Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Malowanie kołowrotkow & multiplikatorow

kołowrotek multiplikator

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
268 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 28 styczeń 2016 - 17:33

Wreszcie trochę tak bardzo potrzebnej nam wszystkim wiedzy :) zamiast psiku psiku w chlewiku :lol: :lol: :lol: a może się uda :rolleyes:...
Ten i tym podobne wątki są dla mnie tylko potwierdzeniem znanej prawdy, że jak ma być solidnie to droga na skróty daje co najmniej dwa razy tyle roboty a efekt,- już kiedyś pokazywałem :angry:


Od "chlewika" często się zaczyna :) Od razu na myśl przychodzi mi lurebuilding, w którym to zazwyczaj pierwsze kroki są skromne, podstawowe narzędzia, nieudolne próby stworzenia czegoś, co ma przypominać przynętę a po wielu próbach, w końcu dochodzi się do wprawy. Drogę na skróty oraz dwa razy tyle roboty, raczej nazwałbym metodą prób i błędów, których przyczyną jest brak doświadczenia/wiedzy, ale bez prób, błądzenia i stopniowego zdobywania wiedzy, stalibyśmy w miejscu i liczyli tylko na innych :)

Użytkownik asafa edytował ten post 28 styczeń 2016 - 17:55

  • NokautPredatorTeam lubi to

#182 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 28 styczeń 2016 - 18:02

I jeszcze napiszę kilka wskazówek co do używania lakierów poliuretanowych.Optymalne warunki do lakierowania to temperatura 20-22 stopnie przy jak najmniejszej wilgotności powietrza,takie warunki spowalniają sieciowanie rozcieńczonego lakieru i ułatwiają uniknięcie efektu skórki pomarańczowej.Po około godzinie (lakier jest już wtedy pyłosuchy) można przenieść w cieplejsze miejsce o wzglednie dużej wilgotności (wdomowych warunkach sprawdzają się okolice grzejnika w łazience).Kolejną warstwę lakieru należy nakładać minimum po 6 godzinach,odmiennie od lakierów samochodowych 2K,w którch warstwy są przeważnie nakładane na mokro lub pół-mokro (np: na klarach Standoxa robię 15minutowe ''przerwy'' przy 24 stopniach w komorze).Nakładamy od 3 -5 cieniukich warstw,i po końcowej dajemy całości odpocząć na powiedzmy 72 godziny,do uzyskania pełnej wytrzymałości mechanicznej.Na koniec przy dużej ilości ''śmieci'' na lakierze możemy go przepolerować.



#183 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 02 luty 2016 - 12:27

Malowanie ''tjunigowe'' elementów kołowrotków dla kolegi z forum ;) .

 

Załączony plik  WP_20160202_08_46_02_Pro.jpg   40,88 KB   26 Ilość pobrańZałączony plik  WP_20160202_09_37_23_Pro.jpg   36,96 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  WP_20160202_10_04_51_Pro.jpg   58,97 KB   27 Ilość pobrańZałączony plik  WP_20160202_11_02_08_Pro.jpg   57,01 KB   27 Ilość pobrańZałączony plik  WP_20160202_11_12_33_Pro.jpg   34,14 KB   29 Ilość pobrań


Użytkownik Paavo edytował ten post 02 luty 2016 - 12:28


#184 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 02 luty 2016 - 13:47

Po kolorze elementów, można domyślić się, którego to kolegi :) Widać, że fachowa robota :) 


  • Rheinangler i Paavo lubią to

#185 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 04 luty 2016 - 12:15

Już prawie koniec,lakierek musi jeszcze chwilę odpocząć przed polerowaniem.Oczyswiście brak naturalnego światła i lampa błyskowa znowu delikatnie ''przekłamała'' kolor malowania.

 

 

 

Załączony plik  DSC05607.JPG   50,8 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  DSC05608.JPG   50,75 KB   26 Ilość pobrań

 


  • Rheinangler i erqgth lubią to

#186 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 04 luty 2016 - 14:37

Może i lampa "trochę przekłamała" kolor ale mimo tego widać zgodność z kolorem "założonym" jedyna różnica jaka widzę ale to może być złudzenie planu i odległości od błysku,- jest połysk oryginalnego koloru i wykonanego, co zapewne ustąpi po polerowaniu :) jeśli w ogóle jest o czym mówić  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  

Super Paweł  ;)



#187 OFFLINE   TroutFan

TroutFan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaNad Łebą
  • Imię:Bartosz

Napisano 04 luty 2016 - 17:09

Mam nadzieję Arku ,że nie omieszkasz się podzielić efektem końcowym.

I dasz oczy pocieszyć forumowym kolegom.


Użytkownik TroutFan edytował ten post 04 luty 2016 - 17:09

  • deejaybialy lubi to

#188 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 04 luty 2016 - 17:46

Oczywiście,- jak już pisałem Paweł niemal "zabił" mnie swoją wiedzą o lakiernictwie  ;) wiedzą bez bajek, bez domniemania, z omówieniem ograniczeń itd...

Jeśli Paweł się zgodzi to oczywiście bardzo chętnie wstawię zdjęcia pokazujące jak efekt jego kilkudniowej solidnej pracy wpłynął na zmianę wyglądu moich kręciołków, choć tylko w przypadku MB 3000 tuning będzie całkowicie zakończony.

Jestem Wam to winien bo przy tej okazji wypytywałem o różne szczegóły i pospieszyliście mi z radą i pomocą :) za co jeszcze raz dziękuję!!!!!

Na zdjęciach są widoczne "boczki' "dupki" i inne pierdołki z Turków Z 2000 C, Force 3000 oraz MB 3000.

W przypadku Turka Z 2000C konieczne będzie jeszcze pomalowanie budy bo to co zrobił Zorro niestety złazi na potęgę  :angry:

Zastanawiam się także poważnie nad tym czy by Force-go "zaczernić" ale najpierw chce zobaczyć jak będzie wyglądał jako srebrno-czerwony....



#189 OFFLINE   Pendergrast

Pendergrast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów
  • LokalizacjaBusko-Zdrój

Napisano 05 luty 2016 - 09:28

Trzeba przyznać, że robota fachowa :) A i zapewne baza kolorów potężna, co daje ponieść się fantazji. Czekam na efekt końcowy.



#190 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 05 luty 2016 - 12:18

Panowie dziękuję za pochwały,ale aż takim ''fachowcem'' nie jestem,jakaś tam wiedza i doświadczenie jest,ale jak to w życiu ciągle za małe ;) .Malowanie tak małych elementów to takie ''wprawki'',bo szczerze mówiąc większe powierzchnie ''robi'' mi się lepiej,ponadto ''dopalanie'' lakieru w 60 st. musiałem robić w domu (w kuchence :D ),bo nagrzewanie 100m2 komory czy lampy IR dla tak małych elementów,wywołało by w najlepszym wypadku pukanie się w głowę moich współpracowników na mój widok.Co do kołowrotków Arka,to jeśli spodoba mu się moja praca,to zapewne wyląduje u mnie korpus-kropusy jego Daiw do piaskowania i malowania proszkowego ,bo takie usługi też zdaża mi się robić.


  • Rheinangler i Del Toro lubią to

#191 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 05 luty 2016 - 12:29

Może i lampa "trochę przekłamała" kolor ale mimo tego widać zgodność z kolorem "założonym" jedyna różnica jaka widzę ale to może być złudzenie planu i odległości od błysku,- jest połysk oryginalnego koloru i wykonanego, co zapewne ustąpi po polerowaniu :) jeśli w ogóle jest o czym mówić  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  

Super Paweł  ;)

Arek z tymi kolorami to jest tak,kiedyś był po prostu ''metalic'' i tyle,teraz są kolory które mają końcówkę ''effect'' i to też jest ''niby'' metalic,ale są to już kolory zmienno-optycznie i do kąta padania światła i jego natężenia,zależy ''co widać'' i dlatego zdjęcia-zdjęciom, nie równe.Elementy zostawię w wysokim połysku,bo w satynie stracą swój ''urok'' :D .


Użytkownik Paavo edytował ten post 05 luty 2016 - 12:29

  • Rheinangler lubi to

#192 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 luty 2016 - 16:04

Supppppeeeer  :D



#193 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 06 luty 2016 - 09:54

no super, czekamy na efekt końcowy :)



#194 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3948 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 14 luty 2016 - 21:50

Fajne to malowanko.Czy na kolor daje się jeszcze jakiś bezbarwny?



#195 OFFLINE   Lordin

Lordin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 14 luty 2016 - 22:05

Świetny pomysł z tym malowaniem,teraz każdy stary kręcioł może dostać nowe życie.



#196 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 21 luty 2016 - 15:39

Zabawy ciąg dalszy :) Tym razem, nauczony poprzednim doświadczeniem z lakierem bezbarwnym oraz słuchając rad kolegi Paavo (za co dzięki !) spróbowałem sił z lakierem poliuretanowym. Mam z nim styczność przy robieniu woblerów, ale oczywiście metoda zupełnie inna - zanurzeniowa. W przypadku kołowrotka musiałem znaleźć odpowiednie proporcje lakieru i rozcieńczalnika, tak żeby możliwe było lakierowanie aerografem z dyszą 0,5mm. Po kilku próbach udało się, później poszło już z górki i teraz warstwa lakieru jest naprawdę bardzo wytrzymała :)

 

Obiektem moich testów był wysłużony 7 letni Pflueger Medalist 6035. Męczony przy ciężkich przynętach, gnębiony twardymi zaczepami wciąż daje radę.

 

 

 

 

Załączone pliki


  • joker, Del Toro i trout master lubią to

#197 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7993 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 21 luty 2016 - 15:49

Niezle :) Jeszcze sie moda na przemalowywanie kolowrotkow zacznie tutaj na forum ;)



#198 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 21 luty 2016 - 16:05

Tomek, nie chcę Cię martwić ale będę miał do Ciebie sprawę :D



#199 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 21 luty 2016 - 17:05

Niezle :) Jeszcze sie moda na przemalowywanie kolowrotkow zacznie tutaj na forum ;)

 

Dzięki. Fajna odskocznia od jesienno-zimowego dłubania przy woblerach :) Z tym, że z materiałem na zabawę gorzej ;)

 

Tomek, nie chcę Cię martwić ale będę miał do Ciebie sprawę :D

 

Zaczynam się martwić :P Co tam wymyśliłeś Łukasz? :)



#200 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 21 luty 2016 - 17:40

kupiłem tu turka z ostatnimi czasy, specjalnie pod malowanko :) bym go rozebrał na czynniki pierwsze przygotował Ci do malowania a boczki sobie spoleruje na lustro sam , co Ty na to ? kminie kolor ciągle, albo kameleon, albo czerń z jakimś ładnym brokatem, oczywiście lakier mnie interere taki z najwyższej półki to byś przetestował a i uczciwie zarobił ;)

 

a dobra....i taurusa mam już gotowego do malowania :) wyleciał mi z głowy :D

 

wchodzisz w to ?


Użytkownik Profil_Nieaktywny edytował ten post 21 luty 2016 - 17:44






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kołowrotek, multiplikator

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych