Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czorsztyn


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2957 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 01 listopad 2014 - 09:55

szczupak 138 150 160cm? Mocne opowieści,

Spokojnie, jutro już będzie 170 :)



#382 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 01 listopad 2014 - 11:16

Potwierdzam ryba przywiezina na czorsztynie już takie nie występują chłopaki z cichej wody wszystkie już zgrilowali. Zostańcie na mazurach, paprocanach, zegrzu, turawie, albo jedźcie na słowację tam podobno jeszczze troche ryby zostało. Tutaj tylko mgła i woda ponad 30metrów, także guma nie chce nawet do dna dolecieć :rolleyes: 



#383 OFFLINE   gerro28

gerro28

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów

Napisano 01 listopad 2014 - 11:32

W ostatnich 2 tygodniach byłem 6 razy- trolling z windą.Wyniki sandacz 60,szczupak 60,okoń 32.Dzień w dzień flauta ryby siedzą przy dnie ale gadałem wczoraj z gościem co pływał i łapał na spinning z wypasionym echem miał dwa skubnięcia sandacza pod zamkiem Czorsztyńskim.Ogólnie Pażdziernik w trollu najgorszy od kilku lat.Dłubacze spinningowcy też narzekają.



#384 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 01 listopad 2014 - 11:40

Faktycznie nie jest łatwo ale nie beznadziejnie. Łowienie jest ciężkie bo i ryba głęboko, trzeba się dobrze ustawić, a potem orać ciężkim sprzętem. Ryby biorą ale bardzo himerycznie, odradzam tempa miejsówka w kwadrans, czasem guma dobrze do dna parę razy nie zdąrzy dolecieć. Jednak można coś wydłubać jednak jedna na pięć ryb z moich obliczeń jest miarowa. Ale to puknięcie i widoki.....oczywiście zaraz potem jak mgła się podniesie.

Ps.: dozbrajać, dozbrajać jeszcze raz dozbrajać



#385 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 01 listopad 2014 - 12:36

Piotruś Mirecki dobry jest... Trzeba mieć spalinie w razie szkwalu :) tyle ze jak mnie oczy nie mylily na flaucie popitalał na osemeczce a elektryk u góry :) nie jestem przeciwnikiem ale mało profesjonalne łamać zakazy w programie wędkarskim

Użytkownik Sandre edytował ten post 01 listopad 2014 - 12:40


#386 OFFLINE   gerro28

gerro28

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów

Napisano 01 listopad 2014 - 12:47

Mi tam nie przeszkadza jak pływają nowoczesnymi spalinówkami cichutkie to przepływaja sobie z miejsca na miejsce praktycznie ich nie słychać.Gorzej jak jakiś bukiet wypłynie z napędem własnej konstrukcji albo przeróbką kruca fuks.

Co do ryb liczę,że w końcu zacznie się choć mała fala i kilka dni z zachmurzeniem wtedy ryba ruszy w toń a nie będzie siedzieć po 30 metrowych dołach



#387 OFFLINE   bardziu

bardziu

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 01 listopad 2014 - 12:54

A mnie przeszkadza. Uważam że skoro jest zakaz to obowiązuje wszystkich bez wyjątku i tyle.

Gdyby kary za pływanie na spalinie były takie wysokie jak na zachodzie i były egzekwowane to nikt by nawet nie pomyślał o tym.

A tak każdy ma w czterech literach. Typowa polska mentalność.



#388 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 01 listopad 2014 - 13:04

Mnie bardziej przeszkadza mentalność ale w kontekście beretowania wszystkiego jak idzie. Zauważyłem też, że najbardziej przeszkadza spalina tym, którzy jej nie mają.
Odnośnie filmu - dramat. Powinniście podziękować teraz "koledze" za te tłumy, które zaczną zwalać się nad wodę.



#389 OFFLINE   bardziu

bardziu

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 01 listopad 2014 - 13:11

Mnie bardziej przeszkadza mentalność ale w kontekście beretowania wszystkiego jak idzie. Zauważyłem też, że najbardziej przeszkadza spalina tym, którzy jej nie mają.
Odnośnie filmu - dramat. Powinniście podziękować teraz "koledze" za te tłumy, które zaczną zwalać się nad wodę.

I tu byś sie pomylił. Posiadam nawet dwa silniki spalinowe. Ale ja nie mówiłem o tym że przeszkadza mi pływanie a bardziej o tym że przeszkadza mi łamanie zakazu. Oczywiście rozumiem że sobie pływasz i masz to daleko gdzieś. To jest właśnie mentalność. Typowe.

Staram się przestrzegać przepisów bo uważam że ten zakątek wymaga szczególnego traktowania i zgadzam się z zakazem mimo że absolutnie nie jest mi na rękę.



#390 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 01 listopad 2014 - 13:43

Zakaz to zakaz i choć szybciej i podobno bezpieczniej na spalinie jak niektórzy twierdzą to dalej zakaz. Taki sam jak ograniczenie ruchu do 50km/h jedni go przestrzegają, a inni płacą mandaty. Kolega z Trwam powinien zapłacić podwójny bo niedość że zakaz  łamie to jeszcze namawia do złego, istny diabeł w  Trwamowskiej skórze :ph34r:


  • bardziu lubi to

#391 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 01 listopad 2014 - 14:09

@Bardziu, nigdy jeszcze nie pływałem po czorsztynie i nie łowiłem tam ryb, a typowe jest wrzucanie wszystkich do jednego gara. Pływam po innej wodzie gdzie służby przymykają oko, oczywiście jeśli pływa ktoś z rozsądkiem...



#392 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 01 listopad 2014 - 14:27

Tutaj wraz z końcem sezonu wakacynego policja znika i pojawiają się spaliny, potem jeszcze wpadną kilka razy w jesienny weekend siejąc postrach wsród chłopaków na spalinach. Ale w dobie komórek zaraz wszyscy wiedzą że policja przyjechała, a nad jezioro zapraszamy woda piękna , okolica wspaniała, a ryby jak to ryby raz wspólpracują, a raz nie :D



#393 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 01 listopad 2014 - 14:47

Na Czorsztynie różnie bywa. W tym roku przeżyłem jednak mały szkwalik i mam gdzieś ich strefy... Jak zerwie się mocny wiatr lepiej ta spaline mieć. W dzisiejszych czasach silniki są tak ciche ze trollingujac na spalince nie sprawiamy nikomu kłopotu, chyba że pieniaczowi którego ogranicza elektryk. Wyrzuty sumienia odeszły po kilku przypadkach gdzie dupeczki z wopru popisywaly się na lodzi z 25kucykami... Plywaly sobie slalomem od cofki do wyspy (pomiędzy wędkarzami trzymajacymi się burt żeby ich fala z łódek nie powyrzucala)jak im się znudziło przesiadki się na skutery, policja plywala i bila brawo, więc komu się poskarzyc,a jak już o policji.. to nie muszą wracać do bazy na pełnej "pycie" bo czas ich nie goni. Lepiej niech jak pisze Kotwitz każdy patrzy komu daje w łeb a nie zajmuje się pierdolami. Zakaz jest i super bo wyeliminiwal idiotów na skuterach i innych nartach za motorowkami. Porównywanie do ograniczeń prędkości na drodze są nie na miejscu bo jadąc 80 na 50tce nie wyhamuje i zabije niewinnego dzieciaczka. A pyrkajac sobie 3km/h jaka szkodę wyrządzam rybom przyrodzie?? I żeby nie było we wszystkim trzeba umiaru, bo 2 konnego saluta albo coś co miesiąc temu służyło do koszenia trawy słuchać na Hubie jak płynie kolo zamków:) i tak być nie może... Ale większość mundurowych to w miarę ogarnia i ma rozeznanie komu doj...ac a kogo pouczyć. A co do programu, fajne były odcinki z Taszarkiem, Wojtkiem Niedźwiedziem, Robertem Florczakiem, a odkąd Piotruś jeździ sam czasem glupkowato gada, kupił młynek z kolorze fluo green:) i wogole trochę nudno. A najazd wędkarzy? I tak najezdzaja jak mogą, wielu myśli ze wrzuci koze z nosa i odrazu 80tka siedzi... Wiadomo sporo ryb trafi się niespodziewanie ale większość trzeba sobie wypracować. Ja byłem z 20razy w tym roku i 67cm mam największego sandalka wiec albo woda bezrybna albo ja za mało Tv Trwam oglądam :)

Użytkownik Sandre edytował ten post 01 listopad 2014 - 14:50

  • Norbert 78 i kotwitz lubią to

#394 OFFLINE   bardziu

bardziu

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 01 listopad 2014 - 15:22

Zakaz to zakaz i tu nie ma co dyskutować. To że dupy pływały też widziałem i policja miała to gdzieś to potwierdzam.

Jednak wystarczył jeden telefon do dyżurnego i pływania nie było. Policjantów też czasem trzeba przywołać do porządku.

A że zakaz jest nieżyciowy to niestety jak dużo w naszym kraju.

Warto by po prostu wprowadzić zakaz pływania powyżej prędkości 5 czy 8 węzłów lub wprowadzenie silników z określonymi normami spalin i głośności.

Do tego ograniczenie w mocy i kłopot z głowy.

Ale jest jeszcze kolejny problem. Zakazy i nakazy trzeba egzekwować.


  • Piotr Boruch lubi to

#395 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 01 listopad 2014 - 16:30

Dziękuję Piotrze za zaproszenie. 
Klimat gór nad wodą zawsze podobał mi się bardzo i mam nadzieję, że w końcu dotrę nad tą piękną wodę. I obiecuję pływać na elektryku  :D



#396 OFFLINE   gerro28

gerro28

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów

Napisano 01 listopad 2014 - 19:15

Odnośnie filmu - dramat. Powinniście podziękować teraz "koledze" za te tłumy, które zaczną zwalać się nad wodę.

 

 kużwa eldorado zresztą widzieliście sami na filmie gość przyjechał na 2 godziny  wypłyną 2 duże sandacze obok gość wyciągnął szczupaka,trzeci ciągnął suma który był w paszczy 2 suma,czwartego ciągneła głowacica 140cm- tych ostatnich nie ujęła kamera bo było za dużo akcji.Ja tam zapraszam nad Czorsztyn przyjeżdzajcie jak wypłyniecie to nie bierzcie kanapek i picia bo nie ma się czasu napić ani zjeść branie za braniem...........Porażka...

Rzeczywistość jest zgoła inna............



#397 OFFLINE   ts21

ts21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaKrk
  • Imię:Tomek

Napisano 01 listopad 2014 - 19:32

Ten film to jakiś żart, Pan Redaktor pływa na spalinie po zbiorniku po którym nie wolno pływać, wielokrotnie namawiał w swoich programach do wypuszczania ryb, a tu jedyny kadr z wypuszczenia to ten z niewymiarowym sandaczem, a do tego sława po wyjęciu drugiego wymiarowego cytuje "czyli mam już komplet" - zwariowałem  :mellow:


  • sol321 i gam8it lubią to

#398 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 01 listopad 2014 - 21:54

 

Bardziej w temacie wątku- Byłby ktoś chętny na wspólny wypad w któryś weekend? NIestety nie dysponuje pływadłem ani wiedzą o zbiorniku,ale chetnie bym spróbował zapalować na sandacza innego niź wiślanego

 

Też bym się wybrał.

Wyposażeniem i wiedzą o zbiorniku Ci dorównuję , a i zwiedzać lubię. Może jaki dobry wójo by się nawet znalazł, muszę się w końcu wprosić. Choć jak tak czytam i widzę te nie do końca zdrowe emocje (w każdym razie nie moje ulubione), to mi przechodzi.

 

Jutro za bolem, ale od poniedziałku półtora tygodnia krakowski sandacz :) SAM nad wodą :) Nikt mnie nie wnerwia i ja nikogo. Szkoda tylko , że widoki mniej atraśne niż czorsztyńskie. Co mi tam .  I tak po zmroku będę łaził   :P


  • Esioslaw i Crocop80 lubią to

#399 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 02 listopad 2014 - 08:45

Panowie piszcie na priva znam ten teren całkiem łodke wiem skąd skołować tylko z czasem ostatnio marnie



#400 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 02 listopad 2014 - 08:52

Film jednak zadziałał:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych