Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sum - blank na spinning z lodki

blank sum

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
149 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6186 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 styczeń 2012 - 07:56

Dokładnie. Symbol blanku to 2C80HF, 40lb.

#62 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 30 styczeń 2012 - 10:30

Dzieki bardzo za info parametry ma zajefajne zobaczymy jak sie sprawdzi w boju

#63 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 30 styczeń 2012 - 14:03

Może nieco przyziemnie i bez finezji, ale ja ukręciłem sobie niedawno do tego celu badylka na bazie szklanego Lamiglasa ICG1052MH. Wyników póki co nie było jeszcze, ale 20gr już dobrze ładuje blank a i w dolniku te 30lb nie są wcale przesadą...

Blank z racji materiału i ugięcia raczej do samo-pracujących przynęt...

#64 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6186 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 styczeń 2012 - 14:30

Witz polega na tym, że jak na deklarowane 40lb, to 2C80HF to całkiem finezyjny blank. Krótki, więc nieźle się wyważa. Ja nim łowiłem np. szczupaki z ręki – cały dzień rzucania sporymi przynętami bez utraty czucia w dłoni na następny dzień – jest całkiem wykonalne. W tej chwili używam już tylko do trola.

#65 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 30 styczeń 2012 - 19:06

Tego lamiego znam ale za słaby jak dla mnie ,rozmawiałem z @hlehle i mysle ze spinka zapadła zapowiada sie ze to to czego szukałem :mellow:

#66 OFFLINE   Paweł84

Paweł84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 30 styczeń 2012 - 19:16

Proponuję oglądnąć sobie te 3 filmiki. Może znajdziesz tu coś o co Ci właśnie chodzi. Blanki Xzogi są piekielnie mocne ale nie sztywne jak kołek, mają delikatną ale szybką akcje szczytówki. Ja używałem takiego kija przy połowach w Norwegii i jestem w 100% zadowolony z tego kija i nie zamieniłbym go na żaden inny :D
Widać jak ładuje się ten kij przy rzucie.
film podczas walki z sumem zapiętym za ogon :D
test mocy :D
Polecałbym taka g 66 15kg

#67 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 30 styczeń 2012 - 20:07

Proponuję oglądnąć sobie te 3 filmiki. Może znajdziesz tu coś o co Ci właśnie chodzi. Blanki Xzogi są piekielnie mocne ale nie sztywne jak kołek, mają delikatną ale szybką akcje szczytówki. Ja używałem takiego kija przy połowach w Norwegii i jestem w 100% zadowolony z tego kija i nie zamieniłbym go na żaden inny :D
Widać jak ładuje się ten kij przy rzucie.
film podczas walki z sumem zapiętym za ogon :D
test mocy :D
Polecałbym taka g 66 15kg



pierwszy filmik branie bomba :mellow:

#68 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 30 styczeń 2012 - 23:55

Zestresował sie i spalił akcje :lol:

#69 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 31 styczeń 2012 - 12:05

Mało brakowało i zabrał by go z łajby :lol: no blanki robią wrażenie i pewnie spróbuje co na tym wyjdzie dzieki @Paweł84

#70 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 31 styczeń 2012 - 12:22

Polecam także jeden z blanków Lamiglasa (2,4m) GLB 902M,- 2m suma nim nie zlowiłem nim, ale z mniejszymi radził sobie dobrze a szczupaki w szwecji łowiłem takie ok 80cm i wyskakiwały z wody jak z procy :lol: od czasu jak nie mogę łowić z łódki leży za szafą i szczeka na lepsze czasy. W ubiegłym roku na jego dłuższego brata z brzegu miałem sumka ok 180cm i jechał aż miło. Widac było ze ma jeszcze zapas na dodatkowe 30cm ryby :mellow:

#71 OFFLINE   ehhooo

ehhooo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • Imię:Adam

Napisano 31 styczeń 2012 - 21:26

Zestresował sie i spalił akcje :lol:


nie wiem czy się zestresował czy nie, ale czasami poprostu tak bywa,na innych jego filmikach widać że sumy to on potrafi łapać :D


odnośnie blanków xzoga, czy jest w PL pracownia mająca te blanki w ofercie?

pozdr.

#72 OFFLINE   Paweł84

Paweł84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 01 luty 2012 - 17:17

Z tego co mi wiadomo to nie ma chyba. Ale sprowadzenie ich do polski nie zajmuje wiele czasu :D Wszystko trwa około tygodna jeśli komuś zależy na terminie. Blanki cenowo wychodzą ok 500-550zł z przesyłką i cłem.

#73 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6186 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 luty 2012 - 07:53

Mało brakowało i zabrał by go z łajby :lol: no blanki robią wrażenie i pewnie spróbuje co na tym wyjdzie dzieki @Paweł84


Tylko chyba nie bardzo się mieszczą w podanym przez Ciebie przedziale długości...


#74 OFFLINE   Endryou

Endryou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaWisła, Skrwa
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Szymański

Napisano 02 luty 2012 - 10:15

A, czy jest coś w długości 2,70 - 3,00 m. łowię wyłącznie z brzegu. Ale taka moc naprawdę zajebjaszcza :mellow: ,.

#75 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 02 luty 2012 - 10:24

A do czego mialaby taka Xzoga sluzyc w kraju gdzie to produkuja ? :unsure:

Te blanki (Xzoga) to adaptacja wedzisk uzywanych do kompletnie innych metod polowu i innych ryb do naszych warunkow.

Warto o tym pamietac.
Maja w ofercie wiecej modeli ponizej 180 cm dlugosci niz powyzej 210...



#76 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 02 luty 2012 - 12:39

strona xzogi z wedkami i innymi sprzetami


http://www.xzoga.com...ducts-rods.html

#77 OFFLINE   Paweł84

Paweł84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 02 luty 2012 - 18:38

Owszem, to kije przeznaczone głównie do vertical jiggingu i sam używam go właśnie przy pilkerowaniu ale dwuch moich kolegów spinninguje tymi kijami, oczywiście nie 15kg odpowiebnio słabszymi 4kg i 7kg i znakomicie się spisują. 7kg 2m idealnie psauje jako bardzo poręczny i lekki kij jerkbaitowy i żaden szczupak nie jest mu straszny, kolega złowił pod koniec roku nim ponad metrowego zębacza i z relacji jaką mi zdał to On dyktował warunki :D Jeśli chodzi o walory rzutowe to też są pod dużym wrażeniem w jaki sposób ładują się te kije i jak daleko potrafią posłać wabik. Także nadają się wydaje mi się pod spinning. Szkoda tylko że założenie producenta było stworzenie blanków vertical i stąd tak mało blanków długich w ofercie.

#78 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 03 luty 2012 - 11:13

Piotrek i na co się zdecydowałeś?

#79 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 07 luty 2012 - 09:10

Owszem, to kije przeznaczone głównie do vertical jiggingu i sam używam go właśnie przy pilkerowaniu ale dwuch moich kolegów spinninguje tymi kijami, oczywiście nie 15kg odpowiebnio słabszymi 4kg i 7kg i znakomicie się spisują. 7kg 2m idealnie psauje jako bardzo poręczny i lekki kij jerkbaitowy i żaden szczupak nie jest mu straszny, kolega złowił pod koniec roku nim ponad metrowego zębacza i z relacji jaką mi zdał to On dyktował warunki :D Jeśli chodzi o walory rzutowe to też są pod dużym wrażeniem w jaki sposób ładują się te kije i jak daleko potrafią posłać wabik. Także nadają się wydaje mi się pod spinning. Szkoda tylko że założenie producenta było stworzenie blanków vertical i stąd tak mało blanków długich w ofercie.

Paweł84... Czy potrafiłbyś spróbować określić dla tych modeli (15kg, 7kg i 4kg) komfortowy zakres c.w. i prowadzenia przynęt (w szczególności jerków jak i gum) ?
Określony przez producenta Lure WT chyba raczej odnosi się do wagi jig'ów i łowienia w pionie co niekoniecznie będzie mieć odwzorowanie przy spinie...

#80 OFFLINE   Paweł84

Paweł84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 09 luty 2012 - 19:37

Ja jestem posiadaczem 15kilowej wersji uzbrojonej pod casting a muszę przyznać że jedyne moje doświadczenia z multiplikatorami wiążą się z połowami morskimi gdzie wukonywanie rzutów nie było konieczne przynajmniej tam gdzie łowiłem :D Więc dość ciężko jest mi określić dokładnie jak to może wyglądać bo nie wiem jak ładuje się mój kij przy rzutach. Wydaje mi się jednak że z tym kijem zaczyna się coś łądować mniej więcej od 40 - 50g a kończy gdzieś przy 200g nie przesilając wędziska. Wnioskuje po 30 -40metrowych podrzutach jakie wykonywałem 250g pilkerem z pod siebie z małej łódki gdzie nie był to żaden probiem.
Taki duży zakres bierze się z faktu że kije te mają delikatne ale bardzo szybkie szczytówki.
Co do kijów 4kg i 7kg dowiem się od kolegi który je używa jak on to ocenia. Z tego co mi mówił 7kg wersją można posłać bezpiecznie na dużą odległość 120g pilker z nad głowy (kij zbrojony tradycyjnie - spinning) Początek c.w. myśle że ma się w granicach ok 25 - 30g Co do 4kg mogę powiedzieć bardzo mało. Miałem owszem ten kij w reku ale przez ogrom sprzętu który przewija się przez moje ręce caraz mniejszą wagę przykładam do odlądania poszczególnych modeli i pobierznie oceniam go na jakieś 15 - 40g
Dowiem się dakładnie gdy kolega mnie odwiedzi :D





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sum