Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Laponia


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
179 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 14 pa藕dziernik 2013 - 08:00

No to teraz dowali艂e艣! Fantastyczne ryby, szkoda 偶e foty nie dopisa艂y...



#82 OFFLINE   Martin77

Martin77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa/Legionowo

Napisano 14 pa藕dziernik 2013 - 09:13

Krzysiu,

 

pontonu brak i nie tylko tego niestety...

 

Kol. Kardi, czekamy na wi臋cej...



#83 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 14 pa藕dziernik 2013 - 10:32

Najwi臋kszym ograniczeniem zawsze jest czas, reszt臋 mo偶na jako艣 ogarn膮膰 :)



#84 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 post贸w
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imi臋:Maciej
  • Nazwisko:Jagodzi艅ski

Napisano 14 pa藕dziernik 2013 - 10:51

Najwi臋kszym ograniczeniem zawsze jest czas, reszt臋 mo偶na jako艣 ogarn膮膰 :)

 

Ja dodam jeszcze pieni膮dze. Czas i pieni膮dze :)

 

Kadi super ryby i opis, gratualcje



#85 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 14 pa藕dziernik 2013 - 11:24

Nasz tegoroczny wyjazd poch艂on膮艂 astronomiczn膮 kwot臋 rz臋du kosztu jednego w臋dziska custom, wzgl臋dnie lepszego ko艂owrotka, tudzie偶 100 paczek papieros贸w - na g艂ow臋 Wszy艂o troch臋 ponad 100PLN na dzie艅 艂owienia. Spytaj np. Pumby, jakiego nak艂adu wymaga艂o pojechanie z nami - po raz pierwszy w Laponii, po raz pierwszy w takiej formule. Trzeba tylko pod艂apa膰 ekip臋, spakowa膰 graty i wio. Ale o wypasionych 艂odziach z wielkimi silnikami, domkach (najlepiej z saun膮), marinach i opiece wszechmog膮cego rezydenta od touroperatora - powiedzmy sobie szczerze - trzeba zapomnie膰. Jak wiele rzeczy - i taki wyjazd mo偶na obgoni膰 albo tanio, albo na wypasie. Nie, nie trzeba mie膰 pieni臋dzy, chyba 偶e m贸wimy o przypadkach, kiedy kto艣 ledwie wi膮偶e koniec z ko艅cem, ma na utrzymaniu rodzin臋 i nic nie odk艂ada. Ale w takiej sytuacji nie sta膰 go na w臋dkowanie w og贸le. Trzeba mie膰 za to otwart膮 g艂ow臋, tward膮 dup臋 i bardzo chcie膰.


  • Kuba Standera, Wobi i K-Pon lubi膮 to

#86 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 post贸w
  • LokalizacjaGdynia / Tobo艂owo
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 14 pa藕dziernik 2013 - 12:33

Po podsumowaniu koszt贸w wszystkich element贸w sk艂adaj膮cych si臋 na wyjazd wysz艂a mi zaskakuj膮co niska kwota - 1250 PLN. Nie wliczy艂em w to wy偶ywienia (wszak w kraju te偶 si臋 je, poza tym by艂y to sprawy groszowe) oraz innych bzdet贸w typu fajki i %%% (wiadomo - wydatek opcjonalny uzale偶niony od upodoba艅). Sprz臋towo by艂em przygotowany odpowiednio, dokupi艂em tylko 2 czy 3 woblery, bardziej dla sportu ni偶 z potrzeby.

Tak jak napisa艂 Krzysiek, zamiast kolejnego customa czy tunningowanej szpulki Avail warto pojecha膰 na konkretne ryby. Za rok jad臋 na pewno.  


  • Rebel64 lubi to

#87 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 14 pa藕dziernik 2013 - 12:37

A ja na pewno jad臋 z Tob膮 :)

Kwota si臋 zgadza, nam te偶 +/- tak wysz艂o.

 

Nie zrozumcie mnie 藕le, ponad 1k PLN to nie jest wydatek na waciki. Ale mo偶na odk艂ada膰, zrezygnowa膰 z czego艣 innego. Jak kto艣 m贸wi "pieni膮dze" to si臋 zaraz wszystkim wydaje, 偶e w gr臋 wchodz膮 jakie艣 grube tysi膮ce z艂otych. Tak nie jest. Pewnie, jako艣 trzeba dojecha膰, czym艣 p艂ywa膰, etc. Ale mo偶na te偶 by膰 czujnym i szuka膰 mo偶liwo艣ci kameralnych, kole偶e艅skich wyjazd贸w. Da si臋? Jak wida膰 da si臋.


U偶ytkownik krzysiek edytowa艂 ten post 14 pa藕dziernik 2013 - 12:49


#88 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 post贸w
  • LokalizacjaGdynia / Tobo艂owo
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 14 pa藕dziernik 2013 - 14:11

Dopiero po powrocie z wyjazdu dotar艂o do mnie, 偶e w 艣rednio - intensywnym w臋dkarsko miesi膮cu (powiedzmy 2, 3 razy na wodzie w tygodniu) wydaj臋 na w臋dkowanie (paliwo + zezwolenia) kwot臋 zbli偶on膮 do 10-dniowego pobytu w Szwecji w takim charakterze, w jakim odby艂 si臋 nasz wyjazd czyli bez szampana i truskawek ale za to z mas膮 konkretnych ryb. Bior膮c pod uwag臋 to, i偶 takich miesi臋cy w roku jest przeci臋tnie 5, mo偶e 6 (i my艣l臋, 偶e ma to prze艂o偶enie na wielu innych w臋dkarzy) 艂atwo wyliczy膰, ile razy mo偶na by by艂o odwiedzi膰 Skandynawi臋 w ci膮gu jednego sezonu. Jednak wszystko sprowadza si臋 do tego, o czym pisa艂 Krzysiek, czyli do wolnego czasu.

My艣l臋, 偶e nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, ile 艣rodk贸w poch艂ania w臋dkowanie w naszym kraju. Odstraszaj膮ce jest pewnie to (w moim przypadku te偶 by艂o), 偶e trzeba wyda膰 troch臋 wi臋ksz膮 kwot臋 "na raz", nie rozk艂ada si臋 ona na kilka wyjazd贸w, rekompensat膮 natomiast jest z pewno艣ci膮 ilo艣膰 z艂owionych ryb i uzyskanych do艣wiadcze艅, kt贸rymi zdecydowanie mo偶na by by艂o obdzieli膰 kilka intensywnych sezon贸w na naszych krajowych wodach. 


  • krzysiek lubi to

#89 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 14 pa藕dziernik 2013 - 14:23

Jak policzysz np. 10 dni na 呕arnowcu, ze spaniem w Nadolu, to koszt b臋dzie zbli偶ony :) Oczywi艣cie, masz szanse na ryby z przedzia艂u 120-130cm. Ale mo偶e by膰 i tak, 偶e dzie艅 w dzie艅 b臋dziesz 艂owi艂 1-2 ryby z przedzia艂u 65-85cm, chyba 偶e trafisz high season. Na p贸艂nocy high season trwa pewnie 2-3 miechy. Ryby bior膮 s艂abiej, lepiej, ale w dzie艅 i w nocy, non stop. Nie ma sensu przelicza膰 per sztuka, bo przeci臋tna relacja wyjdzie ob艂臋dnie dysproporcjonalna :)



#90 OFFLINE   Pawe艂 Bugajski

Pawe艂 Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅
  • Imi臋:Pawe艂
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 14 pa藕dziernik 2013 - 17:58

Ciesz臋 si臋,偶e moje wspominki Wam si臋 spodoba艂y,Si臋gam do obraz贸w z ostatnich lat ,tytu艂 w膮tku przecie偶  zobowi膮zuje,ale przyznam,偶e pierwsze przygody,z przed ponad 20 lat rejestrowali艣my na wielkich kasetach VHS i kliszy fotograficznej.Obawiam si臋,偶e dla cz臋艣ci naszych forumowych koleg贸w to straszny archaik.

Je艣li m贸wimy o kosztach wyjazd贸w to zgadzam si臋 z Krzy艣kiem-przeczytajcie co pisze na ten temat,bo nie tylko o trollingu jak wida膰 ma poj臋cie.Czterech zdecydowanych ,zgranych kumpli,troszk臋 szukania i...uda si臋.

Je艣li chodzi o sprz臋t w臋dkarski,to zadbany sprawdzony zestaw spinningowy,castingowy czy muchowy 艣redniej klasy w zupe艂no艣ci wystarczy,Ryby doprawdy nie licz膮 艂o偶ysk w multiplikatorach,nie jaraj膮 si臋 availem i nie rozr贸偶niaj膮 WF od DT.  Fajnie mie膰,ale to nie jest niezb臋dne!!! Wydaje mi si臋,偶e w臋dkarz 艂owi膮cy skutecznie drapie偶niki w Polsce ,po kilku wskaz贸wkach 偶yczliwego towarzysza po艂owi i w Skandynawii.Gdy zerkam na w臋dziska i ko艂owrotki naszego gospodarza,kt贸ry goli  trocie,a偶 mi艂o ,dostrzegam znaczn膮 przesad臋 w jako艣ci u偶ywanego przez nas sprz臋tu.Na zdj臋ciach dostrzec mo偶ecie fajne w臋dki,ale tak偶e egzemplarze zupe艂nie przeci臋tne.Moi przyjaciele maj膮cy du偶o zdrowsze podej艣cie do sprz臋tu 艂owi膮 nie mniej ni偶 ja,a wi臋ksz膮 tro膰 z fotografii wyholowa艂em zapasowym,wybitnie bud偶etowym w臋dziskiem castingowym.

Aby nie popada膰 w przesad臋 -przepadam za niez艂ymi w臋dkami,ale gdybym mia艂 wybra膰 to 艣rodki z zabawek stanowczo przeznaczy艂bym  na mo偶liwo艣膰 wyjazdu.Ryby,ryby ryby,a ca艂a reszta to stopniowo doskonalony dodatek.

Kubo,Koledzy-je艣li w膮tek jeszcze Was nie u艣pi艂,to za par臋 dni zn贸w kilka zdj臋膰 i spostrze偶e艅.

 

                                                                             Za艂膮czony plik  IMG_8539.JPG   24,42 KB   5 Ilo艣膰 pobra艅

 

pozdrawiam Was-kardi

 


  • krzysiek lubi to

#91 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z g艂upota nie ma wygranych, s膮 tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 post贸w
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 14 pa藕dziernik 2013 - 18:14

Ja czekam na wi臋cej, jestem nienasycony niczym kwasy t艂uszczowe :D



#92 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z g艂upota nie ma wygranych, s膮 tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 post贸w
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 14 pa藕dziernik 2013 - 18:16

Tak czytam, czytam

Co za herezje :D

Jechac na ryby zamiast nowy customek czy avail...

Chyba trzeba moderatorowi zg艂osi膰 :D :D



#93 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9513 post贸w
  • LokalizacjaDolny 艢l膮sk
  • Imi臋:Waldek

Napisano 14 pa藕dziernik 2013 - 18:25

Tak czytam, czytam

Co za herezje :D

Jechac na ryby zamiast nowy customek czy avail...

Chyba trzeba moderatorowi zg艂osi膰 :D :D

I kto by siedzia艂 na forum, jakby tak wszyscy na te ryby pojechali  :lol:  :lol:  :lol:



#94 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 post贸w
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imi臋:Maciej
  • Nazwisko:Jagodzi艅ski

Napisano 16 pa藕dziernik 2013 - 12:22

Nasz tegoroczny wyjazd poch艂on膮艂 astronomiczn膮 kwot臋 rz臋du kosztu jednego w臋dziska custom, wzgl臋dnie lepszego ko艂owrotka, tudzie偶 100 paczek papieros贸w - na g艂ow臋 Wszy艂o troch臋 ponad 100PLN na dzie艅 艂owienia. Spytaj np. Pumby, jakiego nak艂adu wymaga艂o pojechanie z nami - po raz pierwszy w Laponii, po raz pierwszy w takiej formule. Trzeba tylko pod艂apa膰 ekip臋, spakowa膰 graty i wio. Ale o wypasionych 艂odziach z wielkimi silnikami, domkach (najlepiej z saun膮), marinach i opiece wszechmog膮cego rezydenta od touroperatora - powiedzmy sobie szczerze - trzeba zapomnie膰. Jak wiele rzeczy - i taki wyjazd mo偶na obgoni膰 albo tanio, albo na wypasie. Nie, nie trzeba mie膰 pieni臋dzy, chyba 偶e m贸wimy o przypadkach, kiedy kto艣 ledwie wi膮偶e koniec z ko艅cem, ma na utrzymaniu rodzin臋 i nic nie odk艂ada. Ale w takiej sytuacji nie sta膰 go na w臋dkowanie w og贸le. Trzeba mie膰 za to otwart膮 g艂ow臋, tward膮 dup臋 i bardzo chcie膰.

 

Nie masz co mierzy膰 wszystkich swoj膮 miar膮 Krzy艣ku. Dla jednych te 1000z艂 to grosze, dla drugiego konkretna kasa. Sam by艂em w tym roku w ekonomicznej wersji 1000z艂 za 9dni z brzegu i p艂ywade艂ka, pod namiotami, podczas ko艅cowo-kwietniowych przymrozk贸w :ph34r: :o :D  Da si臋, ale to zawsze tysiak.



#95 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 16 pa藕dziernik 2013 - 12:29

Dla mnie to konkretna kasa. Nie mierz臋 swoj膮 miar膮 - napisa艂em o tym w cytowanym po艣cie. Je偶eli kto艣 przez rok nie mo偶e od艂o偶y膰 1k PLN, to - b膮d藕my szczerzy - lepiej niech nie spinninguje, bo nie sta膰 go na pokrycie podstawowych potrzeb. Spinning/casting to bardzo droga zabawa.


U偶ytkownik krzysiek edytowa艂 ten post 16 pa藕dziernik 2013 - 12:30

  • Kuba Standera lubi to

#96 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 16 pa藕dziernik 2013 - 15:32

Kardi, nie ma mowy o spaniu, r贸wnie偶 czekam na ci膮g dalszy, jak膮艣 burz臋 z piorunami  ;) 

Krzysiek, masz 100% racji. S膮dz臋, 偶e wielu z nas, niezale偶nie od dochod贸w, wydaje sporo pieni臋dzy na zbytki, nie zastanawiaj膮c si臋 nad tym specjalnie, bo skoro nas sta膰, to si臋 kupuje i zapomina. Dotyczy to r贸偶nych rzeczy, zabawek, u偶ywek, marnuj膮cych si臋 ilo艣ci jedzenia i og贸lnie wszelkich "wacik贸w". Nie 偶eby by艂y zb臋dne, ale je艣li kto艣 za艂o偶y sobie co艣, to 艂atwo znajdzie oszcz臋dno艣ci tam, gdzie ich nie wida膰 na pierwszy rzut oka. Grunt to spojrze膰 na horyzont, wyznaczy膰 sobie cel i do niego d膮偶y膰. S艂usznie odrzucamy nieszcz臋艣nik贸w z zaj臋ciami komorniczymi i w r贸偶nych sytuacjach 偶yciowych, c贸偶, mo偶na wsp贸艂czu膰, ale takie jest 偶ycie. 1000 pln to dla mnie konkretna kwota i dzi艣 nie mog臋 tyle przeznaczy膰 na lu藕ny wyjazd, ale strach podlicza膰 ile wyjazd贸w, 艂贸dek, availi i tytan贸w pu艣ci艂em z dymem w swoim 偶yciu... :ph34r: Na przyk艂ad koszt takiego wyjazdu jak wasz, swobodnie posiadam w przyn臋tach, kt贸rych nie u偶y艂em wi臋cej ni偶 raz. Cz艂owiek my艣li, 偶e tego wszystkiego potrzebuje, bo ryb coraz mniej, a tak naprawd臋, to najlepiej 艂owi mi si臋, jak mam jedno ma艂e pude艂ko ze sob膮 i kilka r贸偶nych, ale sprawdzonych przyn臋t. Oczywi艣cie na rozpracowanej ju偶 wodzie.

Dosy膰 wtr臋t贸w, wniosek jest jeden, potrzeba czasu i ch臋ci, a m贸c to najcz臋艣ciej kwestia determinacji i ewentualnych wyrzecze艅, bo samo nic nie przyjdzie i nic za darmo te偶 nie ma. Czekam na ci膮g dalszy z pi臋knej Laponii!!! :wub:

Pozdrawiam
Grzesiek


U偶ytkownik Maynard edytowa艂 ten post 16 pa藕dziernik 2013 - 15:34

  • krzysiek, Kamil Z. i Dienekes lubi膮 to

#97 OFFLINE   harry

harry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 post贸w
  • LokalizacjaW-wa
  • Imi臋:Krzysiek
  • Nazwisko:S

Napisano 16 pa藕dziernik 2013 - 16:27

Nasze wyjazdy to i tak luksus. Samoch贸d, materace w namiocie, kucheneczka, prowiant itd. :)

Mnie po g艂owie chodzi wyjazd mega tani i jeszcze bardziej przygodowy tzn. 2 travele, kilka przyn臋t plecak i rower.

Kto wie mo偶e jak kiedy艣 b臋dzie wi臋cej czasu to si臋 skusz臋. Podejrzewam, 偶e ka偶da z艂apana ryba cieszy艂aby o wiele bardziej.


  • Kuba Standera lubi to

#98 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 17 pa藕dziernik 2013 - 08:27

By艂oby super przew臋drowa膰 kawa艂ek jakiego艣 regionu, po艂owi膰 w rzekach i tjarnach brodz膮c :)



#99 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 17 pa藕dziernik 2013 - 09:37

 strach podlicza膰 ile wyjazd贸w, 艂贸dek, availi i tytan贸w pu艣ci艂em z dymem w swoim 偶yciu... :ph34r: Na przyk艂ad koszt takiego wyjazdu jak wasz, swobodnie posiadam w przyn臋tach, kt贸rych nie u偶y艂em wi臋cej ni偶 raz.

 

Tja.... Mam ten sam problem. Szkoda odsprzedawa膰, a nie widzisz sensu trzyma膰. A potem przychodzi dzie艅, kiedy okazuje si臋, 偶e mia艂e艣 w pude艂ku "z艂ot膮" przyn臋t臋. Mia艂em tak np. z Countdownami 3cm. Przyn臋ta kosa, tylko trzeba wiedzie膰, jak jej u偶y膰. Podobnie Shad Rap 5. Dlatego przyj膮艂em dla selekcji inny klucz ;)



#100 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 17 pa藕dziernik 2013 - 10:36

Tja... :rolleyes: Ciekawi mnie Tw贸j klucz do selekcji. Ja na przyk艂ad odda艂em ostatnio pude艂ko dubli w dobre r臋ce.  :lol:  呕eby nie by艂o tak offtopowo, za co mam nadziej臋 Kardi si臋 nie gniewa, rozwi艅 my艣l o countdownach 3 i shadrapach 5. ;)

Pozdrawiam
Grzesiek