Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kanon

rodbuilding

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
144 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 16 luty 2023 - 10:35

Nie masz wrażenia pewnej monotematyczności ?  Od dłuższego czasu wydaje mi sie że Sławek każdą dyskusję, nawet w tym temacie który sam założył, sprowadza na koniec do mielenia dwóch kwestii: organizacji PZW i regulowania rzek.  Przydałby się jakiś świeży motyw moim zdaniem, ile można czytać o członkach i ekologiantach. 

Czytając wpisy od końca mogłoby się zgadzać. Ale od początku, nie bałdzo. To nie Sławek zepchał wątek na manowce. Wypominanie mu wpisów z innych wątków w dziale prawie technicznym dosyć słabe jest. Rozumiem poczucie krzywdy, ale dorosły człowiek na forum hobbystycznym powinien raczej trzymać dystans. Moderacja jakoś szczególnie też się nie popisuje.

Jarosławie z Jarosławia, a tam w Jarosławiu to coś dłubiecie poważniej przy wędkach? Czy wszystko kupujecie w sklepie "Wędkarstwo Jeżdziectwo, Myślistwo" ? Czy jakoś tak. Kolejności nie pomnę. :) Pytam z czystej ciekawości


  • Friko, Sławek Oppeln Bronikowski, Rheinangler i 1 inna osoba lubią to

#122 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • Imię:Michał

Napisano 16 luty 2023 - 11:00

Ten wątek jest o Sławku. Sławek sam w sobie stanowi kanon. A reszta to już badanie zawartości cukru w cukrze.

#123 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 luty 2023 - 11:23

Monotematyczne to jest nachalne powielanie narracji pseudoeko przy każdej okazji i każdym możliwym miejscu. Możliwe, że z braku innych możliwości..  :) Zawsze najwięcej mają do powiedzenia najmniej zorientowani - a ja im taką możliwość funduję. Z koleżeńskiego zrozumienia.. w imię równości  :D

 

Kiedyś dawno temu przyjechał do mnie razem z dorocznym katalogiem LeBaron, kanadyjski fanzin o indywidualnej budowie kijów. Taki bezpłatny dodatek od pana Tkaczuka, Trzydzieści lat temu, chyba.. Później znalazłem inne - stare forum przy mudhole, rodmaker magazin, rodbuilding itp. Polecam! Każdemu..

Pociągnął mnie ten świat indywidualnych pomysłów, fantastycznych realizacji i przedziwnych artefaktów, tak zdecydowanie odbiegających od wzorów znanych z przemysłówki. No i wsiąkłem :) Ale nietrudno jest zauważyć, że przepływy w obie strony, w miarę upływu czasu przechyliły szalę na stronę mainstreamu. I dziś recepta na urocze rękodzieło jest całkiem podobna do menu obywateli globalnej wioski. Przyrządź zupę Wifon, kup pizzę, otwórz puszkę z mango popij whisky z colą z biedronki. Bomba! Pochwal się na tiktoku albo fejsiku.. lajki znawców pewne..  :)

 

Wracając do początku wątku - bardzo rzadko widuję piękne kije i wędki  :)



#124 OFFLINE   MichaEL

MichaEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 16 luty 2023 - 15:09

Sławek, a czy byłbyś tak uprzejmy i znalazłbyś czas żeby zbudować mi muchówkę?
Jeżeli się zgodzisz deklaruję, że dam Ci absolutnie wolną rękę. Serio

#125 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 16 luty 2023 - 15:30

@MichaEL, myślę, że kora sekwoi 3000letniej jest za młoda,by sprostać wymaganiom budowniczego. Chyba, że znajdziesz tą z ...(Return od tej Jedi) Dawno, dawno temu w odległej galaktyce...

Użytkownik kogut edytował ten post 16 luty 2023 - 15:32


#126 OFFLINE   MichaEL

MichaEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 16 luty 2023 - 15:37

@MichaEL, myślę, że kora sekwoi 3000letniej jest za młoda,by sprostać wymaganiom budowniczego. Chyba, że znajdziesz tą z ...(Return od tej Jedi) Dawno, dawno temu w odległej galaktyce...

😉 Jeżeli Sławek się zgodzi, zaryzykuję. Nie robię tego dla beki tylko dla pewności, że będę miał niepowtarzalna wędkę. Jeżeli Sławek się zgodzi

#127 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 16 luty 2023 - 17:04

Ja też nie piszę z beki, jestem skłonny się dołożyć do Twej muchówki,byle by była niepowtarzalna,piszę serio. Sławku,podejmiesz temat? Byle byś czasem ściągnął kapcie i odszedł od monitora,to mi wystarczy.

Użytkownik kogut edytował ten post 16 luty 2023 - 17:13


#128 OFFLINE   Jarek M

Jarek M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaJarosław
  • Imię:Jarosław

Napisano 16 luty 2023 - 17:07

Jarosławie z Jarosławia, a tam w Jarosławiu to coś dłubiecie poważniej przy wędkach? Czy wszystko kupujecie w sklepie "Wędkarstwo Jeżdziectwo, Myślistwo" ? Czy jakoś tak. Kolejności nie pomnę. :) Pytam z czystej ciekawości


Nie musimy. Tak się składa, że w pobliskim Przemyślu rezyduje uprzejmy Kolega, który w tych kwestiach jest w stanie dokonać rzeczy możliwych i niemożliwych również. Zarówno w trakcie budowy, przezbrajania, czy też naprawy kija. Osobiście korzystam z jego uprzejmości od lat. Zarówno w zakresie muchówek, jak i spiningów. Jednakże moje wizje i wytyczne w trakcie budowy/przezbrajania kija są, niestety, ubogie. Ważna jest długość rękojeści, wyważenie kija wynikające z poprzedniej wartości i użytych materiałów, rozmieszczenie przelotek oraz wielkość i wysokość startowej. Jak również rodzaj uchwytu. Kwestii estetyki wykonania nie biorę pod uwagę, bo w przypadku wspomnianego Kolegi jest bezbłędna. I o ww. parametrach mogę dyskutować. Cała reszta, czyli np. to czy nić pochodzi z włosów łonowych samicy jednorożca, czy też z pasmanterii, nie ma dla mnie znaczenia. Nie żądam też, by Kolega ów wymyślał dla mnie na nowo optymalny kształt foregripa, bo od lat mam ulubiony.
Jednocześnie nie budzi we mnie zdziwienia, że inni koledzy korzystający z tego samego "rodbuildingowego źródełka" mają różne dziwne zachcianki, często natury stylistyczni-estetycznej. To ich wędziska, a nie moje. A już na pewno, nie przychodzi mi do głowy posądzanie ich o zły gust, uleganie trendom, czy ślepą pogoń za modą.
  • czarny1 i Szymon82 lubią to

#129 OFFLINE   MichaEL

MichaEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 16 luty 2023 - 17:10

Ja też nie piszę z beki, jestem skłonny się dołożyć do Twej muchówki,byle by była niepowtarzalna,piszę serio. Sławku,podejmiesz temat?


Dziękuję ale nie potrzebuję sponsora ani mecenasa
  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#130 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 16 luty 2023 - 18:25

Nie musimy. Tak się składa, że w pobliskim Przemyślu rezyduje uprzejmy Kolega, który w tych kwestiach jest w stanie dokonać rzeczy możliwych i niemożliwych również. Zarówno w trakcie budowy, przezbrajania, czy też naprawy kija. Osobiście korzystam z jego uprzejmości od lat. Zarówno w zakresie muchówek, jak i spiningów. Jednakże moje wizje i wytyczne w trakcie budowy/przezbrajania kija są, niestety, ubogie. Ważna jest długość rękojeści, wyważenie kija wynikające z poprzedniej wartości i użytych materiałów, rozmieszczenie przelotek oraz wielkość i wysokość startowej. Jak również rodzaj uchwytu. Kwestii estetyki wykonania nie biorę pod uwagę, bo w przypadku wspomnianego Kolegi jest bezbłędna. I o ww. parametrach mogę dyskutować. Cała reszta, czyli np. to czy nić pochodzi z włosów łonowych samicy jednorożca, czy też z pasmanterii, nie ma dla mnie znaczenia. Nie żądam też, by Kolega ów wymyślał dla mnie na nowo optymalny kształt foregripa, bo od lat mam ulubiony.
Jednocześnie nie budzi we mnie zdziwienia, że inni koledzy korzystający z tego samego "rodbuildingowego źródełka" mają różne dziwne zachcianki, często natury stylistyczni-estetycznej. To ich wędziska, a nie moje. A już na pewno, nie przychodzi mi do głowy posądzanie ich o zły gust, uleganie trendom, czy ślepą pogoń za modą.

Szkoda, myślałem, że tak bardziej po amatorsku jakiś jarosławski wędkarz działa w tym kierunku. A sklep na ul B. Puzon jeszcze istnieje? Kiedyś ku mojej radości nawet muchowe Mustady  dało się tam kupić.


Użytkownik Pluszszcz edytował ten post 16 luty 2023 - 18:38


#131 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 luty 2023 - 18:26

Niemożliwe, Michał.. Porozdawałem co się tylko dało i nazbierało przez lata. Tylko używam tego co zostało..  :)

 

Nie wiem czy wszystkie pdfy Rodmaker są czynne, ale znajdowałem tam prawdziwe perły. Np. uchwyty i rękojeści robione bez użycia tokarki, co wydaje się niewyobrażalne.. i jakże obraźliwe dla kanonu.. 

 

Dziękuję wszystkim rozmówcom, albowiem powoli będę się separował i oddalał  :)      



#132 OFFLINE   Jarek M

Jarek M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaJarosław
  • Imię:Jarosław

Napisano 16 luty 2023 - 19:27

Niestety, od kilku lat jestem w tym mieście jedynie przejazdem 😉 Z okresu zamieszkiwania tam pamiętam, że pod względem sprzętu muchowego była to pustynia 🤣. Na szczęście sklepy Panów Szajnika oraz Skrechoty zlokalizowane odpowiednio w Dynowie oraz Sanoku pozwalały zapełnić tą "lukę". Na chwilę obecną jestem na tyle "ukompletowany" zarówno pod względem muchowym, jak i spiningowym, że bardziej zastanawiam się, czy uda się coś wyciągnąć z tuby celem przewietrzenia raz w sezonie, niż nad asortymentem w sklepach. Tym bardziej, że lat przybywa, obowiązków teoretycznie ubywa, a ilość czasu na tzw. "ryby" wcale nie rośnie ☹️

#133 OFFLINE   MichaEL

MichaEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 16 luty 2023 - 20:06

Niemożliwe, Michał.. Porozdawałem co się tylko dało i nazbierało przez lata. Tylko używam tego co zostało.. :)

Nie wiem czy wszystkie pdfy Rodmaker są czynne, ale znajdowałem tam prawdziwe perły. Np. uchwyty i rękojeści robione bez użycia tokarki, co wydaje się niewyobrażalne.. i jakże obraźliwe dla kanonu..

Dziękuję wszystkim rozmówcom, albowiem powoli będę się separował i oddalał :)


Podwójnie żałuję

#134 OFFLINE   MichaEL

MichaEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 16 luty 2023 - 20:31

Niemożliwe, Michał.. Porozdawałem co się tylko dało i nazbierało przez lata. Tylko używam tego co zostało.. :)

Nie wiem czy wszystkie pdfy Rodmaker są czynne, ale znajdowałem tam prawdziwe perły. Np. uchwyty i rękojeści robione bez użycia tokarki, co wydaje się niewyobrażalne.. i jakże obraźliwe dla kanonu..

Dziękuję wszystkim rozmówcom, albowiem powoli będę się separował i oddalał :)


Podwójnie żałuję

#135 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 17 luty 2023 - 00:02

E tam Slawek, zaraz bedziesz sie separowal, jakos mi do ciebie nie pasuje :)

Najbardziej boli, ze masz racje, nawet nie koniecznie w kierunku, do ktorego zmierzasz.

Klocki Lego mozna kupic gotowce, poskladac wedlw ukladanki; mozna tez cos samemu wymyslic, innego.

Dla najbardziej zajadliwych prosze znalesc wzor rekojesci mojego CTS z watku DelToro. Prosze znalesc uchwyty jak DPS czy inne z nakretkami docinane tak, by rece na nich nie odciskaly sie, w razie czego sprobowac i zobaczyc roznice.

Muchowke tez mam unikalna bo zrobiona na rekojesci rezonansowej, wyglada jakby ktos czarna tasma zakleil korek :) Mase grubych lipieni i pstragow na nia zlowilem :)

Robil ktos cos takiego? :) Nawet by sprobowac czy dziala?

Docinal ktos swiadomie chociazby blanki Batsona RX8 3.20 do 12 i 17 lbs od dolu do 3 metrow jak komus 3.20 za dlugie? Paru fanow Talonow im6 10mlxf2 i 10mxf2 moglo by otworzyc oczy, ze jest cos duzo lepszego i sporo lzejszego.

Ilu, z Was, wlaczajac @Gucio od boleni, zamawiala u Wagonera blanki w module ITM gdzie nie byly oficjalnie dostepne, zas na stronie byla informacja, ze moga takie zrobic? Jak tylko wyczytalem to zamowilem ITM 106mlxf2, pol roku potrwalo. Szkoda ze to bylo dawno temu, w dawnym uzbrojeniu.
Ciagala od malych kleniowek do gum na glowkach 35 gram ( na buzanskich burtach, rzuty spod siebie na 10 meteow). Szczytowka byla tylko ciut szybsza od im6, dolnik jeszcze duzo mocniejszy, takie Batsonowe rx8 17 lbs.

Po co taki twor? Z koniecznosci by wstawic malego wobka za brzana, zamiast 10.5 gram walilo dwa razy wiecej silowo to ogarnialo wszystko oprocz suma. Do tego byly im6, po to by nie isc kanonem tylko sprobowac czegos innego, lepszego moze :)

Ilu z was zamawialo takie blanki?
  • Sławek Oppeln Bronikowski i Rheinangler lubią to

#136 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • Imię:Michał

Napisano 17 luty 2023 - 06:31

E tam Slawek, zaraz bedziesz sie separowal, jakos mi do ciebie nie pasuje :)

Najbardziej boli, ze masz racje, nawet nie koniecznie w kierunku, do ktorego zmierzasz.

Klocki Lego mozna kupic gotowce, poskladac wedlw ukladanki; mozna tez cos samemu wymyslic, innego.

Dla najbardziej zajadliwych prosze znalesc wzor rekojesci mojego CTS z watku DelToro. Prosze znalesc uchwyty jak DPS czy inne z nakretkami docinane tak, by rece na nich nie odciskaly sie, w razie czego sprobowac i zobaczyc roznice.

Muchowke tez mam unikalna bo zrobiona na rekojesci rezonansowej, wyglada jakby ktos czarna tasma zakleil korek :) Mase grubych lipieni i pstragow na nia zlowilem :)

Robil ktos cos takiego? :) Nawet by sprobowac czy dziala?

Docinal ktos swiadomie chociazby blanki Batsona RX8 3.20 do 12 i 17 lbs od dolu do 3 metrow jak komus 3.20 za dlugie? Paru fanow Talonow im6 10mlxf2 i 10mxf2 moglo by otworzyc oczy, ze jest cos duzo lepszego i sporo lzejszego.

Ilu, z Was, wlaczajac @Gucio od boleni, zamawiala u Wagonera blanki w module ITM gdzie nie byly oficjalnie dostepne, zas na stronie byla informacja, ze moga takie zrobic? Jak tylko wyczytalem to zamowilem ITM 106mlxf2, pol roku potrwalo. Szkoda ze to bylo dawno temu, w dawnym uzbrojeniu.
Ciagala od malych kleniowek do gum na glowkach 35 gram ( na buzanskich burtach, rzuty spod siebie na 10 meteow). Szczytowka byla tylko ciut szybsza od im6, dolnik jeszcze duzo mocniejszy, takie Batsonowe rx8 17 lbs.

Po co taki twor? Z koniecznosci by wstawic malego wobka za brzana, zamiast 10.5 gram walilo dwa razy wiecej silowo to ogarnialo wszystko oprocz suma. Do tego byly im6, po to by nie isc kanonem tylko sprobowac czegos innego, lepszego moze :)

Ilu z was zamawialo takie blanki?

Wszystko ok. Tylko czy to wpisuje się w Sławka kanon ? Wszyscy musimy się tego domyślać , nawet Ty.
No i Sławek ma rację nawet w kierunku w którym nie zmierza - jaja jak berety.
Mógł wykonać tą wędkę , chodzi mi o propozycję. Pokazał by nam co wg. niego wpisuje się w kanon, który on ma na myśli, jak można zrobić lepiej , piękniej może coś innowatorskiego. Ale nie, wkłada tylko szpilę i jak można było udowodnić swoją rację w praktyce, to on wybywa. A tyle się nagadał, w tym jest mistrzem. I co mnie najbardziej śmieszy: sam nie buduje teraz wędek, ale innym wytyka , że robią takie brzydkie , ch...we, nie praktyczne i bez gustu produkty. No żesz ku..a , jego mać.
Trzeba chleba, trzeba nieba.
Każdy musi wyciągnąć sam wnioski z tego wątku - Kanon, a może Kamerton.

Użytkownik kacperek993 edytował ten post 17 luty 2023 - 06:48


#137 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 17 luty 2023 - 07:33

Kolejny kanon - kibic z dala się ........ .. jako znawca  :D Budowałem wędki prawie trzydzieści lat - głównie dla siebie, bo o to w rodbuldingu przede wszystkim chodzi, a nie o handel, promocję albo lajki..

 

Ile "kacperku" kijów zrobiłeś sam ? Co ty tu robisz, skoro nie masz najmniejszego pojęcia o czym tu mowa ?  


  • Friko lubi to

#138 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • Imię:Michał

Napisano 17 luty 2023 - 12:43

Kolejny kanon - kibic z dala się ........ .. jako znawca :D Budowałem wędki prawie trzydzieści lat - głównie dla siebie, bo o to w rodbuldingu przede wszystkim chodzi, a nie o handel, promocję albo lajki..

Ile "kacperku" kijów zrobiłeś sam ? Co ty tu robisz, skoro nie masz najmniejszego pojęcia o czym tu mowa ?


Nie zbudowałem ani jednego i co z tego?
Nie wystrugałem też żadnego woblera, ani nie skonstruowałem kołowrotka. Nie zbudowałem mostu na rzece, ani nie postawiłem tamy. Nie regulowałem też koryta rzeki, a i nie zarabiałem wody rybami. Co to ma do rzeczy z Twoim Kanonem.
To ma być dla Ciębie wytłumaczenie dla Twojego postępowania. Poza tym jak zwykle gadasz bzdury- wiem ,że budowałeś, czy ja stwierdziłem gdzieś w moich wpisach , że Ty nie budowałeś wędek - w ten sposób właśnie tworzysz swoje historie.
Czytałem Twój artykuł o Talonie, wiele razy do niego wracałem. Tam pisał pasjonat, a tutaj, teraz najzwyklejszy maruda.

Ale czuj się usprawiedliwiony.
Dobrze j.bać, ale gorzej być j.banym-co ?

Pogubiłeś się trochę w tym swoim wątku, ale tylko trochę.

Użytkownik kacperek993 edytował ten post 17 luty 2023 - 12:46


#139 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • Imię:Michał

Napisano 17 luty 2023 - 12:49

Sławek Oppeln Bronikowski, on 17 Feb 2023 - 06:33, said:

Kolejny kanon - kibic z dala się ........ .. jako znawca :D Budowałem wędki prawie trzydzieści lat - głównie dla siebie, bo o to w rodbuldingu przede wszystkim chodzi, a nie o handel, promocję albo lajki..

Skąd wiesz , że o to chodzi, znów jesteś najmądrzejszy , prawdziwy rod builder, bo wędki dla siebie tylko budował. Matko trzymaj mnie bo nie wytrzymam .To szaleństwo.
Żegnam Cię Sławku, gotuj się dalej w swoim sosie samouwielbienia.

Użytkownik kacperek993 edytował ten post 17 luty 2023 - 12:52


#140 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 17 luty 2023 - 13:07

Daj spokój, łowimy brzydkimi wędkami, ubieramy się nieelegancko , jemy jedzenie z tesco , pijemy whisky z biedronki ... taki plebs nie ma prawa się znać .





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rodbuilding

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych