Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Serwisowanie kołowrotków Shimano

serwis shimano

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3037 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 02 marzec 2016 - 12:58

Masakra ale właściciel mogł uczynic takie zniszczenia w 2 godziny....widziałem cos podobnego po 2 godz dobrego dorszowania nieodpowiednim młynkiem a co gorsze z lekka rozluzowanym :-), przy poprzednim serwisie mogło tego nie być....
  • Porucznikcolombo lubi to

#202 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 02 marzec 2016 - 13:44

Jak wrócę z roboty to wykąpię młynek w izopropanolu i dokładnie obejrzę stan przekładni.

 

Potem go wysmaruje świeżym smarem (tylko jakim? próbuję się dowiedzieć w innym wątku z naszego forum :) ) i pokręcę mając nadzieję, że pomoże.



#203 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 02 marzec 2016 - 15:15

Nie jest to wielki młynek do orania to niebieskim Pennem potraktuj i będzie ci fajnie śmigał. Za duzo kombinujesz :-)

#204 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 02 marzec 2016 - 17:26

udzieliłem odpowiedzi w innym wątku,ale ostatecznie wybrać musisz sam.osobiście lubię smary które są ciągnące i kleiste lecz do twojego stradica trzeba je rozcieńczać oliwką bo spowolnią pracę.chodzi tu o smar ogólnego stosowania militec-1 lub shimano premium grease.jeśli przekładnia wykazuje wytarcia możesz się ratować tymi specyfikami.

a jeśli wolisz smary miękkie po których młynek lekko kręci lecz według mnie bardziej jest wyczuwalna praca przekładni to wszystkie jak koledzy radzą;ardent,qantum,penn itp.



#205 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 marzec 2016 - 17:28

udzieliłem odpowiedzi w innym wątku,ale ostatecznie wybrać musisz sam.osobiście lubię smary które są ciągnące i kleiste lecz do twojego stradica trzeba je rozcieńczać oliwką bo spowolnią pracę.chodzi tu o smar ogólnego stosowania militec-1 lub shimano premium grease.jeśli przekładnia wykazuje wytarcia możesz się ratować tymi specyfikami.

a jeśli wolisz smary miękkie po których młynek lekko kręci lecz według mnie bardziej jest wyczuwalna praca przekładni to wszystkie jak koledzy radzą;ardent,qantum,penn itp.

Na Quantumie i Pennie nie czuć przekładni w młynkach. Chyba że zęby albo zawieszenie piniona i koła jest naruszone.



#206 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 02 marzec 2016 - 17:35

Ktos kiedys chyba cos pisal ze smar i oliwka Quantum nie nadaja sie do kolowrotkow shimano.?? Dla mnie troche dziwne.

#207 OFFLINE   bass2

bass2

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 02 marzec 2016 - 22:29

Na Próchnika masz tego dziadka on tez bardzo fajnie naprawia. Nie tylko patyki ale i młynki. Mi ostatnio knoba dorabiał razem z nowa ośką knoba. Pełna profeska za 18 zł ....czyt jak za darmo.

Możesz podać jakiś namiar,może tel,



#208 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 02 marzec 2016 - 22:33

Próchnika 28 , Afa Fishing ,504825869. Ciężko ci się będzie z nim przez tel dogadac ,lepiej podjechać i pokazać o co chodzi...

Użytkownik przemow edytował ten post 02 marzec 2016 - 22:36


#209 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 marzec 2016 - 23:29

Ktos kiedys chyba cos pisal ze smar i oliwka Quantum nie nadaja sie do kolowrotkow shimano.?? Dla mnie troche dziwne.

Bzdura.



#210 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 03 marzec 2016 - 00:02

Tak tez myslalem :)

#211 OFFLINE   bass2

bass2

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 03 marzec 2016 - 19:00

Wielkie dzięki,uzbierało się kilka wędek które należy naprawić,bo to skarby z lat 90-tych,na szczęście to nie uszkodzenia blanku a wymiana niektórych ułamanych przelotek ,raz jeszcze wielkie dzięki

 

Próchnika 28 , Afa Fishing ,504825869. Ciężko ci się będzie z nim przez tel dogadac ,lepiej podjechać i pokazać o co chodzi...


  • pietryk lubi to

#212 OFFLINE   Maciek M

Maciek M

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaRytro
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:M

Napisano 05 marzec 2016 - 17:15

Witam
 
Dzisiaj podczas łowienia w jakiś dziwny sposób odpadło mi plastikowe pokrętło od dolnego hamulca. Jest to nowy kołowrotek Shimano Stradic 2500 GTM-RC
Mam też starszy model Shimano i takiego pokrętła odkręcić nie idzie ręcznie za bardzo więc nie rozumiem jak mogło to odpaść? ale cóż stało się.
Chciałbym się dowiedzieć gdzie mógłbym zamówić taką część? czy to musi być tylko do tego modelu Stradic czy może być z jakiegoś innego modelu będzie pasować?
Samemu można to zamontować czy raczej z jakiegoś serwisu trzeba korzystać?
 
Z góry dziękuje za poradę i pozdrawiam
Maciek


#213 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 marzec 2016 - 20:02

Witam.

Możecie  mi polecić kogoś kto w miarę szybko i dobrze zajął by się moim rarenium bo ostatnio nie chodzi tak jak powinien a sam nie chcę zaglądać bo się nie znam


Użytkownik Łukasz.t edytował ten post 06 marzec 2016 - 20:02


#214 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 marzec 2016 - 20:17

Łukasz Profil Nieaktywny otworzył PGR  :D



#215 OFFLINE   esox81

esox81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Patryk

Napisano 10 marzec 2016 - 23:26

witam koledzy mam problem z moim stradic 3000 gtm japan mianowicie nwija zylke po stozku na gorze jest szerzej może ktoś pomoc? pozdr



#216 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 10 marzec 2016 - 23:30

Miałem ten sam problem trzeba dodać podkładkę pod szpulkę poszukaj jest to opisane na forum, pozdrawiam

#217 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 11 marzec 2016 - 02:57

Miałem ten sam problem trzeba dodać podkładkę pod szpulkę poszukaj jest to opisane na forum, pozdrawiam

To nie jest kołowrotek z przednim hamulcem :) .



#218 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Arek

Napisano 11 marzec 2016 - 05:44

witam koledzy mam problem z moim stradic 3000 gtm japan mianowicie nwija zylke po stozku na gorze jest szerzej może ktoś pomoc? pozdr



Szpula jest rozbieralna.
Pod przyciskiem którym zdejmujemy szpule są metalowe podkładki.
Jest tam też wygięty drucik, który w Twoim przypadku- powinien być na samym dole, pod wszystkimi podkładkami.
Jeśli to nie pomoże- zastosuj patent opisany przez Łukasza- odpowiedniej średnicy termokurczliwa rurka odpowiednio docięta wsadzona pomiędzy szpule a poprzeczny klin na ośce stabilizujący szpule.

#219 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 11 marzec 2016 - 11:05

To nie jest kołowrotek z przednim hamulcem :) .

 

wiem Kolego :) pod szpulą jest metalowy trzpień poprzeczny w osi i da się nim unieść szpulę do góry, a jak nie wystarczy to Arek opisał kolejny krok :)



#220 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 11 marzec 2016 - 13:18

wiem Kolego :) pod szpulą jest metalowy trzpień poprzeczny w osi i da się nim unieść szpulę do góry, a jak nie wystarczy to Arek opisał kolejny krok :)


Ale ja odpisałem koledze deejaybiały,Tobie przecież nie muszę tego pisać,a nawet mi nie wypada :P .





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: serwis, shimano