Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Przeróbka rękojesci - pytania i porady

przeróbka tech-rb rękojeść dolnik

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
353 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 06 wrzesień 2018 - 12:00

Dziekuje za podpowiedzi. Postanowilem zwrocic kij, to moj drugi fenwick elite tech, pierwszy byl ss , w ktorym dolnik byl za dlugi a przelotki ogromne, teraz lezy gdzies sam goly blank i chyba nie dozeka sie zbrojenia. Pozostane przy japonskiej mysli technicznej, zamowilem shimano technium (w sklepie przypadl mi do gustu) . Szkoda tego fenwicka, poniewaz blank i przelotki(fuji alconite) w cenie 55 euro z przesylka to wydaje mi sie swietna cena (dozywotnia gwarancja). Zbyt wiele wedek jednak stoi bezuzytecznie .Dziekuje za porady.Pzdr


  • Del Toro i Bander lubią to

#322 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 06 wrzesień 2018 - 12:06

Prawda, ale jeżeli chodzi o przedłużkę od dołu, takie niebezpieczeństwo zazwyczaj wcale nie występuje, nawet jeśli spaprze się robotę. No chyba, że ktoś pod dużym obciążeniem trzyma wędkę za sam koniec, albo opiera o brzuch... 

 

Dodaj jeszcze do listy sam moment wyrzutu przynęty (jeśli się ktoś wspomaga dolnikiem) :)  ...i chyba jest komplet :)



#323 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 06 wrzesień 2018 - 12:15

Dziekuje za podpowiedzi. Postanowilem zwrocic kij, to moj drugi fenwick elite tech, pierwszy byl ss , w ktorym dolnik byl za dlugi a przelotki ogromne, teraz lezy gdzies sam goly blank i chyba nie dozeka sie zbrojenia. Pozostane przy japonskiej mysli technicznej, zamowilem shimano technium (w sklepie przypadl mi do gustu) . Szkoda tego fenwicka, poniewaz blank i przelotki(fuji alconite) w cenie 55 euro z przesylka to wydaje mi sie swietna cena (dozywotnia gwarancja). Zbyt wiele wedek jednak stoi bezuzytecznie .Dziekuje za porady.Pzdr

 

Przenioslem do watku o przerabianiu rekojeci. 


  • Negra lubi to

#324 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaMalmö
  • Imię:Maciej

Napisano 06 styczeń 2019 - 12:41

Cześć

Jako, że nie mam pojęcia o rodbuildingu, więc pytam fachowców: czy da się bez większego ryzyka przerobić taką rękojeść jak na zdjęciu na dzieloną, bez demontażu uchwytu, przelotek i czego tam jeszcze? Chodzi mi o "zwykłe" usunięcie części pianki i późniejsze wykończenie. Jeżeli to ma znaczenie, to jest to jednoskład Black Savage Jerk, a długość pianki od końca do uchwytu kołowrotka to 33 cm . Jaki mógłby być orientacyjny koszt? Ewentualną przeróbkę zleciłbym którejś z pracowni.

 

b3b466387e53.jpg



#325 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 06 styczeń 2019 - 14:17

Ciężko będzie bez demontażu czegokolwiek bo to jednosklad



#326 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaMalmö
  • Imię:Maciej

Napisano 06 styczeń 2019 - 21:22

Nie wiem, czy poprzednio precyzyjnie się wyraziłem? Mnie nie chodzi i demontaż uchwytu i zamontowanie nowego, tylko o usunięcie kawałka pianki ze zmontowanej wędki. Na przykład takiego:
 

b309f7cd9071.jpg

 

wycięcie pianki, wyczyszczenie tego odcinka blanku i jakieś estetyczne wykończenie.



#327 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 07 styczeń 2019 - 11:13

Nie wiem, czy poprzednio precyzyjnie się wyraziłem? Mnie nie chodzi i demontaż uchwytu i zamontowanie nowego, tylko o usunięcie kawałka pianki ze zmontowanej wędki. Na przykład takiego:
 

wycięcie pianki, wyczyszczenie tego odcinka blanku i jakieś estetyczne wykończenie.

 

Samemu nie chcesz sprobowac to zrobic? 


  • S.N. lubi to

#328 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 07 styczeń 2019 - 11:21

Nie wiem, czy poprzednio precyzyjnie się wyraziłem? Mnie nie chodzi i demontaż uchwytu i zamontowanie nowego, tylko o usunięcie kawałka pianki ze zmontowanej wędki. Na przykład takiego:
 

 

 

wycięcie pianki, wyczyszczenie tego odcinka blanku i jakieś estetyczne wykończenie.

Tylko pytanie po co ? I czy warto ? A w czym Ci to przeszkadza  ?:) Chyba,że tylko walory estetyczne Cię interesują ... 



#329 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaMalmö
  • Imię:Maciej

Napisano 07 styczeń 2019 - 13:37

Samemu nie chcesz sprobowac to zrobic? 

 

Nie mam ani odpowiednich narzędzi, ani wiedzy o materiałach, które będą potrzebne do wykończenia po usunięciu pianki.

 

Tylko pytanie po co ? I czy warto ? A w czym Ci to przeszkadza  ? :) Chyba,że tylko walory estetyczne Cię interesują ... 

 

Po prostu lubię dzielone rękojeści  :)  Ale fakt, że jeżeli to jakiś skomplikowany proces, albo wiążący się z jakimś ryzykiem, to odpuszczę.

Ps Jest jeszcze opcja, że zdecyduję się na zlecenie całkowitego przezbrojenia, bo choć to kij budżetowy, to zaskakująco mi "podpasował". Gdyby udało się zmniejszyć wagę wędki do +/- 160 g (teraz ma nieco ponad 200) to poważnie rozważę przebudowę.



#330 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 07 styczeń 2019 - 13:48

Nie mam ani odpowiednich narzędzi, ani wiedzy o materiałach, które będą potrzebne do wykończenia po usunięciu pianki.

 

 

Wycinasz pianke nozykiem do tapet, lub czyms podobnym, omotkujesz (lub nie) fragmet blanku, ktory oczysciles z pianki, lakierujesz.


  • Fiskare lubi to

#331 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 07 styczeń 2019 - 14:30

Pozostaje tylko kwestia ew. montażu pierścieni pomiędzy nowopowstałymi elementami. Zawsze można nawinąć pierścionek z omotki, ale nie jest to proste ani (moim zdaniem) do końca estetyczne rozwiązanie. 

Samo usunięcie pianki to pryszcz, trzeba to tylko zrobić czysto i prosto (ostry nóż). 


  • Fiskare lubi to

#332 OFFLINE   I W

I W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaKarczew
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Wyszomirski

Napisano 07 styczeń 2019 - 14:47

Przykładowe wykończenie wolnej części bez użycia pierścieni.009abd998f6383e915b64751a43e44cc.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
d731526c33d0669844928a1a64d7c944.jpg

Użytkownik I W edytował ten post 07 styczeń 2019 - 15:32


#333 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 07 styczeń 2019 - 14:51

@IW bardzo ładne wykonanie,natomiast jesli koledze podpasował kij -to przeróbka ma sens - i to jest chyba najwazniejszy argument  :) 

Jak widac na foto powyżej da się to zrobić bez pierścionków :) 


  • Fiskare lubi to

#334 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaMalmö
  • Imię:Maciej

Napisano 07 styczeń 2019 - 19:09

Przykładowe wykończenie wolnej części bez użycia pierścieni

 

Ładnie, podoba mi się  :)  Co do pierścieni, to można chyba użyć półpierścieni i połączyć je tak, że nie będzie śladu? Tyle, że trzeba by robić z dwóch jeden, no, ale to takie moje fantazjowanie :)

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, ale chyba jednak pomyślę o przezbrojeniu całości.



#335 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 07 styczeń 2019 - 19:27

Wszystko zależy jak mocno blank jest zbierzny od dołu być może da się to zrobić od tak zwanej dupy strony i będą pierścienie itp., 



#336 OFFLINE   TTT.

TTT.

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 180 postów

Napisano 14 styczeń 2019 - 06:19

Jakiś czas temu na stronie któregoś sklepu w Polsce rzucił mi się w oczy korek na wykończenie uchwytu castingowego ,,tupu fin" teraz nigdzie nie mogę tego znaleźć..może komuś na dorum się kojarzy?

Użytkownik TTT. edytował ten post 14 styczeń 2019 - 06:20


#337 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4551 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 27 marzec 2019 - 20:53

O,ja... to chyba przerasta moje możliwości , zdecydowanie pozostanę przy sposobach bardziej tradycyjnych, nawet zdjęcie uchwytu + demontaż przelotki wydaje mi się prostsze..

 

zazdraszczam  umiejętności i cierpliwości...

 

W przypadku monoblanku moim laickim zdaniem ma to sens czyli klejenie przeciętego na pół korka po kawałku np. na foregrip w celu renowacji albo nadbudowy :ph34r:

 

Zwłaszcza , że zdjęcie przelotki to 5 min roboty , a to klejenie z 25 razy więcej czasu zajmie. Tak uważam ...nie ma sensu tego robić. albo tak jak powiedzial Rafał niwelować taśmą i od tylca,ale po prostu zdjąć przelotkę . chwila moment i po sprawie :) Nawiązując do wątku czyli ile kosztuję ....myslę , że znacznie mniej bedzie kosztowal demontaz przelotki niz zabawa w cięcie korka :)

pzdr PAweł

 

Pięć minut w przypadku kija w dwu-składzie, ale jeśli to mono-blank ... ? Tak sobie głośno myślę, że może by spróbować pokleić to i tamto :D



#338 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 19 czerwiec 2021 - 19:03

Witam.

Mam brak polskich znakow, wiec wyszukiwarka ma podwojnie kiepskie zadanie.

Kupilem wedke ktora po mojemu jest "calkiem calkiem", ale za dluga o jakies 30-40cm. Planuje przesunac uchwyt kolowrotka i rear grip do przodu o rzeczone centymetry a pozniej ukroic wystajacy kawalek brzeszczotem ;)

Korek jest najpodlejszego typu (chyba pianka oklejona 1mm korka).

Z yutube (dla tego nei ide do "buildera" - bo za "widziaem to na jutubie wiec czemu tak drogo" jest pewnie z 300% zwyzki:) dowiedzialem sie, ze wystarczy podgrzac wszystko by ladnie zlazlo.

Probowalem nad garkim z wrzatkiem pod popkrywka - tylko but cap i wierzchnia warstwa korka probowaly zejsc z ustalonego miejsca. Probowalem tez suszarka (mam taka mega goraca) - ale nic nei pomoglo.

Widzialem filmiki z ludzmi wkladajacymi wedke do piekarnika (po nagrzaniu). Jakies inne pomysly/hinty? opalarka? wedka za 40E nie umre jak diabli ja wezma. Bardziej mnie denerwuje, ze uchwytu nie przeloze etc - bo wydaje sie, ze by bylo to co chce po scieciu. JEst opcja "uchwyt z ali" + zdarcie dremelem oryginalnych czesci ale to mi pachnie drogo + dlugo i nie koniecznie lepiej.

 



#339 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 19 czerwiec 2021 - 19:25

jak nie schodzi na gorąco to chyba tylko dremel i montaż nowych elementów...



#340 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 21 czerwiec 2021 - 16:18

Tak wlasnie myslalem. Zrobie inaczej. Zauwaxylem, ze dolnik wchodzi do srodka srodkowej czesci (wedka to 3 sklad). Wiec moze oberne od gory i doszlufuje dolnik z zewnatrz. Potrzebuje okolo 1mm moze 1.5 srednixy "stracic".





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, przeróbka, tech-rb, rękojeść, dolnik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych