Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3515 odpowiedzi w tym temacie

#1781 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 styczeń 2021 - 22:39

Znajdź webcam w okolicy i sprawdź na historycznych zdjęciach, kiedy lód schodzi.

W "moim" rejonie schodzi między 5 a 15 maja. Raalnie jest sens jechać min. miesiąc po zejściu lodu, a i tak może się zdarzyć, że ryby 90+ to flaki...


  • analityk lubi to

#1782 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 15 styczeń 2021 - 10:40

Mrozny poranek w Sztokcholmie.

Załączony plik  IMG_20210115_052249.jpg   27,73 KB   39 Ilość pobrań

500 km dalej w okolicach Oslo



Załączony plik  IMG-0e097612604b26d91b0ffad049f1c9f7-V.jpg   86,18 KB   39 Ilość pobrań

Jutro jestem na jakiejs kameralnej wodzie. Sniegu nawalilo i moze byc ciezko z lodem na dozej wodzie. Bakcyla odgonic to najwazniejsze.

Użytkownik TERMOS edytował ten post 15 styczeń 2021 - 10:41

  • golsyl i Dano. lubią to

#1783 OFFLINE   zino1978

zino1978

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 15 styczeń 2021 - 19:41

Witam.

Mam propozycję wyjazdu z eventurem na łowisko  archipelag Torhamn. 

Wyjazd na początku września. 

Możecie coś podpowiedzieć o tym łowisku. 

Pozdro.



#1784 OFFLINE   Haauki

Haauki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz/Koronowo/Gdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 16 styczeń 2021 - 19:11

Panowie, czy macie jakieś podpowiedzi co do wyjazdu w ostatnim tygodniu maja do przedsionka Laponii (rejon Dorotea)?
 
Rozglądamy się za dogodnym terminem, miejscem, ceną itp. i coś trudno nam dopiąć wszystko razem/ a brakuje już powoli wolnych terminów w czerwcu.
W końcówce maja ma tam być (wg statystyk wieloletnich) od 5 do 15 st. celsjusza - wydaje się ze szczupaki powinny być wytarte - jak myślicie? / coś wiecie z doświadczenia?



Byłem w tym rejonie dwa razy i mam dobry kontakt z gospodarzami i zawsze jak rozmawialiśmy w maju to tam akurat solidnie ograniczał ich wysoki poziom wody po roztopach. Sezon na dobre zaczyna się u nich w czerwcu, mimo ze to dopiero przedsionek północy. Ale to akurat to łowisko, z innym może być zupełnie inaczej w okolicach Dorotei.

#1785 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5822 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 17 styczeń 2021 - 12:29

Zastanawiam sie nad czerwcowym wypadem do Szwecji z rodzina. Może ktoś polecić jakieś fajne miejsce z dużymi okoniami? Fajnie jak by dzieciaki miały zabawę z pasiakami. Łódź będę miał własną, wiec konieczna będzie możliwość slipowania. Moze być nawet na priv :)
Pozdrawiam
wujek

Użytkownik wujek edytował ten post 17 styczeń 2021 - 12:46

  • Baars lubi to

#1786 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1174 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 18 styczeń 2021 - 23:12

Rusken polecam


  • wujek lubi to

#1787 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1057 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 styczeń 2021 - 05:46

Rusken odradzam. Według mnie kompletnie nie wpisuje się w wymagania Janka. No, może z wyjątkiem faktu, że pływają w nim okonie.

#1788 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5822 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 19 styczeń 2021 - 08:40

Rusken odradzam. Według mnie kompletnie nie wpisuje się w wymagania Janka. No, może z wyjątkiem faktu, że pływają w nim okonie.

Okonie to mocny punkt, a co jest slabym?



#1789 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5822 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 19 styczeń 2021 - 08:41

Rusken polecam

Dzieki :), już zwątpiłem że ktoś się odewie. Szukam tez sam czegoś ciekawego.



#1790 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1057 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 styczeń 2021 - 10:27

Przepraszam za zamieszanie, ale w moim wpisie wkradł się błąd. Miałem na myśli inną wodę. Rusken chyba będzie ok. Baza jest ładna, okolica piękna. Jezioro sandaczowe, przyłowy dużych szczupaków, na temat okoni się nie wypowiem, trzebaby zasięgnąć języka u źródła (służę numerem telefonu). Pewnie trzeba w miarę szybko rezerwować, bo miejsce popularne. Co do łodzi, to bardzo istotny jest stan wody. W zeszłym roku była niska i wypłynięcie nastręczało problemów. Ze slipowaniem pewnie też nie było lekko.
  • wujek lubi to

#1791 OFFLINE   Krystianin

Krystianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:K

Napisano 19 styczeń 2021 - 17:40

Dzieki :), już zwątpiłem że ktoś się odewie. Szukam tez sam czegoś ciekawego.

Byłem na Rusken u Kamila dwa razy w 2016 i 2017 wysłałem priv


  • wujek lubi to

#1792 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 19 styczeń 2021 - 18:06

Rusken polecam

Jak z dziećmi to nie bardzo polecam wodę, gdzie dużo rodaków jeżdzi, chyba ze obojętne, że dzieci nasłuchają się wszelakich wulgaryzmów.. Piszę z powodu własnych niefajnych doświadczeń, mam alergię na wulgaryzmy. Gdybym jechał z dziećmi wybierałbym wodę, gdzie jest znikoma szansa spotkania naszych.


  • wujek i Sailfish lubią to

#1793 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5822 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 19 styczeń 2021 - 18:11

Jak z dziećmi to nie bardzo polecam wodę, gdzie dużo rodaków jeżdzi, chyba ze obojętne, że dzieci nasłuchają się wszelakich wulgaryzmów.. Piszę z powodu własnych niefajnych doświadczeń, mam alergię na wulgaryzmy. Gdybym jechał z dziećmi wybierałbym wodę, gdzie jest znikoma szansa spotkania naszych.

Też trochę o tym myślałem. Najepiej gdyby udało się wynająć dom na wyłączność a w tej polskiej bazie na Rusken to chyba kilka ekip może mieszkać, a widomo że różni mogą się trafić. Może nie jestem jakiś przewrażliwiony bo sam święty nie jestem, ale z rodziną wolałbym jednak mieć prywatność.

A był ktoś może na jeziorze Nommen?


Użytkownik wujek edytował ten post 19 styczeń 2021 - 18:16

  • Sailfish lubi to

#1794 OFFLINE   Haauki

Haauki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz/Koronowo/Gdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 22 styczeń 2021 - 07:44

Też trochę o tym myślałem. Najepiej gdyby udało się wynająć dom na wyłączność a w tej polskiej bazie na Rusken to chyba kilka ekip może mieszkać, a widomo że różni mogą się trafić. Może nie jestem jakiś przewrażliwiony bo sam święty nie jestem, ale z rodziną wolałbym jednak mieć prywatność.

A był ktoś może na jeziorze Nommen?

 

 

Byłem na Nömmen w 2008 roku, była to moja pierwsza wyprawa do Szwecji. Jak na tamten czas to wydawała mi się to fajna woda, ale wiadomo, kilkunastoletniego chłopaka szczupak 70 cm cieszy jak mało co... Okazów nie było, chociaż miejscowi opowiadali o dużych sandaczach. Kilka lt temu chciałem tam wrócić z sentymentu, ale kilka artykułów oraz opinii zniechęciło mnie solidnie. Z jezior w okolicy chyba zdecydowanie bardziej polecam jezioro Juttern, udało nam się w środku lata dostać tam do ładnych sandaczy i niezłych okoni, a domek na uboczu możecie wynająć ze strony cometosweden.com. Mam nadzieję, że jeszcze funkcjonują... Domek jest położony w kanale pomiędzy Juttern a Asunden, jest na uboczu, luksusów tam nie ma, ale na pewno jest prywatność.


Użytkownik Haauki edytował ten post 22 styczeń 2021 - 07:45

  • wujek lubi to

#1795 OFFLINE   Luk74

Luk74

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Kajak

Napisano 22 styczeń 2021 - 10:27

Też trochę o tym myślałem. Najepiej gdyby udało się wynająć dom na wyłączność a w tej polskiej bazie na Rusken to chyba kilka ekip może mieszkać, a widomo że różni mogą się trafić. Może nie jestem jakiś przewrażliwiony bo sam święty nie jestem, ale z rodziną wolałbym jednak mieć prywatność.

A był ktoś może na jeziorze Nommen?

byłem nad Nommen dwa razy kilka lat temu, bez szaleństwa, bez wielkich okazów ale coś tam wydłubaliśmy z sandacza i okonia. aby być uczciwym to też trzeba jednak wspomnieć, że żadni z nas "specjaliści" i nie zarywaliśmy nocy, żeby szukać sandałków :) Chyba, że lubisz połowić białą rybę to są ogromne leszcze i liny :)

Jechałem z biura zew przygody - mega fajnie położone domki



#1796 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1394 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 styczeń 2021 - 11:57

Byłem na Nömmen w 2008 roku, była to moja pierwsza wyprawa do Szwecji. Jak na tamten czas to wydawała mi się to fajna woda, ale wiadomo, kilkunastoletniego chłopaka szczupak 70 cm cieszy jak mało co... Okazów nie było, chociaż miejscowi opowiadali o dużych sandaczach. Kilka lt temu chciałem tam wrócić z sentymentu, ale kilka artykułów oraz opinii zniechęciło mnie solidnie. Z jezior w okolicy chyba zdecydowanie bardziej polecam jezioro Juttern, udało nam się w środku lata dostać tam do ładnych sandaczy i niezłych okoni, a domek na uboczu możecie wynająć ze strony cometosweden.com. Mam nadzieję, że jeszcze funkcjonują... Domek jest położony w kanale pomiędzy Juttern a Asunden, jest na uboczu, luksusów tam nie ma, ale na pewno jest prywatność.

Juttern to już lepiej sobie przez Eventur wynająć. W kanale, żeby dopłynąć na Juttern to już niejeden na kamieniu zawisł. Jedyny minus oferty Eventur to że są 3 domki i mozna trafic na innych polaków. Plusy: super łodzie, bezpieczne dla dzieciaków, wysokie burty. Sam byłem 3 razy z kilkuletnim synem i miał radochę jak mógł pokierować (sterówka). Fajny domek Svinhuset, przytulny dla małej rodzinki. Wkoło cisza i spokój. Miejscówek mogę trochę sprzedać. Eventur ma dobrą cenę jak na warunki na miejscu i super lodzie (Pioneer ok, 4,5 m, z 25 HP, jest też większa z 60 HP) ostatnio byłem w 2017. Płaciłem 8600 SEK za 3 osoby z łodzią 25 HP. Ryby są, oksy do 40 hurtowo wczesnym latem. 

 

Łódki u Pani Basi (cometosweden.com) to niestety padlina, widziałem wędkarzy pływających po jeziorze na nich. Dla dzieci zero funu i niezbyt bezpieczne. Na juttern tez potrafi dmuchnać jak wieje w osi jeziora. 

 

Reasumując: Juttern z dzieciakami gorąco polecam, ale z Eventuru. 

 

http://jerkbait.pl/t...2016/?p=1925353

http://jerkbait.pl/t...2017/?p=2182347


Użytkownik rower26 edytował ten post 22 styczeń 2021 - 12:48


#1797 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3553 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 22 styczeń 2021 - 12:15

Łódź będę miał własną, wiec konieczna będzie możliwość slipowania.

O łódce Janek pisał...



#1798 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1394 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 styczeń 2021 - 12:57

O łódce Janek pisał...

To będzie jeszcze taniej. Gospodarz zeslipuje łódkę traktorem (robił tak dla innych Polaków z własną łodzią). Nie ma problemu. Nie pływałem tym kanałem na Juttern, ale z opowieści innych, jest dość niefajnie, szczególnie wracając w nocy. 



#1799 OFFLINE   deywed12

deywed12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaPyskowice/Śląskie
  • Imię:Dawid

Napisano 27 styczeń 2021 - 08:32

Koledzy i być może Koleżanki... Co roku jeździmy stałą ekipą do Szwecji, więc i w tym roku takowy wypad planujemy. Z reguły łowiliśmy na południu, teraz wpadłem na zupełnie inny pomysł - Laponia! Możecie podesłać jakąś godną polecenia lokalizację? Jedziemy w 5 osób, łódź i dwa kajaki - szukamy wody ze szczupakami i okoniami. Chętnie pogadam (nawet telefonicznie) o warunkach jakie tam panują w czerwcu/lipcu, o zasadach wędkowania w konkretnym regionie i o tym co może nam się na takiej wyprawie przydać. Pozdrawiam! 



#1800 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 styczeń 2021 - 09:40

Wody i zasady w Norbottens Lan:

 

https://www.lansstyr...ade-vatten.html

 

Znajomi Finowie jeżdżą od 15 lat do szwedzkiej Laponii. Twierdzą, że przełom czerwca i lipca to najpiękniejszy i najspokojniejszy okres. Ja z doświadczenia wiem, że lubi sypnąć śniegiem i nieźle dmuchnąć.


  • wujek i Paweł Bugajski lubią to