Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Serwis u Pana Leśniaka

serwis kołowrotek

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
661 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   klim

klim

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjamultikonto: darek1,

Napisano 22 październik 2015 - 20:55

A mnie ciekawi,ile ten kręcioł był w tej wodzie,czy woda była jakoś zanieczyszczona,czy poszedł na dno i leżał w mule/piachu,bo nie umiem sobie wyobrazić,aby po kilkuminutowej kąpieli przekładnia nagle uległa uszkodzeniu/erozji podczas łowienia,przecież na przekładni są luzy,w których jest smar,a smar wypiera wodę,nawet,jeśli dostaną się tam jakieś drobinki,to materiał,z którego wykonana jest przekładnia nie ulegnie takim uszkodzeniom,żeby nagle zaczęło coś zgrzytać lub szumieć,chyba,żeby tam nasypać żwiru. Ja kiedyś złowiłem kołowrotek,który leżał kilka godzin w wodzie (ryba ściągnęła wędkę z pomostu),był "przeciągnięty" po mulistym dnie ładne kilkadziesiąt metrów,po wyjęciu nim kręciłem i jedyne,co się stało to to,że po 2-3 dniach zaczął kręcić gorzej,z oporem,zardzewiały łożyska,ale kołowrotek firmy no name (jakaś firma Marado),więc nie ma co liczyć na dobre materiały,rozkręciłem,wyczyściłem,nasmarowałem i kręci całkiem normalnie,jak na tą klasę kołowrotka.  Więc co by musiało się stać,żeby dobrej klasy przekładnia w TP po krótkim zamoczeniu (według stwierdzenia osoby,która go utopiła) i chwilowemu łowieniu,zapewne bez wielkich obciążeń,uległa tak drastycznemu zużyciu,na filmie słychać wyraźne terkotanie,ja topiłem kilka razy swojego Stradica,po wyjęciu nie czyściłem od razu,łowiłem i nie zauważyłem takich dolegliwości,teraz kołowrotek ma już swoje lata,luzy też się pojawiły,ale był eksploatowany ponad miarę w stosunku do tego,do czego był przeznaczony.

Zaawansowane technicznie po prostu są wrażliwsze na krystaliczny krzem w odróżnieniu od 'kałacha-marado' to jedno,a drugie stawia się większe wymagania kosztownemu twinkowi niż nonejmom.



#402 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 22 październik 2015 - 21:35

Ale to Twinek jest takim kałachem,nie gniotsa,nie łamiotsa,trzeba by naprawdę się postarać,żeby zniszczyć przekładnię w ciągu tak krótkiego czasu.

Poza tym jak kołowrotek z przekładnią,która ma niejako uszkodzoną powierzchnię cierną przez wodę (?),pracuje z wyraźnym terkotaniem? Jakiej wielkości musiałby być ten krystaliczny krzem,żeby tak pracowała przekładnia?

To zęby pokruszyły się w tej przekładni?

I do tego kręci z większym oporem,co ewidentnie widać na filmiku,a to nie jest raczej cecha wydartej przekładni,lecz ciasnego spasowania,wiem,bo eksperymentowałem u siebie z podkładkami.

A co z opiłkami,które też panoszą się ze smarem? Niszczą,bądź zakłócają w takim stopniu pracę przekładni?

Dla mnie jest tu zbyt wiele niewiadomych.


Użytkownik CM Punk edytował ten post 22 październik 2015 - 21:39

  • Tomasinio lubi to

#403 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 22 październik 2015 - 21:36

Tak żle i tak niedobrze

Wyżej piszerz że Cię olano a Pan Józef ma to gdzieś-zaproponoawał Ci darmowy serwis itd--nie pasuje???

 

Zatem koniec tematu

Zatem koniec serwisu dla wybrednego Amona. Niech radzi sobie sam i posmaruje kołowrotek smarem do rowerów.Ma ponoć doświadczenie.

 

Pragnę w tym miejscu oznajmić,że nie będę przyjmował kołowrotków od niewiadomych osób o dość wyrafinowanym guście,co to sami sobie grzebią i najczęściej psują,A najgorsza w tym zakresie jest młoda generacja wędkarzy.


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 03 listopad 2015 - 21:31


#404 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 22 październik 2015 - 21:58

Wybił okno piłką i uciekł :) Klasa 1-3 SP.



#405 OFFLINE   Tomasinio

Tomasinio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów

Napisano 22 październik 2015 - 22:16

Panie Jozefie mam podstawy twierdzic, ze podmienil pan przekladnie od mojego TP. Ten temat zostanie przeze mnie dokladnie zbadany z pomoca innych uczestnikow tego forum. Co do pana podejscia do uzytkownikow tego forum pozostawiam to do oceny innych forumowiczow. 20% klientow mozna przeciez olac. Bezczelny goru serwisowy. Za kogo sie Pan ma?

Użytkownik Amon28 edytował ten post 22 październik 2015 - 22:18


#406 OFFLINE   robertouno

robertouno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaTerespol
  • Imię:Robert

Napisano 22 październik 2015 - 22:16

Moim zdaniem każdy serwis (motoryzacyjny,elektroniczny i itp.) jest skazany na pozytywne lub negatywne opinie klientów.Nawet najlepszym serwisantom trafiają się ciężkie przypadki.Ale uważam że przy chęci porozumienia obu stron można rozwiązać każdy problem.


  • Józef Lesniak lubi to

#407 OFFLINE   jogger1

jogger1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Grabowski

Napisano 22 październik 2015 - 22:31

Ale się tu rozpętało 'ładne'piekło-czytam te wpisy jak dobra książkę sens.Nie jest to mila sytuacja dla obydwu stron i współczuję kolegom,kol.Amon za problemy z wyczekiwanym,wymarzonym kołowrotkiem i panu Józefowi za niepotrzebne krytyczne wpisy.Przy okazji dziękuje p.Jozefowi za kolejny serwis daiwy force,exist wróciły jak zawsze pięknie przeserwisowdne.Niebawem lecą do pana new.stella milennium,new daiwa z ia oraz jakiś tam dam qucik 1202.Ps.Kolega Amon zdziwił by się jeszcze ile jest jeszcze nowych kołowrotkow z lat 90 do kupienia trzeba wiedzieć 'tylko'gdzie można je nabyć-Pozdrawiam.

#408 OFFLINE   Tomasinio

Tomasinio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów

Napisano 22 październik 2015 - 22:47

Panowie ja odpadam serwis dla wybranych, sprzet dla wybranych...

#409 OFFLINE   jogger1

jogger1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Grabowski

Napisano 22 październik 2015 - 23:29

Upss... To i mi się 'dostało'...Chyba lepiej bedzie jak pójdę na grzyby... ;-)


Użytkownik jogger1 edytował ten post 22 październik 2015 - 23:44

  • michcio lubi to

#410 OFFLINE   Andrzej Leśniak

Andrzej Leśniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 23 październik 2015 - 07:34

Panie Jozefie mam podstawy twierdzic, ze podmienil pan przekladnie od mojego TP. Ten temat zostanie przeze mnie dokladnie zbadany z pomoca innych uczestnikow tego forum. Co do pana podejscia do uzytkownikow tego forum pozostawiam to do oceny innych forumowiczow. 20% klientow mozna przeciez olac. Bezczelny goru serwisowy. Za kogo sie Pan ma?

Poważne oskarżenie kolego stawiasz z tą przekładnią. Nie ma takiej opcji żeby mój tata coś takiego zrobił. Takich kołowrotków jak twój TP naprawił już setki. I nie chce mi się wierzyć, że przy drugim serwisie zrobił coś nie tak. Za duży bagaż doświadczeń. Wiem jak to wszystko wygląda od kuchni. Co do części przyznałem Ci rację ale na takie oskarżenie muszę powiedzieć stop. Po pierwszym serwisie byłeś bardzo zadowolony. Po drugim już nie. Mam takie odczucie, że z kołowrotkiem po pierwszym serwisie stało się "coś" o czym wiesz tylko Ty. I nie mam tu na myśli samego zatopienia.  A teraz szukasz lekarza cudotwórcy. 


Użytkownik Endriu1979 edytował ten post 23 październik 2015 - 07:41

  • Siemson i Józef Lesniak lubią to

#411 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 23 październik 2015 - 07:46

Panie Jozefie mam podstawy twierdzic, ze podmienil pan przekladnie od mojego TP. Ten temat zostanie przeze mnie dokladnie zbadany z pomoca innych uczestnikow tego forum. Co do pana podejscia do uzytkownikow tego forum pozostawiam to do oceny innych forumowiczow. 20% klientow mozna przeciez olac. Bezczelny goru serwisowy. Za kogo sie Pan ma?

Stawia pan bardzo poważne oskarżenie. Oby się pan  nie przeliczył. Takie rzeczy u mnie nie wchodzą w grę.Nie mogę sobie na takie manipulacje pozwolić ze zrozumiałych względów. Ma pan tą samą przekładnię co była oryginalnie.

Co chwila wynajduje pan różne historie celem poniżenia mnie. Niech pan będzie szczęśliwy na tej drodze.

A swoją drogą to mega bezczelny z pana typek.


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 23 październik 2015 - 08:19


#412 ONLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 23 październik 2015 - 08:42

Przeczytalem z ciekawosci i czuje sie zazenowany a z drugiej strony smieje sie z calej sytuacji. Czego to ludzie nie wymysla zeby obrazic drugiego czlowieka.
Nie serwisuje mlynkow u Pana Leśniak,sam niedewno kupilem nowy mlynek za ponad tysiaka ktory ciezko pracuje nad woda bo w fotelu jest prawie idealnie. Ale dotychczas nie zjechalem sprzedawcy na forum,w sklepie i nie placze. Oddam w zimie na gwarancji albo sprzedam jako wadliwy i kupie cos nowego tylko po to aby nim ŁOWiC a nie wysylac do serwisow. I nie bede go badal z kolegami na forum-ciekawi mnie jak sie robi takie badanie?
Jestem na forum od ponad roku ale coraz bardzie zenuje mnie jego poziom-ciagle zale i wylewanie pomyj.

#413 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8000 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 23 październik 2015 - 09:00

Jestem na forum od ponad roku ale coraz bardzie zenuje mnie jego poziom-ciagle zale i wylewanie pomyj.

 

Jak na wszystkich forach. Tu jest w miare spokojnie w porownaniu do innych tej samej wielkosci :)


  • homax, coma i jogger1 lubią to

#414 ONLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 23 październik 2015 - 09:03

Jak na wszystkich forach. Tu jest w miare spokojnie w porownaniu do innych tej samej wielkosci :)

Marne pociesznie. Taki wniosek mi przychodzi do glowy- moze lepiej zamiast super wypasionego szimano kupic ze 4 zaubery i lowic bez serwisowania krecenia w fotelu i placzu?

#415 OFFLINE   Tomasinio

Tomasinio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów

Napisano 23 październik 2015 - 10:27

Zamieszczam zdjęcia przekładni. Tak jak pisał Pan Józef, są widoczne ślady na zębach i ślimaku. Zęby są chropowate. Co mogło spowodować w tak krótkim czasie takie uszkodzenia? Mam jeszcze pytanie odnośnie tego łożyska, to łożysko na pinonie, było otwarte i nałożony jest tam zielony smar. Czy tak powinno być?

YJGv4w.png hpb69E.png mTnagr.png 83IvYe.png QSpFTE.png
O3ADdW.png



#416 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 23 październik 2015 - 11:36

Oryginalnie łożysko na pinionie w TP '98 F jest kryte jednostronnie. Jest oryginalne,takie jakie pan kupił razem z kołowrotkiem.


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 23 październik 2015 - 11:40


#417 OFFLINE   Tomasinio

Tomasinio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów

Napisano 23 październik 2015 - 11:48

Zostalo wymienione na kryte obustronnie. Lozysko to oryginalne mialo spory luz.

#418 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 23 październik 2015 - 12:06

Starczy już. Wymień pan najlepiej cały kołowrotek. Po pana interwencjach w tym kołowrotku niczego dobrego nie wróżę. a przy okazji proszę zasięgnąć wiedzy na temat tolerancji wymiarowych w łożyskach. Na "oko" to chłop w szpitalu umarł.



#419 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 23 październik 2015 - 12:16

Nieźle potargane to koło,wżery widać dość dobrze,jakby jakiś środek żrący na to zadziałał,ale ciężko mi uwierzyć,żeby Pan Józef zrobił podmiankę,zbyt duże ryzyko utraty reputacji.


  • Józef Lesniak i jogger1 lubią to

#420 OFFLINE   Tomasinio

Tomasinio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów

Napisano 23 październik 2015 - 12:23

Kolowrotek zawiozlem do kolegi z forum, ktory zaproponowal pomoc w tej sprawie. Zreszta bylo kilka takich osob) Jego opinie na temat Pana serwisu osoba ta chce zostawic tylko miedzy mna a nim.
Chce przypomniec tylko, ze to po Pana interwencji kolowrotek zaczal niedomagac.
Dziwi mnie fakt, ze po powrocie z serwisu Pan Jozef nie wspomnial nic o marnym stanie przekladni. Mowil, ze wszystko jest super. Dlaczego dopiero na forum napisal, ze wiedzial o tym. Nie powiecie mi, ze nie mam podstaw sadzic, ze serwisant fakt ten celowo ukryl z powodow znanych tylko jemu.

Użytkownik Amon28 edytował ten post 23 październik 2015 - 12:44






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: serwis, kołowrotek