Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank na rzecznego / opaskowego sandacza

blank sandacz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
454 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 15 czerwiec 2014 - 19:53

Kijek ma być w zastępstwie StC AVS86MHF2, którego chcę sprzedać.

Zainteresował mnie model Phenixa PST895-2. Używa go może ktoś? Jaki jest realny zakres c.w. dla niego w lekkim uzbrojeniu? Da rade komfortowo podbijać nim główki 30g + guma?

 

moim zdaniem to już trochę za dużo dla 895, zwłaszcza uwzględniając solidny uciąg+głębokość. fx905 chyba pod takie łowienie byłby lepszy, bo jest mocniejszy szczytem.

 

weź pod pachę tego avida i jedź na zaspę do przedszkola porównać go z w/w blankami. może wyjść na to, że masz już to, czego potrzebujesz i nowy badyl nie jest ci potrzebny.


  • popper lubi to

#282 OFFLINE   Daniel13

Daniel13

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaKrosno
  • Imię:Daniel

Napisano 15 czerwiec 2014 - 20:21

Mam nowy model CD ,,Orka'' dl 259 cw 15-50 ,blank szybki ,szczytowy z progresywnym ugieciem.10-30g +gumka spokojnie obsluguje.Jak na podstawowy grafit bardzo czuly i jeszcze jeden plusik blank byl bardzo tani 250zl! Fising Center bedzie je mial w ofercie.



#283 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 16 czerwiec 2014 - 09:40

Zależało by mi, aby blank miał lekki zapas mocy przy 30g + guma 4". Są przypadki u mnie na łowiskach, gdzie trzeba sięgnąć po 32g, czasami 35g główkę + guma i nie chcę targać specjalnie tylko po to drugiego mocniejszego kija.

 

Dolne c.w. jest mniej ważne, zazwyczaj nie zakładam na takich łowiskach mniej niż 10g + guma, a to tez tylko w płytkich klatkach i na płytszych opaskach. Główny przedział główek to właśnie 15-32g + guma 3-4".

 

A może coś z Xzoga albo Matagi? Może dalej StC ale mocniejszy blank Avida 3SC90HF2?

 

Rodmas poleca Phenixa FX905-2 jako kijek do 35g. Ktos może uzywa tego modelu? Łukasz zaproponował mi też Phenixa M1 ale albo go coś źle zrozumiałem albo nie mogę znaleźć blanków M1 w 2 kawałkach ;)


Użytkownik Żbiku edytował ten post 16 czerwiec 2014 - 15:41


#284 OFFLINE   Grigorij

Grigorij

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 16 czerwiec 2014 - 17:09

Bo te dwu częściowe M1 dopiero się produkują (nie ma ich jeszcze w ofercie Rodmas) i w niedługiej przyszłości będą w Poland, z tego co mi wiadomo.

Szczegóły co do długości i c.w. zna tylko Łukasz.

Więc dzwoń raz jeszcze:)


Użytkownik Grigorij edytował ten post 16 czerwiec 2014 - 17:10


#285 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 17 czerwiec 2014 - 10:06

Gadałem z Łukaszem o tych 2-częściówkach M1. Może być chicior. Powinny być na koniec lipca w Rodmasie. Chyba zaryzykuję i ukręcę coś na nich ;)



#286 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 12:16

Będę musiał chyba zrobić coś trochę bardziej budżetowego na Wisłę. M1 nie ma i nie zapowiada się, żeby szybko były. A i kasa na kij się trochę rozeszła...

 

Zacząłem się przyglądać blankom MHX'a, modelom ST1024F i 1025, a także ST1084F i SA1085. Czy ktoś może porównać ich akcję np z AVS86MHF2?

 

Czy blanki uzbrojone w alconite + sic na szczycie poradzą sobie z główkami 35g + guma w nurcie Wisły przy komfortowym podbicu?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.


Użytkownik Żbiku edytował ten post 14 lipiec 2014 - 12:29


#287 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 14 lipiec 2014 - 16:56

Z MHX-a miałem SA1085 i w porownaniu do Avida dużo wolniejszy , głębiej się uginający, bardziej spolegliwy.

Akcja kijka raczej MODERATE

O podbiciu przynęt jakich napisałeś nie ma co marzyć ;)



#288 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 14 lipiec 2014 - 18:36

Ja łowię FX 905 od początku jego powstania gdyż byłem pomysłodawcą tego blanku i jeśli chodzi o zastosowanie o jakim piszesz to będzie strzał w przysłowiową 10-tkę  ;) 35g główke i 4 calową gumę bez problemu nim podbijesz i ryby ok 1m można holować na klatę przynajmniej w moich warunkach gdzie nurt trochę szybszy niż na Wiśle  ;)

M-1-ki pewnie będą fajne,- sam na nie czekam, ale tak na prawdę niewiele wiadomo o nich, więc pewnie jeszcze mogą doczekać się paru poprawek jak to zwykle bywa z pierwszymi egzemplarzami, tym bardziej, że Phenix poza tymi na Polski rynek nie produkuje dwuczęściowych blanków z tego materiału...

Tak więc skoro staramy się nie uprawiać wędkologi to poczekajmy aż zostaną obłowione bo to, że nowatorska i długo oczekiwana technologia została w nich zastosowana jeszcze nie upoważnia do piania z zachwytów bo nie wiadomo jak ona przeklada sie na praktykę o którą najbardziej nam chodzi,- nieprawdaż? :rolleyes:  B)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 14 lipiec 2014 - 18:41


#289 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 14 lipiec 2014 - 19:11

.

Ja łowię FX 905 od początku jego powstania gdyż byłem pomysłodawcą tego blanku i jeśli chodzi o zastosowanie o jakim piszesz to będzie strzał w przysłowiową 10-tkę  ;) 35g główke i 4 calową gumę bez problemu nim podbijesz i ryby ok 1m można holować na klatę przynajmniej w moich warunkach gdzie nurt trochę szybszy niż na Wiśle  ;)

M-1-ki pewnie będą fajne,- sam na nie czekam, ale tak na prawdę niewiele wiadomo o nich, więc pewnie jeszcze mogą doczekać się paru poprawek jak to zwykle bywa z pierwszymi egzemplarzami, tym bardziej, że Phenix poza tymi na Polski rynek nie produkuje dwuczęściowych blanków z tego materiału...

Tak więc skoro staramy się nie uprawiać wędkologi to poczekajmy aż zostaną obłowione bo to, że nowatorska i długo oczekiwana technologia została w nich zastosowana jeszcze nie upoważnia do piania z zachwytów bo nie wiadomo jak ona przeklada sie na praktykę o którą najbardziej nam chodzi,- nieprawdaż? :rolleyes:  B)

Tak, dopiero w praniu się okaże co im wyszło z tej maty nanorurki :) .

Czy to będzie strzał w 10-kę czy strzał na długości lub w poprzeg blanku, jak w jednym z talonów ;)



#290 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 19:39

A pisali, ze FX905 będzie za słaby do główek 35g + guma 3-4"... Już sam nie wiem, co ukręcić... :(

#291 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 14 lipiec 2014 - 20:17

Jeśli podbijasz z kija to (35g+4") raczej szczyt jego możliwości, jeśli z korby to pewnie 40g też by dał radę, ale tego nie sprawdziłem bo wolę poprowadzić gumę 20g z prądem niż 40g pod prąd  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: .

 

PS

Odczucia bywają różne np widuję takich co jak im przy holu się szczytówka ugnie i dolnik zaczyna pracować to szybko pędzą po mocniejszy kij :rolleyes: do sklepu czy pracowni, co jest kompletną paranoją spotykającą najczęściej sprzętomaniaków obdarzonych przez przypadek rybą słusznej wielkości.

Szczytówka nie musi być jak drąg, żeby podbijać w nurcie gumę.

Chyba, że tylko o podbijanie chodzi a złowienie ryby i hol jest marginalną sprawą, tylko wtedy jakiś sztyl od miotły będzie tańszy  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: i na pewno się nie zegnie,- a jakie podbicie Panie będzie :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 14 lipiec 2014 - 20:25

  • Kamil Z. i K.Kalisz lubią to

#292 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 20:32

Arku, wiem o czym piszesz. Mi chodzi o to, żeby przy podbiciu główki 35g kij nie pracował połowa swojej długości. Nie lubię wolnych wedek, poprostu lubię szczytowe akcje blankow.

Gumę podbijam głownie kijem, choć czasami jak mi sie nie chce "pracować" to i kolowrotkiem ;)

Będę w tym tygodniu w Rodmasie to może chłopaki bedą mieli ta 905 i ja obejrzę dokładnie.

#293 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 14 lipiec 2014 - 20:39

On jest na pewno szczytowy i szczytem podbija ale wizyta u Łukasza da Ci więcej niż wszystkie zapewnienia i przekonywania bo to Twoja wędka ma być  ;) W 905-ce przyrost mocy jest bardzo szybki w stosunku do ugięcia i to czuć bardzo!

Wracając krótko do tematu M1-nek to wydaje mi się iż ten materiał bardziej będzie się sprawdzał w długich kijach uniwersalnych ze względu na zalety o jakich do tej pory słyszałem od wiarygodnych użytkowników. Ale oczywiście mogę się mylić bo .... nie znam się i na dodatek zarozumiały jestem :P


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 14 lipiec 2014 - 20:41


#294 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 15:33

Dziekuję Arku serdecznie za wszelkie porady na privie. Wybór oczywiście padł na 905-kę, zbrojoną w alconite + szczyt sic, SK2 i dzieloną rekojeść z burnta. Na okrasę jakiś insert z drewna lub krótki ratanik na dolną gałkę ;) Tomek z Rodmasa, zaraz po powrocie z urlopu startuje z budową i od połowy sierpnia testy nad rzeką ;)



#295 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 18 lipiec 2014 - 10:15

Bardzo proszę, mam nadzieje, że po zrobieniu wędki nie będziesz mnie przeklinał :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Nie daj sobie zamontowac mikroprzelotek na szczyt, 5-tki sa akurat bo trzymają odpowiedni dystans od blanku ;) przy 4-kach może wystąpić klejenie się do blanku linki w parne dni z dużą wilgotnością i wtedy odległość jak i łatwość rzucania szlag trafi...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 18 lipiec 2014 - 10:19


#296 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 18 lipiec 2014 - 11:14

Widzę, że decyzje już zapadły, ale jakby co to seryjna Xzoga JA-S 85mh2 ogarnia zakres od 15 do ok. 55/60gr i nie stęka. Sprawdzone na własnym garbie Aczkolwiek to nie jakiś super-hiper X-Fast, a "jedynie" Fast, czyli mocny uniwersał jak ta lala :)


Użytkownik pepe_79 edytował ten post 18 lipiec 2014 - 11:19


#297 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1860 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 30 lipiec 2014 - 14:21

Będę musiał chyba zrobić coś trochę bardziej budżetowego na Wisłę. M1 nie ma i nie zapowiada się, żeby szybko były. A i kasa na kij się trochę rozeszła...

 

Zacząłem się przyglądać blankom MHX'a, modelom ST1024F i 1025, a także ST1084F i SA1085. Czy ktoś może porównać ich akcję np z AVS86MHF2?

 

Czy blanki uzbrojone w alconite + sic na szczycie poradzą sobie z główkami 35g + guma w nurcie Wisły przy komfortowym podbicu?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Mam MHX ST1024f, używam z przynętami w zakresie 15-35g plus guma 3" i jest ok, kijek o sztywnym, mocnym dolniku i w miarę czułej szczytówce, miałem ST1084f i zamieniłem na krótszego brata. SA to zupełnie inny blank, pełniejsze ugięcie, bardziej pod woba i żelazo.

Z ciekawością przyglądam się CD ORKA i chyba zbuduję kijek na tym blanku, cena atrakcyjna i mysle ze warto sprawdzic.



#298 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 08 sierpień 2014 - 12:21

Kijek dziś odebrany. Blank FX905 ubrany w Essexy, KSKSS z insertem z drewna i rękojeść z burnta. Pierwsze testy niestety dopiero za tydzień, bo w ten weekend ćwiczę okonie i sandacze na Zalewie ;)


Użytkownik Żbiku edytował ten post 29 listopad 2014 - 16:18


#299 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 08 sierpień 2014 - 12:46

Kijek dziś odebrany. Blank FX905 ubrany w Essexy, SKSS z insertem z drewna i rękojeść z burnta. Pierwsze testy niestety dopiero za tydzień, bo w ten weekend ćwiczę okonie i sandacze na Zalewie ;)

Żbiku jakbyś mógł to zapodaj ugięcie pod tego kijka pod małym, średnim i dużym obciążeniem. :) 



#300 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 08 sierpień 2014 - 13:39

Wieczorem zadziałam z testami ugięcia ;)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sandacz