Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank na rzecznego / opaskowego sandacza

blank sandacz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
454 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   pepper

pepper

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 czerwiec 2017 - 10:42

Witam

 

miałem  w ręku  lub łowiłem / łowię  Matagi Super Sea Bas 8'6'   , Phenix m1 86 MH  , cd XLS  15  lbs 9'  , Elitka  8'6"  17 lbs  ,  EXT 7"9" 14 lbs  poprzedni  wypust ,   BLR CD 17 lbs  9"  poprzedni wypust , Talon ITM MXF2 , cd ext 862  nowy

 

wypust , lamiglas  8"6" 17 lbs MT 18 g  ,  Lamiglas  1052 MT  20 lbs  , cd xls 20 lbs  9"  po wielu   latach  interesuje mnie  balans  blanku , waga , czułość,  akcja  rzut / hol     i  biorąc   to  pod  uwagę   dwa  pierwsze  są  na  teraz  w moim 

 

arsenale  ......sandacz  z brzegu   ,    a  przy  niżówce  starcza  7" 6"   tutaj SS ML  . Każdy  ma  swoje  indywidualne  preferencje   przy   doradzaniu  podawałbym  raczej   kilka  blanków  w danym  zakresie  mocy....w zależności  o oczekiwań

 

przyzwyczajeń   itd...

Dlaczego wybrałeś Matagi Super Sea Bass i  Phenix m1 86 MH przed Elitka  8'6"  17 lbs i Talon ITM MXF2? Możesz trochę rozwinąć temat o swoje odczucia?



#422 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 01 czerwiec 2017 - 11:23

Pepper może napisz jakimi przynętami chcesz operować i w jakiej gramaturze. To ułatwi wybór.



#423 OFFLINE   pepper

pepper

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 czerwiec 2017 - 11:43

Najczęściej ok. 7-15 plus ES 3" lub 4" wieczorem woblery typ Rapala Oryginal Floater 10cm. Raczej łowię lekko jak na Wisłę.



#424 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 01 czerwiec 2017 - 11:52

Witam

 

Pepper  ten M1 sp 86 MH  wybrałem kosztem Elitki  86 MH  ponieważ  dół  w tym  pierwszym  moim  zdaniem  nie  jest  tak  nieustępliwy/ pancerny  jak  przy Elte i całość  ugięcia   jest jak  dla mnie  pełniejsza  czyli ten dolnik  zapracuje przy większej   rybie   odda energię  ...

 

a do główek 17-25 g plus guma 4"es najczęściej   czułość  M1  jest naprawdę  ok  chociaż  Elitka  nieco  bardziej 'elektryczna"  Talona ITM  to jest  dobry  kij  na ciężkie warunki ,  ale  jest  jak dla  mnie  już  za ciężki  blank ...

 

Matagi  super 8"6'  zastąpił  xls 9" 15 lbs/25 g   bo schodzę  z długości   w kierunku  większej manewrowości  gdyby ten XLS miał  2,5/2,6 m  zostałby  u mnie do dzisiaj . A w bonusie  Matagi  jest  bardzo  czułe  ...

 

I jeszcze jedno omawiana  Elitka  w firmowym uzbrojeniu  moim zdaniem  zbyt  duże  przelotki / góra   i długość  dolnika  też nieco  za duża  więc  zbroiłem  M1 pod siebie   ...ale przede wszystkim zdecydowała praca blanku .

 

pozdrawiam

Maciej



#425 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 02 czerwiec 2017 - 06:41

Pepper     7-15 g  plus  wąska  guma  typu KeItek ES  3' /4"   to spokojnie  coś o mocy M   czyli  takie  12/14 lbs    Elitka  MH/ SP  86 MH   to  moim  zdaniem  nieco  za mocno   . Wybór z EXT 862 M  ,  Elitka 12 lbs 8'6' / 9"  , Kraag XF  ca 11/12 lb

 

Matagi Super 86 - ten jest opisany  na 20 lb/28 g   ale jest on trochę  mylący  bliżej mu właśnie  do Elitki 12 lb  ja  nim łowię  w tym zakresie  który  opisałeś  z linką  PE 1,0  i jestem  zadowolony  . Przy dobrym zbrojeniu  uzyskasz  ciężar

 

gotowego kija  ca 125-150 gramów   i przy porównaniu  z Talonem  9" MXF2   to jak  przesiadka  z samochodu 90 KM  na   150 KM    którą  z pewnością  wyczujesz .....

 

pzdr

 

Maciej



#426 OFFLINE   drzejko

drzejko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 445 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 02 czerwiec 2017 - 11:13

Pepper,
tak jak koledzy piszą to co wymieniłeś nada się bez pudła.
Osobiście dodałbym jeszcze Kraga SKF8616-2N, Batsona HS1021F i tak jak pisze Arek/haja CDEXN-862M. Każdy powinien spełnić Twoje oczekiwania.
Jednak zanim wybierzesz i kupisz spróbuj do swojego Talona założyć cięższy kołowrotek, który lepiej wyważy zestaw, to może pomóc. Często teoretycznie lepsze rozwiązanie (nowy kij) nad wodą rozczarowuje.
Z pozdrowieniami,
Andrzej
 



#427 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 02 czerwiec 2017 - 12:19

Często teoretycznie lepsze rozwiązanie (nowy kij) nad wodą rozczarowuje.

 

 

To niestety prawda...



#428 OFFLINE   pepper

pepper

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 czerwiec 2017 - 13:31

Witam

 

miałem  w ręku  lub łowiłem / łowię  Matagi Super Sea Bas 8'6'   , Phenix m1 86 MH  , cd XLS  15  lbs 9'  , Elitka  8'6"  17 lbs  ,  EXT 7"9" 14 lbs  poprzedni  wypust ,   BLR CD 17 lbs  9"  poprzedni wypust , Talon ITM MXF2 , cd ext 862  nowy

 

wypust , lamiglas  8"6" 17 lbs MT 18 g  ,  Lamiglas  1052 MT  20 lbs  , cd xls 20 lbs  9"  po wielu   latach  interesuje mnie  balans  blanku , waga , czułość,  akcja  rzut / hol     i  biorąc   to  pod  uwagę   dwa  pierwsze  są  na  teraz  w moim 

 

arsenale  ......sandacz  z brzegu   ,    a  przy  niżówce  starcza  7" 6"   tutaj SS ML  . Każdy  ma  swoje  indywidualne  preferencje   przy   doradzaniu  podawałbym  raczej   kilka  blanków  w danym  zakresie  mocy....w zależności  o oczekiwań

 

przyzwyczajeń   itd...

 


W tej chwili łowię Zauberem 4000 i nie dam się wkręcić w większą betoniarkę:-)

Moim zdaniem ze wszystkiego to najbardziej rozczarowuje rybostan. Jakby każdy z nas był zajęty wyjmowaniem ryb to nie miałby czasu myśleć o zmianie sprzętu. Cieszyłby się zabawą nad wodą, a tak to jedno mu nie pasuje, drugie nie takie...po trzech godzinach stania bolą plecy, bo nie miał okazji się schylić po rybę.

Sprzęt odchudzam, zwiększam manewrowość do 260cm i coś wybieram. Jak widzę nie ma chyba jednego znaczącego faworyta, jak to ma u mnie miejsce z Benzzaro. Maciej pisał o 150km Elitką to mam Extreme w castingu 69mlxf i  Benzzaro przy niej to 220 km. Już widzę jak się sypią po tym stwierdzeniu na mnie gromy :-)...

Nie wiem jak zrobili ten blank, ale nie ma pustego miejsca przy podrywaniu przynęty i do tego idealnie wchodzi w usztywnienie pozwalając mega szybko zaciąć rybę. Nie ma tego spowolnienia charakterystycznego dla S&S. Minus tego taki, że potrafi wyprostować tandetną agrafkę - zdjęcie. Szukam takiego blanku 260cm, ale podobno nie ma, jak twierdzą rodbuilderzy :-)

 

Zgadzam się z Wami, że sprzęt czasem rozczarowuje. Decyzji jeszcze nie podjąłem... przeprosiłem się tymczasowo z Avidem 12lb,8"6'.

Załączone pliki



#429 OFFLINE   stefan_m

stefan_m

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 07 czerwiec 2017 - 10:42

Ja całkiem nie dawno (dwa mata temu) wymyślilem sobie, że połażę po brzegu Wisły za sandaczem i złożyłem CD Orkę 2,90m 7-28g. Dokładnego symbolu już nie pamiętam. Kij spełniał moje oczekiwania. Ogromna moc, a dolnik bardzo elastyczny. Jednak takie łowienie to nie moja bajka. Odsprzedałem kij mojemu serdecznemu przyjacielowi, ktory ma go w posiadaniu do dnia dzisiejszego. Jest bardzo zadowolony. Twierdzi, że łowi mu wszystko.



#430 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza \ Sosnowiec
  • Imię:Bartosz

Napisano 04 sierpień 2017 - 07:29

Cześć!

 

Przymierzam się do pierwszej wędki - będę chciał zlecić wykonanie wędki. Szukam kija pod okonie, jazie, klenie, pstrągi oraz przyłów bolenia, szczupaka i sandacza. Wędkować będą w jeziorach, stawach i rzekach (Wisła, Odra).
Głownie z brzegu, choć może się zdarzyć z łodzi. I tutja pierwsze pytanie czy na rzekę z brzegu można dać krótki kij (2-2,2m) wiem że na łódkę to 2,45m max przy dłuższych jest już niewygodnie natomiast na brzegowy kij rzeczny to zazwyczaj 2,7m...

Z brzegu to myślałem też o bocznym troku... Tutja chyba potrzebny kij z wklejką lub blank z miękką szczytówką...

Z uwagi na transport raczej kij dwuczęściowy, o akcji szybkiej szczytowej przechodzacej w parabolę i mający zapas mozy w dolniku gdyby się zdarzył przyłow.
Jestem osobą wysoką (187cm), lubię mieć dolnik dłuższy aby mógł się oprzeć na przedramieniu, ale nie wystawał za niego. Taki dolnik daje mi dodatkowe wsparcie odczas holu większej ryby.

 

Ma to być spining, castingi mam dwa (TeamDragon 2,3m 7-21g + Scorpion 1001, Guide Select Buster 2,13m 7-28g + Citica 201E) i na razie chcę spining. Kołowrotemk będę zamawiać - zdecydwałem się na Ryobi Zauber 2000FD, waży 282g.

 

Przynęty: gumy na okonia, obrotówki, małe woblery. 

 

Blanki MHX:

Popping P842-2-MHX - 2,13m 1,7-10g 4-10lb Action Fast Power Med/Light

Popping P843-2-MHX - 2,13m 7-14g 6-12lb Action Fast Power Medium

Spinning S842-2-MHX - 2,13m 1,7-9g 4-8lb Action Fast Power Light 
Spin Jig SJ9000-2-MHX - 2,28m 1,7-11g 6-12lb Action Fast Power Med/Light

 

Blanki Batson:

Spinning ISP842F - 2,13m 2-9g 6-10lb Action Moderate/Fast Power Light

Spinning ISP843F - 2,13m 4-10g 6-12lb Action Moderate/Fast Power Medium

 

Przelotki Fuji Alconite + Sic na szczycie (tutaj chciałbym taką antysplątaniową jak Fuji SIC Titanium TMNST5.0). Rękojeść korkowa (taka mi się podoba) z wklejoną naklejką z blanku w części dzielonej,

 

Jak cena orientacyjna wykonania takiego kija? Blank to jest około 300-400zł ile musze doliczyć do przelotek, rękojeści i wykonania? Jaki czas wykonania? Jakieś pracownie w okolicy Katowic?

 

 



#431 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 04 sierpień 2017 - 07:35

wal do kolegi Voldemorta .

 

Do Krakowa rzut kamieniem .Ja jestem mega zadowolony.

 

Ma temat finansów poszedł priv



#432 ONLINE   karpiu08

karpiu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaKłodzko
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 sierpień 2017 - 08:46

Wybacz, ale jak przeczytałem tego posta to jedyne co mi przyszło na myśl to ten film. Oglądaj od 2:10

Pozdro :)

#433 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza \ Sosnowiec
  • Imię:Bartosz

Napisano 04 sierpień 2017 - 09:55

Racja... Zapomniałęm napisać żeby kijek był mocny na tyle żeby dało sie suma wytargać bo sie moze trafić jako przyłów  ;)



#434 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 04 sierpień 2017 - 10:04

Jak Kraków to może Fishing Art i pan Krzysztof Zieliński  :)



#435 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 04 sierpień 2017 - 10:10

Kolego jest dział na forum tematów multum .......http://jerkbait.pl/f...g-budowa-wędek/



#436 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 04 sierpień 2017 - 15:04

Cześć!

Przymierzam się do pierwszej wędki - będę chciał zlecić wykonanie wędki. Szukam kija pod okonie, jazie, klenie, pstrągi oraz przyłów bolenia, szczupaka i sandacza. Wędkować będą w jeziorach, stawach i rzekach (Wisła, Odra).
Głownie z brzegu, choć może się zdarzyć z łodzi. I tutja pierwsze pytanie czy na rzekę z brzegu można dać krótki kij (2-2,2m) wiem że na łódkę to 2,45m max przy dłuższych jest już niewygodnie natomiast na brzegowy kij rzeczny to zazwyczaj 2,7m...
Z brzegu to myślałem też o bocznym troku... Tutja chyba potrzebny kij z wklejką lub blank z miękką szczytówką...
Z uwagi na transport raczej kij dwuczęściowy, o akcji szybkiej szczytowej przechodzacej w parabolę i mający zapas mozy w dolniku gdyby się zdarzył przyłow.
Jestem osobą wysoką (187cm), lubię mieć dolnik dłuższy aby mógł się oprzeć na przedramieniu, ale nie wystawał za niego. Taki dolnik daje mi dodatkowe wsparcie odczas holu większej ryby.

Ma to być spining, castingi mam dwa (TeamDragon 2,3m 7-21g + Scorpion 1001, Guide Select Buster 2,13m 7-28g + Citica 201E) i na razie chcę spining. Kołowrotemk będę zamawiać - zdecydwałem się na Ryobi Zauber 2000FD, waży 282g.

Przynęty: gumy na okonia, obrotówki, małe woblery.

Blanki MHX:
Popping P842-2-MHX - 2,13m 1,7-10g 4-10lb Action Fast Power Med/Light
Popping P843-2-MHX - 2,13m 7-14g 6-12lb Action Fast Power Medium
Spinning S842-2-MHX - 2,13m 1,7-9g 4-8lb Action Fast Power Light
Spin Jig SJ9000-2-MHX - 2,28m 1,7-11g 6-12lb Action Fast Power Med/Light

Blanki Batson:
Spinning ISP842F - 2,13m 2-9g 6-10lb Action Moderate/Fast Power Light
Spinning ISP843F - 2,13m 4-10g 6-12lb Action Moderate/Fast Power Medium

Przelotki Fuji Alconite + Sic na szczycie (tutaj chciałbym taką antysplątaniową jak Fuji SIC Titanium TMNST5.0). Rękojeść korkowa (taka mi się podoba) z wklejoną naklejką z blanku w części dzielonej,

Jak cena orientacyjna wykonania takiego kija? Blank to jest około 300-400zł ile musze doliczyć do przelotek, rękojeści i wykonania? Jaki czas wykonania? Jakieś pracownie w okolicy Katowic?

Takie rzeczy to tylko w erze 😜😁
Jak byś znalazł blank, który spełni wszystkie założenia i zmieścisz się w 4 stówach to koniecznie daj znać 😉

#437 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza \ Sosnowiec
  • Imię:Bartosz

Napisano 05 sierpień 2017 - 00:03

Może doprecyzuje... 

Wędka pod jazia, klenia i okonia. Łapanie głownie na małe woblery i smużaki także blank powinien ładowac się juz przy 2-3g a jednoczesnie potrafić utrzymać woblery w nurcie. Połów z brzegu, blank długości 2.45-3m dwuskład. Kołowrotek jednak będzie Spro Red Arc 10400 (310g), byłem w sklepie i mierzyłem kije około 2,45-3m i jednak wielkość 3000 a nie 4000 :) przy tych lżejszych kije leca na pysk, lubie dobrze wyważone.

Jaki blank polecici pod tkaie zastosowanie?



#438 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 sierpień 2017 - 05:50

Racja... Zapomniałęm napisać żeby kijek był mocny na tyle żeby dało sie suma wytargać bo sie moze trafić jako przyłów   ;)

Odnoszę wrażenie, że za dużo o tym czytasz ;)  :lol:  :lol:  :lol:



#439 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2640 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 05 sierpień 2017 - 06:35

A choćby Batson XST1082F - jazioklenie obskoczy, przyłów boleniowo-zębaty obsłuży (w granicach rozsądku), niedużego suma ma szansę wyciągnąć, acz raczej z łodzi i bez zawad.

A tak naprawdę, to Szanowny @cru5h potrzebuje 2 kijów. Tego ww. i np. jakiegoś 2,60m 17lb uncjowego.

 

Czyli: 9'-9'6" do 10lb i do ok. 14g

oraz

8'-9' do ok. 17lb i do ok. 30g

no i teraz kombinuj  ;)  :D



#440 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 sierpień 2017 - 08:57

Łapanie głownie na małe woblery...

łapać to sobie można pchły na koniu :blink:

większość jednak łowi...







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sandacz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych