Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3539 odpowiedzi w tym temacie

#3201 OFFLINE   rafalsky

rafalsky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • Lokalizacjajaskrów
  • Imię:rafal

Napisano 20 lipiec 2023 - 17:38

https://www.scandina...org/nb/node/224 to odnosnie biwakowania.
  • wojto-ryba i Sailfish lubią to

#3202 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 20 lipiec 2023 - 19:33

Tydzień temu wróciłem z wyjazdu za Szwecji na którym padło nam auto kiedy zatrzymaliśmy się by ocenić rzekę,spędziliśmy tam trzy dni z rozłożonym namiotem w oczekiwaniu na lawetę i auto z PL.Nie dostaliśmy mandatu mimo że mijało nas w tym czasie sporo aut,policja się nie pojawiła być może mieliśmy szczęście.
Za to rzeka piękna.db374f3ce379a4c2aafc96201f2c9583.jpgc45a7e302771a0b784f0b64f7f3e9849.jpgf6c3894d24f6f6361f06a123ae0d398a.jpg

Wysłane z mojego 22101316G przy użyciu Tapatalka
  • Rodu, TrikWe i Sailfish lubią to

#3203 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1908 postów
  • Imię:Robert

Napisano 20 lipiec 2023 - 21:00

Rzeczka ,,cud,malina".



#3204 OFFLINE   inzynier

inzynier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 lipiec 2023 - 10:48

Cześć,

 

Jakby ktoś miał ochotę połowić na Vanern - największym jeziorze w Szwecji to szukamy jednej osoby w terminie 25.08 - 04.09. Wyjazd prywatny, wypadła nam jedna osoba ze składu. Zainteresowanych zapraszam na priv.


  • kopszmercen lubi to

#3205 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2166 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 24 lipiec 2023 - 11:49

Cześć,

 

Jakby ktoś miał ochotę połowić na Vanern - największym jeziorze w Szwecji to szukamy jednej osoby w terminie 25.08 - 04.09. Wyjazd prywatny, wypadła nam jedna osoba ze składu. Zainteresowanych zapraszam na priv.

w tym okresie w okolicy Amal (zachodnia część) masz Predator Sweden, na ten moment ponad 60 drużyn, więc może być konkurencja na miejscówkach przez 3 dni (31.08-02.09)



#3206 OFFLINE   inzynier

inzynier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 lipiec 2023 - 16:39

w tym okresie w okolicy Amal (zachodnia część) masz Predator Sweden, na ten moment ponad 60 drużyn, więc może być konkurencja na miejscówkach przez 3 dni (31.08-02.09)

 

To będzie można wystartować ;).

 

A co do ilości łódek - to nie ma prawie żadnego znaczenia. Tam jest taki ogrom wody i miejscówek - że dla 500 łodzi pewnie miejsce by się znalazło.

Nawet jak założysz że łowimy na 1/4 części zbiornika na północno zachodniej stronie, to  jest to ponad 1400 km2 wody (10x wiecej od Śniardw)

Także pewnie z 500 km linii brzegowej i trzy razy tyle przy skałach na tym obszarze.


  • Og2 lubi to

#3207 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • Imię:Krz

Napisano 25 lipiec 2023 - 17:39

w tym okresie w okolicy Amal (zachodnia część) masz Predator Sweden, na ten moment ponad 60 drużyn, więc może być konkurencja na miejscówkach przez 3 dni (31.08-02.09)


Tam może być i 500 drużyn to nic nie zmienia, widok jest jak na plaży nad Bałtykiem , końca nie widać ;)

#3208 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 03 wrzesień 2023 - 10:12

Łowił ktoś w tym sezonie na Boren? Zaczynamy dzisiaj ale nie było nas kilka lat na tym akwenie. Słyszałem o tym że miesiarstwo mnóstwo ryby pozabierało w poprzednaich sezonach. Na licencji juz widełki wprowadzone na szczupaka, limit na okonia, zakaz trollingu do października i limit dwóch wędek na osobę. Została tam jakaś ryba?


Użytkownik andrew edytował ten post 03 wrzesień 2023 - 10:15


#3209 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1908 postów
  • Imię:Robert

Napisano 03 wrzesień 2023 - 12:17

Łowił ktoś w tym sezonie na Boren? Zaczynamy dzisiaj ale nie było nas kilka lat na tym akwenie. Słyszałem o tym że miesiarstwo mnóstwo ryby pozabierało w poprzednaich sezonach. Na licencji juz widełki wprowadzone na szczupaka, limit na okonia, zakaz trollingu do października i limit dwóch wędek na osobę. Została tam jakaś ryba?

Jakie masz widełki na szcupaka ?



#3210 OFFLINE   rafalsky

rafalsky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • Lokalizacjajaskrów
  • Imię:rafal

Napisano 03 wrzesień 2023 - 12:44

Jakie masz widełki na szcupaka ?


min 40cm max 80cm 3 sztuki dziennie .

#3211 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 03 wrzesień 2023 - 14:59

Łowił ktoś w tym sezonie na Boren? Zaczynamy dzisiaj ale nie było nas kilka lat na tym akwenie. Słyszałem o tym że miesiarstwo mnóstwo ryby pozabierało w poprzednaich sezonach. Na licencji juz widełki wprowadzone na szczupaka, limit na okonia, zakaz trollingu do października i limit dwóch wędek na osobę. Została tam jakaś ryba?

Jak zaczynacie dzisiaj to łówcie i dajcie tu znać, co i jak  ;)



#3212 OFFLINE   roobek

roobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:robert
  • Nazwisko:bobak

Napisano 04 wrzesień 2023 - 14:51

Cześć
Był ktoś może w tym roku na Foxen ?? A może i jest 🤔 ??
Będę bardzo wdzięczny za info jak tam rybki współpracują , jaka temp. i stan wody ? W kraju ciężki rok z zębatym przynajmniej na moich stałych jeziorach. Liczę że nadrobię w Szwecji wyjeżdżamy 22.09. Pozdrawiam

#3213 OFFLINE   rafalsky

rafalsky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • Lokalizacjajaskrów
  • Imię:rafal

Napisano 04 wrzesień 2023 - 19:38

Cześć, woda w Foxen po ostatnich opadach mocno przybrała , jezioro mocno dolane . Temperatury wody nie znam, ale gdzieś w necie znalazłem że ma 17°C , jak Ci bardzo zależy to zmierzę jutro :) Ja osobiście bardzo rzadko tam wędkuję , ale mam kolege z pracy co trolinguje systematycznie jezioro , mówił ze kiepski rok jest i szczupaka bardzo cieżko złowić ostatnio coś wspominał o jakimś co podchodził pod 5 kilo. Co roku miejscowi organizowali sobie zawody wędkarskie w połowie szczupaka , w tym roku polowali na okonia bo szczupaka jak na lekarstwo. Może Wam się poszczęści , ale limit na szczupaka 80cm max chyba nie bez powodu wprowadzili.

#3214 OFFLINE   roobek

roobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:robert
  • Nazwisko:bobak

Napisano 05 wrzesień 2023 - 07:25

No to mnie pocieszyłeś 😒. U mnie na jeziorach też z jakiegoś powodu szczupak nie chce współpracować, na chwile obecną obstawiam pogodę bo nic innego nie przychodzi mi do głowy.
Zostało jeszcze trochę czasu może się coś ruszy, mam taką nadzieję.
Jeśli chodzi o okonie to nastawiliśmy sie na nie dwa lata temu i mielismy bardzo fajne wyniki no ale to bylo dwa lata temu 🙄
Dziękuję bardzo za informację. Jeśli będziesz miał jakieś newsy to bardzo proszę daj znać.
Pozdrawiam Robert i życzę udanych połowów.

#3215 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 13 wrzesień 2023 - 15:51

Jak zaczynacie dzisiaj to łówcie i dajcie tu znać, co i jak  ;)

Boren w tym sezonie wyraźnie słabsze łowisko niż w poprzednich. Łowiliśmy w 6 osób przez sześć dni. Największy szczupak 95cm, największy okoń nie przekroczył 30cm. Mięsiarskie ekipy z Czerniakowa zrobiły swoje, ryb jest dużo mniej niż w ubiegłych sezonach nawet na echu. Ponadto pojawiły się stada kormoranów. Woda miała 19 stopni, ciśnienie 1020 hektopaskali co również nie pomogło. Tradycyjnie najlepsze były gumy na główkach 15-20 gram, szczupak stał nisko  i żerował na rakach. Na drugim miejscu tonące jerki. Inne przynęty nie dawały ryb. 



#3216 OFFLINE   janekmarczyk

janekmarczyk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • Lokalizacjapolska
  • Imię:jan
  • Nazwisko:marczyk

Napisano 18 wrzesień 2023 - 13:49

jak obecnie zeruje szczupak na poludniu szwecji? niedlugo planuje jechac, jestem ciekaw na co sie nastawiac

#3217 OFFLINE   roobek

roobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:robert
  • Nazwisko:bobak

Napisano 18 wrzesień 2023 - 16:34

Ja zawsze nastawiam się na grubo 🤭🤭🤭 po to jadę do Szwecji 😂😂 Żart oczywiście myślę że w tych urlopach wędkarskich nie chodzi tylko i wyłącznie o ryby 🤪 całodzienne wędkowanie w doborowym towarzystwie to klucz do sukcesu a i tak zawsze łowimy grubiej i więcej niż w Polsce 😉
Swoją drogą startujemy 22.09 na Foxen jak coś to dam znać co tam się dzieje. Pozdrawiam i połamania 😁
  • Rebel64 i Og2 lubią to

#3218 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 18 wrzesień 2023 - 22:41

Własnie wróciłem z Sommen.
Na echo masa ryb. Jeszcze nigdzie tyle nie widziałem a jeżdżę już ponad 10 lat do Szwecji.. Szczupak pływa na głebinie.
W krzakach tylko pistolety.
Woblery schodzące na 5-6m dawały radę.
Koledzy też łapali na małe gumki - tak 4-7 cm z ciężkimi głowkami . Tylko trzeba długo na opad czekac.
Szwedzi tylko sandacze cwiczyli. Polecam piękne jezioro z masą zatok i rzeka wpadająca do jeziora

Wysłane z mojego motorola edge 30 fusion przy użyciu Tapatalka
  • roobek lubi to

#3219 OFFLINE   roobek

roobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:robert
  • Nazwisko:bobak

Napisano 19 wrzesień 2023 - 06:04

Gratulacje 👌👌👌 na Sommen byliśmy 4 lata temu masa pięknych garbusów i dużo mniejszego szczupaka spod kamieni i krzaków. Na dużego trzeba było czekać do wieczora koło 22 ekran na sądzie wyglądał jakby ktoś demo włączył i wtedy również wychodziły grube kaczory które zerowany na ławicach. No ale to był czerwiec z tego co pamiętam. Woda jak najbardziej do polecenia, bardzo chętnie bym tam wrócił. Ale sandacze 🫢 nikt z nas tam nie złapał nawet jednego 😒

#3220 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 wrzesień 2023 - 11:39

Ktoś ma w miarę świeże informacje o Nommen? Kiedyś wręcz legendarne jezioro sandaczowe a teraz...? 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych