Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Coronavirus 2019-nCoV


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1400 odpowiedzi w tym temacie

#1301 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 14 marzec 2020 - 21:22

Kolejna wiadomość potwierdzająca, że kwarantanna przyjezdnych z zagranicy to iluzja. Dzisiaj słyszałem od kolegów podobne wiadomości. Pasażerowie rozchodzą się do domów :(

 

 

Przepraszam a gdzie mieliby niby iść? Mają wrócić do domu i siedzieć na dupie 14 dni. Przecież nie na kwarantannę do szpitala albo jakiegoś internatu.

 

Dokładnie tak, gdzie miałbym iść dziś po powrocie?

A dodam jeszcze, że jechałem autobusem z lotniska i jedna starsza kobieta, pasażerka z którą leciałem, dzwoniła do znajomej i tak to szło" ,teraz do domu na dwa tygodnie kwarantanny, spotkamy sie kiedyś później (...)" A przecież nie miała narzuconej kwarantanny, sama się na nią zdecydowała to co to za gadanie o fikcji?

Izolacja to odosobnienie osoby lub grupy osób chorych na chorobę zakaźną albo osoby lub grupy osób podejrzanych o chorobę zakaźną, w celu uniemożliwienia przeniesienia biologicznego czynnika chorobotwórczego na inne osoby.

Tymczasem kwarantanna to odosobnienie osoby zdrowej lub potencjalnie chorej, która była narażona na zakażenie, w celu zapobieżenia szerzeniu się chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych.

Czyli przyjeżdża sobie Pan X wypełnia kartę lokalizacyjna wskazując gdzie był i pod jaki adres zmierza. Pod wskazanym adresem ma siedzieć przez 14 dni jeżeli byłby np. kontrolowany przez policję. Jak go tam nie będzie bo poszedł do Mietka na browara to grzywna 5 koła. Tak to ma chyba działać.

Przecież wiadomo, że tych przyjezdnych nie skoszarują w jakimś akademiku a tym bardziej szpitalu.

I bardzo ładnie to wytłumaczyłeś, dzięki, może ktoś to przeczyta i przestanie pierdoły wypisywać.

 

Edytka: właśnie po to jest wprowadzony zakaz wjazdu cudzoziemców aby obozów nie robić. Gdzie oni mieliby odbywać kwarantannę?


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 14 marzec 2020 - 21:26

  • coma lubi to

#1302 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2691 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 14 marzec 2020 - 21:24

Usiądźcie wygodnie .... co powiecie na to 

 https://twitter.com/...399358751334405   

 

Kolejny fake news ?

 

Ma ktoś z Was tą książkę ?

Broń biologiczna ma sens tylko wtedy gdy posiada się na nią antidotum. W innym przypadku to broń obosieczna.



#1303 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 marzec 2020 - 21:27

Jestem świeżo po obejrzeniu programu La Liga w Eleven i panowie redaktorzy wydawali się z lekka przerażeni postawą hiszpańskiego społeczeństwa. Totalny zlew na ostrzeżenia i przestrogi. Mają 6000 chorych, przy naszych stu i wydaje się, że nie jest to wynik większej ilości testów, tylko beztroskiego rozsiewania. Z Madrytu, który jest głównym ośrodkiem bytowania wirusa, jeżdzą sobie wycieczki turystyczne nad morze. Walencja tętni życiem jakby nigdy nic. Jedyna Katalonia zamknęła granicę. Także doceńmy naszą odpowiedzialność. Ludzie chyba już zrozumieli, że paniczne robienie zapasów nie ma sensu. Zaopatrzenie działa. Przejeżdzałem dwie godziny temu koło Lidla i Biedronki i w wieczór przed niedzielą na parkingach było po pięć samochodów.

#1304 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1865 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 14 marzec 2020 - 21:34

(...). Środek do dezynfekcji rąk kupowałem w cenie 22zl, w tym momencie za tą samą pojemność na allegro życzą sobie ok 100-200zl, butelka 200ml. (...).

Kiedys to się ładnie nazywało SPEKULACJA i podlegało karaniu. Po tajfunie ktory spustoszyl Nowy Orlean niektorzy u nich próbowali takich sztuczek z choćby woda butelkowaną. Srogie kary szybko ich oduczyły. Podobnie powino być u nas, bo to nie kapitalizm i podaż/popyt, a zwykłe żerowanie na ludzkim nieszczęściu.



#1305 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 14 marzec 2020 - 21:36

Kupili co mieli kupić to siedzą w domu. :-) I słusznie.

Co do barbarzyństwa anglosasów - ogólnie rzecz biorąc tak to wygląda, u nas (o czym wspominają na konferencjach prasowych) cała akcja ma na celu rozciągniecie tego w czasie, żeby przy gwałtownym wzroście zachorowań nie było trzeba na wstępie segregować komu respirator a komu krematorium.


  • coma lubi to

#1306 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 14 marzec 2020 - 21:37

Dokładnie tak, gdzie miałbym iść dziś po powrocie?
A dodam jeszcze, że jechałem autobusem z lotniska i jedna starsza kobieta, pasażerka z którą leciałem, dzwoniła do znajomej i tak to szło" ,teraz do domu na dwa tygodnie kwarantanny, spotkamy sie kiedyś później (...)" A przecież nie miała narzuconej kwarantanny, sama się na nią zdecydowała to co to za gadanie o fikcji?
I bardzo ładnie to wytłumaczyłeś, dzięki, może ktoś to przeczyta i przestanie pierdoły wypisywać.

Edytka: właśnie po to jest wprowadzony zakaz wjazdu cudzoziemców aby obozów nie robić. Gdzie oni mieliby odbywać kwarantannę?


A czemu nie wlaśnie nie np. w akademiku skoro i tak są szkoły zamknięte?. Jasne, że mogło by to wzburzyć tymi ludźmi bo z kim nie mówię, też tak widzi kwarantannę. A jak widać wielu chorych jest właśnie z niej

#1307 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 14 marzec 2020 - 21:44

Usiądźcie wygodnie .... co powiecie na to 

 https://twitter.com/...399358751334405   

 

Kolejny fake news ?

 

Ma ktoś z Was tą książkę ?

 

 

Szkoda, że zamiast tego co podałeś nie podałeś tego co niżej:

 

Trzy rzeczy dla sceptyków. Opóźnienie rozprzestrzeniania koronawirusa to większa sznsa na:

 

utrzymanie wydolności systemu ochrony zdrowia

uzupełnienie braków wyposażenia w szpitalach

doczekanie lepszej pogody (koronawirus podobno źle znosi słońce i wyższe temperatury)



#1308 OFFLINE   LeoAmator

LeoAmator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Adam

Napisano 14 marzec 2020 - 21:52

Pozwolę sobie na przypomnienie.
Że parę stron temu w tym wątku to wrzuciłem łącznie ze stronami książek

Pozdrawiam

Biorąc pod uwagę iż w pierwszym wydaniu książki było Gorki 400... podobno .


  • S.N. lubi to

#1309 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 14 marzec 2020 - 21:59

Drogo nie drogo . W obecnej chwili po tym jak zakazali sprzedaży na największych portalach mają praktycznie monopol. Powinni znieść zakaz . Czytałem gdzieś że w aptece można zrobić takie płyny tylko im ustawa zabrania jeśli ktoś wie coś na ten temat proszę skomentować. ( zakładajac ze apteki też korzystały z obniżonej akcyzy ) i jeszcze polecam sprawdzić ceny z przed tej całej afery to będzie wszystko jasne ile dołożyli.

Użytkownik Robert.B edytował ten post 14 marzec 2020 - 22:23


#1310 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 14 marzec 2020 - 22:02

Kiedys to się ładnie nazywało SPEKULACJA i podlegało karaniu. Po tajfunie ktory spustoszyl Nowy Orlean niektorzy u nich próbowali takich sztuczek z choćby woda butelkowaną. Srogie kary szybko ich oduczyły. Podobnie powino być u nas, bo to nie kapitalizm i podaż/popyt, a zwykłe żerowanie na ludzkim nieszczęściu.

U mnie po nawałnicy w 2017r. budowlanka podrożała grubo, robocizna -masakrycznie. W kilku miejscowościach spekulanci od agregatów prądotwórczych za 2,5k( kupione po 500zł z marketu) byli przeganiani, raz ponoć doszło do (nie tylko)rękoczynów. Niestety, ludzie z nożem na gardle kupowali....Pojawiały się oskarżenia, że lokalne gs sprzedają wodę 5l za 30 zł, co było bliskie prawdy ,bo na prywatnej stacji paliw po tyle stała. 

Niestety, wielu chce się dorabiać na cudzym nieszczęściu. Zastanawiam się ile zarabia Orlen na swoim płynie do odkażania po 95zł..



#1311 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1430 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 14 marzec 2020 - 22:06

Drogo nie drogo . W obecnej chwili po tym jak zakazali sprzedaży na największych portalach mają praktycznie monopol. Powinni znieść zakaz . Czytałem gdzieś że w aptece można zrobić takie płyny tylko im ustawa zabrania jeśli ktoś wie coś na ten temat proszę skomentować.

Kilka stron wstecz wstawiałem film jak zrobić domowym sposobem taki preparat(film nakręcony na uniwerku).



#1312 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 14 marzec 2020 - 22:15

Mnie też ostatnio monopolista szarpnął za trzy blanki Talona. Czyste zdzierstwo za patyki z węgla.  :D



#1313 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 999 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 14 marzec 2020 - 22:19

Moze mi ktos pomoze bo z matematyki nie jestem najlepszy a spirytusu tez nigdy nie mialem okazji maic :) Mam 70% Isopropyl alcohol. Ile do tego moge dodac zelu z aloesu zeby roztwor nie byl nizszy niz 60%? 

 

Ps Mieszkam w Uk i tu kupic odkazacz do juz rak nie sposob. Trzeba sie ratowac w inny sposob. Tak na marginesie ten plyn z Orlenu to naprawde bardzo tanio sprzedaje. 



#1314 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 14 marzec 2020 - 22:22

jak dodasz 10% objętości to stężenie alkoholu spadnie o 7% (tzn pkt. procentowych :D)


Użytkownik szkutnik edytował ten post 14 marzec 2020 - 22:24

  • rebowski12 i Luckyguliver lubią to

#1315 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 14 marzec 2020 - 22:24

Tanio jak na obecne warunki. Bez dwóch zdań.

Użytkownik Robert.B edytował ten post 14 marzec 2020 - 22:28


#1316 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 postów
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 14 marzec 2020 - 22:27

101 osób zarażonych i 3 zgon w Lublinie. Długo im zajęło podanie informacji.



#1317 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 14 marzec 2020 - 22:34

Broń biologiczna ma sens tylko wtedy gdy posiada się na nią antidotum. W innym przypadku to broń obosieczna.

 

Piotrek jak to mówią: kto ma ten ... ;)

 

 

Biorąc pod uwagę iż w pierwszym wydaniu książki było Gorki 400... podobno .

 

Faktem niezaprzeczalnym jest, że w oryginale jest dokładnie tak jak kolega cytuje. Może w ramach wolnego czasu warto poświęcić trochę czasu i książeczkę przeczytać ... ?


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 14 marzec 2020 - 22:44


#1318 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 14 marzec 2020 - 22:45

Ostatnio przy zakupach dostałem gratis który teraz przydaje się w pracowni :) Każdy kurier i znajomy listonosz ma u mnie darmową dezynfekcję czystym spirytusem :) Odwiedzający moją pracownię mogą się zdezynfekować również doustnie  :D

 

Załączony plik  89365061_760860291105291_7850086609377558528_n.jpg   49,23 KB   17 Ilość pobrań


  • marianosum i Woytec lubią to

#1319 OFFLINE   czarnawoda68

czarnawoda68

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 14 marzec 2020 - 22:53

Szanowni Koledzy, czytam te wszystkie wpisy i ogarnie mnie zdumienie.Sami wpadacie w spirale szaleństwa.  Przecież za trzy góra cztery tygodnie ogłoszą wielkie zwycięstwo ludzkości nad tą potworną epidemią  która oczywiście zostanie z nami jak grypa, różyczka,ospa  albo świnka.       To tak dla pokrzepienia serc ;)


  • eRKa i S.N. lubią to

#1320 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 14 marzec 2020 - 22:54

Szanowni Koledzy, czytam te wszystkie wpisy i ogarnie mnie zdumienie.Sami wpadacie w spirale szaleństwa.  Przecież za trzy góra cztery tygodnie ogłoszą wielkie zwycięstwo ludzkości nad tą potworną epidemią  która oczywiście zostanie z nami jak grypa, różyczka,ospa  albo świnka.       To tak dla pokrzepienia serc ;)

 

Pytanie nadrzędne brzmi: co pozostanie z nami poza ogłoszeniami o zapanowaniu nad "potworem" ... ?


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 14 marzec 2020 - 22:56

  • biturbo lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych