Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z wizytą u dawno niewidzianych przyjaciół... Rodmas

pracownia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
808 odpowiedzi w tym temacie

#741 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 13 czerwiec 2016 - 08:14

Napisz w sekrecie priv jaka jest cena :)



#742 OFFLINE   mateusz998

mateusz998

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 05 lipiec 2016 - 15:34

Miał już ktoś może styczność z tymi nowymi blankami Black Chrome ?



#743 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 05 lipiec 2016 - 18:57

Miał już ktoś może styczność z tymi nowymi blankami Black Chrome ?

Mam styczność od jakichś trzech godzin z blankiem BCX88MH a więc 17 lb c.w 8-35 g i na sucho to blank wymiata :) Piekielnie szybki ,smukły ,szczytowe ugięcie ale pracujący pod sporym obciążeniem .Porównywałem z St.Croix Legend Elite i Phenix jest szybszy ,bardziej szczytowy i szybciej będzie generował potężną siłę przy zacięciu bardziej ze szczytu .Podobny w konstrukcji do Matagi Sea Bass ale z bardziej sztywną szczytówką i myślę że też ma około 20 lb a nie opisane 17 lb , zresztą łowisko zweryfikuje wszystko .Moim skromnym zdaniem to jest mega blank pod gumę. Opisany jako S&S ale to coś pomiędzy S&S a Hot Shotem chociaż dość sztywny aczkolwiek delikatny szczyt ( identyczny jak Legend Elite )będzie dobrze prowadził wszelkiego rodzaju główki . Różnica między Elitką jest taka że Elitka gnie się raczej przy jednostajnym przyroście siły a przy Phenixie po 80-90cm sekcji szczytowej  jest odczuwalny gwałtowny skok w przyroście siły ,to znaczy że trzeba tej siły włożyć o wiele więcej aby blank dalej płynnie pracował .Ugięcie jest bardzo harmonijne  i sądzę że kij będzie lepiej "ciął" i pięknie amortyzował walkę większych sztuk , ale jak już wspomniałem łowisko wszystko zweryfikuje .Na razie czekam na komponenty i wrażenia z testów opiszę .Przyznam że konstrukcja powala  i stosunek ceny do walorów jest zadziwiający na korzyść użytkownika ! Oceniam go bardzo wysoko i mam nadzieję że się nie zawiodę i aż zadziwia stosunkowo niska cena blanku !



#744 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 06 lipiec 2016 - 11:11

Witam

 

Jak wygląda porównanie  do M1  86 MH  Phenixa      i jak  oceniasz   samą  jakość wykonania     blanku  tego   Black Chrome    do wymienianego  już  Matagi super  Sea  Bass.............symetryczność  ścianek , powłokę  zewnętrzną  ,

 

balans  , symetrię  ,  ....czy inne  walory  ...?

 

pozdrawiam

Maciej



#745 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 06 lipiec 2016 - 11:36

Wykonanie Phenixa jest bardzo staranne i perfekcyjne  ,blank jest lekko chropowaty ale nie widać struktury mat grafitowych ,jedynie przy złączu jest dokładnie szlifowany i lakierowany. Powłoka zewnętrzna lekko matowa o ciemno grafitowym kolorze ,ostatnie 30 cm dolnika starannie lakierowane i naklejone są nalepki ( na kręgosłupie blanku) więc jak ktoś chce to wykorzystać, to da się to zrobić . Zresztą nie wiem jak w innych blankach ale u mnie nalepki znajdują się dokładnie na kręgosłupie :) i wykorzystam jedną "Black Chome". Blank Matagi jest cały szlifowany i lakierowany na połysk a Phenix nie jest .Kwestia gustu kto co woli ale sądzę że Phenix jest bardziej estetyczny niż Matagi .Ścianki są jednostajnej grubości , bardzo symetryczne ,o umiarkowanej grubości ( nie za dużo mięska ale i nie za mało) czuć "moc" i nie ma tego wrażenia  suchości jak u TX oraz nie jest tak soczysty jak Elitka .Waga blanku w porównaniu do prawie identycznego St.Croix LE 17 lb 8'6" ft jest prawie ta sama 74 g vs 76 g ale Phenix jest 4 cm dłuższy i deczko mocniejszy, aczkolwiek zdecydowanie smuklejszy i lepiej zbalansowany od Elitki i o niebo lepiej od Matagi który w tym towarzystwie przegrywa zdecydowanie . Z tych trzech blanków to BC Phenixa sprawia najlepsze wrażenie . Już zacząłem pierwsze prace (na razie zrobiłem projekt i skleiłem korki) i jak się Łukasz zlituje i wyśle mi obiecany uchwyt to napiszę dużo więcej jak się będzie kijek sprawował w dość wymagających warunkach.


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 06 lipiec 2016 - 11:38


#746 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 08 lipiec 2016 - 02:01

Czysty przypadek, ze masz naklejki na kregosłupie. W patyku co ja posiadam sa z boku.



#747 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 08 lipiec 2016 - 07:24

Naklejki już zdjąłem , trochę te hologramy rażą ,zastąpię swoimi lub opiszę ręcznie  . Porównanie do M1 jest chyba takie że w M1 nie ma takiego przyrostu siły jak w Chome .Miałem w ręku M1 Arka (@Rheinangler) kilka minut i za bardzo się nie przyjrzałem ale uderzyło mnie to że M1 był bardzo podobny do St.Croix LE o tej samej mocy i długości .BC jest jednak bardziej szczytowy i szybszy i ma ten niesamowity przyrost siły po 80-90 cm a dalej gnie się płynnie ale potrzebny jest większy power jak w St.Croix .Oj będzie się działo :) 

 

#748 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 08 lipiec 2016 - 09:28

witam

 

Dzięki za  komentarz  ja widziałem( machałem  ) ten kij   już  uzbrojony   niestety  w dzielonej  rękojeści  osobiście nie lubię  tego rozwiązania . Dzięki temu była  dość  niska  waga  156 g ,   niezbyt dobry balans  przy pełnej  myślę  byłoby lepiej .

 

Zgadzam  się  z pierwszymi Twoimi uwagami  tak na sucho  szybki kij , z dużym  przyrostem  mocy tak  ca  od 70-90 cm od szczytu  . Ugięcie  przesunięte  nieco do szczytu  w porównaniu  do  mojej M1 / 17 LBS /8'6' .ale też  z tych "pełniejszych '

 

jest  od niej  smuklejszy   i tutaj  mam    znak  zapytania   przy  łowieniu  24-28 g  plus guma  czy ta budowa  da  pełny  komfort  przy tym opisanym  jego max wyrzutu  30-35 g  . Wypada  tylko  czekać   na Twoje  opinie  po testach....

 

pozdrawiam

Maciej



#749 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 08 lipiec 2016 - 10:21

Myślę że ze względu na szczytówkę (moc identyczna jak 17 lb St.Croix) podbicie z nadgarstka główek 30 g - 32 g będzie już utrudnione ale z główkami 24-28g kij da sobie doskonale radę .Łowiąc główką 30 g + guma chyba rozsądniej będzie podbijać z korby co nie jest trudne a prąd wody i tak zrobi swoje czyli bardzo pomoże .Na stojącej wodzie raczej nie wyobrażam sobie takich ciężarów w warunkach polskich czy też niemieckich .Łowię często w porcie ,gdzie woda niemal stoi i łowienie na 8-12 m główką 14-18 g w zupełności wystarczy a sporą wagę kładzie się na moc zacięcia i w tym aspekcie ten nowy BC może być hitem. 



#750 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 08 lipiec 2016 - 22:11

Artur, miałeś styczność z blankiem  BCX82ML   CW   7-21G   MOC 5-14LB   DŁ 8’2″(249 CM) ?  Jak on się ma użytkowo do blanku  PST 894   8-12lb  cw  8-21   ?

                         

#751 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 09 lipiec 2016 - 06:37

Niestety tego blanku jeszcze nie miałem ,ale myślę o tym aby coś sobie sprawić do łowienia boleni z łodzi i chyba się dam namówić samemu sobie :) PST 894 ma bardzo dziwne kwadratowe ugięcie  ,to są całkowicie inne konstrukcje jak BC



#752 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 09 lipiec 2016 - 08:00

Czy oprócz tych 4 modeli BC, które już są będą jeszcze inne z tej serii ?



#753 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 09 lipiec 2016 - 11:33

Mogę się oczywiście mylić :rolleyes: ale podbijanie z nadgarstka 30g ołowiu z gumą na tak 'długim' kiju jest dla mnie wynikiem nieprzemyślanego zakupu jeśli stanowi to dużą część użytkowania takiego zestawu a z kolei chwilowe agresywne szarpanie raczej nie nadwyręży nawet wątłych nadgarstków...



#754 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 09 lipiec 2016 - 12:39

Różnie ludzie łowią Arku i różne mają wyobrażenie dotyczące "podbijania", dlatego ciężko określić granice blanku .Kiedyś widziałem na Martwej Wiśle w okolicach Sobieszewa faceta na łódce który robił letniego szarpaka gumą  .Dosłownie wyrywał gumę na jakieś dwa metry z taką energią że aż dech zapierało .Nawet łowienie pilkerem jest mniej energetyczne  :) Nie bardzo wiem jak skończyło się takie podbijanie ale potencjalny sandacz musiałby mieś sporą szybkość aby zaatakować taką przynętę . Wolę zdecydowanie oszczędniej operować kijem i też czasami coś się uwiesi a że przyzwyczaiłem się to robić "z nadgarstka" więc trzeba włożyć nieco więcej siły jak łowiąc wędką podpartą pod łokciem. Zresztą wędka podparta pod łokciem jest bardziej "elektryczna"i lepiej przenosi drgania i powoli chcę się przestawić .



#755 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 10 lipiec 2016 - 16:47

Black Chome 17 lb 8'8" ft ugięcie

 

4127aa01b5632a31.gif


  • Friko i Robas lubią to

#756 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 10 lipiec 2016 - 21:32

Różnie ludzie łowią Arku i różne mają wyobrażenie dotyczące "podbijania", dlatego ciężko określić granice blanku .Kiedyś widziałem na Martwej Wiśle w okolicach Sobieszewa faceta na łódce który robił letniego szarpaka gumą  .Dosłownie wyrywał gumę na jakieś dwa metry z taką energią że aż dech zapierało .Nawet łowienie pilkerem jest mniej energetyczne   :) Nie bardzo wiem jak skończyło się takie podbijanie ale potencjalny sandacz musiałby mieś sporą szybkość aby zaatakować taką przynętę . Wolę zdecydowanie oszczędniej operować kijem i też czasami coś się uwiesi a że przyzwyczaiłem się to robić "z nadgarstka" więc trzeba włożyć nieco więcej siły jak łowiąc wędką podpartą pod łokciem. Zresztą wędka podparta pod łokciem jest bardziej "elektryczna"i lepiej przenosi drgania i powoli chcę się przestawić .

Moja uwaga Artur nie była personalna,- takie tam ogólne myślenie  ;)



#757 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 26 wrzesień 2016 - 18:47

Mało informacji w sieci, zapracowany do nieprzytomności Łukasz, który mimo to skrobną kilka słów na ich temat tylko pobudziło moją ciekawość stąd pytanko,- miął ktoś już ktoś w ręce nowe blanki Phenix'a?



#758 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 26 wrzesień 2016 - 19:30

Mam nowy kijek castingowy na blanku SP69L. Moc 4-10lb, opisany jako 2-11g.

Wg mnie to dosc trafny opis jesli chodzi o gramatury samej glowki. Realnie 3g główka +4-5cm operuje sie bardzo przyjemnie i komfortowo. Gora 10g + 3" to takie max wg mnie.

Duzo jeszcze o nim nie opowiem, bo dopiero 2 razy był nad woda ale bardzo przyjemny blank, o ciekawym ugięciu. Dobry do podbicia i skakania przynęta.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 26 wrzesień 2016 - 19:39


#759 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 26 wrzesień 2016 - 19:34

Arek, czy również chodzi o blanki Black Chrome?

#760 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 26 wrzesień 2016 - 20:07

Arek, czy również chodzi o blanki Black Chrome?

Nie,- BC 9"2' 14lb mam już dobrze obłowionego  ;) i przygotowuję na koniec października mały tekst o nim w porównaniu z innymi dwoma blankami o zbliżonej mocy (15lb)

Wędka na tym blanku jest ,- no właśnie - specyficzna, nie posiadająca w znanych mi konstrukcjach odpowiednika :rolleyes:

Są miejsca i metody w których jest po prostu niezastąpiona, jako uniwersał,- hmmm trzeba się jej nauczyć  B) na 100% nie jest to wędka dla każdego kto potrzebuje kija o tych parametrach...


  • Friko lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pracownia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych