Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PZW niedobre ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 05 styczeń 2023 - 14:23

W woj łódzkim 3 strażników łącznie z komendantem na całe województwo!
A miesięcznie dostają od władz województwa 250zł na paliwo he he :-)
U Ciebie chyba też trzech jest.
Będą pilnować że ho ho :-)

 

Dokładnie trzech w posterunku Siedlce. W mazowieckiem 7 posterunków + Wawa, w każdym po 3 strażników, w Wawie więcej, nie wiem ilu. Tych ok. 30 strażników dokonuje średnio ponad 2500 kontroli miesięcznie, a powinno ich być minimum 2 razy tyle



#22 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 05 styczeń 2023 - 14:52

Dokładnie trzech w posterunku Siedlce. W mazowieckiem 7 posterunków + Wawa, w każdym po 3 strażników, w Wawie więcej, nie wiem ilu. Tych ok. 30 strażników dokonuje średnio ponad 2500 kontroli miesięcznie, a powinno ich być minimum 2 razy tyle

Bartek rocznie.
W 2021 mieli 2088 kontroli w mazowieckim w ciągu roku. Za 2022 nie ma jeszcze zestawienia.
Mają to opublikowane na stronie BIP cośtam.
To wszystko za mało jak na taki teren.
Jeśli zrzeszonych w PZW mamy ok 600tyś a posiadających kartę wędkarską 1.5 miliona wg. Google.
Ps. Podobno nie ma głupich pytań ale trafiłem w google na takiego skwara :-)
Załączony plik  Screenshot_20230105_144528_Chrome.jpg   33,31 KB   27 Ilość pobrań
Czyli ogólnie kiepsko wędkarze zarabiają :-)

Użytkownik przemo_w edytował ten post 05 styczeń 2023 - 14:54


#23 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 05 styczeń 2023 - 14:54

Nie masz racji, spójrz - http://www.psr.waw.p...aju-2022-r.html

 

Akcji, czyli wyjazdów, rzeczywiście około 2000, a kontroli (ludzi) ok. 2500 miesięcznie


  • przemo_w lubi to

#24 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 05 styczeń 2023 - 14:56

Masz rację. Akcji a nie ilość skontrolowanych osób.
Właśnie na tej stronce to widziałem.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 05 styczeń 2023 - 14:59


#25 OFFLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 05 styczeń 2023 - 14:59

Dokładnie trzech w posterunku Siedlce. W mazowieckiem 7 posterunków + Wawa, w każdym po 3 strażników, w Wawie więcej, nie wiem ilu. Tych ok. 30 strażników dokonuje średnio ponad 2500 kontroli miesięcznie, a powinno ich być minimum 2 razy tyle

Przepraszam że wtrącę , 2500 kontroli czego ? wpisów  do rejestru ?.  Bo tam gdzie się pojawiają , to mogą złapać tylko kogoś kto nie ma dokonanego wpisu.  Ten co nie ma opłat czy w ogóle karty ,wie gdzie może łowić. 

Druga sprawa ,mając kartę ,opłaty i wpis możesz walnąć kilka niewymiarowych ryb w łeb , schować do plecaka i być pewnym że podczas kontroli nikt tam nie zajrzy. 

Taka prawda.


  • grey i Andżej lubią to

#26 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 05 styczeń 2023 - 15:01

Zapraszam na siedleckie wody, zdziwisz się   :)


  • tomi101 i Byniek lubią to

#27 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 05 styczeń 2023 - 15:33

Zapraszam na siedleckie wody, zdziwisz się   :)

Bogaty okręg masz to akurat u Was zadziałało he he :-)
W mnie zobaczymy co wyjdzie z tym SOM i PSR.
Wasze rozwiązanie się spodobało władzom :-)

#28 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 styczeń 2023 - 15:47

Tak samo na biednego nie wyglądał ten, co w tym roku trzy razy po komplet okoni wypływał swoją łódką na j. Orzysz.

Zareagowałeś jakoś na takie zachowanie ?

#29 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1633 postów

Napisano 05 styczeń 2023 - 16:35

Wody Polskie nie zrobią nic, żeby ryb w wodzie było więcej. Ściągną kasę którą zmarnotrawią. Zdecydowanie bardziej wierzę w model szwedzki gdzie gmina jest właścicielem i decydentem jeśli chodzi o wiele spraw, nie tylko wody. Niestety w dobie powrotu do polityki silnej władzy centralnej nie mamy szans na samostanowienie
Tomek

#30 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 05 styczeń 2023 - 17:22

 Niestety w dobie powrotu do polityki silnej władzy centralnej nie mamy szans na samostanowienie
Tomek

Będąc w stowarzyszeniu mieliśmy przez cały czas możliwość samostanowienia. W chwili obecnej wydaje się że już takiej możliwości nie będzie. Zostaniemy zagospodarowani. Model jaki się tworzy będzie skrojony na potrzeby członków. Będzie można płacić a nawet wymagać a nie jakieś głupie czyny społeczne. Ha tfuuu!


  • MaleX, kostom63 i przemo_w lubią to

#31 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 05 styczeń 2023 - 17:59

Z tym "wymagać" to żeś się panie zagalopował :-)
Od kogo będą wymagać? He he
Znaczy wymagać mogą a i tak cienkim sikiem zostaną olani :-)

#32 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 05 styczeń 2023 - 18:07

Tak w kwestii kontroli. Przez strażnika byłem w swojej całej karierze wędkarskiej kontrolowany raz, co ciekawe nie miałem wtedy nawet wędki. :lol:

Było to jakoś zimą styczeń/luty, szukałem trzciny odpowiedniej dla murarek. W tym miejscu na rzece jest jaz, jest nieco spiętrzona, po obu stronach były stawy (czy dalej są nie wiem). Wszedłem na groblę, idąc powoli przyglądając się trzcinom  kątem oka zobaczyłem, jakiś ruch, facet parkuje samochód, wyskakuje z niego, biegiem leci do mnie, po drodze zakładając jeszcze kurtkę z napisem, że strażnik i krzycząc, że tu nie można łowić. Trochę zgłupiał, jak dotarło do niego, że naprawdę wybrałem się na niedzielny spacer.

Co ciekawe jak dopytywałem się w kole PZW zarządzającym rzeką o obrębie hodowlanym czy zakazie wędkowania w tym miejscu nic nie wiedzieli, w informatorze też nic nie było.


Użytkownik witeg edytował ten post 05 styczeń 2023 - 18:09

  • kostom63 lubi to

#33 OFFLINE   maras5

maras5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 06 styczeń 2023 - 09:49

Nie wolno łowić w odległości mniejszej niż 100m od budowli hydrotechnicznych, czyli jazów, tam itp.

#34 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 372 postów

Napisano 06 styczeń 2023 - 10:36

50m
  • jachu i Andżej lubią to

#35 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 06 styczeń 2023 - 14:05

Nie wolno łowić w odległości mniejszej niż 100m od budowli hydrotechnicznych, czyli jazów, tam itp.

Nie chodziło o odległość (nie pamiętam dokładnie, ale było dużo dalej, powiedzmy 300-500m), tylko oto, że po jednej stronie grobli jest rzeka, a po drugiej staw więc jakby się postarać to z tego samego miejsca można zarzucić raz tu, raz tam, rozwiązanie jest oczywiste- zakazać łowienia w ogóle.



#36 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 06 styczeń 2023 - 21:47

PZW przespało czas na zmiany i to może być ich początek upadku. Świadomość wędkarzy na temat operatów zarybień i wielu innych detali w gospodarowaniu obwodem również działa na niekorzyść "kombinujących" okręgów. Wody Polskie zaczęły pilnować użytkowników rybackich w kwestii zarybień. W roku 2022 wiele okręgów nie zakupiło materiału zarybieniowego ponieważ nie było go na rynku choć przed laty ponoć było zawsze aż nadmiar... szkoda że tylko w papierach. Czas pokaże co dalej ... U mnie ludzie nie płacą składek... wolą zapłacić mandat.
  • Sławek77 i coma lubią to

#37 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 372 postów

Napisano 07 styczeń 2023 - 10:02

PZW przespało czas na zmiany i to może być ich początek upadku. Świadomość wędkarzy na temat operatów zarybień i wielu innych detali w gospodarowaniu obwodem również działa na niekorzyść "kombinujących" okręgów. Wody Polskie zaczęły pilnować użytkowników rybackich w kwestii zarybień. W roku 2022 wiele okręgów nie zakupiło materiału zarybieniowego ponieważ nie było go na rynku choć przed laty ponoć było zawsze aż nadmiar... szkoda że tylko w papierach. Czas pokaże co dalej ... U mnie ludzie nie płacą składek... wolą zapłacić mandat.


Dalece idące stwierdzenia.
Z rozmów z moimi kolegami, którzy pracują i w PZW i gospodarstwach rybackich wynika, że pozarybiali. W Okręgu do którego należę też po staremu, czyli wykonane zarybienia obligatoryjne w dawkach wyższych niż obowiązkowe minimalne, dodatkowo trochę ryby w ramach nieobowiązkowych zarybień fakultatywnych.
Ktoś kto ma choćby mgliste pojęcie o produkcji wie, że udany sezon jest wypadkową wielu niezależnych od siebie czynników. Może się zdarzyć, że coś w danym roku nie wyjdzie ale okres rozliczeniowy wskazany w operatach naogół jako 3-5 lat daje możliwość uzupełnienia ewentualnych niedoborów.
Wskaż z "nazwiska" tych kombinujących i nie rzucaj błotem we wszystkich uczciwie pracujących.
To, że WP mają problemy z wykonaniem zarybień na tych kilku swoich obwodach to wiadomo. I nie chodzi tu o brak narybku ale o procedury, których nie potrafią skutecznie realizować.

Osłabiło mnie zdanie o ludziach, którzy wolą płacić mandaty. Biletów też nie kasują?
  • Sławek Oppeln Bronikowski, Mysha, Darek P i 3 innych osób lubią to

#38 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 07 styczeń 2023 - 10:37

Dalece idące stwierdzenia.
Z rozmów z moimi kolegami, którzy pracują i w PZW i gospodarstwach rybackich wynika, że pozarybiali. W Okręgu do którego należę też po staremu, czyli wykonane zarybienia obligatoryjne w dawkach wyższych niż obowiązkowe minimalne, dodatkowo trochę ryby w ramach nieobowiązkowych zarybień fakultatywnych.
Ktoś kto ma choćby mgliste pojęcie o produkcji wie, że udany sezon jest wypadkową wielu niezależnych od siebie czynników. Może się zdarzyć, że coś w danym roku nie wyjdzie ale okres rozliczeniowy wskazany w operatach naogół jako 3-5 lat daje możliwość uzupełnienia ewentualnych niedoborów.
Wskaż z "nazwiska" tych kombinujących i nie rzucaj błotem we wszystkich uczciwie pracujących.
To, że WP mają problemy z wykonaniem zarybień na tych kilku swoich obwodach to wiadomo. I nie chodzi tu o brak narybku ale o procedury, których nie potrafią skutecznie realizować.

Osłabiło mnie zdanie o ludziach, którzy wolą płacić mandaty. Biletów też nie kasują?


Może tak lubią

Jak to mówią

Na przypale albo wcale ;)

#39 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 07 styczeń 2023 - 11:05

U mnie zawsze przy zarybieniu jest pani z WP. Skrupulatna kobitka ale nie służbistka.
Jedyna opcja to przekupienie człowieka z WP żeby podpisał że zarybienie się zgadzało.
I tylko tak mogą zakombinować.

W tym roku jest totalny brak niektórych gatunków w gospodarstwach . Np Płoć jechała do nas 400km bo nigdzie blizej nie było.
Operat jest rozłożony w czasie bo uwzględnia takie problemy.

Ps. Wiem że niektórzy myśla że zakup narybku to jak wyskok do marketu. Poproszę 3szt tego, 5 szt tamtego. Niestety rzeczywistość jest inna.
I pomimo kontraktów to zawsze jest problem. No chyba że ktoś chce zarybiać 5 kg karpiem to problemu z tym nigdy nie ma.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 07 styczeń 2023 - 11:08

  • Mysha lubi to

#40 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 07 styczeń 2023 - 11:20

Tak powinno być u nas:   http://jerkbait.pl/t...-3#entry1247915


  • MajKar i GrzesM lubią to