Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakaz trollingu na ZZ (???)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
134 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 22 grudzień 2006 - 17:29

Wprowadzanie zakazu trollingu jako JEDYNEJ metody ochrony wody nic nie da. To typowe dzialanie pozorne.
Szkoda ze RZGW wydzierzawil te wode PZW. Mogl jej nikomu nie dzierzawic, wyszlo by na jedno a kto wie, czy nie lepiej.

#82 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 grudzień 2006 - 18:49

No coz, to sa kolejne dzialania pozorowane. Ale musze przyznac, ze sprytnie sa wybierani winni wytrzebienia rybostanu. Nie wybrano lowiacych na zywca, ktorzy sa w stanie wyjalowic do cna co zyje, czy grunciarzy sypiacych tony badziewia i bioracy ryby worami, bo zakazanie tego oznaczaloby rezygnacje z wiekszosci oplat (przy naiwnym zal., ze beda czegokolwiek przestrzegac).

Slyszalem, ze nastepnym krokiem PZW jest calkowity zakaz wedkowania w rejonie Sosnowca, Buska zdroju i N.Korczyna, ponadto na bylych wedkarzy z tego rejonu nalozono kare (z uwagi na zaobserwowane najbardziej jaskrawe przypadki) w postaci przymusowej pracy na rzecz PZW.
Jednoczesnie warunkiem pozostania w Zwiazku jest oplacenie skladek w wymiarze 100%, bez ulg. W razie nie zaplacenia, wpisowe wynosi 1541zl.
I mnie to zupelnie nie przeszkadza,niech ich kroja, nie lowie w tych rejonach i prawdopodobnie nie bede lowil, poza tym cos musi w tym byc (jaskrawe przypadki)skoro akurat wybrano wlasnie te rejony...
Gumo

#83 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 22 grudzień 2006 - 19:42

@ Gumofilc
Muszę Cię zmartwić bo ZO PZW w Katowicach jest jednym z najlepiej działających w Polsce. U nas także jest wiele zakazów, a ponadto podniesiono wymiary ochronne dla ryb oraz zmniejszono limity.
Czytaj tu;
http://www.pzw.com.p...id=62&tx_ttnews[tt_news]=32&tx_ttnews[backPid]=59&cHash=3b48be927b

Wody są dobrze zarybiane i pinowane. Są nawet zbiorniki, gdzie nie wolno łowić z łódki, ale to nikomu nie przeszkadza.
http://www.pzw.com.pl/
http://www.pzw.org.pl/25/
Poczytaj sobie.
Zdobywane są nowe wody.
Utworzono Społeczną Straż Rybacką przy Okręgu.
Ja jestem dumny ze swoich władz PZW w okręgu.



#84 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 grudzień 2006 - 19:52

Musze Cie zmartwic...tyle napisales, nic nie rozumiejac z mojej wypowiedzi.
Dochodze do wniosku, ze rozmowa z toba to jak rzut grochem o sciane. Zwlaszcza,ze to juz nie 1szy raz...

Uprzedze..nie mecz sie i tak nie bede czytal...Wesolych Swiat zycze..
Gumo

#85 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 22 grudzień 2006 - 20:03

@ Gumofilc
Rozumiem, że to co napisałem mogło być dla Ciebie za trudne do zrozumienia.
Miałem Cię za bystrego faceta.Przepraszm, że Cie przeceniłem.
Wybacz za zbyt skomplikowane zdania. Następnym razem napiszę o wiele prościej i zrozumialej.



#86 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 22 grudzień 2006 - 20:18

zakaz trollingu nic nie zmieni, bo i tak wiele osób będzie to robić łamiąc prawo, ale kontrole są tak sporadyczne że tylko uczciwi ludzie będą się wkurzać na zaistniałą sytuacje. Potrzebna jest solidna i sprawna ochrona wód a także wysokie kary i egzekwowanie ich. Przydało by się jeszcze definitywne pozbywanie recydywistów.
Jest to chyba najbarsziej durny zakaz jaki ostatnio powstał, choć osobiście nie łapie na trolla ( jedynie gdy przepływam do oddalonej miejscówki) wkurza mnie to, powinien być prędzej żywiec zabroniony.

Ps.dlaczego na muchówke moge zawiązać 2 sztuczne przynęty a do spiningu nie-to powinno być zniesione jako rel;ikt PRL (mucha dla elit)

#87 OFFLINE   pikeman

pikeman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 22 grudzień 2006 - 20:23

.....Musze Cie zmartwic...tyle napisales, nic nie rozumiejac z mojej wypowiedzi. Dochodze do wniosku, ze rozmowa z toba to jak rzut grochem o sciane. Zwlaszcza,ze to juz nie 1szy raz......


Paweł, wyluzuj !!! Ten typ tak ma :lol: :lol: :lol:


#88 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 22 grudzień 2006 - 21:08

Witam !!!

Panowie wyluzujcie !!!
Swita id i po co te klutnie i docinki .

WESOLYCH SWIT ZYCZ WSZYSTKIM !!!!
Krzysztof

#89 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 22 grudzień 2006 - 22:14

Witam !!!

Panowie wyluzujcie !!!
Swita id i po co te klutnie i docinki .

WESOLYCH SWIT ZYCZ WSZYSTKIM !!!!
Krzysztof

Na wzajem :D :D :D

#90 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 23 grudzień 2006 - 18:26

Ja jestem dumny ze swoich władz PZW w okręgu.

To pogadaj z Tomkiem Plonka na RO...


#91 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 23 grudzień 2006 - 20:55

@ Kuba
Dla mnie RO jest bardzo mało czytelne i nie potrafie się po nim poruszać.
Czy jest jakaś inna droga ???


#92 OFFLINE   michalm

michalm

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaŚląskie

Napisano 23 grudzień 2006 - 20:59

Czarku Tomek Płonka pisuje też na WCWI !!

#93 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 grudzień 2006 - 11:13


ginel napisał:

Jakoś mnie nie pociąga i napawa radością pływanie łajbą po wodach, dłubanie w nosie i patrzenie się bezsensownie w kij czy rybka się zatnie czy nie :mellow: Próbowałem, ale nie dla mnie ta leniwa forma wypoczynku.
[/quote]
kiepsko próbowałeś bo tam nie ma czasu na lenistwo, na zbyt wiele rzeczy trzeba uważać.Lenistwo to mżan uprawiać łowiąc na grunt bo jak mówia gruntowcy z nad ZZ to proste łowienie zarzuć i polej, nawet ten cytat o nosie o tym świadczy że nie wiesz o czym piszesz chyba musiał bym sobie błubać palcem od nogi bo obie ręce są zajęte, ale z postu widzać że tak jak reszta naganiaczy na trolling nie wiedzą o czym piszą Ty też piszesz i oni piszą czasami zastanawiam się na jakie szczyty jest w stanie wznieść się głupota w naszym kraju. Na razie się pnie....
:blush::angry: :angry: :angry: :angry:

JESZCZE RAZ OŚWIADCZAM SKORO WPROWADZONO ZAKAZ TROLLINGU BĘDĘ GO ŁAMAŁ....
CO DO PROTESTU PRZECIW 13-TCE TO JAK W MOIM POPRZEDNIM POŚCIE tyle że moc maszyny sie zwiększyła....

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
A SWOJĄ DROGĄ CIEKAWE ŻE NAJWIĘCEJ PRZECIWNIKÓW TROLLINGU NA ZZ BIORĄCYCH UDZIAŁ TU W NASZEJ DYSKUSJI POCHOZI Z POŁUDNIA POLSKI I TEN AKWEN TAK NAPRAWDĘ ICH MAŁO OBCHODZI.... <_< <_< <_<




#94 OFFLINE   pikeman

pikeman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 24 grudzień 2006 - 12:02

.......A SWOJĄ DROGĄ CIEKAWE ŻE NAJWIĘCEJ PRZECIWNIKÓW TROLLINGU NA ZZ BIORĄCYCH UDZIAŁ TU W NASZEJ DYSKUSJI POCHOZI Z POŁUDNIA POLSKI I TEN AKWEN TAK NAPRAWDĘ ICH MAŁO OBCHODZI......


.....dokładnie jest tak jak piszesz, dodam jeszcze tylko, że trolling to oni uprawiają jedynie raz do roku w Szwecji i to bardzo nieudolnie.

pozd.


#95 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 grudzień 2006 - 12:06

Ja sam lubię czasami potrolingować ale muszę przyznać że troling pozwolił na dobranie się do ryb które były do tej pory dość ciężkie do złapania. Najlepszym przykładem są szczupaki z toni np na Śniardwach. Sami wiemy co zrobili pseudotrolingowcy z tej wody. Pewnie coś tam jeszcze pływa ale stado podstawowe zostało zachwiane. Właśnie w tym jest problem że troling pozwolił dobrać się do ryb dużych które tworzyły stado podstawowe. Taką rybą jest też boleń właśnie na ZZ. W tym roku płynąłem Narwią na wysokości Ostrołęki. Jeden z napotkanych wędkarzy też uważał że troling szkodzi wodzie. Mówił o złowionych dużych sumach po 40kg i szczupakach ponad dychę, wszystko z trola. Pal licho gdy ktoś jeszcze wypuszcza złowione ryby ale są i tacy którzy zabierają nadlimity, a takich jest więcej. Gdyby wszyscy postępowali etycznie troling nie byłby zagrożeniem, ale żyjemy w takim kraju że niestety jest.
Poza tym moim zdaniem troling pozwala zdecydowanie w łatwiejszy sposób złowienie ryby niż spinning. Ja przynajmniej mam mniejszą satysfakcję gdy złowię rybę z trola niż z rzutu.
Pozdrawiam Wujek :D


#96 OFFLINE   pikeman

pikeman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 24 grudzień 2006 - 13:36

Kolego.......to nie trolling jest szkodliwy, ale ludzie, którzy zabierają ryby. Co ma metoda połowu do tego???? Zaskakujące jest jak mało ludzi widzi tą znaczącą różnicę :huh: :huh: :huh:
Spławikowcy, grunciarze i spinningowcy też mają możliwość łowienia dużych ilości ryb.

#97 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 grudzień 2006 - 14:53

Kolego.......to nie trolling jest szkodliwy, ale ludzie, którzy zabierają ryby. Co ma metoda połowu do tego???? Zaskakujące jest jak mało ludzi widzi tą znaczącą różnicę :huh: :huh: :huh:
Spławikowcy, grunciarze i spinningowcy też mają możliwość łowienia dużych ilości ryb.


Kolego przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Powtórzyłeś moje zdanie że gdyby trolingowcy wypuszczali ryby nie byłoby problemu. Niestety w większości tak nie jest, wręcz przeciwnie.
A co do łowienia duzych ilości ryb to jakoś spinningiści nie potrafili dobrać się do szczupaków z Śniardw i boleni z Zegrza. Przynajmniej nie były te ryby łowione(i zabijane) w takich ilościach. Mnie dziwi że zagorzali trolingowcy nie potrafią przyznać że łowią tą metodą bo po prostu łatwiej złowić rybę, często jest to jedyny sposób na ich złowienie .
Z drugiej strony uważam że stosowanie tak radykalnych metod jak zabranianie trolingu nie rozwiązuje problemu.
Pozdrawiam Wujek

#98 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 24 grudzień 2006 - 20:25

[quote]

ginel napisał:

Jakoś mnie nie pociąga i napawa radością pływanie łajbą po wodach, dłubanie w nosie i patrzenie się bezsensownie w kij czy rybka się zatnie czy nie :mellow: Próbowałem, ale nie dla mnie ta leniwa forma wypoczynku.

[/quote]
kiepsko próbowałeś bo tam nie ma czasu na lenistwo, na zbyt wiele rzeczy trzeba uważać.Lenistwo to mżan uprawiać łowiąc na grunt bo jak mówia gruntowcy z nad ZZ to proste łowienie zarzuć i polej, nawet ten cytat o nosie o tym świadczy że nie wiesz o czym piszesz chyba musiał bym sobie błubać palcem od nogi bo obie ręce są zajęte, ale z postu widzać że tak jak reszta naganiaczy na trolling nie wiedzą o czym piszą Ty też piszesz i oni piszą czasami zastanawiam się na jakie szczyty jest w stanie wznieść się głupota w naszym kraju. Na razie się pnie....
:blush::angry: :angry: :angry: :angry:

JESZCZE RAZ OŚWIADCZAM SKORO WPROWADZONO ZAKAZ TROLLINGU BĘDĘ GO ŁAMAŁ....
CO DO PROTESTU PRZECIW 13-TCE TO JAK W MOIM POPRZEDNIM POŚCIE tyle że moc maszyny sie zwiększyła....

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
A SWOJĄ DROGĄ CIEKAWE ŻE NAJWIĘCEJ PRZECIWNIKÓW TROLLINGU NA ZZ BIORĄCYCH UDZIAŁ TU W NASZEJ DYSKUSJI POCHOZI Z POŁUDNIA POLSKI I TEN AKWEN TAK NAPRAWDĘ ICH MAŁO OBCHODZI.... <_< <_< <_<


[/quote]
Tak gwoli wyjaśnienia, nie jestem przeciwny trollowi na ZZ i w ogóle. Gdybyś tylko uważnie przeczytał moje posty, dostrzegł byś to :mellow:
Napisałem, że ta metoda mnie nie kręci, jest dla mnie za nudna i za łatwa :mellow: I tak jak Wujek napisał, dużo, bardzo dużo więcej satysfakcji mam ze spina(dla wiadomości -chodzenie i rzucanie)
Życzyłbym tobie takiej głupoty jaką posiadam ja. Wtedy to poczuł byś smak prawdziwego wędkarstwa. Ale pewnie Ty nigdy tego nie poczujesz kręcac się w koło po ZZ.

p.s Od kiedy to jest wasza dyskusja, a nie nasza? To wasz prywatny zbiornik?
A tak przepraszam, przecież to mazowieckie, a nie świętokrzyskie. To z tamtąd z ZG wychodzą te przemyślane, trafne i mądre rozporządzenia dotyczące wędkarstwa!!!Tylko pogratulować :D
Petrus3, Petrus33, Pikeman- ty kolego już nie bij więcej piany bo zaczyna sie wylewać :mellow: Zresztą nie tylko na tym forum znają twoją teorię:)

#99 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 24 grudzień 2006 - 20:32

[quote]
Kolego.......to nie trolling jest szkodliwy, ale ludzie, którzy zabierają ryby. Co ma metoda połowu do tego???? Zaskakujące jest jak mało ludzi widzi tą znaczącą różnicę :huh: :huh: :huh:
Spławikowcy, grunciarze i spinningowcy też mają możliwość łowienia dużych ilości ryb.
[/quote]

Kolego przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Powtórzyłeś moje zdanie że gdyby trolingowcy wypuszczali ryby nie byłoby problemu. Niestety w większości tak nie jest, wręcz przeciwnie.
A co do łowienia duzych ilości ryb to jakoś spinningiści nie potrafili dobrać się do szczupaków z Śniardw i boleni z Zegrza. Przynajmniej nie były te ryby łowione(i zabijane) w takich ilościach. Mnie dziwi że zagorzali trolingowcy nie potrafią przyznać że łowią tą metodą bo po prostu łatwiej złowić rybę, często jest to jedyny sposób na ich złowienie .
Z drugiej strony uważam że stosowanie tak radykalnych metod jak zabranianie trolingu nie rozwiązuje problemu.
Pozdrawiam Wujek
[/quote]
Dokładnie to samo myślę.


#100 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 grudzień 2006 - 20:56

@ ginel

to wątek o zakazie trollingu na ZZ a nie w świętokrzyskim, krainie tamtejszych wielkich wielkich jezior czy okolicach buska drugiej Kanadzie.
Do poziomu twojego się nie zniże bo staram się zawsze mieć zapas wody pod śrubą, by nie wyrżnąć w dno.
Tak to nasza dyskusja przeczytaj tytuł wątku Zakaz trollingu na ZZ (???)co do głupoty to czytanie ze zrozumieniem to zakres szkoły podstawowej w II klasie i ty chcesz bym sie równał...

a co do twojego obrzydzenia moją osobą i trollem to wyjaśniam, choć sam nie wiem czemu to czynię, że łowię też na innych wodach innymi metodami z użyciem przynęt szucznych (czyt. wabików - dla wolniej kojarzących), piszę o tym coraz mniej bo od dłuższego czasu nie widzę tego sensu.
poczytaj popytaj ludzi, tych co ze mną łowią łowili jak łowię i gdzie. Zapytaj na forum, a jak nie masz nic do powiedzenia to czytaj... ale ze zrozumieniem. Polecam lekturę Już czytam sem 2 kl II

ze świątecznym pozdrowieniem HUNTI

PS A TERAZ JAK MASZ OCHOTĘ TO ZGŁOŚ TO MODERATOROWI, JAK PISAŁEM WCZEŚNIEJ MAM DOŚĆ ZAWIŚCI I GŁUPOTY W DOWOLNEJ FORMIE I U DOWOLNYCH OSÓB... A ŁOWIŁ BĘDĘ TAK JAK ŁOWIĘ (NA SPINNING TEŻ)