Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kanon

rodbuilding

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
144 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • Imię:Michał

Napisano 14 luty 2023 - 16:26

Szerze to mam akurat to w dooopie.To jest moja filozofia estetyczno-użyktowo-ergonomiczna, mam to szczęście, że wędki robie tylko i wyłącznie dla siebie.


Jezus Maria, to jawny bunt.
Mamy przerąbane.

#102 OFFLINE   MichaEL

MichaEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 14 luty 2023 - 18:14

Szczerze Sławka lubię, ale nie czuje się źle z tym, że z korków po winie Sangria mocno się uśmiałem 😂

#103 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • Imię:Michał

Napisano 14 luty 2023 - 18:31

Szczerze Sławka lubię, ale nie czuje się źle z tym, że z korków po winie Sangria mocno się uśmiałem 😂


I o to chodzi. Dlaczego miałbyś się czuć źle. Sławek jest sobą, ma swoje zdanie i swoje gusta. Są tutaj ludzie którzy mają inne gusta i inne postrzeganie świata. Czy to źle ? Nie - moim zdaniem. Złe jest to , że on próbuje swoje zdanie i swoje widzimisię narzucać innym, a swoje przekonania traktuje jak pewnik, nie zważając na odczucia innych. Mało tego ,całą winę za wszystkie zło na tym świecie , także wędkarskie, obarcza innych - prawi im morały. To śmieszne jest i bardzo, bardzo słabe.
Tyle ode mnie.

Użytkownik kacperek993 edytował ten post 14 luty 2023 - 18:33

  • Night_Walker, Szymon82 i eRKa lubią to

#104 OFFLINE   MichaEL

MichaEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 14 luty 2023 - 18:34

Uśmiałem się, dlatego że to było śmieszne, ale też w dobrym smaku.

Użytkownik MichaEL edytował ten post 14 luty 2023 - 18:34


#105 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • Imię:Michał

Napisano 14 luty 2023 - 18:39

Uśmiałem się, dlatego że to było śmieszne, ale też w dobrym smaku.

Też się uśmiałem . To było bardzo dobre.
Ale przecież nic w tym złego , że śmiejemy się ze śmiesznych rzeczy .
Sławek nie jest świętą krową przecież ,tak jak i my sami.
Nie musimy się tłumaczyć, że się śmiejemy. Przecież wszyscy jesteśmy tu równi i posiadamy swoje własne poglądy. Nie jesteśmy tutaj bezwolnym stadem kierowanym przez jakąś elitę.

Użytkownik kacperek993 edytował ten post 14 luty 2023 - 18:42

  • Szymon82 i eRKa lubią to

#106 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 14 luty 2023 - 18:41

Taki bunt, na jaki nas stać  :) 

 Ale jest coś na rzeczy w tym popularnym skrócie, i to chyba całkiem logicznego! Ja - obertroll, wiem już, czemu bardzo popularne kardashianki,  nomen omen aktualny kanon piękna, mają takie ogromne doopy! Prawdopodobnie maja tam osobistą składnicę pojęć których nie rozumieją  :) 

 

Paavo - piękna jest niewątpliwie twoja fascynacja multiplikatorami i materiałami egzotycznymi  :) .        


  • Pluszszcz i Rheinangler lubią to

#107 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 14 luty 2023 - 19:14

Szerze to mam akurat to w dooopie.To jest moja filozofia estetyczno-użyktowo-ergonomiczna, mam to szczęście, że wędki robie tylko i wyłącznie dla siebie.

 Przemaluj te linki.. Te majtkowe kolory zupełnie nie pasują do reszty:)



#108 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 14 luty 2023 - 19:24

 Przemaluj te linki.. Te majtkowe kolory zupełnie nie pasują do reszty:)

Nie mogę pogodzić faktu używania takich linek z ''męskim'' uczuleniem na ten kolor...tylko,że ten kolor najlepiej mi się sprawdza przy obserwcji najcieńszych linek w różych warunkach oświetleniowych.Samym rybom ten kolor nie przeszkadza...nawet kapryśne polskie lipcowe pstrągi z płytkiej czystej rzeczki nie miały nic przeciw.


Użytkownik Paavo edytował ten post 14 luty 2023 - 19:26

  • Rheinangler i eRKa lubią to

#109 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 15 luty 2023 - 01:14

To nie była merytoryczna uwaga, a żarcik...



#110 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • Imię:Michał

Napisano 15 luty 2023 - 05:34

[quote name="Sławek Oppeln Bronikowski" post="3098764" timestamp="1676396516"]

Taki bunt, na jaki nas stać :)
Ale jest coś na rzeczy w tym popularnym skrócie, i to chyba całkiem logicznego! Ja - obertroll, wiem już, czemu bardzo popularne kardashianki, nomen omen aktualny kanon piękna, mają takie ogromne doopy! Prawdopodobnie maja tam osobistą składnicę pojęć których nie rozumieją :)

Sławek, Ty po prostu jesteś zakochany sam w sobie i to ze wzajemnością.

Przeforsuj nowy kanon : uchwyt kołowrotka - na szczytówkę, przelotkę szczytówą na dolnik , wszystko w Twoim ulubionym kolorze i smaku. Przekonaj do tego wędkarski świat i alleluja i do przodu. Po prostu coś w końcu zrób, daj jakiś przykład. Bo na razie to tylko glindzisz i glindzisz te swoje mądrości. Jesteś po prostu teoretyk pełną gębą. Potrafisz tylko krytykować, a inwencji -zero.

Użytkownik kacperek993 edytował ten post 15 luty 2023 - 05:43


#111 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 15 luty 2023 - 08:25

Narcyzm w połączeniu z nawiedzeniem i poczuciem misji , nie ma co dyskutować.
Nigdy nic sensownego z tych debat nie wynikło oprócz kolejnych prób udowodnienia niższości rozmówcy w stosunku do naszego Lorda Panicza . Sensowne pytania i kolejne argumenty zostają zbywane pseudopoetyckim pit pitu.Brak konsekwencji w rozumowaniu jak np . nagminne szkalowanie zachodniego sąsiada a okazuje się, że nasz Hrabia sam śmiga VW :D kupa śmiechu z tego wszystkiego .
Tak samo ten wątek, tyle argumentów forumowiczów, fotki itd. I co ? I dalej się nie znacie :)

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 15 luty 2023 - 08:42

  • Krzysiek Rogalski, Night_Walker i Andżej lubią to

#112 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 luty 2023 - 09:06

Czyżby volkswageny nie były, i nie odwzorowywałyby masowego poczucia piękna? Hot rod i rolls a fujj :D Czyżby klocki lego albo puzzle nie były szczytem elegancji, a składak z półfabrykatów nie był jedynym możliwym kanonem ? Wędka, wobek, uniform na grzbiecie? 

Rozumiem oczywiście bóle uformowanych w globalnym supermarkecie..  :)    



#113 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 15 luty 2023 - 11:19

Po co tyle pisać, kiedy wiadomo i widać że kostka cukru albo ergonomiczny dozownik na stole z wiórówki, wyparły z powszechnej świadomości cukiernicę ze srebrną łyżeczką,  puszka zupy Campbell - malarskie słoneczniki, le Corbusier - miasto, a Rocco - Petrarkę. Ale mojej starej osobie to się nie bardzo widzi, albowiem nie tylko nie podzielam masowego gustu, ale próbuję nie ulec magii nieubłaganego postępu  :)

 

Mylisz się też jachu grubo, traktując utensylia służące ludziom z gruntu i przekonań nieprzyziemnych  jako zwyczajne narzędzia proste. Oczywiście wiem, że jest taka skłonność i maniera u uprawiających profesjonalnie, wąsko widziane rybactwo amatorskie.. na szczęście nie u wszystkich.  #wiecejlepiejtaniej. W pytę pstragów codzennie, w odychającym przyodziewku. Rękodzieło - w tym rodbuilding, nie musi być przesadnie wtórne - chociaż może, ale powinno być wysmakowane i wykwintne - ładne tak jak i fishing. Czego nadal nie rozumiesz..  

  

Globalny market czyni globalną wiochę - są klienci, są i abstynenci  :)

Nic innego Sławku nie robię, tylko stale się mylę i czegoś nie rozumiem. Jak te głupawe siostrzyczki z ich wielkimi dupskami. One mają przynajmniej zasięgi, których Sławek może zazdrościć. Może w tym problem. Czyli wracamy do problemu skuteczności.  Nie podoba się Le Corbussier, pewnie Gropius i cała reszta wizjonerów. Rezerwaty takie mają być. Wygodnie i wszędzie blisko. Do najbliższego punktu z żarciem ma być trzy minuty. Wszystko policzone. Łącznie z miliardami wydawanymi na walkę z otyłością. Tak to wszystko zostało skonstruowane. Kiedyś ludzie mieli dalej do siebie, ale byli bliżej siebie i na wszystko czasu starczało. Czasy kiedy moja śp. babcia chodziła ze srebrną łyżeczką próbować jakość masła na straganach na Rynku Bernardyńskim w Poznaniu już Sławku niestety nie wrócą. Żebyśmy niczym bobry płakali.

Zadziwiający ten dysonans. Pomiędzy łyżeczką do cukru, tęsknotą za wędziskiem z duszą, stołem spod ręki rzemieślnika-artysty, a tymi norweskimi hydroelektrowniami na naszych rzekach, budowaniem na nich szlaków żeglugowych, przekształcaniem ich w błotniste bajora. Musisz nam to kiedyś wytłumaczyć. Zachwyt nad swoim obertrolowaniem i niezależnością nie jest żadnym powodem do samozadowolenia.  


  • Krzysiek Rogalski, eRKa i Andżej lubią to

#114 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 luty 2023 - 12:02

Jestem przekonany, a nawet pewien, że ludzkość do starożytności, a może i prehistorii żyła w symbiozie z wodą; np.  piętrząc ją, gromadząc, wykorzystując jej potencjał na dziesiątki różnych sposobów. Jestem też pewien, jachu, że tych faktów z naszego cywilizacyjnego dziedzictwa  nie znasz, a być może nawet o nich nie słyszałeś. Ale widzę, jak bardzo jachu, usiłujesz i starasz się  napisać historię na nowo..  :)

Nie tylko ty startujesz w tej konkurencji, nie jesteś pierwszy. Znak czasu, i kolejny kanon  :D 



#115 OFFLINE   Jarek M

Jarek M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaJarosław
  • Imię:Jarosław

Napisano 15 luty 2023 - 21:21

Witam.

Panowie. I być może Panie. Dawno żadna dyskusja na tym forum nie wzbudziła we mnie aż tak dużego zainteresowania. Zdrowego. Ale… dostrzegam pewien problem w kwestii, rzekłbym, "komunikacyjnej". Dyskusje z Szacownym SOB-em wymagają zmiany podejścia. Nie chodzi o kwestie merytoryczne, rzeczowe argumenty i tym podobne "bzdety". Chodzi o budowanie zdań złożonych, pozornie (praktycznie również) niezrozumiałych. W najlepszym wypadku dwuznacznych. Oraz o makaronizmy. O … tak. Wrzutki ze słownika wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych są niezbędne. Rej się po prostu mylił. Plus nutka "melodii przeszłości" oraz "zajebistości" wyssanej z mlekiem matki, ugruntowanej solidnym wykształceniem. I łyżeczką. Koniecznie srebrną. A temat dyskusji? W sumie może być dowolny. Nie "wygracie" tego starcia. Nie można przekonać kogoś, dla kogo istotą dyskusji jest w sumie "barwność" sposobu przedstawiania argumentów.
Jednak, ze względu na to, że doskonale się to czyta, proszę o więcej.
  • Friko, popper, Sławek Oppeln Bronikowski i 4 innych osób lubią to

#116 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 15 luty 2023 - 23:44

Jestem przekonany, a nawet pewien, że ludzkość do starożytności, a może i prehistorii żyła w symbiozie z wodą; np.  piętrząc ją, gromadząc, wykorzystując jej potencjał na dziesiątki różnych sposobów. Jestem też pewien, jachu, że tych faktów z naszego cywilizacyjnego dziedzictwa  nie znasz, a być może nawet o nich nie słyszałeś. Ale widzę, jak bardzo jachu, usiłujesz i starasz się  napisać historię na nowo..  :)

Nie tylko ty startujesz w tej konkurencji, nie jesteś pierwszy. Znak czasu, i kolejny kanon  :D

 Czy skrócenie wielu rzek aby uczynić je żeglownymi to aby na pewno gromadzenie wody???? Odra straciła coś ponad 150 km. A jak była powódź to żadne wały nie były w stanie podołać niszczycielskiej sile wody. Natura górą.

Wyższe wały?? Przy jeszcze wyższej wodzie i takie wyższe padną...

 

A tak wygląda - zupełnie jak w postkomunistycznym wędkarstwie poprawianie natury. 

Z mostu z którego robiłem tą fotkę w ostatnią niedzielę - widać niewielkie rozlewisko, bo i śniegu niewiele było. Gdyby było więcej ...

Teraz jeszcze widać troszkę wody. Latem nie widać nic. A pół wieku temu pod tym mostem łowiłem płoteczki, kiełbiki, a i wykąpać w dołku było się można.

Czy to rozwój, czy może regres naszej cywilizacji skoro popełniamy tak kardynalne błędy???

Załączone pliki


  • homax lubi to

#117 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2023 - 07:48

Jednak, ze względu na to, że doskonale się to czyta, proszę o więcej.

 

Nie masz wrażenia pewnej monotematyczności ?  Od dłuższego czasu wydaje mi sie że Sławek każdą dyskusję, nawet w tym temacie który sam założył, sprowadza na koniec do mielenia dwóch kwestii: organizacji PZW i regulowania rzek.  Przydałby się jakiś świeży motyw moim zdaniem, ile można czytać o członkach i ekologiantach. 



#118 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 16 luty 2023 - 08:29

Friko , nie mogę się tym razem z Tobą zgodzić. Sławek prowadzi aktualnie agresywną kampanię. Przez zimę nabrał sił i już obrał nowe cele strategiczne . Między innymi klocki Lego i legginsy .
  • MaleX i Andżej lubią to

#119 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • Imię:Michał

Napisano 16 luty 2023 - 08:55

Nie masz wrażenia pewnej monotematyczności ? Od dłuższego czasu wydaje mi sie że Sławek każdą dyskusję, nawet w tym temacie który sam założył, sprowadza na koniec do mielenia dwóch kwestii: organizacji PZW i regulowania rzek. Przydałby się jakiś świeży motyw moim zdaniem, ile można czytać o członkach i ekologiantach.


Sławek zakłada temat, zadaje pytania forumowiczom, potem niezadowolony z ich odpowiedźi- sam sobie odpowiada na zadane pytanie, które brzmi np. tak : ,,dlaczego nie widać słońca gdy jest ciemno '' . Po czym toczy dyskusję sam ze sobą . Celem jego jest przede wszystkim dawanie odporu oponentom, w każdej kwesti - o czym sam był łaskawie nas poinformować. Tworzenie konfliktu, to jego żywioł. Wg. mnie, to jest nienormalne i chore, lekko ujmując. Takie są moje odczucia.
Dla jednych jest poetą, a dla mnie gościem , który lubi się do wszystkiego i wszystkich przy....dalać. Dyskusja z nim nie ma sensu, jego zawsze ma być na wierzchu. Najlepiej ciąć wszystko:krzywo , prosto, byle ostro.

Użytkownik kacperek993 edytował ten post 16 luty 2023 - 08:56

  • Andżej lubi to

#120 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4564 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 16 luty 2023 - 09:19

Sławek naprawdę jeździsz fałwu ?

@jachu: nie zostało to tak skonstruowane jak piszesz. Ludzie na to pozwolili bo wbrew pozorom są leniami ze mną włącznie z małymi tylko wyjątkami. Ma być dużo, tanio, tesco i tu Sławek ma rację od zawsze. A czy to będzie z gustem lub bez to już bez znaczenia, ale tylko dla tych co to dużo, tanio, tesco tak usilnie promują w telewizorni i w necie. Bo dla zwykłego zjadacza chleba dużo i tanio potem kosztuje jeszcze więcej. Np. kasa wydawana na leczenie od tego dużo, tanio i gooowniano. Czy powinniśmy na ten temat dyskutować ? Tak. Dlatego zaglądam np. do wątku kulinarnego aby ominąć to "najzdrowsze" żarło i do wątków rodzimych rodbuilderów bo nie każdy od razu dorasta do wędki z pracowni choćby nawet używanej albo go po prostu nie stać. I każda taka wymiana poglądów jakieś tam korzyści przyniesie. Dla każdego inne rzecz jasna. I tera uwaga będzie nie po polsku 😅
Clou programu ... Jednak będzie po naszemu. Sednem takich dyskusji powinna być rzeczowa, najlepiej poparta solidnymi argumentami "dysertacja" mająca pokazać wyższość danej teorii na inną. W przeciwnym razie zawsze się skończy na przepychankach. A to czy nam i naszym dzieciom będzie nachalnie wpychane dużo i tanio to zależy w głównej mierze od nas.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rodbuilding

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych