Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Warszawska i podwarszawska Wis艂a


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
12606 odpowiedzi w tym temacie

#12581 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 sierpie艅 2024 - 09:16

Ten poni偶ej na spinning, z przed dw贸ch dni. Ale, jak kilka razy "odbijesz si臋 od wody" na ci臋偶ki spinning, to warto dla odmiany po艂owi膰 na much臋.

Pozdrawiam,

Robert

Za艂膮czone pliki



#12582 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 337 post贸w

Napisano 11 sierpie艅 2024 - 12:43

Klenisko z dzisiaj.

 

 

Za艂膮czony plik  1.jpg   153,66 KB   17 Ilo艣膰 pobra艅


U偶ytkownik minkof edytowa艂 ten post 11 sierpie艅 2024 - 12:43


#12583 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 sierpie艅 2024 - 13:15

@ Dziad Wodny
Jedna uwaga. 艁owienie ryb nie polega na rzucaniu po horyzont. Nie wa偶ne jaka metoda. Rzucasz troszk臋 dalej ni偶 tam, gdzie spodziewasz si臋 ryb i naprowadzasz przyn臋t臋 w ten rejon. Ryb臋 mo偶na, a nawet trzeba, je艣li to mo偶liwe podej艣膰 blisko.
Mucha w niekt贸rych sytuacjach jest niezast膮piona w skuteczno艣ci.
Pozdrawiam,
Robert
  • skius, Pisarz.......ewski Piotr, malcz i 1 inna osoba lubi膮 to

#12584 OFFLINE   Dziad Wodny

Dziad Wodny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:D
  • Nazwisko:W

Napisano 11 sierpie艅 2024 - 13:47

Dzi臋ki za odpowied藕 ;) No to chyba ju偶 wymy艣li艂em jak wyda膰 ostatnie pieni膮dze ;)


Z grubsza wiem na czym polega 艂owienie ryb :D
Uwa偶am, 偶e 艂owi膮cy z brzegu wi艣lany spinningista mo偶e pod wzgl臋dem pragnienia jak najwi臋kszego zasi臋gu r贸wna膰 si臋 jedynie z 艂owi膮cym w morzu z pla偶y. Zasi臋g to niezwykle istotna kwesti膮 w moim przypadku. Na ma艂ej wodzie albo z 艂贸dki kompletnie o tym nie my艣l臋, ale w Wi艣le "moje" ryby s膮 przewa偶nie relatywnie daleko.

U偶ytkownik Dziad Wodny edytowa艂 ten post 11 sierpie艅 2024 - 13:47


#12585 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 sierpie艅 2024 - 13:54

艁owi臋 tylko z brzegu. Najwi臋ksze ryby jakie z艂owi艂em na spinning by艂y w zasi臋gu rzutu much贸wk膮.

#12586 OFFLINE   Dziad Wodny

Dziad Wodny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:D
  • Nazwisko:W

Napisano 11 sierpie艅 2024 - 14:24

Ciekawa obserwacja. Jak sprawdz臋 co w moim przypadku oznacza zasi臋g much贸wki, to b臋d臋 si臋 m贸g艂 ustosunkowa膰. Czyli niepr臋dko.

Ziarno zosta艂o zasiane.
  • robert2 lubi to

#12587 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 sierpie艅 2024 - 15:45

Najwi臋kszy b艂膮d, jaki pope艂nisz to, jak b臋dziesz si臋 stara艂 rzuca膰 daleko w metodzie muchowej. W szczeg贸lno艣ci, jak wyprostujesz przypon, w metodzie na "such膮 much臋".
Jak z艂apiesz zajawk臋, to pokusa wywalenia ca艂ej linki za przelotki jest ogromna. Zwalcz j膮 w sobie. Na pocz膮tku rzucaj bardzo blisko i z czasem wyd艂u偶aj rzuty. Z mojej praktyki wynika, 偶e jak ogarniesz rzuty w przedziale 15-20 metr贸w, to b臋dziesz 艂owi艂 skutecznie. Bardziej skup si臋 na prowadzeniu much w rejonie 偶erowania ryb. Musisz zmieni膰 nastawienie. Nie 艂owi膰 losowo (czyli naparza膰 ile fabryka da艂a), tylko tam gdzie,gdzie s膮 ryby. Czeka na Ciebie kilka zagadek, kt贸re jak sam rozwi膮偶esz to ... "b臋dzie Pan zadowolony"
Pozdrawiam
Robert

#12588 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5843 post贸w
  • Imi臋:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 12 sierpie艅 2024 - 08:12

Ja mam zdobyczna w臋dk臋 nimfowa z Mongolii i zastanawiam si臋 czy si臋 nie pobawi膰 nimfa na Wi艣le. Nawet ju偶 kupi艂em jakie艣 nimfy, zobaczymy czy uda si臋 wyskoczy膰.

#12589 OFFLINE   Dziad Wodny

Dziad Wodny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:D
  • Nazwisko:W

Napisano 12 sierpie艅 2024 - 09:14

Oczywi艣cie czas w postaci kilku godzin tygodniowo to u mnie nie problem. Raczej chodzi艂o o por贸wnanie w zesz艂ym sezonem kiedy sp臋dza艂em nad wod膮 ze 40 godzin tygodniowo, to by艂 raj. 

Podejrzewam, 偶e tak samo jak w przypadku castingu, kt贸ry odkry艂em kilka lat temu mucha, je艣li "si膮dzie", te偶 sko艅czy si臋 na przynajmniej kilku zestawach i zdominuje moje 艂owienie na kilka lat. Ciekawa za to jest geneza tego pomys艂u. Ot贸偶, zat臋skni艂em za r贸偶norodno艣ci膮 gatunkow膮 sp艂awiczka, tymi wszystkimi uklejami, kie艂bikami, jelcami i ca艂膮 reszt膮, kt贸r膮 widuj臋 bardzo rzadko. Mam na Wi艣le kilka miejsc, kt贸re odwiedzam gdy mam ma艂o czasu i one s膮 w moim mniemaniu dos艂ownie stworzone do muchy, mn贸stwo miejsca za plecami, rafki, zatoczki itp. Kr贸tki wypad z delikatnym zestawem w takich warunkach mo偶e "pod艂adowa膰 akumulatory" znacznie efektywniej ni偶 spinning. A czy sko艅czy si臋 wyprawami na g艂owacice, to czas poka偶e. 



#12590 OFFLINE   Wiktor84

Wiktor84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 post贸w

Napisano 12 sierpie艅 2024 - 09:59

Generalnie nie 艂owi臋 na Wi艣le,bo te偶 nie umiem za bardzo,wol臋 mniejsze rzeki typu Jeziorka czy Wkra,ale bywaj膮c w Dziekanowie Le艣nym na dzia艂ce,bior臋 ju偶 tylko much贸wk臋 od maja chodzi艂em ze spinem porzuca膰 ale bez efektu.Wzialem much臋 odrazu jaki艣 klenika uda艂o si臋 wyj膮膰 , potem je藕dzi艂em ju偶 tylko na przerwan膮 g艂贸wk臋,sponingisci pytali czy s膮 pstr膮gi ... Ale jak wyjmowa艂em klenie to cisza.Na t膮 chwil臋 najwi臋cej ryb jak musz臋 nad Wis艂臋 jecha膰 to tylko na much臋 z艂owi艂em.

#12591 OFFLINE   Piotrmurzyn

Piotrmurzyn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Piotr
  • Nazwisko:Wysocki

Napisano 12 sierpie艅 2024 - 11:01

Generalnie nie 艂owi臋 na Wi艣le,bo te偶 nie umiem za bardzo,wol臋 mniejsze rzeki typu Jeziorka czy Wkra,ale bywaj膮c w Dziekanowie Le艣nym na dzia艂ce,bior臋 ju偶 tylko much贸wk臋 od maja chodzi艂em ze spinem porzuca膰 ale bez efektu.Wzialem much臋 odrazu jaki艣 klenika uda艂o si臋 wyj膮膰 , potem je藕dzi艂em ju偶 tylko na przerwan膮 g艂贸wk臋,sponingisci pytali czy s膮 pstr膮gi ... Ale jak wyjmowa艂em klenie to cisza.Na t膮 chwil臋 najwi臋cej ryb jak musz臋 nad Wis艂臋 jecha膰 to tylko na much臋 z艂owi艂em.



#12592 OFFLINE   Piotrmurzyn

Piotrmurzyn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Piotr
  • Nazwisko:Wysocki

Napisano 12 sierpie艅 2024 - 11:11

Ja 艂owi臋 prawie tylko na Wi艣le i po kilku latach 艂a偶enia i obserwacji od zesz艂ego roku jak si臋 wybieram na klenie to rzadko kiedy nic nie 艂owi臋. Niestety nie s膮 jakie艣 okazy ale zdarzaj膮 si臋 sztuki 40+.Du偶o ryb 艂owi臋 przy samych opaskach. 艁owi臋 zazwyczaj na wobki sieka, bielika i ostatnio dobre wyniki mam na HMG LURES.
Inaczej sprawa ma si臋 z wypadami na sandacza. Tu zazwyczaj wracam o kiju.
Pozdrawiam

#12593 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 337 post贸w

Napisano 13 sierpie艅 2024 - 12:23

Pi臋knie przykot艂owa艂 na p艂ytkim. Przed nim, te偶 fajny (mo偶e wi臋kszy?) spad艂.

 

 

Za艂膮czony plik  1.jpg   188,69 KB   14 Ilo艣膰 pobra艅

 

 

 



#12594 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2187 post贸w
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imi臋:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 13 sierpie艅 2024 - 12:30

Ja 艂owi臋 prawie tylko na Wi艣le i po kilku latach 艂a偶enia i obserwacji od zesz艂ego roku jak si臋 wybieram na klenie to rzadko kiedy nic nie 艂owi臋. Niestety nie s膮 jakie艣 okazy ale zdarzaj膮 si臋 sztuki 40+.Du偶o ryb 艂owi臋 przy samych opaskach. 艁owi臋 zazwyczaj na wobki sieka, bielika i ostatnio dobre wyniki mam na HMG LURES.
Inaczej sprawa ma si臋 z wypadami na sandacza. Tu zazwyczaj wracam o kiju.
Pozdrawiam

Du偶o przy opaskach, ale w艂a艣nie te "nie okazy" - z mojego do艣wiadczenia, ci臋偶ko o ryb臋 40+ przy opasce w ci膮gu dnia...Mn贸stwo jest za to drobiazgu kt贸ry puka wszystko co si臋 rusza :)



#12595 OFFLINE   daniel.gajkowski

daniel.gajkowski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 post贸w

Napisano 17 sierpie艅 2024 - 21:46

Koledzy, taki jegomo艣膰 trafi艂 mi si臋 dzisiaj jako przy艂贸w podczasz szukania brzan na rafie w Warszawie. Przywali艂 jak bole艅 w woblera Artura Wiadernego, stukaj膮cego o dno. Nie walczy艂 kompletnie nic. Wydaje mi si臋, 偶e to hybryda jazia z boleniem, ale mo偶e si臋 myl臋. Pomo偶ecie? Trafi艂 Wam si臋 taki dziwak w warszawskiej Wi艣le?Za艂膮czony plik  Photoroom-20240817_214953.jpg   27,38 KB   15 Ilo艣膰 pobra艅Za艂膮czony plik  Photoroom-20240817_214854.jpg   28,49 KB   15 Ilo艣膰 pobra艅

Wys艂ane z mojego SM-S901B przy u偶yciu Tapatalka
  • Night_Walker, Cezary.艁oskot i Dziad Wodny lubi膮 to

#12596 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 sierpie艅 2024 - 04:39

Hybryda, wi臋cej cech bolenia. Co roku kilka takich trafiam. Jest ich coraz wi臋cej.
  • minkof i daniel.gajkowski lubi膮 to

#12597 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3701 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Tomek

Napisano 18 sierpie艅 2024 - 04:55

Wczoraj o 20 idziemy z koleg膮 sprawdzi膰 nowe miejsce. Rynienka ok 1 m g艂臋boko艣ci przed spor膮 raf膮. Celem s膮 klenie i jazie. 艂owie na niewielkie woblerki 3-4 cm. Pierwsze branie mam ok 21:30, fajna ryba, 艂adnie ju偶 wybiera艂a plecionk臋, ale pom贸g艂 jej nietoperz kt贸ry z celno艣ci膮 snajpera trafi艂 w napi臋t膮 link臋, zrywaj膮c j膮. Nie wiem co holowa艂em. Odstawiam sporego jazia, ale nie widzia艂em ryby. Wi膮偶e mowy zestaw i ok 22 mam kolejne branie i ku naszemu zaskoczeniu pod nogami widz臋 sporego sandacza. Podbieram, dwa zdj臋cia, miarka pokazuje 74cm, wi臋c na pewno jeden sandacz jeszcze w Wi艣le p艂ywa :) Przed 23 mam kolejne dwa brania i tu ca艂kowite zaskoczenie, bo woblera 艂ykaj膮 leszcze i to ca艂kiem spore. Ko艅czymy bo rano do pracy. Wis艂a jak zawsze potrafi zaskoczy膰.

Za艂膮czone pliki



#12598 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2226 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 18 sierpie艅 2024 - 10:03

Witam wszystkich,
d艂ugo mnie nie by艂o. Chodzi艂em po g贸rach w r贸偶nych krajach alpejskich.
W臋dki nie bra艂em, ale nad kilkoma rzekami i jeziorami by艂em. Nasze mog膮 si臋 schowa膰, taka prawda, a my sami jeste艣my daleko w tyle.
Zar贸wno w zorganizowaniu, jak i poszanowaniu przyrody. Doniesienia o padaj膮cych ostatnio rybach tylko mnie w tym utwierdzaj膮.

Jakby kto艣 chcia艂 si臋 dowiedzie膰, jak powinna wygl膮da膰 rzeka:
Za艂膮czony plik  12a.jpg   65,35 KB   16 Ilo艣膰 pobra艅

A jak jej mieszka艅cy?
Za艂膮czony plik  12b.jpg   32,56 KB   17 Ilo艣膰 pobra艅
Mia艂y 65-70cm.


I potem powr贸t nad Wis艂臋.
Przywita艂a mnie sarna, ciep艂a brudna woda i sporo zdech艂ych ptak贸w.
Rafy jakby martwe, ma艂o oznak 偶ycia.
Wym臋czy艂em sumka, cert臋 i klenia.
Za艂膮czony plik  12.jpg   44,74 KB   15 Ilo艣膰 pobra艅

Na razie bez motywacji, chyba wezm臋 syna na zasiadk臋 karpiow膮.
Pozdrawiam
 



#12599 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 post贸w
  • LokalizacjaKrak贸w

Napisano 18 sierpie艅 2024 - 11:51

korol to co piszesz to 艣wi臋ta prawda od kilku lat nie wypoczywam w Polsce (poza wypadami weekendowymi) i mam dok艂adnie takie same odczucia, poszanowanie dla przyrody, czysto艣膰, spok贸j i kultura to norma w przeciwie艅stwie do naszego kraju :( a do tego chore ceny kt贸re trzeba zap艂aci膰 a w zamian dostajesz syfonade i pijanych Januszow w hotelu czy o艣rodku wczasowym.
  • wujek, malcz i korol lubi膮 to

#12600 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2226 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 18 sierpie艅 2024 - 12:15

Tak na prawd臋 to strasznie przykro. Cz臋sto si臋 zastanawiam, co u nas posz艂o nie tak.
Mniejsza, na pewno nast臋pnym razem wezm臋 ju偶 w臋dk臋


 






U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 10

0 u偶ytkownik贸w, 10 go艣ci, 0 anonimowych