Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank na jerkówkę, do 100g?

blank szczupak

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
492 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 grudzień 2014 - 09:40

@pitt, na szybko - z ciekawości sobie poszperałem co tam teraz  z traveli cięzkich rynek oferuje za ocenanem.... na Okume zwróciłem uwagę ze względu na przyzwoity osprzęt ( Alps, Pacific Bay ) ale co ona soba repezentuje w rzeczywistości trzeba by obadać (a ilość składów przed zakupem potwierdzić ze sklepem oczywiscie)



#442 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 27 grudzień 2014 - 10:02

i jeszcze to, ze ciezkie travele nie daja o sobie zapomniec w trakcie lowienia. Szczegolnie te pracujace z ciezszymi jerkami, gorny sklad sie skreca w kierunku strony w ktora najczesciej szarpiemy i przelotki nie sa prosto po dwoch trzeg godz... Travele wymagaja tez aby sklady dociskac dwa trzy razy w ciagu calego dnia. Pisze to na podstawie szarpania tidemasterami, batsonami, mhxami i atc... tu nie ma chyba wyjatkow.

Użytkownik yglo edytował ten post 27 grudzień 2014 - 10:03

  • Friko lubi to

#443 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 grudzień 2014 - 10:26

Ja to już mam wyrobiony 'tik' że po kilkunastu rzutach sprawdzam łącza ;)



#444 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 27 grudzień 2014 - 10:37

Witam,

 

Najlepiej użyć triku stosowanego przez muszkarzy łowiących długimi ''spejówkami'' czyli  taśma izolacyjna na łącze i problem znika :) 

 

Bujo



#445 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 27 grudzień 2014 - 16:46

@pitt Oba MHXy biore pod uwage, nie wiem tylko czy teb grubszy nie bedzie lepszy do 150g wabikow. Lzejsze przynety i tak bede katapultowal Batsonem. Wiec MHX bylby dedykowany do 150g a pewnie czasami jeszcze doloze do tego dopal.

#446 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 grudzień 2014 - 19:05

http://jerkbait.pl/t...e/#entry1154854
Tu o Lamiglasach i ze zdjeciami :)


Ale te Lami to do 55gr, a ja potrzebuję 50-100gr.
Czyli tylko Talon i ewentualnie Xzoga 7kg? Co w ww. przedziale byłoby ok do jerków i bucktaili z St.Croix i Lamiglasa?

#447 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 27 grudzień 2014 - 20:20

marinesz to juz nie wiem co chcesz, ostatnio był sweeper17 w porywach.... i okazyjnie, 

a glownie 50-70g :)


Użytkownik yglo edytował ten post 27 grudzień 2014 - 20:23


#448 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 grudzień 2014 - 00:59

Głównie 50-80gr + nie klękający przy bucktailach. Więcej "gr" w porywach, to prawda - ale chodzi mi o kijek z zapasem aby przy tych porywach miotał też komfortowo. Tak pisałem w pierwszym poście :-) - tylko z tej gramatury podstawowej zszedłem w dół. Ale zapas do 100gr chciałbym mieć. 15gr na dole raczej nie wykorzystam.
  • DP Fishing lubi to

#449 OFFLINE   Kilobear

Kilobear

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 207 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, bardziu, b.wesolopl, pwizer

Napisano 28 grudzień 2014 - 10:13

Koledzy dobrze radzą. Xzoga 7kg lub 8kg. Obsłuży spokojnie to czego potrzebujesz.



#450 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 30 grudzień 2014 - 08:25

O ile dobrze pamiętam to Xzogi Taka-G 66 7kg były chyba dwa modele (starszy i nowszy). Ten, którego ja używałem miotał komfortowo w zakresie ok. 20-80gr. i to chyba był ten trochę "słabszy". Gdzieś na forum powinna być dyskusja o tym albo lepiej dopytać w BRC. 


  • Daniel13 lubi to

#451 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 30 grudzień 2014 - 10:09

Dokładnie tak. Pepe miał do 120 gr, ja mam do 140 gr. Nie wiem, na ile przekłada się to na ów komfort. W sumie, to pojęcie bardzo względne a sfera mocno subiektywna. Dobrze podbudować ją liczbami i doświadczeniem ;)

#452 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 30 grudzień 2014 - 10:37

I tak za jakiś czas wyląduje w dziale "Sprzedam" :P

Także nie ma się co zastanawiać, brać, połowić, sprzedać, szukać następnego, itd.

Czasami dłużej trwa dokonanie wyboru niż późniejsze użytkowanie...

Chociaż takie "szamańskie podchody", dopytywanie przed wyborem tego jedynego, dyskutowanie o czasem wydawałoby się dziwnych kwestiach typu czy pociągnie, czy uklęknie, czy będzie sztywny, czy jednak się ugnie też już chyba wpisały się w wędkarskie hobby ;)



#453 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 30 grudzień 2014 - 10:52

Przynety  +/- 100g

 

Twardo:

 

IC 78H  1,98m 1  25-85g  15-30lb  16,1 2,8 106 gr    Fast

 

Pośrednio:

 

REVC72H 2,18m  1 10-35g  12-25lb  2,8 /13,9    95 g   Fast Heavy

 

 

Miękko i głeboko:

 

Xzoga Taka G 6kg


Użytkownik yglo edytował ten post 30 grudzień 2014 - 11:15


#454 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 grudzień 2014 - 14:20

Miękko i głeboko:

 

Xzoga Taka G 6kg

Zbyszek, jeśli możesz to napisz kilka słów o tym blanku - myślę o wędce na tym właśnie blanku pod gumy 4", 6" i lekkie jerki do 50g. 5 i 7 kg zostały już dosyć skrupulatnie opisane na forum przez użytkowników, nie spotkałem się jednak z tym, aby ktoś chwalił się wędką ukręconą na 6-tce.


Użytkownik Pumba edytował ten post 31 grudzień 2014 - 14:23


#455 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 styczeń 2015 - 10:17

Zbyszku - dziękuję.

Obawiam się "miękko i głęboko" przy wirówkach, które stawiają bardzo duży opór w wodzie. Na sztywno też nie chcę.

Tak więc odnośnie "pośrednio" - jaka jest różnica w akcji i c.w. pomiędzy proponowanym REVC72H a nieco krótszym i mocniejszym w opisie REVC68XH? Czy ten drugi to już "pała"?

#456 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 02 styczeń 2015 - 05:52

Mam swoje REVC68H i REC72H oba zrobione pod casta, pierwszy obłowiony dosc intensywnie stacjonuje na stałe w SE, drugi 7'2 w trakcie budowy. O tym REVC68XH nie napisze bo pojawił sie pozniej u Irka Matuszewskiego i nie miałem okazji go nawet obmacać, ale sadzac po srednicach; przy tej samej grubosci szczytówki a grubszym dolniku co 68H i mocy 30lb powinien byc twardszy i obsługiwac przynety grubiej jak 100g. Bo do 100g komfortowo a nawet 110g Fatso14S da rade revc68h, dobrze lowi sie tez gumami np 30cm Real Eal, czy Relaxowymi ripperami SM 22,5cm na głowkach 10-25g. Z dolnego zakresu dla tego blanku to 50-60g, 68H jest dobrze zbalanowanya przy dł dolnika 34-35cm od konca do ECSa mozna lowic 12godz bez bólu.
72H jesli nie przeraza cie długosc i chcesz wyjsc ponad 100g w przynetach, Oba maja podobne ugiecie czyli równomiernie właczaja sie kolejene odcinki blanku mniej wiecej do połowy a dalej ..... w testach dolnik przybierał lekki łuk, a na rybie... no nie miałem szczupaka ponad 6kg na tym kilju nie mowic juz o upragnionym 10+ ,
72H na pewno jest mocniejszy w czesci srodkowej od tego 68H a oba maja 25lb Obrany z matowej czarnej farby odsłania równomierny, gładki grafit bez przebarwień, dowijek czy innych niespodzianek w postaci porów czy skaz... moim zdaniem tej czerniny jest duzo i zdjecie jej nadaje dodatkowej lekkosci wedce...


Pumba:
troszke jest w necie:
"Xzoga Takadum Taka-G60 6'0" (183 cm) sandaczowy super temat pod koguta test obciążenia 6 kg max c.w. 100g, Krótki opis: akcja szybka o dużej mocy, wędka o dużym zakresie c.w. dolna granica (w moim odczuciu) 10g max 100g, bardzo dobre czucie przynęty i duża progresja ugięcia.

Ten blank wybrałem jako alternatywe dla marcinesz'a gdy mowa była jeszcze o spinie do jerków głownie 40-60g sporadycznie wyzej. Krótka, manewrowa, na łodkę, fajna gdy łowi sie szczytówka do góry w krótki rzutach, głeboka w ugieciu. Taka sportowa wedeczka do szybkiego, agresywnego szukania ryb duzych :)

Moj REV C 68H

Załączony plik  P8140033.JPG   109,96 KB   24 Ilość pobrań

Załączony plik  P8140021.JPG   34,69 KB   23 Ilość pobrań

Załączony plik  P8140016.JPG   43,86 KB   23 Ilość pobrań

Użytkownik yglo edytował ten post 02 styczeń 2015 - 10:09

  • Friko lubi to

#457 OFFLINE   Wojtasz

Wojtasz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 364 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Szary

Napisano 30 grudzień 2015 - 23:46

Panowie nie chce zakładać nowego wątku i odgrzeje kotleta. Czy miał ktoś do czynienia z blankiem phenixa x11. Szukam blanku pod jerkowke do przynęt 30 kilka gr (slider 10) do Max 100(optymalnie 40-80) najlepiej 6'6-7' długości.

#458 OFFLINE   Wojtasz

Wojtasz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 364 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Szary

Napisano 31 grudzień 2015 - 14:47

Chłopaki nikt nic ... ??
  • ms80 lubi to

#459 OFFLINE   olek520

olek520

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaSiemianowice Śląskie

Napisano 31 grudzień 2015 - 19:58

Mam X 13 zakres 20 -90 gr. Jest to bardzo uniwersalny kij pod duże przynęty gumy 6 i duże sizmic, jerki też daje rade rzucić z tym że pod jerki używam krótszego kija.W trolu też nim lubię łowić.Opisany jako crankbait o akcji mod fast.

#460 OFFLINE   NorbertO

NorbertO

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 16 listopad 2018 - 13:08

Czołem,

 

Po przejrzeniu forum pod ww. kątem, znalazłem kilka starych wątków lub pojedyncze posty w temacie. Zakładam zatem nowy, co by usystematyzować informację dla wszystkich castomaniaków :), a jeśli przeoczyłem jakiś istniejący, nie kamieniejcie od razu.

Po 2 sezonach na Quantum Escalade power jerk (60-120g) powoli czuję niedosyt i zaczynam wiedzieć czego więcej potrzebuje od takiego kijka = czas ukręcić coś fajnego pod siebie.

W związku z powyższym, powstaje projekt na zimę i zapytanie do bardziej doświadczonych kolegów z prośbą o Wasze typy.

Jaki blank polecacie dla niżej wymienionych założeń:

  1. CW: w pudełku przedział 60 - 140g  ale głównie będzie pracował w średnim zakresie ok +/-100g
  2. Długość: +/- 2m (1,80 w escalade ciut za mało dla mnie)
  3. Młynek: niski profil
  4. Praca: sztywna pała odpada, musi być trochę ‘mięsa’ tak żeby jak najmniej męczyć rękę przy rzutach. Nie może być spolegliwy za bardzo, tak żeby dało się agresywnie poprowadzić wabiki. Jeśli chodzi o pracę pod rybą, miło by było poczuć już od 60cm ale również nie może bać się mamuśki 120+ 😊
  5. Jaki osprzęt do takiego kijka?
  6. Rodbuilder: kogo polecacie do takiego projektu. Preferuje minimalistyczne/japońskie podejście wykonania niż korkowe amerykańskie 😊
  7. Budżet: myślę że max. 1500pln

Z góry dzięki za wszelkie Wasze sugestie i rady.

 

Pozdrawiam,

Norbert







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, szczupak

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych