Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3414 odpowiedzi w tym temacie

#801 OFFLINE   Maniek Hunter

Maniek Hunter

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaPomorze Środkowe

Napisano 07 czerwiec 2019 - 14:10

Kolejna tura. 11.00 - 14.30
Zatoki wskazane przez Eventur.
Jerki, Westiny i puls shady gorące od rzucania. Bez kontaktu z rybą. Woda ok 19-20 stopni. Na echo pustki.
Pewnie nie potrafimy łowić ...
  • analityk i Fiskare lubią to

#802 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 07 czerwiec 2019 - 14:15

25/05 na promie w czasie powrotu ze Szwecji rozmawialiśmy z ekipa, która wracała z Jutern i zaliczyli sandacza 11kg i raczej chwalili wodę. Wiec to albo pogoda albo umiejętności albo szczęście


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • analityk lubi to

#803 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 07 czerwiec 2019 - 14:20

Kolejna tura. 11.00 - 14.30
Zatoki wskazane przez Eventur.
Jerki, Westiny i puls shady gorące od rzucania. Bez kontaktu z rybą. Woda ok 19-20 stopni. Na echo pustki.
Pewnie nie potrafimy łowić ...

Odpuśćcie zatoki wskazane przez Eventur, Ich tam teraz na miejscu nie ma, włączcie swoje myślenie. Inaczej się ugotujecie umysłowo....to tak ode mnie. 3 razy byłem z Eventurem i nigdy nie zadziałały miejsca wskazane przez nich. Nie to, że źle doradzają - zawsze warto sprawdzić ale nie na siłę katować - miejsca które były dobre rok temu, albo miesiąc temu teraz są pewnie puste...


Użytkownik malcz edytował ten post 07 czerwiec 2019 - 14:21

  • analityk lubi to

#804 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 czerwiec 2019 - 15:03

25/05 na promie w czasie powrotu ze Szwecji rozmawialiśmy z ekipa, która wracała z Jutern i zaliczyli sandacza 11kg i raczej chwalili wodę. Wiec to albo pogoda albo umiejętności albo szczęście


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Są tam klocki takie, oj są. 


  • analityk lubi to

#805 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1890 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 czerwiec 2019 - 20:53

Szczere wypowiedzi z porażek, nieczęsto się czyta. Szacun.

 

Bardzo lubię tą wędkarską mordęgę na tygodniówkach w Szwecji ale zwykle nie jest łatwo. Czasami na prawdę ciężko. Ale i tak znowu pojadę :).  Dla mnie kiepski dzień w Szwecji to średnio 5 ryb dziennie ale bywało po 1-2 sztukach na dzień :(.

 

Kombinować trzeba, wnioski starać się wyciągać z małych sygnałów od przyrody i walczyć do końca (statystyka też się liczy - im więcej dobrych rzutów tym więcej szans).

 

Współczuję wyników ale zazdroszczę mimo wszystko pobytów nad wodą (nawet najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego w pracy - warto to sobie przypominać na pocieszenie).

 

Powodzenia.


Użytkownik analityk edytował ten post 07 czerwiec 2019 - 21:01


#806 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 07 czerwiec 2019 - 21:46

Współczuję wyników ale zazdroszczę mimo wszystko pobytów nad wodą (nawet najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego w pracy - warto to sobie przypominać na pocieszenie).

 

 

 

Nie zgodzę się, w najlepszy dzień w pracy złowiłem sześć metrowych szczupaków :D


  • golsyl, Pumba i Krisu23 lubią to

#807 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 09 czerwiec 2019 - 07:30

nie chcąc dublować tego samego, jest na jb mój opis wyjazdu z drugiej połowy maja


  • xnt@, Zyga102 i Czechofil lubią to

#808 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 09 czerwiec 2019 - 18:27

Dzisiaj krótko, godzina po powrocie z Jamtlandii - na 6 osób 4 metrówki, kilka 90-100, dużo 75-90, stosunkowo mało "pistoletów" ,trochę  przyzwoitych okoni (35-40) , trochę lipieni, pstrąg. Szczupaki w zupełnie innych miejscówkach niż rok temu w podobnym terminie. Woda na początku ok 9 st. pod koniec 11 -12.


  • malinabar i BOB lubią to

#809 OFFLINE   Darek Koralewski

Darek Koralewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaNorrköping
  • Imię:Darek
  • Nazwisko:Koralewski

Napisano 09 czerwiec 2019 - 20:58

U mnie woda 20*C, sporo aktywności przy trzcinach, odprowadzenie metrówki, jeden 60cm siadł no i okoń 44cm plus kilka brań na Westin Bloodteez

#810 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 10 czerwiec 2019 - 19:25

A dzisiaj kilka zdjęć i  trochę kryptoreklamy (ale wewnętrznej to może mod nie wyrzuci):

-lipienie największe, ale najrzadziej na obrotówki od Ubika, chętnie brały także na wyroby Zbyszekczos, konio 79, i jigi Niedziela (najwięcej brań,ale najmniejsze),

- okonie i szczupaki wyżarły mi cały zapas "jagód" od Cyprysa, nie gardziły też wyrobami Toffiego.

Załączone pliki


Użytkownik slawek_2348 edytował ten post 10 czerwiec 2019 - 19:45


#811 OFFLINE   Rraptor

Rraptor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Lublin

Napisano 11 czerwiec 2019 - 12:32

Trochę ponarzekam...

 

1) w tym roku w Polsce: około 10x 80cm+, 7x 90cm+, 2x 100cm+ (w tym 114 cm); (7 dni)

2) w Szwecji: 2x 80 cm+ (7 dni);

 

Mój drugi nieudany wędkarsko wypad do SE. Czy bardziej polecacie Finlandię na przyszłość?



#812 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 11 czerwiec 2019 - 12:44

Ja bardziej polecam nie miejsce, a warunki pogodowe :-)

 

Podejrzewam, że w Finlandii też można zerować, jak się natura uprze.


  • analityk i MarCinFin lubią to

#813 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 11 czerwiec 2019 - 13:02

Trochę ponarzekam...

 

1) w tym roku w Polsce: około 10x 80cm+, 7x 90cm+, 2x 100cm+ (w tym 114 cm); (7 dni)

2) w Szwecji: 2x 80 cm+ (7 dni);

 

Mój drugi nieudany wędkarsko wypad do SE. Czy bardziej polecacie Finlandię na przyszłość?

Jak masz miejsce w Pl z takim rybostanem, to do SE albo FIN  możesz jeździć krajoznawczo albo na grzyby. B)


  • analityk lubi to

#814 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 11 czerwiec 2019 - 13:18

Trochę ponarzekam...

1) w tym roku w Polsce: około 10x 80cm+, 7x 90cm+, 2x 100cm+ (w tym 114 cm); (7 dni)
2) w Szwecji: 2x 80 cm+ (7 dni);

Mój drugi nieudany wędkarsko wypad do SE. Czy bardziej polecacie Finlandię na przyszłość?


Przeczytaj temat Finlandią i relację kolegi @Bob z majówki

To jest moim zdaniem kwestia wody i warunków pogodowych


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#815 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 11 czerwiec 2019 - 13:24

Trochę ponarzekam...

 

1) w tym roku w Polsce: około 10x 80cm+, 7x 90cm+, 2x 100cm+ (w tym 114 cm); (7 dni)

2) w Szwecji: 2x 80 cm+ (7 dni);

 

Mój drugi nieudany wędkarsko wypad do SE. Czy bardziej polecacie Finlandię na przyszłość?

Wielu z nas, forumowiczów nie osiąga takich wyników w Se jak Ty w Pl. Gratulacje. Natomiast najbliższe lata jeśli chodzi o łowienie w Szwecji trochę chyba namieszają w terminach wyjazdów. Wiosna nie wiadomo kiedy przechodzi w lato itd itp


Użytkownik bassy edytował ten post 11 czerwiec 2019 - 13:28


#816 OFFLINE   Darek Koralewski

Darek Koralewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaNorrköping
  • Imię:Darek
  • Nazwisko:Koralewski

Napisano 11 czerwiec 2019 - 16:09

Ja mieszkam w Szwecji i nie mam wyjazdu bez ani jednej ryby ale łowie na niedużym, mało znanym jeziorze. Niezależnie od pogody albo jakiś okoń 40cm albo szczupaki około 85-90cm
  • Rebel64 i Rraptor lubią to

#817 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaMalmö
  • Imię:Maciej

Napisano 11 czerwiec 2019 - 17:37

Ja mieszkam w Szwecji i nie mam wyjazdu bez ani jednej ryby ale łowie na niedużym, mało znanym jeziorze. Niezależnie od pogody albo jakiś okoń 40cm albo szczupaki około 85-90cm

 

Ja też mieszkam w Szwecji i też nie miewam zupełnie bezrybnych wyjazdów, ale kolegom chodzi o to, że jak w Skandynawii nie wyciąga się kilkudziesięciu ryb na łódkę dziennie, to są "zmarnowane" pieniądze i czas :)


  • Gadget lubi to

#818 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 11 czerwiec 2019 - 18:29

Ja mieszkam w Szwecji i nie mam wyjazdu bez ani jednej ryby ale łowie na niedużym, mało znanym jeziorze. Niezależnie od pogody albo jakiś okoń 40cm albo szczupaki około 85-90cm

 Postępuję podobnie ,jak Ty Darku - szukam małej i trudnej (zaczepy ,słaby dostęp itd. ) wody ,tam zawsze się coś czai .W dużych łowiskach gorzej .Kwestią oddzielną jest pogoda - brak jakichkolwiek reguł od początku roku ,wliczając łowienie na lodzie .


  • MarCinFin lubi to

#819 OFFLINE   Grego

Grego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 czerwiec 2019 - 21:48

Drodzy Forumowicze,

wkrótce wybieram się do Laponii (Dorotea z oferty Eventura), w związku z czym mam uprzejmą prośbę do tych, którzy właśnie stamtąd wrócili (lub jeszcze są), bądź byli w poprzednich sezonach i zechcieliby podzielić się swoimi doświadczeniami. Trochę informacji już zebrałem, ale - jak wiadomo - wiedzy nigdy dość. Wszelkie spostrzeżenia mile widziane; z góry dziękuję.

Pozdrawiam,

Grego


  • analityk lubi to

#820 OFFLINE   Rraptor

Rraptor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Lublin

Napisano 12 czerwiec 2019 - 11:38

Ja też mieszkam w Szwecji i też nie miewam zupełnie bezrybnych wyjazdów, ale kolegom chodzi o to, że jak w Skandynawii nie wyciąga się kilkudziesięciu ryb na łódkę dziennie, to są "zmarnowane" pieniądze i czas :)

 

Osobiście nie mam takiego ciśnienia na rybę. Ważne, żeby rybostan pozwalał na złapanie kilku dziennie lub żeby była szansa na potworka. Niemniej, już drugi raz towarzyszyła mi osoba początkująca, której "obiecałem", że w Szwecji połapiemy, że będą częściej brania niż na polskich jeziorkach etc. Chyba zawód tych osób boli najbardziej, bo ja po kilku latach spinningu to zawsze coś wyciągnę. To tym osobą chciałem pokazać jaką frajdą może być wędkowanie i walka z rybą (regularna). Niestety dwa razy się przejechałem.

 

K.


  • analityk lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych