Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Vanquish ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1105 odpowiedzi w tym temacie

#721 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 wrzesień 2015 - 20:53

koks ale to nie Twoja data pewnie nie wiesz co to

 Nawet po koksie i ziołach wzrok nie może tak szwankować,aby pomylić

 20-tkę z 60-tką  ;) .

 Mój roczny Vaniek funkcjonuje znakomicie,Stella staruszka również.

 Różnicę w kasie proponuję przeznaczyć na zakup zanęty na 16-tki.


  • Józef Lesniak lubi to

#722 OFFLINE   wierzba

wierzba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaSZCZECIN
  • Imię:TOMASZ
  • Nazwisko:W.

Napisano 13 wrzesień 2015 - 20:54

 Nawet po koksie i ziołach wzrok nie może tak szwankować,aby pomylić

 20-tkę z 60-tką  ;) .

 Mój roczny Vaniek funkcjonuje znakomicie,Stella staruszka również.

 Różnicę w kasie proponuję przeznaczyć na zakup zanęty na 16-tki.

I tu się z Tobą zgadzam :)



#723 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 14 wrzesień 2015 - 05:22

koks ale to nie Twoja data pewnie nie wiesz co to

Jestem kontent ze swojej daty, smaku koksu nie znając, iż z tego powodu pierdół nie p...ę :D .



#724 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9500 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 16 wrzesień 2015 - 16:38

A potwierdzam jakość do ceny vanka stella fi po 7 misiacach użytkowania poszła do ludzi.W tej cenie są prawie  2 vańki i nie widzę różnicy sorry.

A Japończycy to banda idiotów, co nie wiedzą, jak taki "luksus" wycenić. Jasny gwint. 

Ale, różnicy masz prawo nie widzieć. Nie odmawiam Ci tego. 



#725 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 wrzesień 2015 - 17:56

A Japończycy to banda idiotów, co nie wiedzą, jak taki "luksus" wycenić. Jasny gwint. 

Ale, różnicy masz prawo nie widzieć. Nie odmawiam Ci tego. 

Może nie wiedzą, jak mają syntetyczny koks :lol:  :lol: .


  • Józef Lesniak lubi to

#726 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 12 październik 2015 - 19:01

Czy jest na forum posiadacz Vanquisha 4000 dysponujacy w domu dokladna waga ? 

Bede wdzieczny za pomoc " w jednej sprawie".

 

Dziekuje



#727 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 12 październik 2015 - 19:10

Posiadam takowego jak również wagę jubilerską do 200g. W czym pomóc?



#728 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 12 październik 2015 - 19:11

Posiadam takowego jak również wagę jubilerską do 200g. W czym pomóc?

 

Dzieki za szybka odpowiedz :)

Mozesz podac wage korbki wraz z knobem ? 

Serdecznie pozdrawiam 



#729 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 12 październik 2015 - 19:16

Dokładnie 28.75 g. pzdr


Użytkownik maicke82 edytował ten post 12 październik 2015 - 19:18

  • Guzu lubi to

#730 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 12 październik 2015 - 19:17

Dokładnie 28,75 g.pzdr

 

Dziekuje!



#731 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 12 październik 2015 - 19:28

Też mam wagę i kilka młynków.... może jeszcze jakieś korbki....?

:D


  • Guzu lubi to

#732 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 12 październik 2015 - 19:56

Ruski Orion poproszę :)


  • homax lubi to

#733 OFFLINE   barna

barna

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • Lokalizacjaczarna
  • Imię:Paweł

Napisano 13 październik 2015 - 16:05

Witam wszystkich forumowiczów bardzo gorąco i serdecznie. Kupiłem swojego venka4000f jakieś trzy tygodnie temu nie sugerowałem się żadnymi recenzjami czy komentarzami w necie. Dlaczego go kupiłem bo był ładny był w przystępnej cenie 1450 i pochodzi z kraju kwitnącej wiśni. Co mnie w nim zachwyciło to precyzyjnie nawinieta linka. Podczas pierwszego rzutu nad wodą od razu trzciny nie sądziłem za tak daleko poleci przynęta. Fenomenalny hamulec bardzo precyzyjny. Nie słucham kołowrotka ze stetoskopem jak niektórzy tutaj ale ten krecioł jest tak cichy że go praktycznie nie słychać. Nie użyje słowa maślany bo nie lubię tego określenia. Pracuje subtelnie i aksamitnie.
Z minusów jakie zauważyłem to gorsza w porównaniu do mojego poprzedniego sprzętu praca łożyska oporowego. Wyraźnie czuć i słychać coś podczas działania owego łożyska oporowego. Ale myślę ze to kwestia jeszcze kilku godzin nad wodą.
Teraz trafiłem na to forum i żałuję. Żałuję tego że tu trafiłem i przeczytałem ten temat w który można przeczytać o teoriach spiskowych, o celowym starzeniu produktu, o sypaniu aluminium do wnętrze kołowrotka, różnej jakości poszczególnych egzemplarzy i o tym że to w Japonii zostają najlepsze sztuki.
Osobiście uważam, że ten kołowrotek jest dużo lepszy od moich umiejętności i zaryzykuję stwierdzenie że na tym forum niewielu wędkarzy potrafi wykorzystać ten sprzęt należycie. Na tym pozwolę sobie zakończyć. Pozdrawiam

#734 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 13 październik 2015 - 17:23

Witam wszystkich forumowiczów bardzo gorąco i serdecznie. Kupiłem swojego venka4000f jakieś trzy tygodnie temu nie sugerowałem się żadnymi recenzjami czy komentarzami w necie. Dlaczego go kupiłem bo był ładny był w przystępnej cenie 1450 i pochodzi z kraju kwitnącej wiśni. Co mnie w nim zachwyciło to precyzyjnie nawinieta linka. Podczas pierwszego rzutu nad wodą od razu trzciny nie sądziłem za tak daleko poleci przynęta. Fenomenalny hamulec bardzo precyzyjny. Nie słucham kołowrotka ze stetoskopem jak niektórzy tutaj ale ten krecioł jest tak cichy że go praktycznie nie słychać. Nie użyje słowa maślany bo nie lubię tego określenia. Pracuje subtelnie i aksamitnie.
Z minusów jakie zauważyłem to gorsza w porównaniu do mojego poprzedniego sprzętu praca łożyska oporowego. Wyraźnie czuć i słychać coś podczas działania owego łożyska oporowego. Ale myślę ze to kwestia jeszcze kilku godzin nad wodą.
Teraz trafiłem na to forum i żałuję. Żałuję tego że tu trafiłem i przeczytałem ten temat w który można przeczytać o teoriach spiskowych, o celowym starzeniu produktu, o sypaniu aluminium do wnętrze kołowrotka, różnej jakości poszczególnych egzemplarzy i o tym że to w Japonii zostają najlepsze sztuki.
Osobiście uważam, że ten kołowrotek jest dużo lepszy od moich umiejętności i zaryzykuję stwierdzenie że na tym forum niewielu wędkarzy potrafi wykorzystać ten sprzęt należycie. Na tym pozwolę sobie zakończyć. Pozdrawiam

 

Witaj na forum. 
Ciesz sie z lowienia ryb, z krecenia Vanquishem :)

A to co czytasz i co z tym robisz...to Twoja sprawa :) Kolowrotek od tego ani sie lepszy, ani sie gorszy nie zrobi :D


  • Józef Lesniak lubi to

#735 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 13 październik 2015 - 18:50

Imienniku @barna. Nie to żebym się mądrzył, ale proponuję więcej dystansu do treści (postów) pisanych przez innych użytkowników, choć często są one bardzo cenne. Ile ludzi tyle opini, nie zawsze trafnych i nie zawsze jedynie słusznych. Też jestem posiadczem Vańka 4000F i z częścią "tez" głoszonych przez innych się zgadzam, ale reszta teorii jest z "kosmosu".   



#736 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 13 październik 2015 - 19:06

bo to Polska Panie @Barna jednomyślność możliwa jest dopiero w momencie totalnego oblężenia kraju albo jak nam Papież umrze. W każdym innym wypadku gorąca słowiańska krew nie pozwala jednomyślnie określić koloru a co dopiero subiektywne odczucia??  :D



#737 OFFLINE   wierzba

wierzba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaSZCZECIN
  • Imię:TOMASZ
  • Nazwisko:W.

Napisano 14 październik 2015 - 20:43

Tak tak święta racja na  forum jak nie masz stelli to jesteś nikim.Polska to dziwny kraj :)  ale cóż dystans i rozwaga oraz zdrowy rozsądek oraz zasób własnego portfela. Kręcioł ryb nie łowi tylko wędkarz a ten wspaniały sprzęt który nas otacza ma nam w tym pomóc.  Serdeczne pozdrowienia :)))))))))))))


Użytkownik wierzba edytował ten post 14 październik 2015 - 20:44


#738 OFFLINE   robertouno

robertouno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaTerespol
  • Imię:Robert

Napisano 14 październik 2015 - 22:55

Witam. Ja również jestem posiadaczem shimano Vanqish,ale z polskiej dystrybucji.       Po pierwsze co mnie zaniepokoiło zaraz po zakupie to że po dokręceniu pokrętła hamulca na maksa,szpula obracała się bez większego oporu,a że to był początek maja postanowiłem sam uporać się z tym mankamentem, ponieważ odesłanie do serwisu pozbawiło by mnie łowienia nim na początku sezonu.No więc schemat do ręki,demontaż podkładek hamulca,okazało się że jedna z podkładek była odwrotnie włożona,po poprawnym zmontowaniu regulacja hamulca jest już tak jak być powinna.        Po drugie na schemacie T-knob jest na dwóch łożyskach,no ale w moim wańku jest tylko jedno łożysko i plastykowa tulejka,oczywiście wymieniłem tulejkę na łożysko. Przy okazji tej zabawy dołożyłem jeszcze smaru na koło zębate przekładni i tak czasami zastanawiam się czy jeszcze gdzieś nie brakuje jakiegoś łożyska. To tylko kilka moich uwag na temat tego młynka na polski rynek,a tak po za tymi mankamentami jestem zadowolony z tego kołowrota ,praca lekka i cicha,większe obciążenia nie sprawiają żadnego kłopotu.



#739 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15607 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 październik 2015 - 23:40

Witam. Ja również jestem posiadaczem shimano Vanqish,ale z polskiej dystrybucji.       Po pierwsze co mnie zaniepokoiło zaraz po zakupie to że po dokręceniu pokrętła hamulca na maksa,szpula obracała się bez większego oporu,a że to był początek maja postanowiłem sam uporać się z tym mankamentem, ponieważ odesłanie do serwisu pozbawiło by mnie łowienia nim na początku sezonu.No więc schemat do ręki,demontaż podkładek hamulca,okazało się że jedna z podkładek była odwrotnie włożona,po poprawnym zmontowaniu regulacja hamulca jest już tak jak być powinna.        Po drugie na schemacie T-knob jest na dwóch łożyskach,no ale w moim wańku jest tylko jedno łożysko i plastykowa tulejka,oczywiście wymieniłem tulejkę na łożysko. Przy okazji tej zabawy dołożyłem jeszcze smaru na koło zębate przekładni i tak czasami zastanawiam się czy jeszcze gdzieś nie brakuje jakiegoś łożyska. To tylko kilka moich uwag na temat tego młynka na polski rynek,a tak po za tymi mankamentami jestem zadowolony z tego kołowrota ,praca lekka i cicha,większe obciążenia nie sprawiają żadnego kłopotu.

Aż nie chce mi się wierzyć że Shimano oszukuje. Na schematach wersji JDM i europejskiej 4000F są dwa łożyska w knobie jak nic.



#740 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 14 październik 2015 - 23:41

Aż nie chce mi się wierzyć że Shimano oszukuje. Na schematach wersji JDM i europejskiej 4000F są dwa łożyska w knobie jak nic.


Kolowrotek nie jest z shimano
Jest ze sklepu...

Tyle w temacie
  • Dąbek 111 i Józef Lesniak lubią to