Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czorsztyn


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2957 odpowiedzi w tym temacie

#1021 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 22 czerwiec 2016 - 22:07

Na polu namiotowym za dyszke we trzech zaplacilismy. Szalu nie ma ale osobowka da sie zwodowac lodz. Na Piekielku po drugiej stronie tak samo. A gdzie jest ten nowy slip ??

#1022 OFFLINE   Łukasz90

Łukasz90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów

Napisano 22 czerwiec 2016 - 22:52

Są nawet dwa nowe jedne jest na ujściu Białki ,Praktycznie przy samej Białce tylko trzeba uważać ,bo jest cypel z ktorego rzucają wędki ale tak poza tym jest ok.Drugi przy Hubie tylko zwykle tam stoją camperami .Trzeci najmniej ciekawy do w Frydmanie przy WOPrówce tylko tam trzeba mieć zwykle auto 4x4 (nie wiem jak teraz) .Podobnie jest w Piekiełku , przynajmniej wyższe auto trzeba mieć. Pozostaje niestety pole namiotowe.Mnie interesują by mieć miejsce właśnie poniżej Piekiełka do wodowania bo na elektryku trochę schodzi by dopłynąć do ciekawych miejscówek .

Pewnie sam pojadę sprawdzić a poprawili zjazd do wody przy zatoce Falsztyńskiej? (ten na samym końcu-cyplu ?) 


Użytkownik Łukasz90 edytował ten post 22 czerwiec 2016 - 22:54


#1023 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1305 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 23 czerwiec 2016 - 07:37

Z wodowaniem w Piekiełku, to uważajcie, bo o ile przy wysokim i normalnym stanie jest OK, to przy niskiej wodzie już dwa razy widziałem jak traktor wyciągał terenówkę zakopaną po osie w błocie. Raz nawet nie wiem jak się to skończyło, bo pękł łańcuch i nie było czym wyciągać.



#1024 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 23 czerwiec 2016 - 08:35

Dlaczego musimy sie ciagle wodowac w jakichs krzaczorach albo blocie. Czy kochane Pzw nie moze wydzierzawic za grosze dwoch trzech dzialek i zrobic slipow slz parkingiem na kilkanascie aut?? Za male skladki placimy?? Nie wiem czy ktos oglada Zaborka na yt ale w Stanach sie da w Polsce sie nie da.
  • Łukasz90 lubi to

#1025 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 23 czerwiec 2016 - 08:54

Oby tego nie zrobili bo Czorsztyn będzie wyglądał jak reszta zbiorników w Polsce.
  • michcio lubi to

#1026 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 23 czerwiec 2016 - 09:03

Juz zaczyna. Slipy do tego nie sa potrzebne. Policja poluje czy ktos nie "pyrka" sobie na spalince, a dziesiatki niewymiarkow laduja w samochodach. W dobie internetu nic sie nie uchowa. Nawrt nie trzeba prawdy. Wystarczy rzucic haslo o Czorsztynskich potworach i ludzie lgną na poludnie jak pszczoly do miodu. Slyszalem o 80tkach 90tkach z otwarcia ... na ktorym bylem i jakos tych potworow w dzisiatkach sztuk nie widzialem.
  • michcio lubi to

#1027 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisano 23 czerwiec 2016 - 09:30

Wyjechało trochę mięsa na rozpoczęciu oj wyjechało potworów nie widziałem ale widziałem 50taki 60taki beretowane w opór , kiedy zapytałem znajomego którego spotkałem tam po raz pierwszy co on odpierda.. , to usłyszałem ,ze beretkę bo on tu nie łowi i tylko tak przyjechał po mięso a wyjazd musi się zwrócić poza tym ma wyjebane czy coś będzie w tej wodzie bo ogólnie tam nie jeździ ,ale jak u niego na jeziorku koło domu dziadki beretuja to chu.e i mordercy a potem nie ma ryb zawsże się zali .
Także jeszcze dwa lata i po zbiorniku.
  • Tomek88 i korol lubią to

#1028 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 23 czerwiec 2016 - 10:38

Oby tego nie zrobili bo Czorsztyn będzie wyglądał jak reszta zbiorników w Polsce.

Faktycznie trafna uwaga.

Dodatkowo zakazać wędkowania (jak w Dobczycach).

Lub szczelnie ogrodzić i nie dopuszczać do do wody wędkarzy

i innej gawiedzi,która zasyfia okolicę.   ;)

 

A tak na poważnie.Problem zniknie wraz z zakazem zabierania

ryb.


  • Voldemort, bertus i Krzysiu lubią to

#1029 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 23 czerwiec 2016 - 10:41

   Generalnie sandacz ma w PL prze......ne. Jak się patrzę po J.Żywieckim to mi tak strasznie żal tych ryb. Dziś było akurat mało trupiarzy bo tylko z 15 łódek. W niedzielę naliczyłem 33 a nie było widać tych co stały na zatoce w Oczkowie, więc pewnie z 50 by się uzbierało. Niektórzy nawet wypuszczają jak nie ma wymiaru, bo co krok sobie dryfuje trupek taki 40-45cm co za głęboko połknął. Sandaczowa pustynia...

   Czorsztyn trudniejszy do przełowienia ale też skończy jak reszta zaporówek. Ale nic to, narodzie ostrz noże, szykuj wędzarnie już niedługo Świnna Poręba!!! Spokojne 10 lat radosnego beretowania a może i więcej? Tylko jeszcze nie wiadomo czyja to będzie woda, wiadomo natomiast, że będzie brygada rybacka, tak tak, nawet jakiś kuter już kupili.


  • jacekp29, bertus i pablo23004 lubią to

#1030 OFFLINE   sajmon55556

sajmon55556

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 23 czerwiec 2016 - 10:41

Wszystko jest dla ludzi tylko z rozwagą. W Poniedziałek byłem na nocce na Hubie złapałem 14 leszczy 10 płotek. Zabrałem dwie rybki do domu. Reszta pływa wolno.

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

#1031 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 23 czerwiec 2016 - 10:48

50 łódek x 2 łowiących to 100 osób x2 sandacze = 200szt,tyle można zberetować za jeden dzień na zbiorniku co ma może 800ha wody. To jest chore i nie ma znaczenia, że złowi 10 a zabierze 2.

Przypomniało mi się jak 2 lata temu dziadek z babcią robili zakupy w Fishing Marcie , takie przedsezonowe. O dziwo nie zanęty i robaki. Przynieśli do kasy dwie kosy do filetowania i przenośną wędzarnię. Nawet kasjer miał polew.


Użytkownik Krisu23 edytował ten post 23 czerwiec 2016 - 10:53


#1032 OFFLINE   Łukasz90

Łukasz90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów

Napisano 23 czerwiec 2016 - 10:50

Dlaczego musimy sie ciagle wodowac w jakichs krzaczorach albo blocie. Czy kochane Pzw nie moze wydzierzawic za grosze dwoch trzech dzialek i zrobic slipow slz parkingiem na kilkanascie aut?? Za male skladki placimy?? Nie wiem czy ktos oglada Zaborka na yt ale w Stanach sie da w Polsce sie nie da.

Jestem za tym od dawna np. na Świnnej już planują całą infrastrukturę w tym  slipy .

 

Oby tego nie zrobili bo Czorsztyn będzie wyglądał jak reszta zbiorników w Polsce.

Nie będzie bo zrobi się slipy i będzie się na nich czesać ludzi + zamontować kamery i będzie widać ,że np. delikwent ciągle wraca do samochodu i ładuje do lodówy ryby (większość mięsiarzy tak robi). Podejrzewam ,ze większość wodowała by się na tych slipach  . Akurat ta metoda bardzo dobrze sprawdza się w USA .

 

 

Wprowadzenie zakazu zabierania ryb nic nie zmieni bo tacy ludzie nadal będą zabierać ryby. bo co to zmieni jak koleś zabiera ryby 49cm  , których zabierać mu nie wolno + ponad limit. Popieram to ,że kontrole są źle przeprowadzane ale w całym PZW Nowy Sącz .Kontrolują głównie ,,zamiejscowych" omijając ,,swoich" (sam tego doświadczyłem na Dunajcu kolo mnie było z 15 osób wszyscy miejscowi skontrolowali tylko mnie bo miałem auto nieprzerejestrowane)  .Bardzo mnie cieszą częste kontrole przy Hubie 9kumpel był czterokrotnie jednego dnia) ,Ale co z tego ,że wszyscy zamiast się cieszyć, ale np. jak skontrolowali mnie przy Piekiełku w taki sposób ,że po pierwsze poplątali mnie wszystkie zestawy +wypłoszyli wszystkie ryby (bo z łodzi) .Zamiast przejść lądem 50 m to ciągle podpływali i robili raban ludziom na wędkach i jak być tutaj zadowolonym?



#1033 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisano 23 czerwiec 2016 - 18:01

No kill i po sprawie , plus 1000 zł kary i rekwirowanie sprzętu wraz z tym pływającym za każda zberetowana rybę.

#1034 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 23 czerwiec 2016 - 21:11

No kill i po sprawie , plus 1000 zł kary i rekwirowanie sprzętu wraz z tym pływającym za każda zberetowana rybę.

Niestety w Polsce nie na takiej wody i jeszcze długo nie będzie.
  • jerzy6 lubi to

#1035 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 24 czerwiec 2016 - 09:10

Wszyscy maja milion pomysłów co zrobić żeby było lepiej, ale poza wypisaniem ich na forum nikt ich nawet nie próbuje zrealizować. I to jest problem naszych łowisk. Każdy chce łowić, a resztę ma w dupie. Zawsze przecież znajdzie się jakiś winowajca - bereciarze, kormorany, kłusole, trollingowcy, trupiarze, PZW. Tylko nikt nie wymienia nigdy rozpuszczonych roszczeniowych leniwców, którzy wymagają w chuj, ale palcem nie kiwną i najlepiej, żeby jeszcze łowić wszędzie za jedną żałośnie niską składkę. 

 

Tak, macie rację, długo jeszcze w Polsce dobrych wód na szerszą skalę nie będzie. Trwajcie sobie w tym i biadolcie. Na zdrowie.



#1036 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisano 24 czerwiec 2016 - 09:24

Drogi kolego Pitfish na co dzien pracuje i mam co robic , oplacam skladki z czego oplacani sa dzialacze miedzy innymi,i co mam jeszcze zaczac myslec i robic za tych walkoni za darmo w imie dobra spolecznego , wybacz ale po prostu mnie na to nie stac . W kazdym badz razie licze na Ciebie bo Ty na pewno nie jestes leniwcem i ruszysz ten caly burdel.
A i jeszcze jedno chetnie zaplace 4 x wiecej jesli 4 razy poprawi sie jakosc lowisk w polsce .
Osobiscie nie narzekam , lowie i jestem happy ale wszyscy wiemy , ze w polsce przydaloby sie lowisko no kill z prawdziwego zdarzenia.
  • Sławek77, Gobio Gobio i Sandi lubią to

#1037 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 24 czerwiec 2016 - 11:16

Drogi kolego Pitfish na co dzien pracuje i mam co robic , oplacam skladki z czego oplacani sa dzialacze miedzy innymi,i co mam jeszcze zaczac myslec i robic za tych walkoni za darmo w imie dobra spolecznego , wybacz ale po prostu mnie na to nie stac . W kazdym badz razie licze na Ciebie bo Ty na pewno nie jestes leniwcem i ruszysz ten caly burdel.
A i jeszcze jedno chetnie zaplace 4 x wiecej jesli 4 razy poprawi sie jakosc lowisk w polsce .
Osobiscie nie narzekam , lowie i jestem happy ale wszyscy wiemy , ze w polsce przydaloby sie lowisko no kill z prawdziwego zdarzenia.

Płacę - wymagam... rozumiem twoje podejście. Jest dokładnie takie jak opisałem. 

Bo płacisz, ale nie wymagasz, tylko piszesz na forum, co nie daje żadnego skutku sprawczego.

Zapłać i wymagaj. Albo złóż reklamację, że płacisz za coś czego nie ma. 

 

P.S. Zrobienie wody No Kill to jest ogromne wyzwanie (bo samo się nie zrobi niestety francowate...) . Szczególnie dla tych, którzy nigdy nie próbowali. Masz rację, choć połowicznie, bo leniwcem jestem. Mam na mojej rzece dwa odcinki no kill. Poza tym mam bajoro, które jest pstrągowym łowiskiem muchowym, licencyjnym, z ograniczona ilością licencji, z limitem zabranych ryb, jest pilnowane, ma gospodarza, jest monitorowane i są w nim duże ryby. I wisienka na torcie - to jest łowisko PZW. 

 

Pozdrawiam :)


  • R0BERT lubi to

#1038 OFFLINE   olek520

olek520

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaSiemianowice Śląskie

Napisano 24 czerwiec 2016 - 11:17

Szanowny Krzysiu tak się składa że trafiłeś kula w płot.
Kolega pitfish bardzo się udziela tu
http://no-kill.bialaprzemsza.pl/.
Ja rozumiem wpis pita chcieć to móc. Ja mam taki sam problem jak ty tzn czas... Żeby nie było😄 pozdrawiam Olek

#1039 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 24 czerwiec 2016 - 11:22

Zmieniając wątek na taki bardziej w temacie Czorsztyna - woda ma potencjał, ale też charakter. Miałem okazję parę razy łowić i odpoczywać w okolicy. Są to miejsca na liście moich ulubionych w naszym kraju :) Śledzę wątek uważnie, może niebawem sam coś dopiszę co, jak, na co ;) 



#1040 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 24 czerwiec 2016 - 21:29

Byłem od otwarcia( 16 czerwca) do wczoraj ( 23 czerwca). Ale miałem zajebiste wakacje! Połowiłem sobie, popływałem, odpocząłem. Spotkałem wielu znajomych. Miłe chwile przy piwku, gryllu i bezpośrednio na wodzie. Wyniki dobre, ja osobiście nie narzekam. Połowiłem sandaczy, trafiłem grube okonie, nie dużo, ale rozmiar XL. Do tego camping to super forma spędzania czasu! ahhh Czorcie wróć !!! :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych