Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Malowanie kołowrotkow & multiplikatorow

kołowrotek multiplikator

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
268 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 21 luty 2016 - 18:35

kupiłem tu turka z ostatnimi czasy, specjalnie pod malowanko :) bym go rozebrał na czynniki pierwsze przygotował Ci do malowania a boczki sobie spoleruje na lustro sam , co Ty na to ? kminie kolor ciągle, albo kameleon, albo czerń z jakimś ładnym brokatem, oczywiście lakier mnie interere taki z najwyższej półki to byś przetestował a i uczciwie zarobił ;)

 

a dobra....i taurusa mam już gotowego do malowania :) wyleciał mi z głowy :D

 

wchodzisz w to ?

Łukasz, weź pod uwagę, że ja raptem dwa kołowrotki "przerobiłem" :) także moje doświadczenie jest znikome. W takim wypadku, jeśli miałbym się tego podjąć, kasy za usługę na pewno bym nie brał :) Ot, kolejne doświadczenie, ale za ten eksperyment nie ręczę :) Podbij jak coś na pw. 



#202 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 14 kwiecień 2016 - 17:15

Tymczasem wylądowały u mnie trzy Arkowe Daiwy do pomalowania.Stare powłoki usuwałem chemicznie za pomocą mieszaniny toluenu,ksylenu i acetonu we własnych proporcjach.

 

Korpusy i rotory w ''marynacie''...

Załączony plik  WP_20160411_08_45_02_Pro.jpg   41,19 KB   26 Ilość pobrań

 

...szczotkowanie i dalsze ''macerowanie''...

Załączony plik  WP_20160411_09_41_00_Pro.jpg   48,37 KB   25 Ilość pobrań

Załączony plik  WP_20160414_08_07_56_Pro.jpg   47,7 KB   25 Ilość pobrań

 

...po kilku dniach efekt końcowy...

Załączony plik  WP_20160414_09_06_25_Pro.jpg   45,61 KB   26 Ilość pobrań

 

...''rzep'' na bazie epoxy...

Załączony plik  WP_20160414_09_34_26_Pro.jpg   46 KB   26 Ilość pobrań

 

...i właściwy czarny podkład...

Załączony plik  WP_20160414_10_28_18_Pro.jpg   60,28 KB   26 Ilość pobrańZałączony plik  WP_20160414_10_35_18_Pro.jpg   39,49 KB   26 Ilość pobrańZałączony plik  WP_20160414_10_37_40_Pro.jpg   39,4 KB   27 Ilość pobrańZałączony plik  WP_20160414_10_38_18_Pro.jpg   48,81 KB   28 Ilość pobrań

 

 

 

Finalnym kolorem będzie Jet Black High Gloss od DuPoint-a,czyli lakier+kolor na bazie epoxy w jednym.



#203 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 15 kwiecień 2016 - 05:24

No i to jest  prawidłowe podejście do lakierowania :) .



#204 OFFLINE   MIKUL

MIKUL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 15 kwiecień 2016 - 08:31

Przepiękne!



#205 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 26 kwiecień 2016 - 12:40

Daiwy pomalowane...za drugim razem :wacko: ,ale pomalowane.Pierwsze niepowodzenie było spowodowane właśnie czarnym podkładem na którym zbyt gęsta (jak dla tak małych elementów) farba nie mogła dobrze i równomiernie ''siąść''.Więć ''zmyłem'' wszystko do gołego i za drugim razem położyłem tylko podkład epoxy (2 cienkie warstwy),a do farby użyłem szybkiego utwardzacza i plus 10% dedykowanego rozpuszczalnika więcej niż tabelkowo.I oto efekt:

 

...model 2000

Załączony plik  WP_20160426_08_45_16_Pro.jpg   46,75 KB   20 Ilość pobrań

 

...2500

Załączony plik  WP_20160426_08_50_33_Pro.jpg   44,86 KB   21 Ilość pobrań

 

...3000

Załączony plik  WP_20160426_08_54_26_Pro.jpg   46,6 KB   21 Ilość pobrań

 

Ogólnie mówiac ''robota'' nie jest zła...ale jest ciutkę problemów,aby dobrze napsikać dużą armatą takie malutkie elementy.Zdecydownie wole jednak robić elementy w wiekszej skali... ;) .



#206 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 28 kwiecień 2016 - 21:07

Super to wygląda Paweł  :)

Zastanawiam się teraz nad tym czym (w sensie jakim klejem przykleić) "tabliczki znamionowe" będące pierwotnie na stopkach kołowrotków no i ten "dinks" w stopce co ma służyć do zbijania kabłąka  :rolleyes:

Może koledzy którzy już malowali i poskładali swoje maszynki coś podpowiedzą? byłbym wdzięczny  :rolleyes:



#207 OFFLINE   Pendergrast

Pendergrast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów
  • LokalizacjaBusko-Zdrój

Napisano 28 kwiecień 2016 - 22:00

Epoxyda załatwi temat.



#208 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 29 kwiecień 2016 - 06:35

Orginalnie ten ''dinks'' o ile pamiętam był przyklejony czymś w rodzaju silikonu,podobnie ''tabliczka''.Pod klej epoxydowy trzeba matowić powierzchnię i w miejscu ''zbijaka'' może się nie sparawdzić,ze względu na kruchość i niewystarczającą udarność.Myślę ,że twardy transparentny ''sillikon'' przy cieniutkiej warstwie powinien dać radę w obydwu przypadkach...i ocet jako zmywacz ;) .Od siebie bym polecił Soudal Fix All Cristal w małym opakowaniu.


Użytkownik Paavo edytował ten post 29 kwiecień 2016 - 06:49

  • Rheinangler lubi to

#209 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 kwiecień 2016 - 06:44

Tak własnie jest, że ten oryginalny klej jest taki "gumowaty" jak butapren tylko przezroczysty, więc transparentny silikon powinien być jak najbardziej ok.

 

Ps

 

Ocet, masz na myśli taki polski 10% czy niemiecki 25%?


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 29 kwiecień 2016 - 06:46


#210 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 29 kwiecień 2016 - 06:53

Napisałem ''silikon'' w cudzysłowiu bo klasyczny nie nadaje sie to tworzyw sztucznych,bo zawiera zazwyczaj kwaśne rozpuszczalniki.Ten Soudal jest neutralny i można kleić nim praktycznie wszystkie kombinacje materiałów.A ocet...i wyższe stężenie tym lepiej :) .



#211 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 29 kwiecień 2016 - 06:55

W matowym kolorku chyba tez wyglądałby rewelacyjnie.



#212 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 29 kwiecień 2016 - 06:57

Tu masz Arek link do pierwszego lepszego sklepu z tym klejem w DE.

 

https://www.baucente...STAL-Tube-80-ml


  • Rheinangler lubi to

#213 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 kwiecień 2016 - 07:07

One (turki 2000 i 3000) były w tzw satynce, jak to określał Pan Tomasz, choć miały być takie jak zrobił Paweł  :rolleyes: więc nie do końca wiem czy był to efekt zamierzony :huh: czy koniec roboty na szybko <_< czy stop zanim jeszcze bardziej się spier.... :angry:

Odnośnie warstwy lakieru 'satynkowego" o fakturze pustyni Gobi po suszy nie będę się już wypowiadał bo każde piękno jest osobliwe :rolleyes: albo jak to określa młodzież "piękny inaczej" odnośnie jakości może lepiej niech coś napisze Paweł,-  jeśli ma ochotę....


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 29 kwiecień 2016 - 07:09


#214 OFFLINE   Pendergrast

Pendergrast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów
  • LokalizacjaBusko-Zdrój

Napisano 29 kwiecień 2016 - 07:13

Epoxy można dać o elastycznej spoinie ( większa udarność ). Nie jest konieczne matowienie przed klejeniem, wystarczy w zupełności dobrze odtłuścić.

Jak chcesz mieć pewnie sklejone możesz zastosować strukturalny dwuskładnikowy klej metakrylowy.

Będzie miał wszystkie potrzebne Ci właściwości tylko cena sporo większa.



#215 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 kwiecień 2016 - 10:45

Dziękuję za odpowiedzi, zastosuję zalinkowany przez Pawła  ;)



#216 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 29 kwiecień 2016 - 15:30

Klej epoxydowy naniesiony na powierzchnię lakierowaną to nie zbyt dobra opcja (gniazdo na ''dykns'' jest polakierowane),zi conawet jesli będzie to dość elastyczna spoina.Chodzi o to,że w krytycznej sytuacji ten klejony element powinien odpaść...ale nie uszkadzając powłoki lakierniczej co grozi zastosowaniem mocnej samej w sobie żywicy czy kleju epoxy.Co innego jeśli elementy są klejone bezpośrednio materiał-materiał.

 

Jeśli zaś chodzi co było wcześniej na tych 2 korpusach...to było poprostu napisukane spreyem,nawet nie wiem czy był podkład ,bo jak wrzuciłem elementy do rozpuszczalnika,to 2-3 minutach zrobił się on czarny.Są spreye i spreye,te ogólnie dostepne nijak się mają jakością do tych profesjonalnych używanych w zestawach do szybkich napraw np: amerykańskiej firmy SEM,których używam.Po drugie takie malowanie z puszki wymaga dużo bardziej stabilnej i przewidzianej przez producenta temperatury otoczenia,która definitywnie wpływa na jakość powłoki.Będzie za gorąco to ''chmura'' farby bedzie się przesuszała w trakcie drogi pucha-element i powierzchnia wyjdzie typu ''skóra pomarańczy'' czy ekstremalny ''baranek''.Przy zbyt niskiej i kładzeniu na lusterko,grożą nam zacieki.



#217 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 05 maj 2016 - 18:43

A tutaj malowanie z ''puchy'' po mojemu...jako ''pacjent'' wystąpiła aluminiowa korbka do Curado 51E,delikatnie zmodyfikowana za pomocą wiertarki,iglaków i papieru ściernego.Ogólnie alumium to wredny materiał jeśli chodzi o malowanie sprayem i zasadniczą rolę aby takie malowanie miało swoją wytrzymałość,odgrywa tu jakość i przyczepność podkładu.

 

...korbka wykończona do malowania papierem o gradacji 320...oczywiście dobrze odtłuszczona zanurzeniowo...

 

Załączony plik  WP_20160503_08_58_33_Pro.jpg   51,9 KB   13 Ilość pobrań

 

...3 cieniutkie warstwy ''rzepa'' o kwaśnym odczynie (kwas fosforowy) nakładane w 5 minutowych odstepach czasu...i godzinka odpoczynku przed nastepnym etapem...

 

Załączony plik  WP_20160503_09_09_32_Pro.jpg   36,95 KB   13 Ilość pobrań

 

...czarny matowy podkład (filler) 2 warstwy też co 5 minut i znowu godzinka odpoczynku...i w sumie na tym etapie mozna by było zakończyć,ale filler jest zbyt miękki nawet po całkowitym utwardzeniu...

 

Załączony plik  WP_20160503_09_28_37_Pro.jpg   35,53 KB   13 Ilość pobrań

 

...więc jako wykończenie użyłem czanego akrylowego matu od Car System,3 warstwy nakładane co 20 minut...

 

Załączony plik  WP_20160503_10_04_46_Pro.jpg   44,01 KB   13 Ilość pobrańZałączony plik  WP_20160503_10_05_03_Pro.jpg   35,8 KB   13 Ilość pobrań

 

...i na koniec po 2 godzinach,korbka powędrowała do piecyka na ''zapiekanie'',czyli 25 minut w temp. 50 stopni...i gotowe.

 

 

 


  • CM Punk lubi to

#218 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4378 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 05 maj 2016 - 22:12

Dziękuję za odpowiedzi, zastosuję zalinkowany przez Pawła  ;)

 

Silicone nie będzie trzymał się tak gładkiej powierzchni. Zastosuj lepiej klej do szyb lub klej "urethane repair adhesive & sealant" do klejenia neoprenów czy woderów o ile chcesz żeby był transparent. Ja wszystko nim kleję.

Nazwy to AQUSURE, STORMSURE, AQUASEAL, itd,itp.  Małe, drogie ale zajeb****e.   :)   

 

Powodzenia i opisz wrażenia z klejenia.  ;)



#219 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4378 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 05 maj 2016 - 22:14

Epoxy można dać o elastycznej spoinie ( większa udarność ). 

 

Te do omotek zdają egzamin.   :)


  • Pendergrast lubi to

#220 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 06 maj 2016 - 05:22

Klej do spienionego neoprenu podobnie jak klej do wulkanizacji,czy zwykły butapren,to kleje neoprenowe,dość mocno inwazyjne z tworzywami sztucznymi,które po prostu rozpuszczają.Epoxy odpada tak jak wcześniej napisałem,pozostają jedynie kleje polimerowe.

Użytkownik Paavo edytował ten post 06 maj 2016 - 05:26






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kołowrotek, multiplikator

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych