Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3451 odpowiedzi w tym temacie

#1741 OFFLINE   hardy50

hardy50

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Bartek

Napisano 08 październik 2020 - 16:34

Właśnie tak 👍😀

#1742 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 08 październik 2020 - 17:37

Zarezerwowałeś, ale nie organizujesz, czyli w przyszłym roku znowu jedziesz sam?

niekoniecznie sam ,ale nie o wszystkim muszé pisac.Mam rózne opcje ale jedno jest pewne ze jezeli jednak ktos bédzie chcial jechac to zaliczka jest obowiázkowa .Nie zamierzam nikogo szukac ,jezeli ktos bédzie chcial do Szwecji jechac to sam mnie znajdzie.



#1743 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 08 październik 2020 - 18:41

@Krzysztof....piszesz:

 

"Drogi kolego nie ma takiej opcji .W Pazdzierniku mogá brac i krokodyle a i tak nie pojadé .Moje pory na wszelkie wyprawy to wiosna i jesien .Juz raz tobie pisalem ze ja jadé nie na rekordy a na wypoczynek powiázany z wédkowaniem .Nie wiem nawet czy bédé mial ochoté po ostatnim razie cokolwiek organizowac .A allaha nie pros bo znasz mnie i wiesz ze zadne bajki mnie nie interesujá"

 

Ale mnie także interesuje jesień, a październik, o ile mi wiadomo, właśnie do tej pory roku należy.

 

Ja także nie jadę po rekordy bo to już od dawna nie ten kierunek. Dzisiaj Szwecja to nie Eldorado jak 25 lat temu.

Jadę sobie pobyć na łonie skandynawskiej przyrody. Niestety wrześniowe wypady jak widać od kilku lat, nie dają szansy połowienia, o czym przekonałeś się kolejny już raz sam oraz wielu z Nas, którzy tam o tej porze byli. Klimat się zmienia i Skandynawia się ociepliła znacznie. Zimy są krótkie i łagodne (w Polsce w ogóle jej nie było)

Wrzesień nie jest dobrą porą na drapieżnika, tak naprawdę to jeszcze lato. 

 

Twoje rezerwacje, Twój wybór.

Nie pozostaje mi nic innego, jak je tylko uszanować.

Może koledzy, którzy regularnie odwiedzają Szwecję i posiadają bogaty bagaż doświadczeń, wytłumaczą Ci jakoś, dlaczego październik i listopad, to najlepszy okres na łowy gdziekolwiek. Na Narwii dopiero pojawiają się pierwsze ryby na kiju. We wtorek temperatura wody w rzece to ~ 17'C. Ryba nie żeruje w takiej zupie. Kolega był we wtorek i kolejny raz praktycznie NIC nie złowił. parę okonków około 20cm i to wszystko.

 

Doskonały ośrodek i setki km2 zróżnicowanej wody dookoła.

Szkiery Turku to potęga.

https://www.meripesa.com/en/

 

Jedynie daję Kolegom namiary na Finlandię.

Byłem tam i polecam wszystkim te tereny wędkarskie.

 

Pozdrawiam

M



#1744 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 08 październik 2020 - 18:42

Nie no przecież październik to już zima..a że spod lodu nie lubię łowić to październik odpada....🙃
  • petrus33 lubi to

#1745 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 08 październik 2020 - 18:43

Taka mała wrzutka...sorki ale nie wytrzymałem

#1746 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 08 październik 2020 - 18:59

Nie no przecież październik to już zima..a że spod lodu nie lubię łowić to październik odpada....

:lol: .....brrrrr !



#1747 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 08 październik 2020 - 19:27

Nie no przecież październik to już zima..a że spod lodu nie lubię łowić to październik odpada....

twój wybór ,dla mnie wrzesien a dla ciebie pazdziernik .Panowie bádzmy powazni ,przeciez ja nie napisalem ze pazdziernik to zly czas i ryby nie biorá .Ja w pazdzierniku nie chcé na ryby jechac i to wszystko .Nie trzeba mnie ani namawiac ani przekonywac .Najlepszy czas dla mnie to poczátek wrzesnia i tyle w temacie .Uszanujcie to do jasnej cholery i przestancie ciágle jakies uszczypliwosci tutaj sprzedawac .


  • Fiskare i Sailfish lubią to

#1748 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 08 październik 2020 - 19:34

Ja w pazdzierniku nie chcé na ryby jechac i to wszystko.

Twój wybór Krzysiu, ale nie fajnie by było jakby Ci 4kg sandacz przygiął wędzisko ??

Masz na to znacznie większą szansę w póżniejszych miesiącach niż wrzesień. Gwarantuję Ci to !

Woda otwiera się tak naprawdę po pierwszych przymrozkach w nocy.

Przy 17" C nie masz na to szans....naprawdę.

 

PS

Za mną od początku roku chodzi Espanha !

Właśnie szukam bazy na tym unikalnym zbiorniku.

....część drugą także polecam.


  • golsyl i Sailfish lubią to

#1749 OFFLINE   hardy50

hardy50

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Bartek

Napisano 08 październik 2020 - 19:43

Wyjazd to koszt około 10k. Są w tej cenie piękniejsze miejsca na świecie.

Użytkownik hardy50 edytował ten post 08 październik 2020 - 19:43

  • gulf lubi to

#1750 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3547 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 08 październik 2020 - 19:50

Dla przypomnienia - to wątek o Szwecji, a nie Finlandii, Hiszpanii czy Zegrzu...

#1751 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 08 październik 2020 - 19:57

Wyjazd to koszt około 10k. Są w tej cenie piękniejsze miejsca na świecie.

10k na Embalse de Ullibarri-Gamboa ?

Nie ma takich cen tam, no chyba, że z tymi Szwedami pojedziesz, to może tyle wyjdzie :)))

Zbiornik jest dostępny dla każdego z tego, co się dowiedziałem. Jest baza z łodziami i to nie jedna.

W granicach 3,7k PLN mi na głowę wychodzi i to z przelotem z PL (dla grupy 4 wędkarzy)

 

Admin ma rację - uszanujmy.


Użytkownik petrus33 edytował ten post 08 październik 2020 - 19:58


#1752 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 09 październik 2020 - 16:15

Panowie poratujcie. Dwa terminy na Finlandię w tym roku poszły psu w d...
Poszukuję namiaru na jakąś miejscówkę w Szwecji, szkiery czy jezioro obojętne. Szukam małej kwatery, 2-3 osoby max, łódkę ciągniemy za sobą.
Muszę gdzieś jechać na tydzień, aby się trochę obłowić, bo inaczej całą zimę będę zmierzyły, co się może odbić na moim pożyciu małżeńskim

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Olo1970 edytował ten post 09 październik 2020 - 16:18


#1753 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 09 październik 2020 - 16:27

Łódka aluminiowa?


Użytkownik Sailfish edytował ten post 09 październik 2020 - 16:27


#1754 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 09 październik 2020 - 16:50

Łódka aluminiowa?

Tak.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

#1755 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 10 październik 2020 - 13:46

Szkiery Sw. Anny polecam ....sandacz okoń szczupak....
  • Olo1970 lubi to

#1756 OFFLINE   Haauki

Haauki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz/Koronowo/Gdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 12 październik 2020 - 08:09

Panowie poratujcie. Dwa terminy na Finlandię w tym roku poszły psu w d...
Poszukuję namiaru na jakąś miejscówkę w Szwecji, szkiery czy jezioro obojętne. Szukam małej kwatery, 2-3 osoby max, łódkę ciągniemy za sobą.
Muszę gdzieś jechać na tydzień, aby się trochę obłowić, bo inaczej całą zimę będę zmierzyły, co się może odbić na moim pożyciu małżeńskim

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

 

 

Polecam lucky-fish.eu - jeśli chodzi o bliskie łowiska niedaleko portu to jest fajne. Szkiery niedaleko Loftahamar, o wiele mniejsza presja niż na znanych terenach szkierowych, ryby przyzwoite, przyjemne zakwaterowanie, miły i pomocny gospodarz Thomas, który sam jest przewodnikiem na miejscu - Może tam być bardzo ciekawie jesienią. 


  • Rodu i Olo1970 lubią to

#1757 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1111 postów

Napisano 12 październik 2020 - 17:04

Z tego co widzę to ten pan nie jest już gospodarzem. W 2019 r sprzedali to w inne ręce

#1758 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1905 postów
  • Imię:Robert

Napisano 12 październik 2020 - 17:18

Polecam lucky-fish.eu - jeśli chodzi o bliskie łowiska niedaleko portu to jest fajne. Szkiery niedaleko Loftahamar, o wiele mniejsza presja niż na znanych terenach szkierowych, ryby przyzwoite, przyjemne zakwaterowanie, miły i pomocny gospodarz Thomas, który sam jest przewodnikiem na miejscu - Może tam być bardzo ciekawie jesienią. 

Szkiery Loftahamar mile wspominam ,pierwsze wyprawy do Szwecji .Thomas był bardzo pomocny na miejscu .Presja-faktycznie dużo mniejsza ,ryby -mam tam swoje PB okonia .



#1759 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1891 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 październik 2020 - 12:02

Siema,

 

Byliśmy w 4 osoby na Dragso Camp w Karlskronie. Tak dla informacji - wyniki takie sobie. U mnie 28 ryb (max 87 cm) przez 4 dni (w tym dwa niepełne).

 

U kolegi z łódki życiówka dwa razy - najpierw 84 cm potem 93 cm więc zadowolony.

 

Ryby stały na płytkim. Trafiliśmy jedynie dwa razy po po około 30 min intensywnych braniach - reszta to pływanie, szukanie pojedynczych brań. Czasami widać było że są ale nie gryzą. Klimaty fajne, szkiery ładne, nie czuje się bezpośredniej bliskości miasta ale wędkarzy nieco pływa - trzeba liczyć się z tym że wpływa się na miejscówkę "przed chwilą" obławianą przez kogoś innego. Przynęty raczej małe i różne - zawsze skuteczne były obrotówki, czasami mały jerk, guma, wahadłówka.

 

Załączony plik  Dragso2020.jpg   78,43 KB   48 Ilość pobrań

 

Wszystkie napotkane ekipy miały słabe wyniki choć pogoda niby stabilna - cóż aby błysnąć wynikami / poszaleć wędkarsko trzeba mieć umiejętności albo szczęście albo to i to.  U nas wypadało się ciszyć urlopem na wodzie - czekamy na kolejny wyjazd.

 

Załączony plik  IMG-20201009-WA0013.jpg   59,96 KB   54 Ilość pobrań



#1760 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1623 postów

Napisano 01 listopad 2020 - 23:39

Cześć, nie wiem od kiedy jest ta promocja w Stena Line, ale ja ją znalazłem dziś. W okienko "kod promocyjny" należy wpisać RYBY i cena ładnie leci w dół. Kod działa w taryfie Flexi i Economi, w terminie do końca 2021. Nasz wyjazd staniał z 2800 zł na 2300 zł. A jak tam łowienie w listopadzie? Chciałem zorganizować wyjazd na przyszły tydzień, ale się nie udało ciekawe czy mam czego żałować?
Tomek