Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting ultra light


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3818 odpowiedzi w tym temacie

#3761 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10151 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 08 kwiecień 2024 - 20:21

Ktoś inny oczekuje testu nimfy 0,5g. Ty "minionka" 2g. ... zbieram dalej zamówienia B)  ;)  :D

OK. Jak jutro się nie rozdmucha to biere drobnicę i nad Czerniakowskie śmigam


  • Rodu, Alexspin i MietekK lubią to

#3762 OFFLINE   MietekK

MietekK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mieczysław
  • Nazwisko:Kołowiecki

Napisano 08 kwiecień 2024 - 20:31

Dzisiaj odebrałem taki kijeczek. Oceniam realnie na 0,5-2g. Jutro sprawdzę nad wodą ;)
attachicon.gif IMG_20240408_123716a.jpg
attachicon.gif IMG_20240408_123811a.jpg

A z czym Robercie go sparujesz?

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

#3763 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10151 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 08 kwiecień 2024 - 20:35

Wezmę Aldka BFS 22


  • Alexspin i MietekK lubią to

#3764 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 470 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 08 kwiecień 2024 - 20:38

Tylko bez oszukiwania, żadnych agrawek i węzeł max 2 zwoje, coby wyników nie zniekształcać. I najlepiej na fluo czystym bo plecionka i żyłka piją wodę a to masę rzucaną zmienia.....To ma być fachowy, profesjonalny test. A i ciśnienie nie może być za wysokie, bo wiadomo że to na linkę naciska i wyniki fałszuje.Trzymamy kciuki za sprzęt i testera. Pz

#3765 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10151 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 10 kwiecień 2024 - 09:02

Niestety nie spełniłem wszystkich Twoich wymagań co do parametrów testu ... sorrki ;)

Kijek + Aldebaran 22 w wersji fabrycznej + EgiMetal x4 #0.6.

Oczywiście, podany na blanku zakres rzutowy można między bajki włożyć. Może przy "wypieszczonym" multiku da się zejść dołem na 0,5g. Ja nawet nie miałem takiej przynęty. Najniżej zszedłem na ok 0,7g, ale przy mojej wprawie odległości raczej marne 8-12m. Nie martwię się tym bo w praktyce raczej tak lekko nie łowię. Sensowne rzuty zaczynają się od 1,5g na ok. 15m. 2-2,5g 20-22m.

Kij spokojnie obsługuje 3-4g. a dystans to ok. 25-28m. Rzuty z wyczucie główką 5g +gumka też są możliwe (spokojnie 30m)Wszystkimi prezentowanymi przynętami da się animować (oczywiście przy woblerach już się podgina, ale daje radę).

Podsumowując: dłubanie okonków do 20cm da wiele frajdy, ale trzydziestaka też spokojnie ogarnie :)

Załączony plik  IMG_20240409_103402a.jpg   62,44 KB   8 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20240409_101754a.jpg   54,24 KB   8 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20240409_095720a.jpg   52,26 KB   8 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20240409_103858a.jpg   47,41 KB   8 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20240409_100628a.jpg   47,69 KB   8 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20240409_100924a.jpg   54,49 KB   7 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20240409_104114a.jpg   47,93 KB   7 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20240409_105201a.jpg   71,79 KB   7 Ilość pobrań



#3766 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2891 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 10 kwiecień 2024 - 09:31

Są w ogóle jakieś modele do skrajnego XUL, których realny cw pokrywa się z rzeczywistym? No ja nie miałem w rękach takiego seryjniaka, który miałby górę np. do 2 g i faktycznie powyżej tej masy już za bardzo by się ładował. A dolny cw to w ogóle zawsze od czapy jest. I to niezależnie, czy w spinningu, czy castingu.



#3767 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 470 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 10 kwiecień 2024 - 11:21

Dla mnie 2gr( takie lotne) to jest wszystko co potrafie komfortowo rzucać na sprzęcie który posiadam. A że łowie głownie w rzekach to te 2 gram i tak jest w ...... za lekko ze względu na prąd wody.  Na stawku testowym w robocie czasem próbuje jakimiś mikrusami ryby pow...... ale kończy się zazwyczaj że taki cóś zezre karp 10kg plus i tyle go widzieli;). Podziwiam zapaleńców potrafiących dłubać ryby tak drobno, mi niestety brakuje na to fantazji, odwagi  i cierpliwości.  pz

ps. na fluo 0.0004 pewnie by poleciało dalej;) tylko nie wiem jak to zrobić bo mi się nie udaje zawiązać niczego cieńszego jak 0,16mm, bo rozwalam węzły przy zaciskaniu. 



#3768 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4564 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 10 kwiecień 2024 - 12:02

Podać castem ul/xul 1 grama na zadowalającą odległość powtarzalnie kilkadziesiąt razy to już wyzwanie. Poniżej 1 grama to już walka. Takie jest moje zdanie. I nawet dobrze dobrany kij rewolucji nie zrobi bo jednak multiplikator, który temu podoła nie istnieje. Przynajmniej w fabrycznej specyfikacji. Co innego od 1,5 grama w górę. Tu już można się pobawić całkiem przyjemnie i odległości będą zadowalające. Zwłaszcza z wiatrem :D


  • skius i Alexspin lubią to

#3769 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 kwiecień 2024 - 12:03

Są w ogóle jakieś modele do skrajnego XUL, których realny cw pokrywa się z rzeczywistym? No ja nie miałem w rękach takiego seryjniaka, który miałby górę np. do 2 g i faktycznie powyżej tej masy już za bardzo by się ładował. A dolny cw to w ogóle zawsze od czapy jest. I to niezależnie, czy w spinningu, czy castingu.

Pewnie, gdybyś przezbroił Favourite Blue Bird do 1.5g. w casta, spełniłby te warunki. A seryjne produkowanie takich wędek, to chyba biznesowy strzał w kolano.

#3770 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 10 kwiecień 2024 - 18:57

Zbrojeniem i wagą przelotek, można ten cel osiągnąć bez specjalnego kłopotu - tak jak to robią youtubowi celebryci, japońskiego castingu. Nie jest potrzebny włosowy blank.. 



#3771 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4564 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 10 kwiecień 2024 - 19:38

To ja poproszę o link do tych jutubuf jak to ci celebryci rzucają przynętami o masie 1 grama.
  • BOB i Alexspin lubią to

#3772 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 11 kwiecień 2024 - 05:57

Nie znalazłem, a szukałem z kwadrans  :(

To było coś takiego, ale kilka lat temu - zblondynizowany japończyk, o manierach brytyjskiego dandy, na filmikach przedstawiał  zamerykanizowanym europejczykom tudzież zjaponizowanym anglosasom, niezliczone zalety systematyki PE,  przy okazji rzucając wszystkimi nieprawdopodobnie lekkimi wabiami z nieludzka japońską precyzją. Szklakiem uzbrojonym wg starego amerykańskiego systemu, w prehistorii oznaczanego dużym S albo C..  


  • Biesan lubi to

#3773 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4564 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 12 kwiecień 2024 - 17:53

Chyba domyślam się o kim piszesz, ale on rzucał głównie woblerkami o masie przekraczającej 2 gramy na pewno. Tak czy inaczej od 1,5 grama w dół to już trzeba uważać i mieć zestaw świetnie zgrany aby się tak bawić.

A w linku całkiem ciekawe jak dla mmie porównanie dwóch alebaranow z rocznika 2016 i 2022. Aż szkoda, że nas na takie testy za bardzo nie stać.

https://youtu.be/nrA...?feature=shared

Użytkownik S.N. edytował ten post 12 kwiecień 2024 - 17:56

  • Umbra lubi to

#3774 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 12 kwiecień 2024 - 20:38

No to chyba znów mamy klasykę gatunku - dostawca generuje problem, po czym dostarcza nam rozwiązanie. 0.2 grama będzie kolejnym wyzwaniem.. znaczy się marzeniem?  :)



#3775 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 12 kwiecień 2024 - 20:43

Do dziś nie ogarniam, co jest cięższe: 2 g ołowiu, czy 2 g pierza? Bo jak spadnie na stopę kilo pierza to ścierpię, ale jak spadnie kilo ołowiu, to będę cierpiał.



#3776 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4564 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 12 kwiecień 2024 - 21:43

To co napisałeś powyżej to oczywista oczywistość. Zupełnie czym innym jest główka z gumką, powiedzmy w sumie 2 gramy, a czym innym 5 cm. wobler o takiej samej masie. Sądziłem, że to jasne i nie trzeba dopisywać różnic pomiędzy tymi lotnymi. a nie lotnymi, stawiającymi większy opór w powietrzu przynętami ...

 

Chyba mam gościa :D https://youtu.be/bWN...?feature=shared

 

I trochę tu: https://www.youtube....G8gZmlzaGluZw==

 

Problem jest taki, że na jutubie już coraz gorzej cokolwiek obejrzeć.


Użytkownik S.N. edytował ten post 12 kwiecień 2024 - 22:30

  • HaDe i Alexspin lubią to

#3777 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1744 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 12 kwiecień 2024 - 21:50

Sławek, ten blond japoniec jest mistrzem w rzucaniu jakimiś tam wobkami. Zapomniałeś dodać, iż jeździ na ryby wypasionym Merem. Chylę czoła jego umiejętnością obsługi casta na szklaku, ale to nie moja bajka. Nie rajcują mnie pstrągi  20-25 cm. To pokaz umiejętności, czyli pewien przekaz reklamowy. Jego zestaw, to kupa siana do wydania. W dupie mam sztukę dla sztuki, a poza tym nie łowię pstrągów. Bez obrazy dla Tych, którzy się tym rajcują.


  • Alexspin lubi to

#3778 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 13 kwiecień 2024 - 09:18

Witam, rzucanie przynętą 1g ma sens ale sprawia trudności. Oczywiście, zawsze ładniej jak szczytówka trochę się ugina :D Szpulce bfs jest obojętne czy wyrzucamy przynętę ręką, wędziskiem, z biodra itp. Trudności szpulki, w tym przypadku mają swoje przyczyny. Szpulka małej średnicy i lekka może powtórzyć mniej obrotów. Szpulka małej średnicy oddaje mniej linki na obrót. Wynika to z matmy i fizyki. W efekcie szpulka krócej się kreci i szybciej gaśnie, linki wylatuje mniej a to może przekładać się na naszą celność i dystans. Pozdrawiam


  • HaDe lubi to

#3779 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 kwiecień 2024 - 07:45

Rzucanie przysłowiowego 1 grama przy pomocy multiplikatora ma zupełnie pomijalny sens, a zasadność tego zadęcia oraz mniemanologii stosowanej można skwitować dobrze znanym, starym grepsem, że wróbelek ma jedną nóżkę bardziej od drugiej. Poza tym jest to forma czysto kompensacyjna - no nie, kingu  :D    


  • Biesan i bob74 lubią to

#3780 OFFLINE   MietekK

MietekK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mieczysław
  • Nazwisko:Kołowiecki

Napisano 16 kwiecień 2024 - 19:19

Jak mawia pewien nasz forumowy kolega ,, schodzenie z gramaturą w castingu poniżej 1,5 grama i niżej to już jest kopanie się z koniem " .

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych