Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakaz trollingu na ZZ (???)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
134 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 grudzień 2006 - 12:56

„Jeżeli na ZZ pojawi się zakaz trollingu ze względu na stan zasobności zbiornika to się z tym trzeba pogodzić”

@klon
Oczywiście, będziemy musieli się z tym pogodzić, bo nie będziemy mieli wyjścia. Nie zgadzam się jednak z takim uzasadnieniem, to w żadnym razie nie może być argument!!! Jeżeli panowie działacze twierdzą, że z zasobnością zbiornika jest źle, niech wprowadzą całkowity zakaz zabierania ryb drapieżnych, całkowite „C&R”. I po kłopocie! Dzięki temu łatwiej będzie przeprowadzać kontrole, a najbardziej ucierpią kłusole szarpiący w lipcu sandacze na blatach i sumy na zimowiskach.

Założę się jednak, że nie zrobią tego, bo sami za bardzo lubią nażreć się taniego mięsa. Cały czas nie rozumiem, jak można merytorycznie uzasadnić „szkodliwość” trollingu...

Najwyraźniej fakt, że na ZZ jest grupa skutecznych wędkarzy, którzy nieźle sobie radzą w warunkach powiedzmy „ograniczonego rybostanu”, stał się dla kogoś solą w oku. Być może jeszcze bardziej szlag ich trafia, kiedy widzą jak ci wędkarze wypuszczają złowione ryby.


#22 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 13 grudzień 2006 - 13:11

I co to wreszcie znaczy, że jak ktoś ma więcej pieniędzy to ma płacić więcej... w imię czego pytam?



Również radzę dokładnie przeczytać wątek.
Na ten temat już napisałem:
Każdy sposób pozyskania kasy na zarybienia wydaje się być słuszny. A dużo łatwiej jest wyciągnąć kasę od trolingowca, którego jest stać na łódkę, silnik, itp rzeczy niż biednego emeryta.


#23 OFFLINE   Slavecky

Slavecky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 grudzień 2006 - 13:56

Hmm....
No sprawa byłaby Twoją osobistą i nie miała związku ze sprawą gdybyś nie przymycał postawy socjalistycznej w patrzeniu na temat. Przecież nie wpadłem na to patrząc na Twój atavar :D

Po drugie (bez urazy i nie odbierz tego osobiście) to fatalny stan wód jaki obecnie mamy zawdzięczmy nie trolingowcoa a temu, że przez 45lat mieliśmy u władzy socjalistów - ba a w PZW mamy ich do tej pory w postaciu upioru Generala Milicji kol.Grabowskiego

Po trzecie napisałeś, że trolingowcy są przewaznie zamożniejsi iż gliździarza a ja uparcie twierdzę, że to stereotyp bo można być trolingowcem na pożyczonym sprzecie a można być gliździarzem na własnej łódce i łowić leszcze z blatu.

Po czwarte
Jest mi bardzo przykro, że emeryci są biedni ale nie są biedni z mojej winy! W imię czego ktoś ma zabrać mi a im nie? Bo z emeryta jest trudno ściągnąć...? BTW Emeryci maja 50% zniżki.

Pozdrawiam
S,

#24 OFFLINE   pikeman

pikeman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 13 grudzień 2006 - 14:17

Sprawy szczątkowego rybostanu w Polsce nie rozwiąże zakaz trollingu i ustalenie wyższych opłat. Jakim to prawem jakiś cymbał twierdzi, że trollingowcy są najbardziej winni takiego stanu rzeczy. Przecież to od człowieka zależy, czy jest miesiarzem. Co do tego ma metoda łowienia??? Takie radykalne rozwiązania przypominają mi tok myślenia Leppera, który postuluje zamknąć Gazetę Wyborczą, bo żle o nim napisała.

Fundusze PZW
Pieniędzy PZW ma bardzo dużo, w swojej karcie mam znaczki za 143zł(54+89), takich jak ja jest w kraju kilkaset tysięcy, co daje roczny dochód w wysokości kilkudziesięciu mln zł, niech mi nikt nie mówi, ze to mało pieniędzy !!! Co roku !!!!
Niestety prawda jest taka, że stare pierdziele z ZG nie potrafią tym kompletnie zarządzać, jedyne co potrafią to kurczowo trzymać się stołków. PZW to jedna z najbardziej skostniałych instytucji w Polsce, tam jest jak za towarzysza Gomułki, żadnych zmian w zarządzie związku, co roku te same twarze i ten sam niezatapialny prezes, przewodnia siła narodu. Ci ludzie nie mają ani pomysłu, ani kwalifikacji jak zarzadzać tak wielką organizacją. Niestety nie stwarza to szans na rozwój sportu i poprawę sytuacji. Zresztą to zjawisko zostało juz opisane przez WŚ wielokrotnie.

Rybacy
Druga sprawa to operaty rybackie nad, którymi nikt nie sprawuje kontroli. Na ZZ, gdzie łowię regularnie od ponad 30lat jest kilka ekip rybackich. Głównym żródłem dochodu jest sprzedawanie na lewo ryb, do okolicznych sklepów rybnych, knajp, barków i restauracji. Oczywiście w księdze połowów śladu nawet nie ma, bo tam w ogóle niewiele wpisów jest.

Kontrola
A właściwie to jej kompletny brak. O łowisko trzeba dbać, bo łowisko to kapitał. Niestety większość akwenów w Polsce jest porzucona na pastwę losu, nikt się nimi nie interesuje. Nie ma gospodarza. Ostatnio byłem na Mamrach, gdzie polowaliśmy z niezłym skutkiem na sielawowce. Przez 4dni nikt nas nie kontrolował, pies z kulawa nogą się nie zainteresował czy mamy pozwolenie i co robimy, jakbym chciał to mógłbym postawić siatę na 2km i spałbym spokojnie. A jezioro jest rybne i można jeszcze ładnego szczupaka złowić. Tak nie powinno być.

Wyjście z sytuacji
Narazie nie widzę. Dopóki nie zmieni się personel w ZG, nie ma szans na poprawę sytuacji.
PZW potrzebuje młodych, kreatywnych ludzi z energią do działania, biznesmanów, którzy rozumieją problemy i wiedzą jak je rozwiązać, wiedzą jak zarządzać pieniędzmi, jak zorganizować program zarybień i jak to wszystko kontrolować. Przez ostatnie kilka lat obserwuje się olbrzymi odływ wedkarzy, ludzie nie łowią, bo po prostu nie ma co łowić, a składki co roku są wyższe. PZW straciło przez ostatnie lata ponad 35% swoich członków i najsmutniejsze jest to, że nie wie dlaczego?


#25 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 13 grudzień 2006 - 14:33

No to Koledzy do roboty.
Teraz zbliża się sezon zebrań sprawozdawczych i sprawozdawczo-wyborczych w kołach.
Trzeba aktywnie brać udział w życiu koła. Nasza obecność w kołach PZW nie może się ograniczać tylko do wizyty związanej ze zrobieniem opłaty.
Przyznajcie sie koledzy ilu z Was regularnie chodzi na takie zebrania. ???????
To właśnie tam trzeba zabierać głos i zgłaszać postulaty oraz wybierać przedstawicieli na zjazd delegatów.
Na tym polega demokracja. Jak jest więcej źle rządzących we władzach PZW to jest wina nas wędkarzy.
Jaki naród taka reprezentacja.
A poza tym w każdym kole raz na miesiąc jest zebranie Zarządu Koła. Tam może przyjść każdy członek PZW i przysłuchiwać się obradom.
Zapraszm do kandydowania do władz koła.


#26 OFFLINE   pikeman

pikeman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 13 grudzień 2006 - 15:35

@cezorator
......nie masz zielonego pojęcia o realiach w ZG PZW !!!!!
:unsure: :unsure: :unsure:

#27 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 13 grudzień 2006 - 16:00

@cezorator
......nie masz zielonego pojęcia o realiach w ZG PZW !!!!!
:unsure: :unsure: :unsure:


Nie wiem dlaczego mnie chciałeś urazić, ale ja nie pisałem o Zarządzie Głównym tylko o Zarządach Kół. A moja wypowiedź dotyczyła wyłącznie szczebla podstawowego PZW.
Więc nie wiem skąd ten absurdalny i obraźliwy wniosek, że nie mam pojęcia o realiach z ZG PZW.
To nie ja nie umiem czytać.
Petrusie po raz kolejny proszę o więcej taktu wobec mojej osoby.
A tak poza tym to kiedy ostatni raz przysłuchiwałeś się obradom ZG i ciekawe czy wiesz kto imiennie działa w Zarządzie.
A kto wybiera Zarząd Głowny????


#28 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 grudzień 2006 - 16:09

MAM DOŚĆ, COŚ PĘKŁO :angry: :angry: :angry: :angry:
KIEDYŚ ZABRANIANO SPINNINOWAĆ, BYŁY DODATKOWE OPŁATY, TERAZ BIORĄ SIĘ ZA TROLLING

OŚWIADCZAM:
BĘDĘ ŁAMAŁ TEN PRZEPIS I IGNOROWAŁ GO.

DODATKOWO NA ZNAK PROTESTU NIE BEDĘ JUŻ NIGDY WIĘCEJ STOSOWAŁ SIĘ DO OGRANICZEŃ PRĘDKOŚCI I ZAKAZÓW WYTWARZANIA FAL W OKOLICACH PORTU I ŁOWISK 13 TKI DAM SIĘ WYSZALEĆ MOJEJ 5OO-TCE NA FULL I A NIECH WYCIŚNIE TE 32 WĘZŁY Z MOJEJ ŁODZI WISI MI CZY JEDEN Z DRUGIM OSZOŁOM SIĘ UKOŁYSZĘ ITP.
MAM DOŚĆ ZAWIŚCI I ZAZDROŚCI DUPKÓW KTÓRZY NIE UMIEJĄ ŁOWIĆ SĄ ZAWISTNI O NASZE WYNIKI
TE WYNIKI TO EFEKT BARDO WIELU GODZIN NA WODZIE I W MOIM PRZYPADKU SETEK!!!!LITRÓW PALIWA MAM TEGO DOŚĆ CZAS NA ZMIANY!!!

NIGDY TAKI NIE BYŁEM ALE CZASY SIĘ ZMIENIAJĄ JA ZACZNĘ ZMIENIAĆ SIĘ TEŻ

Z POZDROWIENIAMI DLA ZAZDROŚLIWCÓW Z 13 TKI, KTÓRZY ROZPĘTALI I KONTYNUUJĄ TĘ NAGONKĘ

BYŁEM KOLEŻEŃSKI, ŻYCZLIWY I ETYCZNY - POZOSTANĘ ETYCZNY




#29 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 13 grudzień 2006 - 16:15

@ Slavecky
No doszliśmy w końcu do konsensusu. :D :D
Na tym wędkarskim forum jest miejsce dla lewicowych i prawicowych wędkarzy. I Ty i ja mamy prawo do własnego zdania. Są różne sposoby spojrzenia na wędkarstwo. Dlatego szanuję Twoje zdanie pominmo, że się z nim do końca nie zgadzam.
Nie ma sztywnej reguły który rodzaj wędkarza jest biedniejszy, a który zasobniejszy. Tu zawsze są wyjątki jak słusznie zauważyłeś.
Ale to my członkowie PZW jesteśmy winni (lub to nasza zasługa), że mamy takie władze jakie mamy.


#30 OFFLINE   pikeman

pikeman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 13 grudzień 2006 - 16:43

@cezorator
.....no i po raz drugi twierdzę, że nie masz zielonego co się dzieje w ZG PZW. Nie wiesz jaki jest wpływ tego organu na wedkarstwo w mazowieckim, nie wiesz jak się tam podejmuje decyzje i przegłosowywuje uchwały, nie wiesz jak się tam wybiera członków zarządu i prezesa, nie wiesz kto ma prawo udziału w takich wyborach, i co najważniejsze nie wiesz jaka tam jest klika urzędnicza i jak trudno do czegokolwiek nowego tych ludzi przekonać. Kiedyś Kolendowicz naświetlił dokładnie obraz tej organizacji. Zadzwoń do redakcji WŚ i pogadaj z ludżmi z branży.

Nikt Ciebie na tym forum nie obraża, ludzie mówią Ci tylko, że nie bardzo wiesz o czym piszesz, i tyle. Podejrzewanie wszystkich o złe intencję i chęć urażenia Ciebie graniczy według mnie z obsesją.

Przeczytaj uważnie posty innych wedkarzy. Jakby można było to zmienić, to juz dawno wedkarze by to zmienili. Ty nie możesz tego załapać, bo myślisz swoimi lokalnymi kategoriami, a ZG PZW to moloch, a nie małe kółko PZW z Sosnowca. Jedno z drugim nic wspólnego nie ma, uwierz mi.

Niestety z przykrością stwierdzam, ze jakakolwiek polemika użytkowników tego forum z Tobą kończy się prawie na mordobiciu, wszyscy to już zauważyli, nie tylko ja. Wiecej tolerancji kolego, szczególnie wobec siebie samego.

#31 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 13 grudzień 2006 - 18:22

@pikeman
Nie masz na swoje fantazje wobec mojej osoby żadnych dowodów.
Na tym kończę tą bezsenowną dyskusję z Tobą byś nie zaśmiecał tego forum.



#32 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 16 grudzień 2006 - 20:08

.


Użytkownik J_J edytował ten post 25 czerwiec 2014 - 22:28


#33 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 17 grudzień 2006 - 21:24

MAM DOŚĆ, COŚ PĘKŁO :angry: :angry: :angry: :angry:
KIEDYŚ ZABRANIANO SPINNINOWAĆ, BYŁY DODATKOWE OPŁATY, TERAZ BIORĄ SIĘ ZA TROLLING

OŚWIADCZAM:
BĘDĘ ŁAMAŁ TEN PRZEPIS I IGNOROWAŁ GO.

DODATKOWO NA ZNAK PROTESTU NIE BEDĘ JUŻ NIGDY WIĘCEJ STOSOWAŁ SIĘ DO OGRANICZEŃ PRĘDKOŚCI I ZAKAZÓW WYTWARZANIA FAL W OKOLICACH PORTU I ŁOWISK 13 TKI DAM SIĘ WYSZALEĆ MOJEJ 5OO-TCE NA FULL I A NIECH WYCIŚNIE TE 32 WĘZŁY Z MOJEJ ŁODZI WISI MI CZY JEDEN Z DRUGIM OSZOŁOM SIĘ UKOŁYSZĘ ITP.
MAM DOŚĆ ZAWIŚCI I ZAZDROŚCI DUPKÓW KTÓRZY NIE UMIEJĄ ŁOWIĆ SĄ ZAWISTNI O NASZE WYNIKI
TE WYNIKI TO EFEKT BARDO WIELU GODZIN NA WODZIE I W MOIM PRZYPADKU SETEK!!!!LITRÓW PALIWA MAM TEGO DOŚĆ CZAS NA ZMIANY!!!

NIGDY TAKI NIE BYŁEM ALE CZASY SIĘ ZMIENIAJĄ JA ZACZNĘ ZMIENIAĆ SIĘ TEŻ

Z POZDROWIENIAMI DLA ZAZDROŚLIWCÓW Z 13 TKI, KTÓRZY ROZPĘTALI I KONTYNUUJĄ TĘ NAGONKĘ

BYŁEM KOLEŻEŃSKI, ŻYCZLIWY I ETYCZNY - POZOSTANĘ ETYCZNY



Właśnie coś zmień, a najlepiej zmień slinik spalinowy na elektryczny, to nie bedziesz potem musiał wdychać tego syfu :mellow:


#34 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 grudzień 2006 - 07:56

@ginel
Życzę powodzenia w pływaniu łodzią, która z załogą 2-3 osoby waży pewnie z 400kg (albo więcej), na elektryczce, po ZZ, kiedy wieje 4-5 albo trzeba zrobić przelot 5-10km w jedną stronę.




#35 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 18 grudzień 2006 - 18:07

Zapraszm do kandydowania do władz koła.

Albo do wypisania sie z pzw, do czego ja z kolei goraco namawiam.


#36 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 grudzień 2006 - 16:37

@ginel
;)
moje wszystkie silniki nie wyemitują nigdy tyle ołowiu co zużyty akumulator od elektryka
na elektryku to Ty pływaj ale po kałużach, a jak już chcesz go użyć na duże wody to pływaj sam.... znikoma strata po topielcu... :lol: :lol: :lol:

#37 OFFLINE   michalm

michalm

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaŚląskie

Napisano 19 grudzień 2006 - 19:30

Po drugie (bez urazy i nie odbierz tego osobiście) to fatalny stan wód jaki obecnie mamy zawdzięczmy nie trolingowcoa a temu, że przez 45lat mieliśmy u władzy socjalistów - ba a w PZW mamy ich do tej pory w postaciu upioru Generala Milicji kol.Grabowskiego


Sławku Czesi i Słowacy też mieli komunistów przy władzy. Śmiem twierdzić, że jeszcze bardziej niż my.
W opcjach politycznych nie szukaj głównych przyczyn.
Polskie lasy też były w rękach komunistów, ale są jednymi z najlepszych łowisk na świecie.
A koła łowieckie też były mocno polityczne.


#38 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 grudzień 2006 - 10:51

Wszystkich zainteresowanych informuję za M.Szymańskim, WŚ 1/2007, str. 56, że zakaz trollingu ma dotyczyć Narwi, z wyłączeniem obwodu rybackiego nr 7, czyli ZZ.

Uffff....

Zgodnie z podejrzeniami, zakaz przeforsowało lobby gruntówkowe.

#39 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 20 grudzień 2006 - 12:05

Wszystkich zainteresowanych informuję za M.Szymańskim, WŚ 1/2007, str. 56, że zakaz trollingu ma dotyczyć Narwi, z wyłączeniem obwodu rybackiego nr 7, czyli ZZ.

Uffff....

Zgodnie z podejrzeniami, zakaz przeforsowało lobby gruntówkowe.


Niech ich szlak...


#40 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 grudzień 2006 - 12:18

Pozwolę sobie przytoczyć cytat (za MS, tamże): „Prezes Bedyński powiedział jednak również coś, co każe wątpić w kompetencje niektórych członków Zarządu. Jego zdaniem część Zarządu Okręgu (Mazowieckiego) nie uważa trollingu za wędkarstwo. Panowie wybaczą, ale to jest kompromitacja (...)”

Przyro mi, Narwiacy... Ładnego bata na Was ukręcili panowie działacze...