Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

100% C&R przy połowie drapieżników.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
485 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 grudzień 2017 - 22:58

Aktualizacja:

 

Pytanie brzmi: Czy jesteś za wypuszczaniem wszystkich ryb drapieżnych w PL według ogólnie pojętych zasad C&R?

 

Kto za:

 

- godski

- michal7709

- alexspin

- qcyk

- barthez204

- pisarz

- danekm

- siarq

- koval75

- nero htf

- rodu

- zbrojarz

- andru 77

- junakflyfishing

- czebaczek1

- erka

- marcinspin

- marek_moto

- kwinto

- rav00

- milijon

- rybson

- mik

- olo86

- malinabar

- grisza 78

- hektor

- drag

- pakul1206

- wonsz

- mat

 

Kto przeciw:

- krzysiu

- bułka

- szymon82

- gadda

- night walker

- tomek o

- olabo

- trzeci79

- pursuit

- karas06

- radekc1991

- mariusz79

- adasczeski

- anonymous

- kotwic

- darek k

- sacha

- delbanka

 

Niezdecydowani i neutral:

- pit1982



#262 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 30 grudzień 2017 - 23:29

Tak wtrącę jeszcze swoje trzy grosze, ponieważ wnikliwie czytając zadane w "ankiecie" pytanie, dochodzę do zdumiewającego wniosku: większość wypowiadających się, jak mniemam, nie zrozumiała pytania, które brzmi, przypomnę:

"Czy jesteś za wypuszczaniem wszystkich ryb drapieżnych w PL według ogólnie pojętych zasad C&R?"

 

To co, ryby które wypuszczacie traktujecie z przysłowiowego "buta"? Targacie je osęką, gripem, wyrywacie hak albo tarzacie po kamieniach czy piachu?? A może zajeżdżacie do kompletnego wypompowania rybę na sprzęcie UL tylko po to, aby pocieszyć się długim holem?? Nie pojmuję jak ktoś na takim forum może być przeciw! Bo @godski, wbrew pozorom, nie pyta czy ryby wypuszczacie czy nie, tylko o to czy ryby (wszystkie) wypuszczane traktujecie tak, jak mówi kanon zasad C&R....

 

Pomijam kwestię, którą @alexspin próbuje od kilku stron naświetlić, że polscy wędkarze nie rozróżniają zasad No Kill od C&R, bo temat na osobną dyskusję, a raczej wskrzeszenie kilku tematów, które były wielokrotnie wałkowane na forum. Kiedyś fajnie wyjaśniał tą kwestię Jerzy Kowalski. Polecam lekturę :)


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Rodu i Dano. lubią to

#263 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 31 grudzień 2017 - 20:27

Dawać Panowie śmiało! Głos oddany w ankiecie w niczym nie podważa efektów prowadzonej przez portal misji.. a bardzo dobrze świadczy o sile światopoglądu..



#264 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 660 postów

Napisano 31 grudzień 2017 - 21:11

Sławku drogi jak widze temat śledzisz , kolegów zachęcasz ale sam jeszcze nie określiłeś swoich poglądów w ankiecie ?

#265 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 grudzień 2017 - 21:57

Dla bezkompromisowego, rygorystycznego no kill, nie widzę niestety przedziału. A w szufladki wędkarskiego świata nie wlizę.. Postoję obok :)  

Jak to nie.



#266 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 31 grudzień 2017 - 23:14

8d991043166_brak_slow.jpg

 

https://en.wikipedia...ra_di_lanzo.jpg       ;)



#267 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1578 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 31 grudzień 2017 - 23:16

Nikogo nie chcę atakować moim pytaniem.

Czemu C&R oferujecie stosować tylko w PL?
Myślałem że kto wyznaje tę zasadę to stosuje ją wszędzie.

Użytkownik nurek28 edytował ten post 31 grudzień 2017 - 23:17

  • olabo i Alexspin lubią to

#268 ONLINE   Dawid@

Dawid@

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaCHRZANÓW

Napisano 01 styczeń 2018 - 02:35

Zdecydowanie tak .
11 lat temu zarazil mnie wędkarstwem castingowym (spiningiem) i muchowym na ciężko Paweł Jaworski. Przeprowadził mnie na skróty przez sprzet i technikę oraz co najważniejsze szacunek do ryb i środowiska wodnego jak i wpoił mi opiekę nad brzegami rzek i jezior ( nieważne czyje śmieci ważne żeby nie przejść koło problemu obojętnie.
Kiedyś na wyprawie powiedział żebym wzioł rybe którą złowilem zabrał do domu i przyrządził danie , nastepnego dnia zapytal mnie jak tam . Wszystko czego nauczył mnie wcześniej sprawiło ze czułem się z tym poprostu źle było mi głupio.
Przez 11 lat zabrałem z wody kilka ryb nie wiem czy 5 czy 7 lecz wiem że juz tego nie zrobie nie dlatego ze ryb w naszych wodach jest mało nie dlatego że jest taka moda .
Nie zabieram ryb bo nie potrafię, uwielbiam moja pasję i do tych jak mówię o rybach drapieżnych ( bo tylko te łowie i łowiłem ) "zwierzaki" są w tym wszystkim najważniejsze.

Użytkownik Dawid@ edytował ten post 01 styczeń 2018 - 02:38


#269 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 660 postów

Napisano 01 styczeń 2018 - 15:29

Drogi Dawidzie rozumiem ze jesteś wegetarianinem po prostu , czy szyneczkę ze sklepu na śniadanko a na obiad filet z kurczaka albo przysłowiowy schabowy ?
Moja żona tez chetnie je mięso ale jak jej tłumacze jak sie je pozyskuje jakie sa sposoby zabijania zwierząt i w jakich niegodnych warunkach czasem te biedne zwierzęta sa przetrzymywane i jak bardzo cierpią zanim wyladuja na naszym stole to szybko zamienia schabowego na brokuły .
Osobiście uważam ze jeśli mówimy o "zwierzakach" to lepiej zjeść przez nas upolowaną lub złowiona zwierzynę mając świadomość ze bez zbędnych cierpień została przez nas w miarę szybko i bezstresowo uśmiercona nizli napędzać rzeźnie w których co mozna było oglądać podczas reporterzy kręconych przez reporterów śledczych często dochodzi do wręcz co tu dużo mowić bestialstwa .
Wiec nie bądźmy hipokrytami .
( jeśli jesteś wegetarianinem to z gory przeprasżm ten tekst nie był dedykowany do Ciebie )

#270 OFFLINE   Dawid@

Dawid@

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaCHRZANÓW

Napisano 01 styczeń 2018 - 21:54

Drogi Panie Krzysztofie ma pan rację w 100% . Ale czy rozmowa tu o dzisiejszej gospodarce żywnościowej i jej kulturze ? . Akurat mam takie szczęście ze mięso dla siebie i dla rodziny pozyskuje sam z gospodarstwa teściów w związku z całą chemią dodawaną do mies i z tym ze jestem diabetykiem , po zawale mózgu i od 4 lat na kartkowej diecie , ale to tez nie jest tematem tego wądku .
Napisalem ze jestem za i dlaczego tak jest .
Napiszecie zaraz czy w związku z moja dietą i chorobą nie jadam ryb TAK JADAM , mieszkam w Chrzanowie kilka kilometrów od zatora doliny karpia , gdzie znajduja sie dziesiatki gospodarstw rybnych i tam kupuje ryby zresztą od zaprzyjaznionych Towarzyszy po kiju .

Nie odnosze sie teraz do Pana , ale nie sprowadzajmy rozmów to sytulacji by mozna o nich powiedzieć że są jak to gdzieś napisal Mekamil " Gra w szachy z gołębiem - rozwali wszystkie pionki nasra na szachownice i jeszcze powie ze wygrał "

Nie mam też nic przeciwko ludziom którzy zabieraja ryby , uważam ze jest to indywidualna sprawa , a mam tylko nadzieję i pokorne życzenie żeby było to Racionalne

Jak piszemy o C&R to nie opowiadajmy że dzieci w Afryce są głodne bo to nie ten temat.

Mam nadzieję że nikogo z grona nie uraziłem , jeśli tak przepraszam .

Z wędkarskim pozdrowieniem i szczęśliwego Nowego Roku Dawid Jankowski

Użytkownik Dawid@ edytował ten post 01 styczeń 2018 - 21:56


#271 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 660 postów

Napisano 01 styczeń 2018 - 22:57

Drogi Dawidzie ( jeśli oczywiście mogę w ten sposób jako ze forum jest koleżeńskie i dla forumowiczów po prostu Krzys ).
Osobiście po wczytaniu sie w Twoja odpowiedz bardzo podoba mi sie twoje podejście do tematu .
Jeśli wziąłeś mój tekst za bardzo do siebie serdecznie przepraszam , lecz razi mnie czasem skala hipokryzji na tym forum związanym z tematem C&R czy moze bardziej no kill.
Mysle ze przy każdym uczestniku ankiety Kolega Godski powinien wstawić tabelkę i niech każdy każdy z uczestników wpisze ile ryb w swoim życiu uśmiercił i wtedy wyjdzie kto tak naprawdę jest wędkarzem C&R już nie wspomnę o 100% no kill.
Jak to zaśpiewał kiedyś jeden jegomość " pamiętacie czy już zapomnieliście "
Z wyrazami szacunku " Krzysiu "
  • Dawid@ i kazo57 lubią to

#272 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3721 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 02 styczeń 2018 - 06:24

(...) Jednakże zamęczonej holem, bądź pokiereszowanej ryby nie zamierzam wypuszczać.

Właśnie C&R ma na celu, aby takich sytuacji było jak najmniej, o to w tym wszystkim chodzi. :)


  • Krzysiu lubi to

#273 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 02 styczeń 2018 - 08:28

Ja już się pogubiłem. Andrzej zadał pytanie "Czy jesteś za wypuszczaniem wszystkich ryb drapieżnych w PL według ogólnie pojętych zasad C&R?". Zapewne mam kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem, bądź umknęła mi wytłuszczona część zdania. Ale jeżeli chodzi o wypuszczanie zgodnie z zasadami, to jaki jest sens jego zadawania ! Wydaje mi się to oczywiste. Ale czy jestem za wypuszczaniem wszystkich ryb? Tu już sprawa nie jest tak oczywista. Jeżeli na kilkaset złowionych ryb - 2, 3 wg mnie nie mają szans na przeżycie, to wypuszczenie ich jest już marnotrawstwem.Nie piszę tu o rybach, których zabierać nie wolno. I zdaje sobie sprawę, że moja ocena może być błędna. 


  • HighRider, olabo i Alexspin lubią to

#274 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 02 styczeń 2018 - 10:45

Najlepiej ostatnio rozwijający  się watek na JB . ;) To byłoby i dobrze, ale więcej tu gówno burzy i bicia piany - pytanie jest konkretne -

Ja na Tak .

 

I nie mędrkujmy  ze tak ale jedna wezme w roku albo a co miał auto na mysli ,a po co mu to , a co z innymi rybkami, a co to sa zasady C&R, a co to no kill , itd itd.

Odpowiedz na te proste pytanie powinna byc jedna krotka ;Tak -Nie -Nie wiem .

A rozmówki na temat zasad C&R juz chyba byly wiec można napisać w danym wątku ew. założyć swój i polemizować . 

No i wyszło ze tez się rozpaplałem  :D


  • godski i Rodu lubią to

#275 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1692 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 02 styczeń 2018 - 12:23

Najlepiej ostatnio rozwijający  się watek na JB . ;) To byłoby i dobrze, ale więcej tu gówno burzy i bicia piany - pytanie jest konkretne -

Ja na Tak .

 

I nie mędrkujmy  ze tak ale jedna wezme w roku albo a co miał auto na mysli ,a po co mu to , a co z innymi rybkami, a co to sa zasady C&R, a co to no kill , itd itd.

Odpowiedz na te proste pytanie powinna byc jedna krotka ;Tak -Nie -Nie wiem .

A rozmówki na temat zasad C&R juz chyba byly wiec można napisać w danym wątku ew. założyć swój i polemizować . 

No i wyszło ze tez się rozpaplałem  :D

A ja trochę pomędrkuję  ;) :

czy  dobrze rozumiem pytanie Andrzeja ?

 

"Czy jesteś za wypuszczaniem wszystkich ryb drapieżnych w PL według ogólnie przyjętych zasad C&R"?

 

 Zakładając że C&R niekoniecznie jest no-kill, natomiast no-kill zawiera w sobie założenia C&R.

 

tak sformułowane pytanie zawiera pewną sprzeczność wewnętrzną i  = pytaniu "Czy jesteś za stosowaniem no-kill w stosunku do ryb drapieżnych w PL".

Tak odczytując pytanie odpowiedź brzmi - TAK


  • Paweł Bugajski, olabo i Alexspin lubią to

#276 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisano 02 styczeń 2018 - 14:20

 
 Zakładając że C&R niekoniecznie jest no-kill, natomiast no-kill zawiera w sobie założenia C&R.
 


Przepraszam, ze się wtrącę w kolejną dyskusję „od Adama i Ewy”, ale proponuję przyjęcie odwrotnego założenia.

Otóż, C&R zawiera w sobie „no kill”, natomiast „no kill” niekoniecznie jest jednoznaczne ze stosowaniem C&R ...

Dla ilustracji - obejrzałem dziś świeżo wstawiony filmik o łowieniu troci w Bałtyku ... niewątpliwie ilustruje „no kill” - wszak żadna ryba nie dostała pałką po łbie ani nie została uśmiercona innym sposobem - jednak z C&R miało to najczęściej niewiele wspólnego ...

Można powiedzieć, że do „no kill” wystarcza samo, nawet byle jak wykonane, „R” z C&R, z pominięciem „C&” ... ;-)

Pozdrawiam serdecznie

Jerzy Kowalski
  • bartsiedlce, Rheinangler i Rodu lubią to

#277 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 02 styczeń 2018 - 14:25

Wiec jak juz wspomnialem dla mnie obydwa terminy oznaczaja to samo. Zapytalem rowniez moich amerykanskich kolegow "po fachu" jaka jest roznica pomiedzy "c&r" a "no-kill". Dla nich rowniez obydwie terminologie oznaczaja to samo. Wiec aby nie prowokowac ponownie niepotrzebnych nieporozumien w definiowaniu tego co  oznacza jedno, a co drugie stwierdzam, ze nie jestem za Catch & Release w forumowym tego slowa znaczeniu. Mozna mnie wiec z listy skreslic.

 

Jestem podobnie jak Slawek (slawek_2348) za stosowaniem no-kill w stosunku do ryb drapieznych w Polsce (gdy w Polsce wedkuje) lub gdziekolwiek indziej.



#278 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3721 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 02 styczeń 2018 - 14:38

(... ) Otóż, C&R zawiera w sobie „no kill”, natomiast „no kill” niekoniecznie jest jednoznaczne ze stosowaniem C&R ...(...)

Właśnie odwrotnie, jestem tego samego zdania co Sławek (2348). No Kill bez C&R, to jak stosunek bez gry wstępnej, ale niech każdy myśli i robi jak uważa. Wyłączam się z dyskusji, bo nie prowadzi do niczego (nie mylić z Nietzschem)... ;)

 

PS

Ryszardzie, bez obrazy ale pojęcie Yankesów nie tylko w tej, ale w wielu innych dziedzinach nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem i wiedzą, przykre, ale prawdziwe... :(


Użytkownik Alexspin edytował ten post 02 styczeń 2018 - 14:42

  • Krzysiu lubi to

#279 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1692 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 02 styczeń 2018 - 15:05

Przepraszam, ze się wtrącę w kolejną dyskusję „od Adama i Ewy”, ale proponuję przyjęcie odwrotnego założenia.

Otóż, C&R zawiera w sobie „no kill”, natomiast „no kill” niekoniecznie jest jednoznaczne ze stosowaniem C&R ...

Dla ilustracji - obejrzałem dziś świeżo wstawiony filmik o łowieniu troci w Bałtyku ... niewątpliwie ilustruje „no kill” - wszak żadna ryba nie dostała pałką po łbie ani nie została uśmiercona innym sposobem - jednak z C&R miało to najczęściej niewiele wspólnego ...

Można powiedzieć, że do „no kill” wystarcza samo, nawet byle jak wykonane, „R” z C&R, z pominięciem „C&” ... ;-)

Pozdrawiam serdecznie

Jerzy Kowalski

Szanowny Panie Jerzy, szanując Pański autorytet, w zasadzie po Pańskim wpisie powinienem posypać głowę popiołem, ale pozwolę sobie (być może błędnie) uważać nadal "no-kill" za pojęcie szersze, obejmujące w sobie "C&R".

Tak w ogóle to już była taka dyskusja:

http://jerkbait.pl/t...-no-kill/page-6


Użytkownik slawek_2348 edytował ten post 02 styczeń 2018 - 15:26

  • Krzysiu i Alexspin lubią to

#280 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 02 styczeń 2018 - 15:17

Szanowny panie Jerzy, szanując Pański autorytet, w zasadzie po Pańskim wpisie powinienem posypać głowę popiołem, ale pozwolę sobie (być może błędnie) uważać nadal "no-kill" za pojęcie szersze, obejmujące w sobie "C&R".

Tak w ogóle to już była taka dyskusja:

http://jerkbait.pl/t...-no-kill/page-6

:good:


  • Paweł Bugajski lubi to