Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Malowanie kołowrotkow & multiplikatorow

kołowrotek multiplikator

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
268 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 06 maj 2016 - 07:51

Co ty Pavko piszesz?
Klej "adhesive" nie reaguje z plastikami typu polietylen, polipropylen czy poliwęglan i inne poli (np. poliester). Ma bardzo dobrą przyczepność do gładkich powierzchni wiec trzyma na zasadzie "przyssania". Klej ten odrywasz od materiału używając tylko znacznej siły ale ślady reakcji niestety na nim nie zobaczysz. Chciałbym żeby ten klej zareagował choć powierzchniowo z niektórymi plastikami. :)
Spokojnie można wiec nim kleić to o czym piszemy i martwić sie tylko o skuteczność aby jednak okazała się dobra. :)

#222 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 06 maj 2016 - 09:23

dajcie mi klej , który naprawdę reaguje z PE, PP to kupię na zapas, zawsze mam problem z "prawdziwym" sklejeniem :)



#223 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 06 maj 2016 - 10:33

dajcie mi klej , który naprawdę reaguje z PE, PP to kupię na zapas, zawsze mam problem z "prawdziwym" sklejeniem :)

Kążdy używany w klejeniu modeli plastikowych (polistyrenowy) się nadaje,mocno reagują z PS i PV mniej z PE i PP.Można użyc też specjalnych cyjanoakryli w 2 komponetach,najpierw nakładamy bazę która lekko natrawia powierzchnię,później nakładamy klej i gotowe.

 

Co ty Pavko piszesz?
Klej "adhesive" nie reaguje z plastikami typu polietylen, polipropylen czy poliwęglan i inne poli (np. poliester). Ma bardzo dobrą przyczepność do gładkich powierzchni wiec trzyma na zasadzie "przyssania". Klej ten odrywasz od materiału używając tylko znacznej siły ale ślady reakcji niestety na nim nie zobaczysz. Chciałbym żeby ten klej zareagował choć powierzchniowo z niektórymi plastikami. :)
Spokojnie można wiec nim kleić to o czym piszemy i martwić sie tylko o skuteczność aby jednak okazała się dobra. :)

Napisałeś o kleju do klejenia spienionego neoprenu czyli syntetycznego kauczuku...i taki klej zawiera ten sam kauczuk+agresywny rozpuszczalnik.

 

 

 

Proszę oto link do typowego kleju do klejenia PP i PE.

 

http://sklep.zemax.p...TFE-8-ml-8g/971

 

lub

 

http://www.pattex.pl...o-plastiku.html


Użytkownik Paavo edytował ten post 06 maj 2016 - 10:37


#224 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 06 maj 2016 - 10:48

dzięki, trzeba będzie wypróbować, bo wcześniej nie znalazłem czegoś poniżej 100zł i więcej (proff)



#225 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 13 maj 2016 - 18:06

A tak wyglądają moje Turki ZC po spotkaniu z Pawłem  :)

Każdy z nich jest troszkę inny i poskładany z innych elementów ozdobnych i użytkowych. 

Lepsze zdjęcia ze szczegółami pokażę w nadchodzących dniach ;) oczywiście jeśli będą chętni do oglądania  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Załączone pliki


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 13 maj 2016 - 18:12


#226 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 13 maj 2016 - 18:37

A tak wyglądają moje Turki ZC po spotkaniu z Pawłem  :)

Każdy z nich jest troszkę inny i poskładany z innych elementów ozdobnych i użytkowych. 

Lepsze zdjęcia ze szczegółami pokażę w nadchodzących dniach ;) oczywiście jeśli będą chętni do oglądania  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

 

Dawaj, dawaj. Nie żałuj!!!

Trzeba choć oczy naświetlić i złapać podjarę na odnowę swoich staroci lub nakręcić Pavkowi fuchy.   :clappinghands:  :highfive:  :good:

Jakość cud z ... daleka.   ;)



#227 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 maj 2016 - 19:02

A tak wyglądają moje Turki ZC po spotkaniu z Pawłem  :)

Każdy z nich jest troszkę inny i poskładany z innych elementów ozdobnych i użytkowych. 

Lepsze zdjęcia ze szczegółami pokażę w nadchodzących dniach ;) oczywiście jeśli będą chętni do oglądania  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

No i czemu to Japończyk, nie malował ich na czarno?



#228 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 13 maj 2016 - 19:32

Po tych wszystkich zabiegach myślę, że najmądrzej napisał kiedyś Daniel @Guzu iż najsprawniej jest oczywiście ze względu na efekt, tuningować te kręciołki które są w danym momencie na rynku bo do nich części tuningowych w różnych kolorach i formach można zamawiać nie zastanawiając się czy kolor będzie dopasowany, korzystać również z części metalizowanych itd...

W podobnym tonie wypowiadał się Kamil @bazylos linkując firmy zajmujące się doborem części tuningowych.

 

Nie żebym był niezadowolony, choć po numerach Pana Tomasza :angry: miałem chwile zwątpienia, co na szczęście uratował Paweł  :) i moje młynki teraz wyglądają tak jak chciałem ale:

- żeby mieć złote boczki rotora -do 3000-ki musiałem kupić Emblema z 3000 c i potem go sprzedać ze srebrnymi, do 2500 zorganizował mi Pan Tomasz.

- złote dupki,- podobna sytuacja, kupno i sprzedaż turków ZiA

- korby,- dzięki uprzejmości i pomocy Kamila i Daniela zakupiłem, czerwoną korbę do MB 3000 i turka 2000 i czarną korbę do Turka 2500 od MB 2500

- czarna pokręcajka z TDS-ki do 2000-ki od Mefisto

- pokręcajka w 2500 jest od MB 3000 - ten zakup jeszcze mnie czeka....

 

Piszę o tym tylko dlatego, że ceny w firmach tuningowych są wysokie w stosunku do zakupu standardowego młynka, ale jak się podliczy zabiegi które ja wykonałem a żaden z kolegów, którzy mi pomagali nie zdarł ze mnie ani złotówki to..... :rolleyes:

 

Patrząc krytycznie na tę całą operację można powiedzieć,- idiotyzm i nie będzie to dalekie od prawdy....

Czas energia i ilość ludzi zaangażowanych w tę idee fix to też wyraźny przerost formy nad treścią...

Efekt - cieszy mnie bardzo :) ale tak samo cieszy mnie fakt iż ta operacja dobiegła końca,- dała doświadczenie... :rolleyes: i to jest największa wartość tego zabiegu  ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 13 maj 2016 - 19:39

  • maicke82, Szymon82 i trout master lubią to

#229 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 13 maj 2016 - 20:54

W życiu takich upiększeń zewnętrznych bym nie wykonywał. Bo i po co. Gra nie warta świeczki i nie przełoży się na wyniki wędkarskie.Ale jak ktoś lubi sobie oko pocieszyć i patrzeć z uwielbieniem na swoje kołowrotki to proszę bardzo. Dla mnie akurat kołowrotek jest narzędziem wędkarskim i ważne jest żeby dobrze działał.

Z czasem i tak się poobija i porysuje, ale -  wewnętrznie ma być super.

Tak po trochu to współczuję,bo będzie trzeba uważać aby jakaś ryska się nie pojawiła,komfortu w łowieniu w zero,no może wizualnie tak.

Mam takiego sąsiada garażowego który jest posiadaczem Toyoty Awensis i on nie wyjedzie z garażu za skarby świata jak jest brzydka pogoda.


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 13 maj 2016 - 21:12

  • Szymon82 lubi to

#230 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 13 maj 2016 - 21:07

W życiu takich upiększeń zewnętrznych bym nie wykonywa ...


No tak. Ale przyjemniej łowi się na "odświeżone". Obojętne, czy kije, czy mlynki. :)

#231 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 13 maj 2016 - 21:11

Szanowny Józefie jedni lubią tylko super pracę młynka a inni i tą pracę i wygląd unikatowy, praktycznie niepowtarzalny a jeśli nawet to młynek ma być dla niejednego wycacuszkany jak żaden inny, ma być najlepszy, najładniejszy, najmaślaniej pracujący. Przy tych młynkach jest odwalony kawał super dobrej roboty.

#232 OFFLINE   Pendergrast

Pendergrast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów
  • LokalizacjaBusko-Zdrój

Napisano 13 maj 2016 - 21:48

Pięknie się komponuje ten czarny kolor ze złotym :) Młynki z klasą i pasują do wędziska :)



#233 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 13 maj 2016 - 22:39

Efekt naprawdę fajny. Podoba mi się.

Sporo zachodu, ale masz teraz młynki jedyne w swoim rodzaju i pasujące do wędki (wędek).

Twierdzę, że ładny i wyjątkowy sprzęt podkreśla piękno naszej pasji.

No a tak pół żartem, pół serio- dorośli faceci to wciąż dzieci, tylko ceny ich zabawek są zupełnie inne :D.


  • Rheinangler i trout master lubią to

#234 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 14 maj 2016 - 10:59

W życiu takich upiększeń zewnętrznych bym nie wykonywał. Bo i po co. Gra nie warta świeczki i nie przełoży się na wyniki wędkarskie.Ale jak ktoś lubi sobie oko pocieszyć i patrzeć z uwielbieniem na swoje kołowrotki to proszę bardzo. Dla mnie akurat kołowrotek jest narzędziem wędkarskim i ważne jest żeby dobrze działał.

Z czasem i tak się poobija i porysuje, ale -  wewnętrznie ma być super.

Tak po trochu to współczuję,bo będzie trzeba uważać aby jakaś ryska się nie pojawiła,komfortu w łowieniu w zero,no może wizualnie tak.

Mam takiego sąsiada garażowego który jest posiadaczem Toyoty Awensis i on nie wyjedzie z garażu za skarby świata jak jest brzydka pogoda.

W kategorii praktyczności faktycznie gra nie warte świeczki, ale biedny jest ten dla którego wędkarstwo ma jedynie charakter praktyczny bo przecież siata, agregat czy nawet oścień jest znacznie skuteczniejszy niż jakieś tam wymyślanie i utrudnianie sobie życia wędką, kołowrotkiem, linkami i górą przynęt,- nie mówiąc o kosztach...

 

Notabene "super praca" i wszelakie techniczne dopracowanie mechanizmów kołowrotka to tylko inna twarz tej samej choroby co staranie się o "super wygląd" zewnętrzny,-  a co powiedzieć gdy  jedno i drugie staje się ważne? W Pańskim rozumowaniu pewnie byłby to powód do .... no przynajmniej odizolowania... jakoś od razu pojawia się u mnie skojarzenie z obecną sytuacją polityczną w Polsce...

Wszystko z czasem ulega zużyciu nie tylko powłoka zewnętrzna, wnętrze również... W maszynkach z pierwszych stron gazet często ta naturalna kolejność czyli najpierw skorupka potem środek jakoś coraz częściej zmienia kolejność...

W tych moich Daiwach wszystko od lat chodzi bez najmniejszych problemów i z prawie niezauważalnym zużyciem a jak coś się rozleciało to tylko przez moje eksperymenty...

Przyjmuję Pańskie współczucie choć jakoś trudno mi sobie wyobrazić u siebie sytuację na której je Pan opiera. A jak to zbyt skomplikowanie napisałem to powiem prościej,- jak będzie Pan łowił tak często jak ja i tyle dużych ryb co ja, albo przynajmniej osiągnie moją sprawność łowienia to wówczas chętnie przyjmę od Pana tego typu uwagi, bo w zaprezentowanej formie można je tylko tłumaczyć takim sobie frywolnym waleniem na oślep lub sytuacją z jakieś wątku gdzie pisał Pan na bani a potem przepraszał... 


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 14 maj 2016 - 11:09


#235 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 14 maj 2016 - 20:37

 

- jak będzie Pan łowił tak często jak ja i tyle dużych ryb co ja, albo przynajmniej osiągnie moją sprawność łowienia to wówczas chętnie przyjmę od Pana tego typu uwagi, bo w zaprezentowanej formie można je tylko tłumaczyć takim sobie frywolnym waleniem na oślep lub sytuacją z jakieś wątku gdzie pisał Pan na bani a potem przepraszał... 

Panie Arku pomimo prowadzonego serwisu jestem dość często na rybach, a w skali roku to ok.100 do 120 dni.Bywało lepiej kiedyś,bo spędzałem nad wodą ok 250 dni.

Co do wyników to nie będę się chwalił (nie lubię tego) i nie zamierzam tu na forum,choć miałbym czym. 

Z Pana opisu wynika że jest Pan wędkarzem doskonałym,ma znakomity sprzęt jest często na rybach i łowi same duże ryby i przy tym prezentuje wysoką sprawność łowienia.

Nic,tylko pozazdrościć .


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 14 maj 2016 - 20:42

  • martek lubi to

#236 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 15 maj 2016 - 06:07

No cóż Panie Józefie,- po raz kolejny okazało się iż jestem człowiekiem i wędkarzem zadufanym w sobie i pełnym arogancji co już dawno odkryli inni forumowicze...

Bycie wędkarzem doskonałym interesuje mnie tylko i wyłącznie w Wolton-owskim rozumieniu a czytując Pańską powyższą odpowiedź jak i  wypowiedzi w innych wątkach jestem pewien iż tego rodzaju doskonałość jest Panu obca a co zatem idzie na tej drodze dzieli nas olbrzymi dystans, który można porównać jedynie w odwrotnej proporcji do naszych doświadczeń serwisowych.

Zanim moderator słusznie wytnie nasze pyskówki proszę zaakceptować inne niż Pańskie poczucie estetyki kołowrotków, bo co do swoich osobowości mamy już chyba pełną jasność  :)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 15 maj 2016 - 06:09

  • Hunter_pike lubi to

#237 OFFLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 15 maj 2016 - 06:32

Arek piękne Turki :)
Brawo Ty ;)



#238 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 15 maj 2016 - 09:23

Ale tak uczciwie Panowie - jak ktoś wsadził do Zaubera same EZO to został wyszydzany a jak ktoś poruszył niebo i ziemię aby kolorek i dupkę zmienić to ''brawo Ty'' . Arku kołowrotki fajne , ale widzę chyba bardzo się nudzisz pomimo takiej intensywności wędkarskiej ...



#239 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 15 maj 2016 - 09:37

Kurcze miało być w tym wątku tak trochę ''know-how'' jak tu sobie odnowić-stjunigować powierchniowo kołowrotek,a tu norma...niestety.

 

Dawaj, dawaj. Nie żałuj!!!

Trzeba choć oczy naświetlić i złapać podjarę na odnowę swoich staroci lub nakręcić Pavkowi fuchy.   :clappinghands:  :highfive:  :good:

Jakość cud z ... daleka.   ;)

Tak Arek pochwal się jeszcze...sporo pracy i cierpliwości kosztowało Cię doprowadzenie tych kołowrotków do ostatecznego stanu,więc warto.Dla mnie pomalowanie ich to tez było trochę wyzwanie,bo szczerze mówiąc nie bawię się w takie drobne sprawy :D i miałem trochę obawy (jak zresztą zawsze) czy efekt końcowy podoła wizji zleceniodawcy.

Co do ''fuch'' to roboty mi nie brakuje,chociaż uciekam do niej (fiński stereotyp :P ) jak tylko mogę.W ciągu roku w pracy oprócz zwykłych napraw lakierniczych,zrobiłem z niewielką pomocą tylko jeden projekt od A do Z,ale się pochwalę.Dostałem w swoje łapy samochód koleżanki,z którego już lata eksploatacji zrobiły ''rat-style''.

 

...kanadyjski Plymouth Fury II 1968...tak wyglądał pod koniec pażdziernika 2015...

 

Załączony plik  WP_20151020_09_35_26_Pro.jpg   58,77 KB   12 Ilość pobrańZałączony plik  WP_20151020_11_41_02_Pro.jpg   48,56 KB   12 Ilość pobrań

 

...a tak pod koniec marca 2016 to komletnym odrestaurowaniu podwozia,karoseri i wnętrza w customowym 2-kolorowym matowym kolorze...

 

Załączony plik  WP_20160330_11_24_03_Pro.jpg   50,06 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  WP_20160330_11_24_34_Pro.jpg   52,11 KB   10 Ilość pobrań

 

 

 



#240 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 15 maj 2016 - 09:43

Widać sporo włożonego wysiłku i zaangażowania w te 3 customowe turki. Wiadome, że pieniądze dla twórcy tych "nowych" daiw miały zupełnie drugoplanowe znaczenie.

Spora większość użytkowników (nawet takiego portalu jak jerkbait - gdzie jest szeroko propagowany rodbuilding) zadowala się tym co jest powszechne i łatwo dostępne. Ale są też jednostki, które chcą mieć coś wyjątkowego,  zrobionego wedle swoich upodobań i unikalnego na skalę światową - nie po to by się tym "chwalić" ale głównie po to by udowodnić sobie samemu, że wykraczanie poza  ramy, schematy jest na wyciągnięcie ręki, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraznia i wolna wola - w ten oto sposób przez nasze hobby odczuwamy bardziej, że jesteśmy wolnymi ludzmi.

Nasz kolega Rheinangler jest tego świetnym przykładem. . Nie każdy z nas odczuwa potrzebę zmiany tego co szare i bure. Nie każdy z nas ma wysublimowane poczucie piękna  i nie każdy rodzi się artystą. Ale każdy może być sobą i mieć swoje zdanie na każdy temat. Ale nie można negować tego jeśli ktoś wychodzi poza schemat prozaicznych rozwiązań, technicznych, a w tym wypadku głównie estetycznym.

 

Trudno zaprzeczać, by użytkowanie i powszechnie rozumiany komfort łowienia, ergonomia nie była wpisana w większą wygodę jaką dają nam rzeczy tuningowane, nie tuzinkowe, robione specjalnie dla nas i często przez nas samych.

 

Osobiście estetycznie nie podoba mi się ten pierwszy turek z tymi czerownymi detalami - pozostałe dwa rewelacja. To się chwali i lubi B)


  • thug lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kołowrotek, multiplikator

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych