Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

100% C&R przy połowie drapieżników.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
485 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   Kotwic

Kotwic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGiżycko

Napisano 28 grudzień 2017 - 07:53

Pytanie brzmi: Czy jesteś za wypuszczaniem wszystkich ryb drapieżnych w PL według ogólnie pojętych zasad C&R?

Nie. Zdecydowanie: Nie.

 

Mam ku temu wiele powodów. :D



#202 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3721 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 28 grudzień 2017 - 08:04

(...) Niech ktoś tu wrzuci definicję C&R proszę, bo mam wrażenie, że co niektórzy deklarują całkowite C&R nie wiedząc na czym polega. :wacko:

Zdecydowani na NIE, też:

Nie. Zdecydowanie: Nie.

 

Mam ku temu wiele powodów. :D

;)

 

Łomojamatkoboska, koleżanki i koledzy, nie stawiajcie znaku = między C&R a No Kill... :(


Użytkownik Alexspin edytował ten post 28 grudzień 2017 - 08:09

  • popper lubi to

#203 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 08:43

 

 

... a ja myślałem, że wcześniej... Nie wiedziałem, że rozpoczynając swoją przygodę z wędkarstwem LX lat temu byłem prekursorem...  :D   :D   :D

  mmm mądry człowiek z  Ciebie, ciekawe czy wszyscy internetowi prześmiewcy (bo tak odebrałem Twoj wpis) byliby tacy  mądrzy w cztery oczy :]



#204 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3721 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 28 grudzień 2017 - 08:50

(...) ciekawe czy wszyscy internetowi prześmiewcy (bo tak odebrałem Twoj wpis) byliby tacy  mądrzy w cztery oczy :]

... nie bij, już nie będę... :(


Użytkownik Alexspin edytował ten post 28 grudzień 2017 - 08:52


#205 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 08:51

Mądralo nie chodzi tutaj o rękoczyny :]



#206 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 28 grudzień 2017 - 10:38

I już widzę jednego Judasza na liście!!!!


  • cyprys19 i przemo_w lubią to

#207 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 28 grudzień 2017 - 10:44

Czyly, że gównoiburza i ujjj wie co tam jeszcze :lol:


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 28 grudzień 2017 - 10:44

  • Krzysiu i Alexspin lubią to

#208 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 660 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 15:14

Jestem za,w 100%.
 
Raz,dlatego że już dawno sam sobie taka zasadę wyznaczyłem i dobrze mi z tym.Prosty egoizm,daje mi to satysfakcję.
 
Dwa-widząc to co dzieje się nad polskimi wodami naprawdę trudno mi uwierzyć w możliwości samoograniczenia rodzimych kolegów po kiju'
Zaprawdę łatwiej mi uwierzyc takiemu co twardo mówi-nie biorę nic, niż takiemu który na początku sezonu wyznacza sobie limit dwóch sandaczy miesięcznie.Tego typu samoograniczenia to z reguły nic innego jak samozachęta do ich olewania.Wiem że sa na pewno chlubne wyjatki od reguły i ludzie o stalowych zasadach którzy będą się trzymać samoograniczeń ale powiedzcie-ilu znacie na przykład takich ancymonów palacych fajki którym nagle odbija i nie chcą kończyć z jaraniem,decyduja się na ograniczenie do dwóch fajek dziennie i są w stanie tego przestrzegać?Może nie do końca trafione porównanie ale coś w nim jest.
 
Trzy-brac wędkarska(bo o nich rozmawiamy,rybaków i kłusownicze ścierwo,także to z karta wędkarską pomijam w tej akurat dyskusji)wyj....ała w ciągu ostatnich kilkunastu lat z wód w naszym kraju takie ilosci drapieżników,także okazowych,że w tej chwili żadna wypuszczona nie jest jedną za dużo.Zawsze to może być zdrowa ryba z naturalnego,podstawowego stada,z mocnymi genami.Przez wiele lat jeszcze będzie u nas takich ryb za mało.

Ja lowie 5 lat z wody zabrałem +, - 2
15 sandaczy , 5 okoni , 1 szczupaka , 0 suma i w tym żadnych okazowych a no i koło 10 zarybieniowych Teczakow.
Złowiłem ryb mnóstwo samych okoni dobrze ponad 1000 i czy koledzy którzy obecnie sa 100% C&R tez moga z czystym sumieniem napisać ile ryb w swoim życiu złowili i wzięli .
Moze trza by sie zastanowić dlaczego rybostan naszych wód wyglada jak wyglada , wydaje mi sie ze choćbym łowił jeszcze lat 50 przy takiej ilości zabieranych ryb ,mogę niedoscignac niejednego wędkarza który mądry po szkodzie przerzucił sie na 100% c&r .

#209 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 28 grudzień 2017 - 17:08

I już widzę jednego Judasza na liście!!!!


Dawać go pod pręgierz :-) niech się spowiada
  • Alexspin lubi to

#210 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 28 grudzień 2017 - 19:24

To ja powiem nie, choć nie pamiętam, kiedy ostatnio zlowiona rybę zabrałem - chyba że 3 lata temu jakieś dorsze.
Lubię łowić na odcinkach, gdzie ni wolno zabierać ryb, albo nie łowię :-(.
Podobnie jeśli bym się z kimś umówił na jego wodę czy dostał info gdzie łowić nie bralbym ryb.
Ochrona okazów jak najbardziej. Ale chętnie widziałbym od czasu do czasu jakiegoś drapieżnika do zjedzenia - dajmy na to ze 2-4 szt. w roku.
Zawsze jest opcja pójść na komercje i spróbować coś złowić.
  • jozef.wielki.98 lubi to

#211 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 grudzień 2017 - 19:41

Dawać go pod pręgierz :-) niech się spowiada

ja tam proponuję ich na stos😁😁

Użytkownik Karas06 edytował ten post 28 grudzień 2017 - 19:56

  • Alexspin lubi to

#212 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3721 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 29 grudzień 2017 - 05:49

Czytam i czytam kolejne wpisy i jestem zmuszony powtórzyć:

Łomojamatkoboska, koleżanki i koledzy, nie stawiajcie znaku = między C&R a No Kill... :(

Czy na prawdę tak trudno odróżnić te zasady???!!!


Użytkownik Alexspin edytował ten post 29 grudzień 2017 - 05:50


#213 OFFLINE   robal12

robal12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 29 grudzień 2017 - 08:18

Catch & Release to nic innego jak limitowanie złowionych ryb zgodnie z przepisami ,jeśli dobrze pamiętam ta taka idea przyświecała Catch and Release Foundation. Polegało to akceptowanym kodeksie i sposobie postępowania w trakcie łowienia ryb i po ich złowieniu  np,haczyki bezzadziorowe ,używanie podbieraków bezwęzłowych ,ostrożne wpuszczanie ryb do wody ,itd.


  • Kotwic i Alexspin lubią to

#214 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3721 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 29 grudzień 2017 - 08:43

Dokładnie. Wystarczy poczytać to co zamieściłem na str. 8 w poście #150.

W tych ośmiu przykazaniach nic się nie mówi o zakazie zabierania ryb, to zasady postępowania ze złowioną rybą, jeśli zamierza się ją wypuścić na wolność po złowieniu!!!

 

Nie dajmy się zwariować! Jeśli wędkarz zabierze złowione ryby w celach konsumpcyjnych, a stosuje się do RAPR, nie wolno Go piętnować, bo nie popełnia wykroczenia, a tym bardziej przestępstwa! Natomiast powinien stosować C&R wobec tych ryb, których nie ma zamiaru zabrać, a jeśli odżegnuje się od tego i twierdzi stanowczo NIE dla C&R, to mam nadzieję, że tylko nie rozumie tej idei.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 29 grudzień 2017 - 09:11


#215 OFFLINE   Marcin Ostróda

Marcin Ostróda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaOstróda
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:G

Napisano 29 grudzień 2017 - 09:31


Nie dajmy się zwariować! Jeśli wędkarz zabierze złowione ryby w celach konsumpcyjnych, a stosuje się do RAPR, nie wolno Go piętnować, bo nie popełnia wykroczenia, a tym bardziej przestępstwa! Natomiast powinien stosować C&R wobec tych ryb, których nie ma zamiaru zabrać, a jeśli odżegnuje się od tego i twierdzi stanowczo NIE dla C&R, to mam nadzieję, że tylko nie rozumie tej idei.

 

I tu zgadzam się z przedmówcą


  • Alexspin lubi to

#216 OFFLINE   Kotwic

Kotwic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGiżycko

Napisano 29 grudzień 2017 - 09:32

Zdecydowani na NIE, też:

;)

 

Łomojamatkoboska, koleżanki i koledzy, nie stawiajcie znaku = między C&R a No Kill... :(

 

 

Dokładnie. Wystarczy poczytać to co zamieściłem na str. 8 w poście #150.

W tych ośmiu przykazaniach nic się nie mówi o zakazie zabierania ryb, to zasady postępowania ze złowioną rybą, jeśli zamierza się ją wypuścić na wolność po złowieniu!!!

 

Nie dajmy się zwariować! Jeśli wędkarz zabierze złowione ryby w celach konsumpcyjnych, a stosuje się do RAPR, nie wolno Go piętnować, bo nie popełnia wykroczenia, a tym bardziej przestępstwa! Natomiast powinien stosować C&R wobec tych ryb, których nie ma zamiaru zabrać, a jeśli odżegnuje się od tego i twierdzi stanowczo NIE dla C&R, to mam nadzieję, że tylko nie rozumie tej idei.

 

Ale, że pytanie zasadnicze autora wątku brzmi jak brzmi, to i odpowiedź adekwatna do pytania. :P  :lol: 

 

 

Ja znam założenia C&R, No Kill też znam, a jest i kilka innych opcji ochronnych.
Ale pomimo to swojego zdania nie zmienię. Zbyt wiele jest elementów składowych przy zarządzaniu ichtiofauną, by jednym pytaniem i odpowiedzią to określić.
A z kolei wyjaśnianie wszystkiego co ważne, wywoła ból głowy i d.py wielu rozmówców, wędkarzy i PASJONATÓW, co skończy się standardowym zamknięciem wątku przez co bardziej energicznych moderatorów. :(



#217 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3721 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 29 grudzień 2017 - 09:48

Niezależnie jak brzmi pytanie - faktycznie niezbyt fortunnie sformułowane - przyjmijmy właściwe jego rozumienie, tak jak w tytule tematu:

100% C&R przy połowie drapieżników.

Przecież stosując haki (kotwice) z zadziorami, lądując rybę na żwirowym brzegu nie wiem jeszcze czy ją zabiorę, bo może brakuje jej 1 cm do wymiaru, bo jest to sandacz w okresie ochronnym, bo jest to niesmaczny boleń, albo niejadalna z uwagi na ilość ości brzana. Nie jest to równe zasadzie no kill. 

Stosujmy zasadę C&R w każdym przypadku, w 100%%, a jeśli zdecydujemy że rybkę zabierzemy, to na pewno nie zaszkodzi to ani rybie, ani nam!


Użytkownik Alexspin edytował ten post 29 grudzień 2017 - 09:59


#218 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 29 grudzień 2017 - 10:20

Aleks zbieraj manatki i dawaj na spotkanie http://jerkbait.pl/t...9-grudnia-2017/


  • Alexspin lubi to

#219 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 29 grudzień 2017 - 10:28

Będziesz ?



#220 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3721 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 29 grudzień 2017 - 10:29

Bardzo chętnie gdybym wiedział wcześniej, ale właśnie wczoraj kupiłem bilety na Wojny Gwiezdne i idę z wnukami, nie mogę im sprawić zawodu... :(


  • S.N. lubi to