Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Stradic FM 2023


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
293 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2274 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 07 grudzień 2023 - 20:23

A mnie to cieszy, że drogie kołowrotki to też często takie buble.
Ich kupno traci sens.
Zajeżdża się je w tym samym czasie co tańsze, mają tylko 2 lata gwarancji, tak jak niższe modele, więc w zasadzie po co ładować tyle siana

Zawsze marzyłem o Ferrari. A po Twoim wpisie chyba przestanę.
Tyż ma tyle gwarancji co Dacia. Silnik pewnie tyż szybciej padnie bo mocno wysilony. Pod krawężnik nie wjadę. A h...z tym Ferrari . Kupię se Daćke :-)

#162 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 07 grudzień 2023 - 20:37

Może koledze chodziło o to że 4 pracowały "gorzej - głośniej, szumiały itp" niż że miały wady konstrukcyjne i nadawały się na serwis.

Panowie mamy prawo zwrotu jeżeli kupujemy przez net. Jedni z niego korzystają a inni nie i tak wszyscy są zadowoleni

Nie ma co na siłę przekonywać do czyjeś racji.

#163 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5034 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 07 grudzień 2023 - 20:59

Niestety, ogólnie pojęte wolność i demokracja aby były przyjemne dla wszystkich, wymagają pewnej ogłady, uczciwości, rozsądku i chyba swego rodzaju doświadczenia pokoleniowego. Znowu niestety, jako społeczeństwo nie posiadamy powyższych cech i kiedy czytam poniższe 

 

Panowie mamy prawo zwrotu jeżeli kupujemy przez net. Jedni z niego korzystają a inni nie i tak wszyscy są zadowoleni
 

 

Nie mogę się z tym zgodzić i napiszę więcej, kolejny raz niestety, wielu jest z tego powodu niezadowolonych i pokrzywdzonych. Owszem mamy prawa ale nie potrafimy z nich korzystać natomiast potrafimy, wykorzystywać. 



#164 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 07 grudzień 2023 - 21:01

Chyba dobrze że możemy coś zwrócić jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z zakupu?
  • saitt i MATIG lubią to

#165 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 07 grudzień 2023 - 21:16

Chyba dobrze że możemy coś zwrócić jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z zakupu?


Ja to już tu wchodzę żeby sobie poczytać :) Odezwę się jak drugi FM 2500S będzie rzęził haha

Użytkownik MATIG edytował ten post 07 grudzień 2023 - 21:18

  • golsyl, saitt i Umbra lubią to

#166 ONLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1105 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 08 grudzień 2023 - 00:33

Widzę że mamy nowe objawienie serwisowe :-)
Odnośnie tego filmu. Chłopie powiedz mi czy kiedykolwiek będziesz w stanie zakręcić tak szybko łowiąc ryby? NIGDY! Podczas normalnego kręcenia jest wszystko ok. Więc o jakim " szczęściu" lub nieszczęściu piszesz?
Ps. Jestem się z Tobą w stanie założyć że dam Ci w ręce 2 Stradiki . Jeden napchany łożyskami a drugi fabryczny i nie poznasz który ma te łożyska dołożone. O co chcesz...

Ps2. Jak już tak namiętnie dokładasz łożyska na worm to zobacz jaki luz ma pin w oczku wózka i w obudowie. A później przemyśl czy to " usztywnienie" worma ma sens.

To ile tych łożysk dodatkowo można włożyć do Stradica FM? Jesteś w stanie odpowiedzieć na moje pytanie? A może wiesz, ile da się do Stradica FL? Miłośniku plastykowych tulejek-różnica pomiędzy najdroższymi i tymi tańszymi kołowrotkami Shimano wynika również z tego, że w tych droższych dla zwiększenia ich technicznej sprawności i długowieczności ważnych miejscach dołożono celowo łożyska. Cała rodzina Vanford, czyli obok niego 23 Stradic, Complex XR i Soare XR to na pierwszy rzut oka zewnętrznie i wewnętrznie (pomijając kolorystykę) te same kołowrotki. Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach (dokładność wykonania i jakość użytych materiałów). No i w konsekwencji w cenie. Może tylko cieszyć, że w wielu przypadkach istnieje możliwość dokonania upgreydu i sama firma to przewidziała. Sprzedając zestawy to umożliwiające. Każda wymiana tulejek na łożyska (tam gdzie to możliwe) daje wymierną korzyść w postaci mniejszych oporów toczenia i stabilności pracujących elementów. To powinno być oczywiste dla każdego. 

A jeśli chcesz wiedzieć w czym jeszcze różni się Stradic FM od poprzednika, bo panowie na filmiku ze sklepu Fishing Store nie bardzo wiedzieli, to chętnie wyjaśnię. To nie tylko wspomniana płetewka pod rolką kabłąka i dłuższe zęby koła głównego. Tych różnic jest trochę więcej. 

Pytasz czy rozpoznam kołowrotek z dołożonymi łożyskami? Raczej tak, ale po dłuższym okresie jego użytkowania. Chyba, że nowy pozwolisz mi nowy rozebrać, dołożyć łożyska, podregulować i przesmarować. Wtedy raczej na sto procent. Słuch mam jeszcze w miarę dobry, a i palce mi nie zdrewniały. 


  • saitt, MATIG i Sebulba lubią to

#167 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2274 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 08 grudzień 2023 - 09:05

Specjalisto przeczytaj ostatnie zdanie które zacytowałeś :-)
Cała Twoja teoria o stabilności w Stadicu leci w pi...u.
Ale jak widać wiedzę opierasz na filmikach z yt i tego o czym napisałem po prostu nie widzisz.
Oczywiście można sobie dokładać łożyska tylko trzeba przy tym myśleć.
Moja propozycja jest nadal aktualna.

Jeśli dalej nie rozkminisz o czym piszę w ostatnim zdaniu posta który zacytowałeś to po prostu zapytaj.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 08 grudzień 2023 - 09:08

  • guciolucky lubi to

#168 ONLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1105 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 08 grudzień 2023 - 12:26

"Oczywiście można sobie dokładać łożyska tylko trzeba przy tym myśleć." Twoje kolejne genialne i w pewien sposób odważne stwierdzenie. :) Czyli inżynierowie z Shimano umieszczając łożyska po obu stronach worma w Stellach Twoim zdaniem nie myśleli? Fajnie to sobie wykombinowałeś.

Ja piszę o wykorzystaniu łożysk dla zmniejszenia oporów toczenia, bo z tego powodu łożyska wymyślono, a Ty nadal swoje. Do tego o czym piszesz służą precyzyjne nacięcia na wormie, amortyzująca metalowa podkładka na dole worma i maleńki gumowy oring na tulejce w main shafcie. Tyle wystarcza do dobrego przekazania ruchu na oś kołowrotka. I nic nie stuka i nie puka przy nawrotach wodzika. Nawet zrezygnowano (i słusznie) z dodatkowego przewodnika, bo cały układ przeniesienia napędu na oś podparty na jednym i na osi jest wystraczająco stabilny. W końcu tam nie działają wielkie siły, więc stosowany kiedyś drugi przewodnik okazał się zbędny. 

Moja cała wiedza o kołowrotkach ze stałą szpulą wynika z ponad pół wieku obcowania z nimi. Całe lata używałem ABU, kiedyś tych jeszcze szwedzkich, później wytwarzanych już w Japonii. Od lat jestem wierny Shimano. Na Daiwy już się raczej nie przesiądę. Co nie znaczy, że nie mam uwag do kołowrotków Shimano. Mam Stellę z 1995 (w doskonałym stanie), a w drodze do mnie jest ich tegoroczna nowość. Wiedza internetowa też bardzo pomocna. Namiętnie oglądam filmiki tych, którzy rozkładają rocznie setki kołowrotków. Te wyjmowane z pudełek jako nowości i rozbieranych w celu oceny i te stare w różnym stanie. Mnie tam żadna wiedza nie boli. Ta internetowa też. 

Jeśli znajdziesz czas i ochotę (z tym pewnie będzie gorzej w Twoim przypadku), to posłuchaj sobie jakie dźwięki potrafią wydawać nowe kołowrotki (w jednakowym stopniu to dotyczy Shimano i Daiwy), a jakie po ich obsłudze. Oczywiście nie o wszystkim mówią, bo w końcu z tego przecież żyją, ale jak pracuje po serwisie ten sam kołowrotek i widać i słychać. Twierdzę, że to samo mógłby zrobić Malezyjczyk pracujący dla Shimano i Wietnamczyk z Daiwy, ale oni muszą zapindalać, więc czasu na takie zabawy nie mają. Masowa produkcja rządzi się swoimi prawami.


  • saitt lubi to

#169 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2274 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 08 grudzień 2023 - 12:58

Specjalisto obcujący wieki z młynkami.
Ty dalej kurczowo trzymasz się stabilizowania wałka worm.

Przeczytaj i zrozum to co zacytowałeś.
Możesz próbować " zbliżać " się do Stelli dokladając łożyska. Ale...trzeba w Stradicu zrobić coś jeszcze jeśli chodzi o sam posuw. Samymi łożyskami na wormie to możesz czasem w uj zaszkodzić Stradicowi.

Gdyby były tak że wystarczy kupić Stradica i napchać łożysk to po co istnieje ta Stella?
Po co płacić 3x tyle co za Stradica?

Stwierdzwnie wcale nie jest odważene bo większość bawiących się w rozbieranie to zauważyła o czym piszę.

Kupuję młynek żeby nim zwijać linkę. Musi być mocno zajechany żebym go nad wodą słyszał. A zanim go usłyszę to prędzej na korbie traktor poczuję.
Nie zamykam się z młynkiem w łazience i nasłuchuje ze stetoskopem.

Ps. Nie opisuj mi swojej historii bo już ją znam. Znają cię bardzo dobrze sklepy wędkarskie w Poznaniu :-)

Użytkownik przemo_w edytował ten post 08 grudzień 2023 - 13:04

  • Sebulba lubi to

#170 ONLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1105 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 08 grudzień 2023 - 13:47

Specjalisto obcujący wieki z młynkami.
Ty dalej kurczowo trzymasz się stabilizowania wałka worm.

Przeczytaj i zrozum to co zacytowałeś.
Możesz próbować " zbliżać " się do Stelli dokladając łożyska. Ale...trzeba w Stradicu zrobić coś jeszcze jeśli chodzi o sam posuw. Samymi łożyskami na wormie to możesz czasem w uj zaszkodzić Stradicowi.

Gdyby były tak że wystarczy kupić Stradica i napchać łożysk to po co istnieje ta Stella?
Po co płacić 3x tyle co za Stradica?

Stwierdzwnie wcale nie jest odważene bo większość bawiących się w rozbieranie to zauważyła o czym piszę.

Kupuję młynek żeby nim zwijać linkę. Musi być mocno zajechany żebym go nad wodą słyszał. A zanim go usłyszę to prędzej na korbie traktor poczuję.
Nie zamykam się z młynkiem w łazience i nasłuchuje ze stetoskopem.

Ps. Nie opisuj mi swojej historii bo już ją znam. Znają cię bardzo dobrze sklepy wędkarskie w Poznaniu :-)

Śledzisz moją historię, bo pewnie własną masz niezbyt ciekawą. Przestań się chłopie ośmieszać. Zdaję sobie sprawę, że taką anonimową pisaniną próbujesz się dowartościować. Podobno to się leczy. Może jednak geniuszu zdobędziesz się na odwagę i powiesz nam, które to poznańskie sklepy mnie znają. Choćby jeden potrafisz wskazać? Udowodnię w prosty sposób, że kłamiesz. Tych sklepów w Poznaniu, z którymi byłem kiedyś zaprzyjaźniony już od lat nie ma. Jeśli mnie gdzieś pamiętają w którymś, to raczej w Berlinie. Jak mogą mnie znać w Poznaniu, skoro bywam tam bardzo rzadko i wyłącznie anonimowo? Wyluzuj chłopie, bo z każdym swoim stwierdzeniem spadasz na kompletne dno.



#171 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2274 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 08 grudzień 2023 - 13:59

Śledzisz moją historię, bo pewnie własną masz niezbyt ciekawą. Przestań się chłopie ośmieszać. Zdaję sobie sprawę, że taką anonimową pisaniną próbujesz się dowartościować. Podobno to się leczy. Może jednak geniuszu zdobędziesz się na odwagę i powiesz nam, które to poznańskie sklepy mnie znają. Choćby jeden potrafisz wskazać? Udowodnię w prosty sposób, że kłamiesz. Tych sklepów w Poznaniu, z którymi byłem kiedyś zaprzyjaźniony już od lat nie ma. Jeśli mnie gdzieś pamiętają w którymś, to raczej w Berlinie. Jak mogą mnie znać w Poznaniu, skoro bywam tam bardzo rzadko i wyłącznie anonimowo? Wyluzuj chłopie, bo z każdym swoim stwierdzeniem spadasz na kompletne dno.

Nie muszę sledzić . Dostalem 2 priv na twoj temat i jeden kolega zadzwonił jak przeczytałco tu wypisujesz :-)

Skoro idziesz po bandzie to ja też.
Jesteś zerem w temacie młynków. Coś sobie ubzdurałeś i widziałeś na yt po czym chcesz ludziom farmazon wcisnąć. Tyle.
Przestań pisać bo akurat mam w domu Strdica Fl, rozbiorę go i udowodnię że jesteś ślepy i nie masz pojęcia o tym co piszesz. Zobaczymy z kogo będą się wtedy śmieli skoro to niby ja się ośmieszam.

Proszę. Szukałeś części do Stelli emerytki czy nie? Nadal uważasz że kłamię? :-)
Nie jestem anonimowy :-)

Użytkownik przemo_w edytował ten post 08 grudzień 2023 - 14:07


#172 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 901 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 08 grudzień 2023 - 14:01

Wstawiam popcorn



#173 OFFLINE   Umbra

Umbra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wielkopolska
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Mikołajczak

Napisano 08 grudzień 2023 - 14:10

Panowie to chyba nie mają co w domu robić lub nie mają pomysłu jak zagospodarować czas wolny

#174 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 08 grudzień 2023 - 14:16

Chłopaki po co na siłę komuś udowadniać że warto wkładać dodatkowego łożyska bądź nie?

Jedni nie otwierają kołowrotków w ogóle, nie robią przeglądu "zerowego", nie smarują dodatkowo nowych młynków, - inni wręcz odwrotnie.

Jedni i drudzy uważają że mają rację.

To jest "dyskusja" typu czy lepsze jest "Shimano" czy "Daiwa".

Użytkownik neronhell edytował ten post 08 grudzień 2023 - 14:16


#175 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2274 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 08 grudzień 2023 - 14:22

Chłopaki po co na siłę komuś udowadniać że warto wkładać dodatkowego łożyska bądź nie?

Jedni nie otwierają kołowrotków w ogóle, nie robią przeglądu "zerowego", nie smarują dodatkowo nowych młynków, - inni wręcz odwrotnie.

Jedni i drudzy uważają że mają rację.

To jest "dyskusja" typu czy lepsze jest "Shimano" czy "Daiwa".

Masz rację.
Czytałem te wypociny i nie reagowałem do momentu jak znalazł się jego wpis że bez mała trzeba.

#176 OFFLINE   Umbra

Umbra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wielkopolska
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Mikołajczak

Napisano 08 grudzień 2023 - 15:13

Chłopaki po co na siłę komuś udowadniać że warto wkładać dodatkowego łożyska bądź nie?

Jedni nie otwierają kołowrotków w ogóle, nie robią przeglądu "zerowego", nie smarują dodatkowo nowych młynków, - inni wręcz odwrotnie.

Jedni i drudzy uważają że mają rację.

To jest "dyskusja" typu czy lepsze jest "Shimano" czy "Daiwa".

A tak na serio, co jest lepsze?
Albo inaczej, czy różni się konstrukcyjnie i użytkowo Shimano od daiwy?

#177 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 08 grudzień 2023 - 15:26

A tak na serio, co jest lepsze?
Albo inaczej, czy różni się konstrukcyjnie i użytkowo Shimano od daiwy?

Proszę Cię nie zaczynaj tej rozmowy
  • Umbra lubi to

#178 ONLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1105 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 08 grudzień 2023 - 15:29

Nie muszę sledzić . Dostalem 2 priv na twoj temat i jeden kolega zadzwonił jak przeczytałco tu wypisujesz :-)

Skoro idziesz po bandzie to ja też.
Jesteś zerem w temacie młynków. Coś sobie ubzdurałeś i widziałeś na yt po czym chcesz ludziom farmazon wcisnąć. Tyle.
Przestań pisać bo akurat mam w domu Strdica Fl, rozbiorę go i udowodnię że jesteś ślepy i nie masz pojęcia o tym co piszesz. Zobaczymy z kogo będą się wtedy śmieli skoro to niby ja się ośmieszam.

Proszę. Szukałeś części do Stelli emerytki czy nie? Nadal uważasz że kłamię? :-)
Nie jestem anonimowy :-)

Kłamiesz. Nigdy nie szukałem żadnej części do Stelli. Ani emerytki, tym bardziej do ostatniej. Ani tu, ani gdziekolwiek. Grupa wsparcia pisała maile i dzwoniła? Fiu, fiu. Pewnie ci z tych nieistniejących sklepów w Poznaniu.  :D

Dla mnie jesteś anonimowy. Kończę, bo Robert Karpiński będzie zmuszony lecieć do sklepu po kolejny popcorn.



#179 OFFLINE   Umbra

Umbra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wielkopolska
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Mikołajczak

Napisano 08 grudzień 2023 - 15:40

Proszę Cię nie zaczynaj tej rozmowy



#180 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2274 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 08 grudzień 2023 - 15:43

Kłamiesz. Nigdy nie szukałem żadnej części do Stelli. Ani emerytki, tym bardziej do ostatniej. Ani tu, ani gdziekolwiek. Grupa wsparcia pisała maile i dzwoniła? Fiu, fiu. Pewnie ci z tych nieistniejących sklepów w Poznaniu. :D
Dla mnie jesteś anonimowy. Kończę, bo Robert Karpiński będzie zmuszony lecieć do sklepu po kolejny popcorn.

Przecież możesz wszystko tu napisać i negować. Szukałeś . Podobno ci młynek głośno pracował. Chwaliłeś się też Stellą kupioną w DE a częsci do rarka lub biomka czy coś takiego. I żaliłeś się że częsci do Shimano nie ma :-)
Prosiłem przestań.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 08 grudzień 2023 - 15:44





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych