Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakaz trollingu na ZZ (???)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
134 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 20 grudzień 2006 - 12:30

część Zarządu Okręgu (Mazowieckiego) nie uważa trollingu za wędkarstwo. Panowie wybaczą, ale to jest kompromitacja (...)”

A zdecydowana większość wędkarzy uważa, że działalność większości działaczy to kompromitacja.


No cóż, ale tak sobie wybraliśmy...
Juz nie będzie przejażdżek z Serocka do Pułtuska z woblerkiem za rufą... A to zawsze taki miły widok był.. I pogadać można było...


#42 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 grudzień 2006 - 12:40

Szymański o tym wie i pisze to wprost na łamach poczytnego miesięcznika... i chwała mu za to.

Ciekaw jestem, w jakim tonie wypowiadają się na ten temat WW.

#43 OFFLINE   pikeman

pikeman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 20 grudzień 2006 - 12:40

Gdzie na Narwii jest zakaz ???? Na jakim odcinku ???

#44 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 grudzień 2006 - 12:41

Prosta sprawa: na wodach Okręgu Mazowieckiego z wyłączenim ZZ.

#45 OFFLINE   pikeman

pikeman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 20 grudzień 2006 - 12:43

W całym okręgu mazowieckim ????.......tak jest tam napisane???
Nie wierzę.

#46 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 grudzień 2006 - 12:47

Nie wierzysz, przepraszam, komu lub czemu? Że tam jest tak napisane, czy że będzie zakaz?

O tym, że jest napisane możesz sie przekonać kupując WŚ. O tym czy będzie zakaz przekonasz się płacąc składki...

#47 OFFLINE   pikeman

pikeman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 20 grudzień 2006 - 12:50

Krzysiu, spokojnie, nie denerwuj się. Ja sie tylko grzecznie pytam tych, którzy artykuł przeczytali.

#48 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 grudzień 2006 - 12:57

Nie ma sprawy. B)

WŚ nie jest organem statutowym PZW, więc nie wiem, na ile ta informacja odpowida stanowi faktycznemu. Stąd moja uwaga.

A zdenerwowany jestem... ciemnogrodem.

#49 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 20 grudzień 2006 - 15:13

Uważam, że zakaz trolingu na rzece ma sens.

#50 OFFLINE   Slavecky

Slavecky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 grudzień 2006 - 15:22

Oczywiście!
W stawie w Łazienkach i na lodowisku na Stegnach rownież!
S.
ps. w fontanie w parku saskim tyż!

#51 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 grudzień 2006 - 15:27

Zakaz wędkowania też ma sens.

#52 OFFLINE   pikeman

pikeman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 20 grudzień 2006 - 15:41

@cezorator
:huh: :huh: :huh: .....a co rzeka ma wspólnego z tym debilnym zakazem????

Przecież ta decyzja to prywata kolesi z ZG i Koła 13. Nikt z nikim nic nie konsultował, podjęto decyzje bez wiedzy i zgody wędkarzy, zupełnie jak na Białorusi !!! W łeb, z zaskoczenia !!!

Co ma wspólnego trolling z brakiem ryb w Polsce??? Przecież to zależy od wędkarza, czy zabiera ryby, co tu ma metoda połowu do tego? Znam wielu grunciarzy i spławikowców, którzy zabierają wszystko do wora, okresy i wymiary to pojęcie nieznane dla nich.

A najlepsze jest w tym wszystkim to, że wędkarze zostali po raz kolejny zgnojeni w imię ochrony rybostanu, natomiast rybacy za zgodą PZW cały czas wodę plądrują. W jakim my kraju żyjemy !!!!!

#53 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 20 grudzień 2006 - 15:52

Zanosi się na to , że zostanę ... kłusownikiem? To jest moje ulubione łowisko :(

#54 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 20 grudzień 2006 - 18:14

@ginel
;)
moje wszystkie silniki nie wyemitują nigdy tyle ołowiu co zużyty akumulator od elektryka
na elektryku to Ty pływaj ale po kałużach, a jak już chcesz go użyć na duże wody to pływaj sam.... znikoma strata po topielcu... :lol: :lol: :lol:

Hunter
Jakoś mnie nie pociąga i napawa radością pływanie łajbą po wodach, dłubanie w nosie i patrzenie się bezsensownie w kij czy rybka się zatnie czy nie :mellow: Próbowałem, ale nie dla mnie ta leniwa forma wypoczynku.


#55 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 20 grudzień 2006 - 22:18

Nie za bardzo lubię troling, w związku z tym takie zakazy mnie nie smucą. A trolowanie na rzece przeszkadza innym ludziom korzystającym z wód. Łowienie z łodki powinno się odbywać ok 75-100 m od brzegu by innym nie przeszkadzać
Trzeba mysleć o wszystkich, a nie tylko egoistycznie mieć swój czubek nosa na myśli.
Wody płynące są dobrem narodowym i powinny wszystkim służyć.
Ale rozumiem rozgoryczenie tych co tracą, ale takie jest życie bo jednym zabiera, a innym daje.
Jedni sie cieszą, a inni smucą.
A kto miał rację pokaże historia. Nie nalezy takich rzeczy osądzać pod wpływem chwili i własnych przyjemności.



#56 OFFLINE   pikeman

pikeman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 21 grudzień 2006 - 00:08

......Nie za bardzo lubię troling, w związku z tym takie zakazy mnie nie smucą. A trolowanie na rzece przeszkadza innym ludziom korzystającym z wód. Łowienie z łodki powinno się odbywać ok 75-100 m od brzegu by innym nie przeszkadzać
Trzeba mysleć o wszystkich, a nie tylko egoistycznie mieć swój czubek nosa na myśli....


:unsure: :unsure: :unsure:.....szkoda słów.
Ja już sobie wyobrażam, jak by wyglądało specjalne łowisko prowadzone przez Ciebie, takie Twoje.....El-Cezorado.......ordnung to by tam był jak za okupanta, same zakazy i nakazy.......i tylko jeden klient.....Ty sam !!!


#57 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 21 grudzień 2006 - 07:00


:unsure: :unsure: :unsure:.....szkoda słów.
Ja już sobie wyobrażam, jak by wyglądało specjalne łowisko prowadzone przez Ciebie, takie Twoje.....El-Cezorado.......ordnung to by tam był jak za okupanta, same zakazy i nakazy.......i tylko jeden klient.....Ty sam !!!

Rozumiem twoje rozgoryczenie, ale po co tyle gorzkich słów pod moim adresem. Jako osoba jak najbardziej obiektywna bo niezainteresowana przedmiotowym zbiornikiem wyraziłem swoje zdanie. To użytkownik rybacki ustala zasady wędkowania i ma do tego prawo. Osoby, które łowią z brzegu na gruntówki to także jego klienci i wydaje mi się, że są tam w większości - tak jak na innych zbiornikach. A głos ludu głosem boga - jak mawiali starożytni. :D :D :D :D :D
Wydaje mi się, że więcej osób będzie zadowolonych z tego zakazu niż jest jego przeciwników i to właśnie na tym polega demokracja.

#58 OFFLINE   tomek307

tomek307

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 grudzień 2006 - 07:50

Czarku piszesz że trolowanie na rzece przeszkadza innym wędkującym, tak samo można powiedzieć że łowienie gruntówka przeszkadza innym.
Łowienia na gruntówkę też w takim razie należałoby zabronić,ile razy jest tak zę łowiący na gruntówke stawiają kilka wędek i ida pic albo spać, blokując w ten sposób kawał brzegu.

#59 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 grudzień 2006 - 08:07

@Cezorator
Zakazanie metody, która do niedawna była dozwolona, z przyczyn pozamerytorycznych (nie z powodu ochrony rybostanu, a szczególnej ochrony dóbr pewnej grupy wędkarzy) uważam właśnie za „osądzanie rzeczy pod wpływem chwili i własnych przyjemności”. Trollowanie może przeszkadzać „ludziom korzystającym z wód” tak samo, jak lasy gruntówek ustawionych wzdłuż brzegów Narwi mogą przeszkadzać trollingowcom i spinningistom. Nie rozumiem też, na jakiej podstawie wyciągasz wniosek, że łowienie z łódki powinno się odbywać 75-100 m od brzegu? A co z odcinakami gdzie nie ma wędkarzy łowiących stacjonarnie, lub woda jest niedostępna z brzegu? Istnieją precyzyjne przepisy określające odległość pomiędzy wędkarzami i przynętami. Przestrzeganie ich to kwestia świadomości i kultury osobistej. Wędkowanie z łodzi powinno zatem odbywać się zgodnie z obowiązującym na dzień dzisiejszy RAPR i najlepiej tam, gdzie są ryby, a nie 75-100m od brzegu...

Jak sam słusznie zauważyłeś jesteś „osobą niezainteresowaną przedmiotowym zbiornikiem”, co wcale nie znaczy, że jesteś obiektywny, bo jak twierdzisz „nie za bardzo lubisz trolling”. W zasadzie nie powinieneś się w ogóle na ten temat wypowiadać, jeżeli nie byłeś nad Narwią w OM i nie widziałeś jak latem wyglądają jej brzegi. W ciepłych porach roku w okolicach najbardziej atrakcyjnych rynien tworzą się całe koczowiska grunciarzy. Jestem daleki od uogólnień, więc nie powiem wszyscy, ale wielu ma tyle wspólnego z etyką, co ja z lotami w kosmos. Na stumetrowym odcinku rzeki potrafi stać np. trzydzieści, czterdzieści wędek (rynna pow. Nowego Dwory, Przekop). Dwie na osobę to absolutne minimum. Większość z nich to de facto samołówki. Najpopularniejszym sposobem pozyskiwania żywców jest podrywka. Wymiary ochronne to przeważnie fikcja, bo wszystko niewymiarowe jest od razu walone w łeb i zżerane. Wymiarowe ryby w ramach limitu są przechowywane w siatkach po kilka dni. Na brzegach piętrzą się tony śmieci. W nocy regularnie słychać odgłosy popijawy, a w dzień awantur. I guzik mnie obchodzi, że to większość, jeżeli większość to dla mnie patologia.

Błądzisz również, w kwestii definicji demokracji. Twoja jest sprzedawana dzieciom w szkole podstawowej. Czy to że w Polsce rządzi PIS było wolą większości? W Polsce ze 30 mln ludzi jest uprawnionych do głosowania. Z tego 40% poszło na wybory. Na PIS głosowało 30%, czyli ok. 3,5 mln-a ludzi. I to raczej na tym polega demokracja... W przypadku decyzji zapadających we władzach związku jest to jeszcze bardziej transparentne. Dam Ci prosty przykład. Większości z nas przeszkadzają spaliny i psie gówna i jakoś jeszcze nikt nie znalazł skutecznego sposobu. To co, zakazać psów i samochodów?

Rozumiem, ze nie lubisz trollingu, a jeszcze bardziej pikemana. Weź jednak pod uwagę, że zakaz trollingu na Narwi uderzy w wielu dobrych, zapalonych i etycznych wędkarzy. Żeby łowić tak na rzece i mieć wyniki, trzeba mieć wiedzę, klasę i nieźle zainwestować. Ja odpuściłem Narew i Bug na korzyść ZZ, bo po prostu jest dla mnie łatwiejszy...




#60 OFFLINE   michalm

michalm

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaŚląskie

Napisano 21 grudzień 2006 - 08:31

Gdzie indziej brałem udział w dyskusji na temat tego zakazu i wniosek był taki, że zakaz był słuszny lub nie, ale uzasadnienie było FATALNE. Niemerytoryczne tylko idiotyczne.
A powód typu: bo trollingowcy łowią zbyt dużo dużych ryb mógłby sie ostać.
Trolling to jak dolna nimfa u muszkarzy. Sposób sięgnięcia do ostatnich ostoi i groźba likwidacji stad podstawowych.