Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blanki St. Croix

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
203 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Drago

Drago

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 693 postów

Napisano 26 marzec 2015 - 12:43

Panowie

Czy ktoś miał już w rękach te wędki i może coś o nich powiedzieć, bo w necie informacji na razie nie za wiele. Jestem bardzo ciekaw opini, a szczególnie o modelu castingowym LTC76MHF3. Ewentualnie jakaś alternatywa co by i słodką i słoną wodę ogarniała zbudowana w travelu?

Pozdrawiam

#2 OFFLINE   piterlesiu

piterlesiu

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotrek

Napisano 26 marzec 2015 - 13:21

W lutym machałem tymi kijkami u Żbika bo akurat przyszły i aż żal było nie pomacać;) Z tego co pamiętam miałem w ręku dwa modele 70MLF3 i 70MF3 obydwa spiningowe. Po złożeniu w ogóle nie ma się wrażenia że to trójskład. Kije bardzo szybkie, elektryczne z pięknym ugięciem według mnie super wykonane bo przyjrzałem się im z bliska i w obydwu modelach wszystko było tip top. W zestawie jest jeszcze oryginalna codurowa tuba i wszystko było by cacy gdyby nie ta cena... ;)

#3 OFFLINE   jersey

jersey

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisano 26 marzec 2015 - 18:43

poza wiosennym i jesiennym plażowaniem najczęściej na ryby śmigam jednośladem, więc travel w tubie to mój chleb powszedni. aktualnie mam trzy, myślę o czwartym.

alternatywą dla st.croix dostępną na naszym rynku będzie chyba tylko mhx i phenix redeye, ewentualnie eksperymentowanie z blankami muchowymi. chcesz łowić w soli, więc na dłuższą metę tylko przelotki tytanowe.

te treki b. mnie interesują, ale cena za gotowca na poziomie 2,3-2,5k pln jest dla mnie nie do przyjęcia. mhx i phenix w tytanie wyjdzie odczuwalnie taniej.

ps. wędka w cenie nienajgorszej pensji w tym kraju to nisza, a wędka w wersji travel w tej cenie to nisza wśród nisz. z drugiej strony rozmawiałem niedawno ze sprzedawcą z salonu porsche. wg niego nigdy im tak dobrze nie żarło jak w obecnym kryzysie. nisza jest w cenie. może dlatego nie można kupić treków w postaci golasów, a wycofali się z traveli w serii premier. marketing.

#4 OFFLINE   Drago

Drago

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 693 postów

Napisano 26 marzec 2015 - 18:52

Dziękuję @L3siU oraz @jersey za informacje. Rzeczywiście wydaje się ta wędka godna uwagi i wykonanie wydaje się na bardzo dobrym poziomie. Ze szczątkowych, jak na razie, informacji z forów w USA wygląda, że wędki te są naprawdę fantastyczne i u mnie na pewno znalazłaby takowa zastosowanie zarówno w słodkiej jak i mocno słonej wodzie. Cena u nas oczywiście poraża, ale nie tak dawno gdzieś widziałem w USA na jednodniowej promocji te patyki po ok. 300 USD przy okazji jakiegoś święta i dlatego poważniej się zainteresowałem. A że świąt tam będą mieli w najbliższym czasie kilka to postaram się coś utrafić. :)

#5 ONLINE   cabage

cabage

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 02 listopad 2015 - 17:31

Witam kolegów, pytanie może trochę głupie ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat blanku z nowej serii

AVID-a AXS70mf2, czy są to te same blanki co w starszych AVS-ach tylko inaczej uzbrojone czy być może całkowicie inny blank. 

Bardzo spodobał mi się ten mode St.Croix AXS70mf2 ale nigdzie nie widzę informacji na temat tego blanku. Jeśli ktoś zna temat byłbym wdzięczny za info.

#6 OFFLINE   yglo

yglo

Zaawansowany

• Moderatorzy
  • 1421 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 17 grudzień 2015 - 17:23

Trafil w moje rece tytulowy blank, obecnie w tych parametrach jest MLF3, moze ktos pamieta, lub ma katalogi i podpowie jak stary jest to model, moze ktos nim lowi? Wrazenia z wygiec jak muchowka, gleboko, koliscie, cieplo...

Załączony plik  20151217_122259.jpg   30,94 KB   49 Ilość pobrańZałączony plik  20151217_172650-1.jpg   20,61 KB   49 Ilość pobrań

#7 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

Zaawansowany

• Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 3379 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 17 grudzień 2015 - 22:24

W oficjalnym katalogu blanków jest tak opisany travel - GI70MLM3 .. ale satin green  :)  Nowość w 2004, i później z przerwami do 2009..

#8 OFFLINE   yglo

yglo

Zaawansowany

• Moderatorzy
  • 1421 postów

Napisano 18 grudzień 2015 - 05:47

Dzieki,
to faktcznie z lekka wiekowy blank w tych naszych szybkich, fast czasach :)
Jest jeszcze do kupienia w eu jakby ktos chcial, i jest satin green choc zdjecia tego nie pokazuja.

#9 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 515 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 18 grudzień 2015 - 14:22

Witam.

A mógłbyś go porównać do np. najsłabszego Tidemastera w 3 częściach ?

Z góry dziękuję.

tomaszek11

#10 OFFLINE   yglo

yglo

Zaawansowany

• Moderatorzy
  • 1421 postów

Napisano 18 grudzień 2015 - 17:19

Tego 2SW70MLF3 nie mialem, wiec porownac nie moge... :(

#11 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 grudzień 2015 - 01:16

Przyszedł do mnie sw Mikolaj:)
Załączony plik  uploadfromtaptalk1450916322556.jpeg   744,6 KB   37 Ilość pobrań

#12 OFFLINE   Drago

Drago

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 693 postów

Napisano 24 grudzień 2015 - 08:23

Jak dobrze widzę to ten do 35 gram. Ja mam już od kilku miesięcy tego o oczko niżej, 10-21 gram. Wędka bardzo fajna, ale ten zakres wagowy to mocno przestrzelili, bo 10 gram dla tego kija to nic i jako tako zaczyna pracować od 15-17 gram i komfortowo do 35-40 gram, a i testowo Slider 10 ładnie leciał i dał się prowadzić. Z resztą nie jest to tylko moja opinia. Napisz jak połowisz jak ten Twój się prezentuje, ale podejrzewam że będzie podobnie, bo miałem go w ręce i wyglądał na poważnego badyla. Do czego planujesz go stosować?

#13 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 grudzień 2015 - 09:32

Twoje spostrzeżenia odnosnie c.w. są zbieżne z moimi :)
Tzn jeszcze go nie testowalem nad wodą, ale mam wrażenie ze ltc76mhf3 obsluzy bez problemu 50g.
Docelowo planuje go na:
- szczupaki gumy 6" + główki 5-20g
- i jako dodatkowy kij podrozny na rozne ryby podczas dalszych wyjazdów

Zależało mi również na czułości, stąd też zdecydowałem się na legend treka. Licze ze spełni on moje założenia:)

Użytkownik SzymusS edytował ten post 24 grudzień 2015 - 09:37

#14 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 grudzień 2015 - 10:26

Byłem dzisiaj na pół godzinnym wypadzie nad wodę, celem oddania paru testowych rzutów nowym kijkiem

I wg mnie:
- max cw to 45g. 50g tez rzucalem, ale ostrozniej i wyżej juz nie będę próbował
- najnizej zszedlem do 24g ze względu na czas
- komfort to 30-35g
- czuła :) na czym mi specjalnie zależało
- czuc wagę w porównaniu do jednoskladow

Bardzo mi sie trek spodobal i na pewno ten kijek zagosci u mnie na długi okres:)

Użytkownik SzymusS edytował ten post 27 grudzień 2015 - 10:28

#15 OFFLINE   Drago

Drago

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 693 postów

Napisano 27 grudzień 2015 - 11:02

Wędka rzeczywiście bardzo czuła i u mnie trochę sandaczy już połowiła. Waga jak to w travelach, coś za coś, choć moja bardzo dobrze leży i tego specjalnie nie odczuwam. Widzę, że komfort łowienia, podobnie jak w mojej jest w okolicach górnego c.w. i nie straszne jej przeciążenia. Generalnie bardzo fajne są te kijki i na razie nie myślę się go pozbywać. Ta do 21 gram na początku sprawia wrażenie lekko pałowatej, ale pod rybą bardzo ładnie pracuje i spadów specjalnie na razie nie zanotowałem.

#16 OFFLINE   rybak109

rybak109

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 28 grudzień 2015 - 11:42

Witam,

a czy ktoś używał najlżejszego w rodzinie: LTS70MLF3 ? Zastanawiam się nad nim, a właściwie nad samym  blankiem (bodajże 4T70MLF3) pod kątem lekkiej sandaczówki :)

Pozdrawiam

#17 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

Monstrum Pallidum

• Moderatorzy
  • 6233 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 05 styczeń 2016 - 16:19

Ciekawa opcja ten Trek. Same blanki tez mozna zakupic czy tylko gotowce?

Ma ktos moze tego 30lb 7'6? Chetnie przeczytalbym opinie.

#18 OFFLINE   'mat

'mat

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1725 postów
  • Lokalizacjaciapatowo
  • Imię:Mateusz

Napisano 05 styczeń 2016 - 17:51

To chyba te blanki  http://www.anglerswo...IV-Travel-Blank

• Guzu i Del Toro lubią to

#19 OFFLINE   yglo

yglo

Zaawansowany

• Moderatorzy
  • 1421 postów

Napisano 05 styczeń 2016 - 18:10

Tak, to te i te:
http://www.mudhole.c...avel-Rod-Blanks

#20 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

Monstrum Pallidum

• Moderatorzy
  • 6233 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 05 styczeń 2016 - 21:02

Ciekawe czy z takiego by jakiejs fajnej szczupakowki nie zrobil :)

St. Croix SCIV Travel Rod Blank 4T76HF3 7'6" | 15-30 lb. | 3/4 - 3 oz. | Heavy Power | Fast Action | 3 Piece | 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych