podejmę decyzję, bo może się okazać, że to się zbyt rzadko zdarza, żeby obciążać szczytówkę i budżet dodatkowo ;)



#495 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 07 luty 2018 - 20:13

Przy takich wydatkach to może nie warto oszczędzać tych kilku złotych. Ja to bym 20 zaczął i dal 4,5 bo wkur.....ją mnie obmarzajace przelotki. Z drugiej jednak strony im lżej tym lepiej wiec może kompromis? Tylko że to mie jest jakiś 3 czy 4 funtowy cienias.
  • wildriver lubi to

#496 OFFLINE   lefrajt

lefrajt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Artur

Napisano 07 luty 2018 - 20:48

Jeszcze do przemyślenia. Kilka złotych różnicy nie zrobi. Bardziej praca wędki. Prawdopodobnie skończy się na 20 -> 4, ale jak pisałem - jeszcze mam czas na przemyślenia. Najpierw kilka złotych monet uzbieram :)



#497 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 08 luty 2018 - 13:46

Tak  jak  w  moim  zacząłem ( RB)   od  20  H  aby  jak  najbardziej/ szybciej    zmusić  dół  do  pracy  czyli  bliżej  można  montować  kołowrotka  ........ja  z  rzadka  łowię   przy  ujemnych  temperaturach  więc  tunel  w  4,0

 

Jakoś  mi  nie  pasowało w  omawianym     4,5  ,   w  te  mam  zbrojenie  w  mocniejszym  762 8 ,   a  te  dwa  blanki  różnią  się   mocą  / średnicami  ........Pytanie  praktyczne   ,  czy  przy  mrozie   te  4,5   myślicie  nie  zamarzną  ...?

 

pewnie  też  ale    tylko  chwilę   po  mniejszych  ...Tym  mocniejszym  też  planowałem  łowić  żyłką   stąd  bardzo  łagodny  stożek  , jednak  w  praktyce   używam od roku   tylko  plecionkę  , bo  kij  daje  odpowiednią  amortyzację

 

chociaż  pewnie  przy  mrozie  trzeba  by  się  przeprosić  z  żyłką  ...


  • elpojo i lefrajt lubią to

#498 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 08 luty 2018 - 16:10

4 czy 4,5 to dla mrozu bez znaczenia. Kilka rzutów wiecej co najwyżej zrobisz albo i nie zależy jak oddalone są miejscówki. Przy żyłce nie zdarzyło się by obmarzla rolka kolowrotka przy plecionce to standard, no i plecionka sztywnieje co przy lekkich wabikach wręcz uniemożliwia rzuty. Masz wrażenie że zamiast linki masz drut nawojowy. Ciekawe jak to wpływa na trwałość przelotek? Plecionkę osłabia i to znacznie.

#499 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 15 luty 2018 - 11:04

Już są dostępne RXF-3lb -762 w wersji standard i pro.

A z ciekawostek. Doszedł prototypowy blank Suzuki w X-fast , zaprojektowany specjalnie na nasz rynek, do łowienia sandaczy ;)

Załączone pliki



#500 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 15 luty 2018 - 13:05

Rafał jakie ma parametry ten sandaczowy xf ?
  • shavt lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: BLANKI, blank, suzuki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych