Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank na rzecznego / opaskowego sandacza

blank sandacz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
454 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   pepper

pepper

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 maj 2017 - 09:19

Poszukuję blanku na Wisłę, łowię z brzegu.

Stosuję głównie przynęty gumowe, sporadycznie woblery.

Obecnie łowię Talonem 90MXF2, ale pomimo wszystkich swoich zalet (uniwersalność) jest to wędka stosunkowo ciężka i szukam czegoś bardziej komfortowego.

 

Rozważam poniższe blanki, ale niestety mało wiem o ich pracy.

Matagi

TR86 SUPER

St.Croix

5SC86MHF2-G

5SC86MF2-G

Talon VI+

86MXF2

Kraag

SKXF8616-2N

Hers

SLR8617-2N

 

Może ktoś się pokusić o porównanie i doradzenie, ewentualnie doradzenie czegoś innego?

Nie szukam kompromisów. Pokazane propozycje są jedynie odniesieniem. Ze względu na wagę rozważam konstrukcje nie tylko 20lB, ale również te lżejsze. Blank musi pozwalać na zacięcie sandacza pow. 80cm.

Przykładem, niech tutaj będzie Gawas Benzzaro do 12g, który bez problemu zacina takie osobniki, a jednocześnie pozwala na hol okoni 10cm.

 



#402 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 31 maj 2017 - 09:25

Jesli odpowiada ci długość 2.30 to 5S76MF2, w innym przypadku wspomniana przez ciebie 5S86MHF2.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#403 OFFLINE   Dim3n

Dim3n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaDęblin
  • Imię:Damian

Napisano 31 maj 2017 - 09:58

Vegter Boron Nano



#404 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 31 maj 2017 - 11:20

Witam,

Nie wiem, czy coś pomogę, ale zastanawia mnie Twoje spostrzeżenie, że dotychczasowy talon jest ciężki, to znaczy, że jest ciężko uzbrojony, czy może  niewyważony? Moje pytanie bierze się stąd, że w zasadzie wszystkie wymienione przez Ciebie blanki, poprawnie wyważone będą po uzbrojeniu oscylować w zbliżonym przedziale wagowym, nawet matagi, tak bardzo nie odstanie, choć na papierze jest sporo lżejszy - tyle że według mnie ten konkretny matagi to średnio udana konstrukcja. Kołkowaty dolnik, elastyczny cieńki szczyt, ugięcie mało płynne, punkt ciężkości mocno w kierunku szczytu, w kilku egzemplarzach, które miałem w rękach, były pęcherzyki powietrza na dowijce wzmacniającej szczytówkę na łączeniu, o walorach estetycznych nie wspominam, bo te dowijki sprawiają, że kij wygląda jakby był zrobiony w łatki :) 

Do Twojej listy dodałbym natomiast, oczywiście jeśli długość 8' wchodzi w grę talona deltę 80MXF, który będzie już odczuwalnie lżejszy, jest dobrze zbalansowany, odpowiednio czuły i o charakterystyce zbliżonej do Twojego talona, tyle że o płynniejszym ugięciu.

Wziąłbym też pod uwagę CD EXT Nano w modelach 862 M lub MH, w zależności od mocy której potrzebujesz. Blanki niedoceniane, a niesłusznie, bo czułością, płynnością ugięcia, zbalansowaniem biją w moim prywatnym rankingu każdy z w/w blanków, a do tego ich cena nie drenuje kieszeni.

Ciekawa propozycja to też Phenix Black Chrome 88MH, czuły, bardzo szybki, także dość dobrze zbalansowany, pamiętam, że są gdzieś na forum o nim opinie zadowolonych użytkowników.

Pozdrawiam

Arek


  • Krzysiek Rogalski i jkos lubią to

#405 OFFLINE   pepper

pepper

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 maj 2017 - 12:16

Vegter Boron Nano

Borona w jednym kawałku mam na łódkę. Moc jest z nim:-), ale swoje waży. Po doświadczeniu z Benzzaro widzę, że moc zacięcia można uzyskać w inny sposób.



#406 OFFLINE   pepper

pepper

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 maj 2017 - 12:38

Witam,

Nie wiem, czy coś pomogę, ale zastanawia mnie Twoje spostrzeżenie, że dotychczasowy talon jest ciężki, to znaczy, że jest ciężko uzbrojony, czy może  niewyważony? Moje pytanie bierze się stąd, że w zasadzie wszystkie wymienione przez Ciebie blanki, poprawnie wyważone będą po uzbrojeniu oscylować w zbliżonym przedziale wagowym, nawet matagi, tak bardzo nie odstanie, choć na papierze jest sporo lżejszy - tyle że według mnie ten konkretny matagi to średnio udana konstrukcja. Kołkowaty dolnik, elastyczny cieńki szczyt, ugięcie mało płynne, punkt ciężkości mocno w kierunku szczytu, w kilku egzemplarzach, które miałem w rękach, były pęcherzyki powietrza na dowijce wzmacniającej szczytówkę na łączeniu, o walorach estetycznych nie wspominam, bo te dowijki sprawiają, że kij wygląda jakby był zrobiony w łatki :)

Do Twojej listy dodałbym natomiast, oczywiście jeśli długość 8' wchodzi w grę talona deltę 80MXF, który będzie już odczuwalnie lżejszy, jest dobrze zbalansowany, odpowiednio czuły i o charakterystyce zbliżonej do Twojego talona, tyle że o płynniejszym ugięciu.

Wziąłbym też pod uwagę CD EXT Nano w modelach 862 M lub MH, w zależności od mocy której potrzebujesz. Blanki niedoceniane, a niesłusznie, bo czułością, płynnością ugięcia, zbalansowaniem biją w moim prywatnym rankingu każdy z w/w blanków, a do tego ich cena nie drenuje kieszeni.

Ciekawa propozycja to też Phenix Black Chrome 88MH, czuły, bardzo szybki, także dość dobrze zbalansowany, pamiętam, że są gdzieś na forum o nim opinie zadowolonych użytkowników.

Pozdrawiam

Arek

W mojej ocenie Talon 90MXF2 konstrukcją starego typu. Środek ciężkości znajduje się daleko od końca dolnika. Fizyki nie oszukamy.  Klasyka blanków typu hotshot. Jeżeli chodzi o uniwersalność lepszego w ręku nie miałem, na drop shota wyjmowałem płotki po 7cm i brzany 80cm. Cienka szczytówka na zassanie przynęty. Same plusy, ale waga daje się we znaki po 3h łowienia.

Długość 260 to dla mnie na Wisłę absolutne minimum przy łowieniu na opaskach, tak by woblery nie grzęzły w kamieniach lub faszynie i max dla gum. Lepiej też mi się prowadzi dłuższą wędką przynęty w dryfcie, mam wrażenie, że tak nie grzęzną. Jest z czego zaciąć. Dzięki za info o CD i Phenix Black Chrome, przemyślę.



#407 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 31 maj 2017 - 13:02

 

nawet matagi, tak bardzo nie odstanie, choć na papierze jest sporo lżejszy - tyle że według mnie ten konkretny matagi to średnio udana konstrukcja. Kołkowaty dolnik, elastyczny cieńki szczyt, ugięcie mało płynne, punkt ciężkości mocno w kierunku szczytu, w kilku egzemplarzach, które miałem w rękach, były pęcherzyki powietrza na dowijce wzmacniającej szczytówkę na łączeniu, o walorach estetycznych nie wspominam, bo te dowijki sprawiają, że kij wygląda jakby był zrobiony w łatki :)


 

 

O których blankach Matagi jest to opinia? O Lesson PT Super czy o TR86 Super SeaBass?



#408 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1885 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 31 maj 2017 - 13:14

Krag SKXF9616-2N lub krótszy odpowiednik będzie dobrą propozycją

#409 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 31 maj 2017 - 13:53

O których blankach Matagi jest to opinia? O Lesson PT Super czy o TR86 Super SeaBass?

TR86 Super Seabass


  • Krzysiek Rogalski lubi to

#410 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 31 maj 2017 - 14:02

Dzięki za wyjaśnienie.



#411 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 31 maj 2017 - 15:13

Tak jak Pisze Arek,zobacz tego Phenixa

BCX88MH

  8′ 8″ 8-17 2  Ex Fast 8-35

 lub jeszcze tego

SP-862-MH

  8’6″ 8-17 2 Ex. Fast 8-30

#412 OFFLINE   hamerhed

hamerhed

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • Lokalizacjapoznań/giżycko
  • Imię:arek

Napisano 31 maj 2017 - 18:17

 

SP-862-MH  8’6″ 8-17 2 Ex. Fast 8-30

 

Mam, uzywam, fajny patyk. Obsluzy i wobka i gume, nie jest palowaty, dobre czucie przynety.



#413 OFFLINE   tymof

tymof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bogdan

Napisano 31 maj 2017 - 20:03

Posiadam takowego cd ext 862 m i potwierdzam - kij jest znakomity . Szybki bardzo czuły i zarazem kapitalnie pracuje pod rybą. Akurat mój zbrojny w FC ale wykonanie bardzo poprawne po prostu wędka do łowienia.

Pozdrawiam
bogdan
  • haja1978 lubi to

#414 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 31 maj 2017 - 20:30

Jeżeli przykładem ma być Gawas Benzzaro do 12g i konstrukcje mniejsze niż 20 lb, to zaproponuję Black Chroma 92 ML 14 lb. Pozwoli przyciąć dużego sandacza, jak również kijek odpowiednio zachowa się pod mniejszym okonkiem.



#415 OFFLINE   pepper

pepper

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 maj 2017 - 20:44

Jeżeli przykładem ma być Gawas Benzzaro do 12g i konstrukcje mniejsze niż 20 lb, to zaproponuję Black Chroma 92 ML 14 lb. Pozwoli przyciąć dużego sandacza, jak również kijek odpowiednio zachowa się pod mniejszym okonkiem.


Na papierze wygląda super. W szczycie 1,6 i 14lb, waga też znacząco różna od 90MXF2. Posiadasz wędkę na tym blanku?

#416 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 31 maj 2017 - 20:47

Na papierze wygląda super. W szczycie 1,6 i 14lb, waga też znacząco różna od 90MXF2. Posiadasz wędkę na tym blanku?

Tak.



#417 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4910 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 31 maj 2017 - 23:11

Ja polecę Lamiglasa XMG 110 2M, manewrowy, zbalansowany i czuły blank o potwornej mocy w dolniku, czułej szczytówce oraz wzorowym ugięciu.

#418 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 01 czerwiec 2017 - 07:09

Witam

 

a ja używam  tego Matagi  8"6'  i ze swojej  strony  mogę  go polecić  gdy chcę połączyć  łowienie  gumami  na główkach 10-16 g  plus 4" ES     z łowieniem  woblerami  sandaczowymi  , jeśli  łowię  ciężej  i tylko gumami

 

zabieram  Phenixa m1  86 MH  -  łowienie  tym  pierwszym  jest  bardzo  finezyjne , a hol komfortowy  nie mam  odczucia  kołkowatego  dołu  , kij  jest  bardzo czuły i jak  dla  mnie  fajnie pracuje  pod rybą ,  ale pewnie  wiele  zależy  od 

 

zbrojenia .....

 

pozdrawiam

 

Maciej


  • Obdarty lubi to

#419 OFFLINE   pepper

pepper

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 czerwiec 2017 - 09:01

Każda pliszka swój ogonek chwali:-)

Może jest ktoś na forum kto maił w ręku przynajmniej część blanków w ręku i pokusiłby się o porównanie wymienionych wcześniej Matagi, Lamiego, St.Croix, Phenixa, CD?



#420 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 01 czerwiec 2017 - 09:25

Witam

 

miałem  w ręku  lub łowiłem / łowię  Matagi Super Sea Bas 8'6'   , Phenix m1 86 MH  , cd XLS  15  lbs 9'  , Elitka  8'6"  17 lbs  ,  EXT 7"9" 14 lbs  poprzedni  wypust ,   BLR CD 17 lbs  9"  poprzedni wypust , Talon ITM MXF2 , cd ext 862  nowy

 

wypust , lamiglas  8"6" 17 lbs MT 18 g  ,  Lamiglas  1052 MT  20 lbs  , cd xls 20 lbs  9"  po wielu   latach  interesuje mnie  balans  blanku , waga , czułość,  akcja  rzut / hol     i  biorąc   to  pod  uwagę   dwa  pierwsze  są  na  teraz  w moim 

 

arsenale  ......sandacz  z brzegu   ,    a  przy  niżówce  starcza  7" 6"   tutaj SS ML  . Każdy  ma  swoje  indywidualne  preferencje   przy   doradzaniu  podawałbym  raczej   kilka  blanków  w danym  zakresie  mocy....w zależności  o oczekiwań

 

przyzwyczajeń   itd...







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sandacz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych